Linux ws windovs

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Linux ws windovs

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 56 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #299167
    atlans
    Participant

    mēģināju uizlikt kubuntu, bet disks ko dabūju 2003. gadā izrādījās ka tikt lidz mūsdienu versijai nevar un long term supports atrubīts, meģināju iso novilkt bet tas 708 mb un diskā nelīda. vienīgais kurš uzlikās bija vecā opera. aiznesu uz servisu vakarā un uzlika windows xp, pārliecinājos ka pašam darīt nav jēgas (vienriez izdevās dua;lbot uz ubuntu.) sēdē’ja kā otrais os.

    windows vienmēr būs atbalstīts gan spēles ro online gan mu online, warcraft 3 frozen trone, tilders paka, ofiss.

    #299168
    shady
    Participant

    Viena nedēļa ir stipri par maz, lai rastos adekvāts priekštats par linux sistēmu. Pirmām kārtām ir vajadzīgas smadzenes, entuziasms un vēlme kaut ko apgūt. Sēdēt draugos un uzrakstīt e-pastu tu vari kaut 10 gadus no vietas, tas nepaaugstina tavu adekvāto vērtējumu par sistēmu. Zinu cilvēku, kurš uzlika linux, nemācēja palaist mp3 un izdzēsa laukā, un kladzināja apkārt, ka linux sux (jocīgi, uz papīra rakstīts, ka datortehniķis / programmētājs).

    Windows`am nav ne vainas, tas, ka jūs neprotat lietot Win8, tās jau ir jūsu pasu problēmas. Arī WindowsXp vēl joprojām ir lietojams un uz veciem dzelžiem tas arī ir jāatstāj (ja dzelži nav pārāk arhaiski un spēk pavilkt adekvāti WinXp). Un uz jauniem dzelžiem likt virsu XP gan nevajag… izvēlieties Win7 / Win8 – kas nu kuram labāk patīk.

    Tiesa, dažreiz arī mani pārņem sajūta – kāpēc win lietotāju ir tik daudz? Bet es to skaidroju ar masu psihozi… Ja tavs draugs, tava meitene, kaimiņš un pat bērns skolā lieto Windows, kur tas tiek slavēts… Nu…visai loģiski. N evelti ir vajadzīga reklāma pat labiem produktiem. Reklāma dara savu, ja visur tā rēgojas, tad tu to zini. Nākošais – ir cilvēki, kuriem ari neko vairāk par windowu nevajag, kuriem praktiski ir vienalga, to lietojumu izsaka divi faktori: 1) jau minētā reklāma; 2) datorspeci, kuri rekomendē windows.

    Nākošais – spēles. Lai arī kaut kas tur sāk kustēt, pieņemu, ka nekas tur tā arī nenotiek (nezinu, nespēlēju).

    Situāciju pasaulē varētu mainīt, bet te nepietiktu pat ar visa Microsoft un Latvijas valdības peļņu.

    Vispārigi sakot – abas sistēmas ir labas, katram ir tikai jāizdara izvēle no saviem kritērijiem.

    Subjektīvi – pēc ilgu gadu lietošanas gan Win gan dažādas *nix saimes OS – neko labāku par linux neesmu atradis savām vajadzībām (gan izklaidei, gan darbam).

    #299169
    Eudoxus
    Participant

    Domāju, ka problēma ir pavisam vienkārša – aplikāciju trūkums. Ja es pārietu uz linux (esmu to savā laikā lietojis pāris gadu), tad tas nozīmētu pamatīgas galvas sāpes ar dažādu programmu savietojamību un pieejamību. Ar W8 man par to nav jādomā, varu koncentrēties uz darāmo darbu, nevis risināt ar kompi saistītas problēmas. Turklāt uz šo brīdi svarīga nav tikai plika OS, bet cik labi tā ir integrēta ar citām ierīcēm un mākoņservisiem. Windows šobrīd to itin labi nodrošina – Desktop, planšete, windows phone viedtālrunis lieliski sadzīvo ar skydrive palīdzību. Proti, es uz linux pārietu tikai tad, ja tas spētu nodrošināt līdzīgu pieredzi.

    #299170
    Anonīms
    Neaktīvs

    Takš katram dzelzim/jūzerim savs & OS ir tam ir pakārtots/pielāgots. Tiem, kas plēš kreklus pušu un ar putām uz lūpām mēģina citiem “iestāstīt” kā labāk dzīvot, ir nolemti neveiksmei – staigājoši tumsoņas.

    #299171
    Eudoxus
    Participant

    Piekrītu par visiem 100%

    #299172
    grisha
    Participant

    Sen jau kaa nav aplikaaciju truukums ieeksh Linux, tikai slinkums mekleet. maakonjserviss ir pieejams, piem. Dropbox. Nepatiik, uztaisi savu ar owncloud. Video apstraade jau paraadaas maziet sakariigaaka Linuxim, tiiri labs ir Openshot Video editors.

    Winblows vajadziigs tikai ljoti specifiskaam lietaam vairs.

    P.S. Bubuntu, un nu jau Suse saime nav cieniiga nest vaardu Linux.

    #299173
    Anonīms
    Neaktīvs

    Novelc no mājaslapas jaunāko Xubuntu vai Linux Mint xfce 32-bit.

    Iekš Win xp uzinstalē programmu Unetbootin un uz Fleškas vari uzlikt jebkuru linux.

    Pēc tam to linux ieinstalēt datorā ir 10min jautājums…

    Man arī nepatīk, ka Skaipe un LibreOffice nestrādā tikpat labi kā Windows vidē. Itunes arī itkā nevar uzlikt, bet, ja dators vairāk tiek izmantots sērfošanai un darbam pārlukos, tad manis pieminētie linuxi ir reāli ērti… Portatīvajam datoram man ir i5 procis, bet w8 reizēm bija iebremzējis… Nepatīk man tā Windows iebremzēšana + ilgā ķēpāšanās ar draiveru uzlikšanu… Konkrēti šajās linux versijās man nekas nebremzē un darbam, izklaidei viss strādā bez bremzēm.:)

    #299174
    drunk_lizard
    Participant

    hmm… pirmaa sastapsjanaas ar win 8 beidzaas ar jamaa wifi manager kresju, kuru bez restarta neizdevaas atrisinaat :> un vispaari – taadi iipatneeji gljuki, it kaa siikumi, tomeer stipri kaitinosji. w8 IR nedacepts sunja suuds…

    #299175
    Uvchiks
    Participant

    Windows 8 ir paredzēts ierīcēm ar skārienjūtīgu ekrānu,citādi viņu pinīgi un galīgi nesapratīs. Tā tad win8 planšetdatoru OS , principā,ar maziem izņēmumiem all-in-one spektrā. Cik es pagaidām esmu spriedis, tad win8 ir paredzēts divām-trim grupām ar cilvēkiem- studentiem un biznesmeņiem,kuriem vajag normālu OS līdzi nešanai un servera administratoriem, jo kā atklājas jaunie windows server 2012 Administrator rīki pieejami tikai win8 lietotājiem, tad nu tiem ,kas izmanto server 2012 tad arī metāsies 1-2 planšetdatori. Savādāk likt viņu uz portatīva bez skārienjūtīgā ekrāna vienkārši būtu kā labrocim nocirst sev labo roku un visu darīt ar kreisu – it kā jau var ,bet ērtāk būtu tomēr strādāt ar labo. Un vispārīgi sakot par windows izplatību -visa sākums ir skolas, nekur netiek īsti stāstīts un parādīts par linux,nav jau tik nesaprotam kā viņu mālē, vienkārši nav zināšanu , bet lai iegūtu zināšanas vajag laiku un kā mēs visi zinam laiks ir nauda. Kamēr skolās nebūs kaut 10-20 mācību stundas linux vidē ,tikmēr jau nekas nemainīsies, būs MS Windows , MS office pārākums, es nesaku ka slikti produkti,vienkārši bez konkurences MS var turpināt plēst deviņas ādas.

    #299176
    RicoPico
    Participant

    Mācoties pie lektora Valda Vītoliņa, iemācījos mīlēt Linux. Vakar, beidzot, nonesu win7 un uzliku Ubuntu 12.04 LTS. Pētu, ložņāju un saprotu, ka daudz vēl jāsaprot un jāložņā. Ļoti palīdz šis resurss:

    https://odo.lv/Training/KapecUbuntu

    https://odo.lv/Recipes/IndexByAlphabet

    #299177
    pear
    Participant

    Tik dīvaini dzirdēt no krutiem administratoriem, ka traucē stūri vai vēl kaut kādi grafiskie brīnumi. Teorētiski vajadzētu skatīties uz OS darbību un administrēšanas iespējām, nevis uz grafisko vidi, kuru elementāri var modificēt ar trešajām programmām (ja ir tāda nepieciešamība).

    Mans subjektīvais viedoklis tieši par Windows 8 – tas strādā neizmērojami labāk uz portatīvajiem datoriem nekā Linux OS (runājot tieši par budžeta dzelžiem, neredzu jēgu tērēt lielu naudu par tādiem aparātiem, jo ir desktops) un ir daudz vairāk optimizēts, man ar Linux bijušas vienas vienīgas problēmas ar draiveriem, jo tieši tiem aparātiem, kas man bija jāsakonfigurē nebija pieejami labi strādājoši draiveri. Kā arī W8 ātrums… mans desktops ar parasto HDD ieslēdzas tik pat ātri cik W7 ar SSD, kas ir ļoti liels ieguvums (nerunāsim kā tas panākts, jo, piemēram, gala lietotājiem tas ir pilnīgi vienalga, galvenais, lai strādā).

    Visam šim jāpapildina ka nedaudz palietoju Windows 8.1, kurā liela daļa problēmu izskatās ka tiks atrisinātas un pieļauju, ka vajadzētu kļūt diezgan izplatītam, kā jau tas ir ar katru otro W versiju.

    #299178
    shadow118
    Participant

    Nevis Windows 8, bet konkrēti Metro vide ir domāta skārienekrāniem, uz parastā ekrāna vnk lieto Desktop vidi un nebūs nekādu problēmu. Tas par to roku ciršanu bik pārspīlēti, lai neteiktu vairāk

    #299179
    ruukjis
    Participant

    +1 Ķirzakai

    Pāris mēnešus paķēmojos ar W8 – pietiek. Kamēr nesalabos gļukus un, pats galvenais, kamēr uz viņa nevarēs palaist Cisco VPN klientu vai ShrewSoft, tikmēr sēdēšu uz W7.

    #299180
    jonjs
    Participant

    Man ir dual boot. Darbā protams, ka Windows tās programmas, kas man jāizmanto, kas strādā ar dažādiem dzelžiem, nedzelžiem, iekārtām u.t.t. protams, ka priekš Linux neraksta. Lai gan daudzās iekārtās un sistēmās, kuras lietoju iekšā bieži vien ir tieši Linux.

    Mājās dual boot ar Kubuntu12.04/Windows7. Windows mājās faktiski vajadzīgs tikai dēļ spēlītēm, citādi varētu brīvi iztikt arī bez.

    #299181
    system32
    Participant

    Diskutēt ar “datoriķiem” par OS ir tas pats, kas strīdēties par Audi, BMW un Honda.

    Kapēc Linuxisti nevar vnk sēdēt savā komandu līnijā un beigt drāzties ar Windowsistiem. Ja tev linux patīk labāk, nu lieto, man tak pofig. Ja patīk windows, nu i, man arī, lieto. Kāda jēga no šādām cīņam.

    Bet nu..

    Esmu mēģinājis lietot Linux, nevaru pāriet, galīgi nevaru un nemaz nejūtu tam jēgu.

    Ja ir taisnas rokas, tad Windowsu var pielāgot tā, ka neviens gļuks nebūs gada laikā, nekādu erroru man nemet, programmas visas iet, pagaidām esmu saskāries ar to, ka neiet man RSDlite.

    Un nesaprotu cik zema līmeņa PC lietotājam jābūt, lai pierastu pie W8 ilgāk kā nedēļā. Te nekā tāda nav, viens stūris, kas aized uz aplikācijām un otrs, kas uz Settingiem un searchu utt. Pārējais ir kā WIN7, XP, tik ar ribbon.

    Aplikācijas ir tādas kādas vajag, atrast var da jeb kādas, linuxam nav tā.

    Pluss Linuxam tāds, ka par brīvu, iebūvēts VPN, drošība, iebūvēti mākoņi un citas ņifigā nevajadzīgi mēsli.

    Un par ko tev šoks? Ka esi dalbajops un nevari iebraukt kas ir kas, jo esi notupējis pie sava linux gadus un nezini, kas moderns izskats?

    Mēs maksājam arī par atbalstu, kas piem. Ubuntu pēdējā laikā ir aizgājis galīgi pakaļā.

    Bet nu šī ir nebeidzamā cīņa.

    #299182
    Eudoxus
    Participant

    Es nu neņemšos spriest, kurš ir vai nav tiesīgs nest Linux vārdu, varu tika piebilst, ka man šādi apgalvojumi šķiet vairāk nekā smieklīgi. Š āds diskusijas ne pie kā nenoved un atgādina cīņas par lielāko patriotu vai kristīgāko no kristiešiem.

    Bet ja par tēmu, tad neredzu, kā tevis teiktais atceļ to, ko rakstīju. Kur tad ir linux alternatīvas MS Office paketei, Adobes pakai, spēlēm utt, kuras būtu pilnībā savietojamas ar jau esošajām? Jā, var ar linux strādāt, to nenoliedzu. Pats esmu bijis lietotājs kādus gadus divus. Bet sāpe pēcpusē no tā vidējam lietotājam ir krietni lielāka par jebko, ko šobrīd piedāvā Redmonda.

    Pašlaik linux ir lieliska alternatīva entuziastiem un interesentiem, bet visiem pārējiem nav nekāda iemesla dreifēt prom no Win. Es jaut teicu – man šobrīd ir ērti – visas manas ierīces automātiski sinhronizējas, viss ir savietojams ar darba vietā darbināmo softu. Bet katram savs.

    #299183
    Anonīms
    Neaktīvs

    Pamēģini uzlikt Linux Mint 13 xfce 32-bit versiju. Tas ir labāks par Ubuntu un atbalsts arī līdz 2017.gadam. Navigācija līdzīga ka xp un w7.

    #299184
    Triggers
    Participant

    Ko var ņemties par un ap to W8 interfeisu…..

    W8 ir tas pats, kas ja LINUX lietotājs pārietu no xfce un unity.

    #299185
    Viestartss
    Participant

    Š itos svētos karus dažkārt ir interesanti palasīt.

    “Kapēc Linuxisti nevar vnk sēdēt savā komandu līnijā un beigt drāzties ar Windowsistiem”

    Droši vien tāpēc, ka logu lietotāji stāv tādā salīkušā pozā, grūti pretoties kārdinājumam.

    Linux ir daudz vairāk par termināli, kurā komandas rakstīt. Mani vecāki un draudzene vispār nezin, kas tas terminālis ir, lai gan Ubuntu lieto jau vairāk kā 3 gadus.

    #299186
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tātad jautājums nav tikai par win.8 interfeisu,kurš protams ir regreis salīdzinājumā ar win 7.Neviens taču nenoliegs ka krāsainais kino ir labāks par melnbalto.Es zinu ka varu uzlikt starta pogu ,mani besī jau apziņa vien ka manā sistēmā ir kautkāds metro kurš man nav vajadzīgs.Un mani besī tupaki kuri uzskata ka vienīgais labākais desktops ir pelēks un ka dators ir paredzēts tikai darbam,pat nezinu viņi slauc govis ar savu datoru vai varbūt brauc ar traktoru.es protams varētu turpināt vēl cilvēkiem saprotamā valodā.Tātad izanalizējot forumu divu gadu garumā un ņemot vērā cilvēku interesi par jebkuru jautājumu par linux sistēmām vai man vienam liekas ka linux 5 gadu laikā var kļut par konkurentu windovs .Tie kas pēc saviem uzbraucieniem domā ka jā beigās pieraksta ka JÄ€,pārejie var rakstīt Nē.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 56 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā