Kāda tipa internetu pārsvarā lietojam?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Kāda tipa internetu pārsvarā lietojam?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160613
    samurajs
    Participant

    Š ajā tēmā padalīsimies domās par interneta pieslēgumiem mūsdienās. Nevis staipīsim krāniņus “kuram ātrāka optika”, bet gan kontekstā “kam man Ethernet pieslēgums, ja 4G piedāvā par gandrīz vai lētāku cenu”. Zinu, ka ievērojama jaunatnes daļa gandrīz pilnībā pārgājusi uz mobilo internetu – visa dzīve viedtālrunī.

    #314411
    aoma
    Participant

    Pagaidām Triatelis, jo vecā būda atrodas tādā caurumā, ka visi pārējie mobilie operatori var tikai pienest ūdeni.

    Par kabeļiem vai optiku varu pat nesapņot, arī pa gaisu neviens piegādātājs nav sasniedzams, bet, tā kā drīzumā mainīšu dzīvesvietu, tad jau redzēs.

    #314412
    rizhee
    Participant

    Es nesaprotu, kur ir jādzīvo, lai nebūtu pat LMT 3G?

    Man laukos, kas ir Gulbenes pusē ir zolīds 4G ātrums… Triatel gan tur bija apm. 5 gadus atpakaļ diez gan liels mēslis.

    Un jā Rīgā optika jau ir tikai pieejama daudz dzīvokļu namos. Privātmājā, lai ievilktu prasa neadekvātu cenu pat par dažiem metriem…

    #314413
    ExDec
    Participant

    Savās mājās Limbažos Lattelecom vDSL (20mbit). Rīgā kojās – 100mbit optika.

    #314414
    Participant

    Mājās optika, visur citur – 3G/4G.

    #314415
    SWC
    Participant

    majas 250Mbps LTC optika, darbā 400Mbps LTC optika, visur citur LMT 4G

    #314416
    aoma
    Participant

    Neticēsi, bet tiklīdz izbrauc ārā no Rīgas, vai citas lielākas pilsētas, šādu vietu (melno caurumu) skaits aug ģeometriskā progresijā.

    Tās pārklājumu kartes ir viens liels vizuāls šovs, ko aprēķinājis kompis, bet dabā ir pavisam citi rezultāti. Piemērs: aug man sētā sensens ozols, kuram rietumu pusē telefonam ir gandrīz pilna zona, bet austrumu pusē tās nav vispār, tur pat rādžiņš neķer nevienu staciju. Māja atrodas vispār galīgajā bedrē, un tā notiek nepilnus 70 km pa gaisu no Rīgas.

    #314417
    rizhee
    Participant

    bet man laukus sētu no visām pusēm ieskauj mežs. Vienīgais labums, ka 4g tornis pa gaisu ir ~5km attālumā, bet priekšā daudz meža. Līdz Rīgai pa gaisu ~140km

    #314418
    romajo
    Participant

    Gandrīz iespiedu optisko, par cik isp tā apgalvo, bet nu kabelis dzīvoklī nav mainīts kopš tā ievilkšanas, kad par tādu optiku vēl neviens nerunāja un 250 kbit/s bij tīri ciešams ātrums. Tagad ir 50 Mbit/s, bet kā tur ar to optiku, nezinu. Varbūt isp pats no latvenergo arī saņem optiku, bet, kā tur tāāk nezinu. Televīziju šie ar sauc par optisko, bet reāli pienāk analogā un dtv pa parasto kabeli, kur tur optika hvz.

    #314419
    Nelabojams
    Participant

    Precīzi tas pats. 4G beidzas ap 2 km no mājas, 3G – ap puskilometru – māja ir aiz lēzena pakalna, raugoties no vienīgā pieejamā torņa puses. Mājā pat telefonam zona vāja, jo kaimiņmāja priekšā. 20 m blakus, šķūnī – excellent. Tornis gaisa līnijā 7 km.

    #314420
    Foxsk8
    Participant

    LMT4G, Liepājas apkārtne, Vērgales pagasts:

    Normāli lauki, bet ātrums uhh, 🙂

    [img]https://www.speedtest.net/result/4140278902.png[/img]

    #314421
    aoma
    Participant

    Foxi, nemēramies ar krāniņiem, Samurajs jau to norādīja, starp citu, kur palika Tavs “lieliskais” Triatel pieslēgums?

    #314422
    _Mo3_
    Participant

    Lattelecom 40 Mb/s DSL, jo nekas cits nav pieejams no kabeļu operatoriem un ikdienā uz telefona un planšetes LMT 4G

    #314423
    3Dklucis
    Participant

    Ateicos no MCK -pārejot uz LMT 4G esmu apmierināts ,ņu i nternets pat trakajos vējos un neģorgājas….

    MCK kā lielaks vējs ,pat nekas inteneta nav kaut 5 IP no viniem ka nav tad nav nevienas ka kadas problemas ta nedel jagaid kad atkulsies un reiķins protams pa pilnu menesi un pedejos divus gadus tik paugstin…Tad nu piekakaa pinu to kantori…

    #314424
    msh
    Participant

    Kādus pāris gadus lietoju negudra cilvēka visvārgāko Ostkoma pieslēgumu, kuru noteikti ne jau tikai es un viņš lietoja 😀 , kad šis izdomāja tomēr rūterim uzlikt WEP, paņēmu pats sev ostkoma 100 Mbps – tagad vienīgi kādu laiciņu atpakaļ manai mājai norāva jumtu un kopš tā laika parādījās problēmas ar darbību – kaut gan tagad skatos ka emulei daļēji augšupielādes ātrums ir atgriezies, hvz. Ostkomam laikam var pateikties par to ka manā ciemā ir pieejami normāli pieslēgumi – vispirms viņi ar savu atvākšanos piespieda lattelecomu uzlikt vēl kādu sadalītāju, palielinot pieejamos DSLus virs 80 purniem, pēc tam lattelecoms negaidīti dabūja piedāvāt optiku, kas šiem padomā nebija, jo ostkoms atvilkās no liepājas kabeli un cilvēki sāka uz to pāriet 😀

    #314425
    Stat1CX
    Participant

    Elektrons-K kabeļmodēmu, nekas labāks privātmāju rajonā nav pieejams un izskatās ka vel ilgi nebūs.

    #314426
    Aldis
    Participant

    Dzīvoklī LTC optika,

    Mājā LTC vDSL (20mbit/s),

    Ä€rpus abiem – mobilais + wifi nets..

    #314427
    Foxsk8
    Participant

    Es ieliku to ko lietoju, un pamatojumu kāpēc es to lietoju. Tā nav krānu staipīšana.

    #314428
    dexsters
    Participant

    VDSL Protams ir vēl alternatīvas,LMT 4G tornis 500 metru no loga bet lietoju interaktīvo TV.Skumjākais šai stāstā ir tas ka Lattelekom optikas skapis stāv gandrīz pie loga bet dabūt nevar,nedod.Manā apvidū darbojas arī viens radiolinku operātors tā ka šeit tāds jautājums vai var dabūt internetu nepastāv,jautājums ir tikai cik augstu no zemes.

    #314429
    akms47
    Participant

    No drauga – barteris. Miglains laiks, lietusgāze vai putenis mazliet traucē pageimot (lagi). 5Ghz links nevar salīdzināties ar kārtīgu optiku, nav liels ātrums, bet za to haļava ser.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā