Internet Explorer 8 ir klāt!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Internet Explorer 8 ir klāt!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147486
    linx
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/jmrv98x9icos1nddlmct.jpg[/imgl]Internet Explorer lietotāji sarosieties – gandrīz nemanāmi un bez skaļiem paziņojumiem ir iznākusi Microsoft izstrādātā interneta pārlūka Internet Explorer 8 beta testēšanas versija, kuru varat brīvi ielādēt no internet explorer mājaslapas. Jaunais Internet Explorer sola lietotājiem daudz jaunas iespējas, tāpēc šajā rakstā došu Jums ieskatu Internet Explorer 8 piedāvātajās jaunajās iespējās. Pie jaunajām iespējām Internet Explorer tiek piedāvāti paātrinātāji, privātā pārlūkošanas sistēma (InPrivate browsing), Web plātnes (web slices), meklēšanas ieteikumi, Smart Screen filtrs utt.

    Tātad par katru no jaunajām iespējām:

    Paātrinātāji (accelerators) – paātrinātāji ļaus efektīvāk Jums veikt ikdienišķu darbību kopumu internetā, piemēram, aizsūtīt e-pastu draugiem, pārlūkot karti, tulkot vārdus utt. Darbības princips ir ļoti vienkāršs – lai atrastu kādas kompānijas atrašanās vietu kartē Jums vajadzēja: 1) atvērt uzņēmuma mājaslapu un apskatīties adresi 2) adresi kopēt 3) atvērt live maps un iekopēt adresi, lai atrastu uzņēmuma atrašanās vietu. Ar paātrinātājiem to visu darīt ir 100x vienkāršāk – iezīmējam tekstu ar adresi, nospiežam uz paātrinātāju zilās ikonas un izvēlamies, kurā interneta vietnē šo adresi pielietot. Tas pats arī ar tulkojamajiem vārdiem – iezīmējam teikumu – izvēlamies, piemēram, translate with windows live un automātiski atvērsies lapa, kurā jau būs iztulkots šis teikums vai vārds.

    [img]https://bildites.lv/images/tbomu8sjkwhodp78w7jt.jpg[/img]

    Privātā pārlūkošanas sistēma (InPrivate browsing) – sērfo internetā, saglabājot savu meklēšanas vēsturi un personalizētās lietas privātajā pārlūkošanas sistēmā, ko piedāvā Internet Explorer 8. Dažreiz negribās, lai kāds uzzin par manu meklēšanas vēsturi, piemēram, kad gribu kādam aizsūtīt e-pastu vai iepirkties internetā utt. – lieliska iespēja InPrivate browsing jeb privātā pārlūkošanas sistēma, ar šo iespēju visi cookies, lietotājvārdi, paroles, Internet temporary faili neuzrādīsies pārlūkošanas vēsturē – Jūs nebūsiet neko darījis, pēc citu domām.

    Lai sāktu pārlūkot lapas ar šo iespēju, atveriet jaunu tabu un ieslēdziet Start InPrivate Browsing opciju. Tāpat šī sistēma bloķē pieeju attēliem vai video, kurus izvēlētā interneta vietne saglabā pie pārlūkošanas vēstures. Ar šo sistēmu Jūs būsiet nemanāms jebkurā interneta lapā.

    [img]https://bildites.lv/images/6bbmkwy2hipmsq35yi9.jpg[/img]

    Web plātnes (web slices) – cik reizes dienā Jūs pārlūkojat savu e-pastu, sporta rezultātus, notepad.lv? Līdz šim tas bija manuāli jāizdara – jāatver katra no šīm interneta lapām un jāpārlūko, vai nav kādi jaunumi tajā parādījušies. Izmantojot Web plātnes Jums vairs nevajadzēs to darīt, jūs varēsiet pārlūkot jaunumu tieši no Internet Explorer favorītu (favorites) joslas. Piemēram, ievietojot pie Web plātnēm ebay mājaslapu, pie favorites varēsiet redzēt kādas jaunas preces tiek piedāvātas. Vairs nevajadzēs speciāli atvērt lapu, lai apskatītu vienu vai divas jaunākās preces, to Jūsu vietā darīs Internet Exploret, Jums parādot jaunākās preces, Jums neejot mājaslapās.

    [img]https://bildites.lv/images/ax9tnem2ilap0om7wafr.jpg[/img]

    [img]https://bildites.lv/images/tuqxyms6puclx05hiujz.jpg[/img]

    Meklēšanas ieteikumi (search suggestions) – jauna iespēja, kas ļaus atvieglot meklēšanu internetā. Ar meklēšanas ieteikumu logu Jūs varat atrast informāciju pa tiešo no wikipedia.com, google utt. Var arī atrast dažādas citas ziņas, pat neejot lapā – piemēram, ja es ierakstītu New York weather pie Live search, tad man lodziņā parādītos Š…ujorkas laikapstākļi, pat neieejot lapā. Tāpat ir ieviesti atslēgas vārdi (keywords) līdzīgi kā firefox un citiem pārlūkiem, adreses ievadīšanas laukā. Ir opcija Find on Page, ievadiet lapu, un ievadiet, ko vajag atrast, pārējo izdarīs Internet Explorer.

    [img]https://bildites.lv/images/25vf35bhygyu0a6g7ua6.jpg[/img]

    Smart screen filtrs – tas aizsargās Jūs no interneta vietnēm, kuras var saturēt vīrusus vai kādas citas ļaundabīgas programmas, kuras var kaitēt Jūsu datoram. Līdzko Jūs mēģināt apmeklēt lapu, kura tiek uzskatīta par nedrošu, parādās attiecīgs paziņojums. Smart screen filtrs sevī ietver Cross Site Scripting (XSS) Filtru, kurš aizsargā lapu no ļaundabīgām programmām, kas var Jūs apdraudēt, piemēram, nozagt Jūsu paroles un cookies utt. Smart Screen filtrs sevī ietver arī Domain Highlighting funkciju, kas iekrāso melnā krāsā interneta vietnes patieso adresi, kura ir atvērtās saites galvenā vietne, kā arī tiek ietverts Data Execution Detection (DEP), kurš aizsargā datoru no vīrusiem, lai tie nevar ienākt datorā caur Internet Explorer.

    [img]https://bildites.lv/images/qdpmntwuij5gppsfn0c.jpg[/img]

    [img]https://bildites.lv/images/vhrc5kpsp4zx8sjbr7x.jpg[/img]

    Internet Explorer 8 beta 2 versiju varat lejupielādēt šeit.

    Izmantotie resursi

    #185053
    samurajs
    Participant

    24 punkti no 100 acid3 testā? :D:D:D

    Paldies par pūlēm, Stīvais Ballmer!

    Bet raksts labs! 😎

    #185054
    devill
    Participant

    A kadam 100 vai ta ir?Es lietoju ie un mozila. Godigi sakot man neviens no viniem nepatik.Bet patestesu to beta

    #185055
    Creep
    Participant

    Heh, par fencam 3x labāks rezultāts. Paldies balmer, ka sagādā mums (web developeriem) galvas sāpes ar savu debīlo browseri, kurš lāga nemāk lapas attēlot kā vajag…

    #185056
    devill
    Participant

    Par to web atelosanu pareiz saki.Pats ar esmu lamajies kad man nerada ka vajadzetu.

    #185057
    sir_irius
    Participant

    A, Ballmers jau pats neraksta IE. Viņš vispār neko nedara.

    #185058
    Sid
    Participant

    sir_irius, nu tad viņš ir dzimis laimes krekliņā, ja reiz neko nedarot ir tik augstu ticis 😀

    #185059
    QueenZ
    Participant

    Labi ka man uz Maca neiet tas lops 😀

    #185060
    azazul
    Participant

    devill wrote:

    A kadam 100 vai ta ir?Es lietoju ie un mozila. Godigi sakot man neviens no viniem nepatik.Bet patestesu to beta

    Nuu .. vari pamēģināt Operu vai Safari. Un ja tev liekas, ka opera sux, tad varu bilst vienīgi, ka puse no cilvēkiem, kam es nelieku mieru kad kaut ko nevaru saprats, ir operas jūzeri. ;]

    Kas attiecas uz IE8, galvenais lai tas tiek galā ar Acid2 un atbalsta css2.1 pinlībā. Normālai mājaslapai ir jāstrādā gan ar, gan bez JS un bling-bling’a.

    Un kas attiecas uz CSS bugiem, tad patiesībā daudz vieglāk ar tiem ir tikt galā uz IE, nevsi cīnīties ar citu pārlūku bugiem, jo tie ir slikti dokumentēti un nav “usual suspects”.

    #185061
    DMG
    Participant

    azazul viss atkarīgs no tā pie kā tu esi pieradis strādāt! Ja esi pieradis pie IE, tad nevajag teikt, ka citi ir sliktāki! Es esmu pieradis pie FF un man tieši otrādi atrast bugus uz IE ir grūtāk, kā uz FF vai Operas 🙂

    Tā un tagad par IE8 Beta 2:

    1.) Ko lai saka, tikai IE pēc instalācijas var prasīt restartu un pēc restarta vēl parādīt Send, Don’t Send pašam IE. Lab tā tikai Beta un ja jau oriģināli viņiem bieži vien tādi savādi, tad ko lai gaida no betas.

    2.) Kas iekrita acīs, ka .png failus pagaidām IE8 vienķarši atsakās ielādēt. Vismaz man visus png pagaidām neielādēja un visas citas bildes ielādē. Lai gan arī ne gluži visus png, bet kkādus izredzētos viņš nelādē. Lab arī laikam Beta un ei nu sapratīsi, kā to jāsaprot.

    3.) Nu jā un kas vēl krīt acīs, ka visi Notepad “* Pievienojies mums * Kontakti” parādās kreisajā sānā un ar ne gluž skaidrākajā veidā, jo es tik redzu no pirmā vārda tikai es un no otrā vārda ontakti.

    3.) Ikerita acīs, ka vairākās vietās pie teksta lauciņiem pa vidu lauciņam parādās kaut kāda mistiska svītra, kura kad ieklikšķini pazūd.

    4.) Secinājums: Joprojām sucks un lietošanai nederīgs. Gaidām beta 3.

    P.S tikai mans vērtējums un pārdomas. Neapvainojaties mīļie IE fani 🙂

    #185062
    Creep
    Participant

    DMG: šeit domāju, ka būs grūti atrast kādu IE fanu…

    #185063
    izredzētais
    Participant

    Creep, es esmu IE fans, vismaz līdz brīdim, kad parādijās chrome 😉

    #185064
    azazul
    Participant

    wow, apsveicu .. tu nomainīji mēslu pret googles privāto datu vācēju … way to go.

    #185065
    samurajs
    Participant

    azazul: procesu googleupdate.exe tak var nahrenizēt! Bet nu ir jams labāks par ĪĒ!

    #185066
    Loading
    Participant

    Kādēļ tik noraidoša un nievājoša attieksme? Mēs taču esam ‘pozitīvie’!

    #185067
    izredzētais
    Participant

    azazul. īsti neizprotu tavu attieksmi pret mani izvēli..

    mani IE pilnībā apmierināja un biju pie tā pieradis. nu jau no chrome vairs nevaru atruaties. jā, chrome ir zaļš un googlei ir ilgs ceļš ko vel mērot, taāu kas vainas IE?

    ne velti IE ir līderis visā pasaulē.

    #185068
    devill
    Participant

    Es domaju katrs lieto to kas vinam patik.Nav ko kurinat tautu uz naidu.:)uz mana kompja lapsa leni startejas.Besi ari skatities kapec.Bet ie diezgan atri.Bet to lapu ielades atrumu nu ta dazas sekundas mani navee nevediis. 😀 un ta beta man ar svitrinas raadiija

    #185069
    Sid
    Participant

    Quote:

    ne velti IE ir līderis visā pasaulē.

    velti gan, tas sūds ir līderis tikai tāpēc, ka daudziem nav ne mazākās nojautas par kaut kā cita eksistenci.

    #185070
    deivs001
    Participant

    izredzētais, licenzē ir atrunāts, ka viss, kas ticis publicēts caur viņu pārlūku ir viņu. Viņiem ir tiesības publicēto informāciju izmantot savām vajadzībām. Kaut kā tā.

    #185071
    msh
    Participant

    izredzētais wrote:

    azazul. īsti neizprotu tavu attieksmi pret mani izvēli..

    mani IE pilnībā apmierināja un biju pie tā pieradis. nu jau no chrome vairs nevaru atruaties. jā, chrome ir zaļš un googlei ir ilgs ceļš ko vel mērot, taču kas vainas IE?

    ne velti IE ir līderis visā pasaulē.


    Līderis lāmeru pasaulē 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā