Iegūt paroli no «hash-summas» kļūs stipri vieglāk

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iegūt paroli no «hash-summas» kļūs stipri vieglāk

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148888
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_hash_1.jpg[/imgl]Kriptogrāfi (šifrēšanas speciālisti) atklājuši matemātisku paņēmienu, kā atvieglot šifrētas paroles “izvilkšanu” no tās md5-bāzētās kontrolsummas SHA-1-Hash-Codes. Līdz šim mēģināt atšifrēt paroli varēja tikai ar visiem zināmo BruteForce metodi. Vissliktākajā gadījumā paroles atšifrēšanai nāksies pārmalt 263 dažādas iespējamās zīmju kombinācijas.

    Zinātnieki šo skaitli tagad samazinājuši līdz 252. Tas tik un tā ir paliek milzīgs skaitlis. No otras puses – skaitļošanas tehnikas ātrumi nepārtraukti pieaug straujā tempā, un iespējams, ka pēc kāda laiciņa šādus kodus atlauzt vairs nebūs problēma.

    Paredzot ka uz md5 veidotais standarts SHA-1-Hash-Codes vairs nebūs drošs, standartizēšanas institūti jau strādā pie jauna, 512 bitu koda līdzšinējo 160 bitu vietā.

    Iepazīties ar atklājuma matemātisko principu var PDF dokumentā.

    #200726
    APOC
    Participant

    Tas ir tikai teorētiski vai arī praktiski panākts?

    #200727
    drunk_lizard
    Participant

    emm

    rainbow tables izmantosjana?

    kaapeec ne?

    tikai – man interesee, kaa tiks biibeles md5 hash desjifreets :>

    #200728
    Jaunzems
    Participant

    Labi, labi, ka man vēl kompī mētājas datuvja DB dumps no pagājušā gada vasaras 🙂

    #200729
    azazul
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    tikai – man interesee, kaa tiks biibeles md5 hash desjifreets :>


    Man domāt, ka tu zini – tas nav iespējams.

    Bez tam, meklē jau mazāko īsāko iespējamo kolīziju 😛

    #200730
    nevertell
    Participant

    Nu, tas ir 2 piecdesmit trešajā ir 4,503,599,627,270,496 ja itelefons nemelo. Cell’s varēja ~2 miljardi aprēķinu sekundē, nu tad lai atkostu, vajadzēs 2,251,799.813685248 sekundes.

    #200731
    izredzētais
    Participant

    nevertell, no tiem skaitļiem man tagad visa galva griežās 😀

    #200732
    KaNeiet
    Participant

    Ir nu gan no kā griezties – pie tam vēl no aplamiem. Grūti kaut google lodziņā 2^53 trāpīt? Tiesa, rakstā bija 2^52.

    #200733
    ob1
    Participant

    Hmm, 2^52 nav problēmas salauzt. Nu arī 2^64 nebija nekas īpašs.

    Es tak teicu, ka P=NP.

    #200734
    Jaunzems
    Participant

    9007199254740992

    #200735
    ob1
    Participant

    Hmm, 2^52 – aptuveni nedēļa ar mājas kompi. Tikai parasti to pakāpes rādītāju var dalīt ar 2, ja izmanto pareizo algoritmu, tā ka paliks vien 2^32 vai pat 2^26, kas vispār risinās zibenīgi. Un ja izmanto dinamisko programmēšanu, tad vispār on-the-fly.

    #200736
    drunk_lizard
    Participant

    juus mani salauzaat!

    atziistos, ka mana parole visiem saitiem um ibankai ir 1

    starp citu, runaajot par paroleem un datu drosjiibu….

    smiekliigi ir izmantot dzimsjanas datumus… peedeejaa laikaa populari

    patiesiibaa orgjinaalaakaa parole, ko esmu redzeejis ir 1q2w3e4r5t

    dafiga atbilst visiem drosjas paroles kriteerijiem :>

    #200737
    Jaunzems
    Participant

    Bet ja izmanto obivena superkompi (tuned&optimised by… you Know Who…), vienā sekundē visu var izdarīt – iegūt paroles, ielogoties iegūtajos akkontos un piespamot pilnu datuvi ar atlauztajiem akkontiem par jaunajiem datorpasaules piedāvājumiem.

    NOTTA BENE!!!! Vienā sekundē!!!!

    #200738
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:

    Hmm, 2^52 – aptuveni nedēļa ar mājas kompi. Tikai parasti to pakāpes rādītāju var dalīt ar 2, ja izmanto pareizo algoritmu, tā ka paliks vien 2^32 vai pat 2^26, kas vispār risinās zibenīgi. Un ja izmanto dinamisko programmēšanu, tad vispār on-the-fly.


    aizver vienreiz muti!

    #200739
    ob1
    Participant

    https://en.wikipedia.org/wiki/Cryptographic

    https://en.wikipedia.org/wiki/P_%3D_NP_problem

    https://en.wikipedia.org/wiki/Subset_sum_problem

    https://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_programming

    Palasi, sapratīsi. (Tikai saites jāierauga, bet to jau laikam spēj tikai indigo?)

    -> e.j.

    Nē, daudz ātrāk, kā sekundē.

    #200740
    KaNeiet
    Participant

    ob1 wrote:

    parasti to pakāpes rādītāju var dalīt ar 2, ja izmanto pareizo algoritmu, tā ka paliks vien 2^32 vai pat 2^26


    Komplektā ar saitēm, kas liek domāt, ka rakstīts nopietni, tas jau patiešām ir tā kā par traku un velk uz diagnozi.

    #200741
    ob1
    Participant

    Citēju:

    A better exponential time algorithm is known, which runs in time O(2^N/2N). The algorithm splits arbitrarily the N elements into two sets of N/2 each. For each of these two sets, it calculates sums of all 2^N/2 possible subsets of its elements and stores them in an array of length 2^N/2. It then sorts each of these two arrays, which can be done in time O(2^N/2N). When arrays are sorted, the algorithm can check if an element of the first array and an element of the second array sum up to s in time O(2^N/2). To do that, the algorithm passes through the first array in decreasing order (starting at the largest element) and the second array in increasing order (starting at the smallest element). Whenever the sum of the current element in the first array and the current element in the second array is more than s, the algorithm moves to the next element in the first array. If it is less than s, the algorithm moves to the next element in the second array. If two elements with sum s are found, it stops. No better algorithm has been found since Horowitz and Sahni first published this algorithm in 1974[1].

    Ja vēl nav skaidrības, tad prasi atpakaļ naudu no sava algoritmu teorijas pasniedzēja.

    #200742
    KaNeiet
    Participant

    slišal zvon…

    Pielietojot rekursīvi (varbūt esi šo terminu dzirdējis) pietiekami daudz reižu iegūsim nevis reālo sarežģītības samazinājumu, bet kroku skaitu rakstītāja smadzenēs.

    Negribi derības – došu jau minēto nedēļu laika mājas kompim, varēsi neiespringt uz dinamisko programmēšanu un citiem makaroniem, ko lētticīgajiem mēģini uz ausīm sakarināt? Vienkāršs rar arhīviņš. Izlasīsi tajā esošo tekstu – būsi uzvarējis.

    #200743
    ob1
    Participant

    Cik gara atslēga tam raram?

    #200744
    KaNeiet
    Participant

    Dafiga. Protams nekautrēšos izmantot arī dažādus alfabētus un simbolus.

    Vispār kāda starpība – ja apgalvo, ka jebkura algoritma “pakāpes rādītāju var dalīt ar 2”, pielieto to vairākkārtīgi un iegūsi 2^1.

    Vienīgais kas mulsina – kā tie rakstā minēti nelaimīgie no 2^63 tikai līdz ^52 nonākuši – tak jau laikam neko no algoritmiem un dinamiskās programmēšanas nav jēguši un pie sliktiem pasniedzējiem mācijušies.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā