Nomofobija – jauna XXI gs. diagnoze

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Nomofobija – jauna XXI gs. diagnoze

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149030
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_nomo_1.jpg[/imgl]Mūsdienu psihiatru, pihoterapeitu un psihologu diagnožu saraksts papildinājies ar jaunu simptomu – nomofobija (no mobile phobia). Tas nozīmē, ka cilvēks vairs nespēj normāli dzīvot bez pastāvīgas personiskā sakaru līdzekļa klātbūtnes. Ja viņam to atņem – ātri vien parādās uzbudinājuma, stresa, baiļu, depresijas pazīmes.

    Nemaz nevajag atņemt mobilo telefonu – nomofobijai pilnīgi pietiek ar izlādējušos bateriju, atrašanos ārpus zonas, tukšu priekšapmaksas karti.

    Pētījumi Lielbritānijā pieradījuši, ka nomofobija šai valstī sasniegusi milzīgus apmērus: no tās cieš ap 13 miljoni iedzīvotāju. Par to nebūtu jābrīnās, jo mūsdienu straujajā dzīves ritmā telefons bieži vien ir vienīgais saziņas līdzeklis ar tuviniekiem, draugiem, darba kolēģiem. Dažiem pat pāris stundu ilga piespiedu atteikšanās no sakariem rada psihiskas problēmas.

    Ja nav iespējams mainīt dzīvesveidu, speciālisti cīņai pret nomofobiju iesaka sekojošo:

  • – vienmēr turēt priekšapmaksas kartē kredīta rezervi neparedzētiem zvaniem

    – uzlādēt telefonu savlaicīgi, negaidot pilnīgu izlādēšanos

    – turēt rezervē taksofona karti (tā paglābs, ja telefons pēkšņi saplīsīs vai iztukšosies)

    – saudzēt savu sakaru ierīci, sargāt to no zagļiem

    – telefongrāmatas kontaktus dublēt piezīmjblociņā vai uz PC


  • [img]https://notepad.lv/userpix/28_129612_1.jpg[/img]

    Avots

#202957
Jaunzems
Participant

“- saudzēt savu sakaru ierīci, sargāt to no zagļiem ” ko nomofobs darītu Gopņik-rajonā? 😀

Labi, ka neesmu tik sabiedrisks, lai man piemistu nomofobija!

#202958
Tmkks
Participant

Jā, priecājies, ka neesi sabiedrisks. Tā ir īstā lieta par ko priecāties..

Es neuzskatu, ka man ir nomofobija, jo, kad izlādejas mobilais, vienīgā neērtība man ir tāda, ka nav ko spaidīt, kamēr braucu sabiedriskajā.

#202959
Anonīms
Neaktīvs

:> o ble** , izlasiju un atcerejos ka man telefons izladejies un nomiris :> pirms 2 nedeļām 😀

#202960
drunk_lizard
Participant

Tmkks wrote:

Es neuzskatu, ka man ir nomofobija, jo, kad izlādejas mobilais, vienīgā neērtība man ir tāda, ka nav ko spaidīt, kamēr braucu sabiedriskajā.


nav gan :>

aa, vari raustiit aadinju, ja nav pogu :>

#202961
bumbulis
Participant

Baigie ieteikumi. 😀 Tikpat varētu teikt, ja alkoholiķim nav iespējams mainīt dzīvesveidu, tad:

* jānēsā līdz 50 gramu glāzīte, kā arī gurķīši;

* iekškabatā jātur blašķīte, kurai vienmēr jābūt uzpildītai;

* jābūt līdz skaidrai naudai jaunas blašķītes iegādei, kredītkartes nav ieteicamas, jo kodi dzērumā bieži piemirstās.

u.t.t.

#202962
samurajs
Participant

bumbulis: tas ko tu minēji, jau nav alkoholiķis, bet mazliet nerātns normāls cilvēks 😀 Kur esi redzējis, ka hroņš glāzi un gurķi staipīs līdz? :D:D

#202963
Tmkks
Participant

Ir gan man pogas. 😀

Tie touchi pagaidām nešķiet pietiekami labi/izturīgi manam aktīvajam dzīves veidam.

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā