Notepad.lv uzlabojumi un kļūdu labojumi

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Notepad.lv uzlabojumi un kļūdu labojumi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 87 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163391
    Elvis WD
    Keymaster

    Par cik portāla darbību pārņemu es ar savu komandu, tad turpmākajā laikā veiksim visaptverošu uzlabojumu un kļūdu labojumus, lai portāla lietošanu padarītu maksimāli ērtāku, ātrāku.

    Aicinu dalīties un norādīt uz nepilnībām, kas Jums traucē, liekas ne tā vai krīt uz nerviem šī ieraksta komentāros.

    Cik redzu pats, tad tādu ir diezgan, bet domāju, ka jāsāk ar sāpīgākajām, jo kļūdas var labot un atrast mūžīgi.

    #333816
    shady
    Participant

    Sveiks, prieks dzirdēt, ka kādam interesē, ko vajadzētu uzlabot. Vajadzētu sākt ar pamatlietām (kā jau ziņu portālam). Ja atceries iepriekšējās versijas, tad uz šīs nav padomāts par normālu rakstu arhīvu, rakstu/ziņu caurskatīšanu.

    Tad ik pa laikam ir gļuki pievienojot komentārus, nesen ko postoju ar divām bildēm forumā un man vnk neatļāva pievienot komentu, nācās likt 2 komentus un katrā vienu bildi. Biju dusmīgs un nebija laika pētīk un eksperimentēt.

    Vēl joprojām laikam eksistē gļuks, kad var postot anonīmi. + administrācijas darbības ir ierobežotas uz to pārvaldību.

    Sorry, rakstus uz šīs versijas neesmu publicējis un nav man viedokļa, par iepriekšējo versiju gan būtu ko teikt.

    Tas tā, 2min versija, kā jau pats teici – ko darīt redzi arī pats….

    #333817
    Elvis WD
    Keymaster

    Par iepriekšējām versijām zinu maz, esmu pāris lietojis, pirms 8 gadiem.. kad bija tikai phpbb2.

    Šobrīd jādomā par esošo un tās labojumiem. Vai precizāk arhīva ideju aprakstīt ?

    #333818
    shady
    Participant

    Ak jā, es nezinu kā citiem, bet man jau kādu laiku ir riebīks gļuks – katru reizi es varu ielogoties tikai ar otro piegājienu. Respektīvi, es nospiežu ielogoties un izmet šo erroru: https://bildites.lv/images/djw6pau5/138246/original.png

    Un tad atgriežoties atpakaļ – spiežu vēlreiz un ielogojos bez problēmām. Un tā katru reizi. Domāju, ka varbūt jāiečeko pašam nokešotā infa, bet tikko speciāli pārbaudīju – ne tikai uz chrome, bet arī pilnīgi tīra firefox. Uz windows versijām neesmu pārbaudījis, lietoju tikai no linux.

    #333819
    shady
    Participant

    Un rakstot šo pašu komentu man izleca nākošais gļuks ar url ierobežošanu 😀 Nu nafig 1 url postā? Tas tak nav nopietni…

    https://bildites.lv/images/yza6kdxb/138247/original.png

    #333820
    shady
    Participant

    Par arhīvu, iedomājies, ka cilvēks atceras kādu rakstu un grib pašķirstīt mazliet atpakaļ un iečekot kas tad tur īsti bija…Pats esmu tā darījis.

    Agrāk tam nebija problēma ar phpbb foruma realizāciju, kas bija sajūgts normāli ar index lapas saturu. Tagad paskaties, te ir atstāts mistisks veco rakstu arhīvs (nē nu labi, ka tas tur ir, ārā jau nav jādzēš): https://notepad.lv/forums/viewforum.php?f=37

    Bet kā es normāli varu caurskatīt rakstus, kuri ir tapuši no šīs versijas palaišanas brīža? Uz veco arhīvu es atveru veselu lapu ar tur nez cik tur bija – 50/100 rakstiem un normāli ar ctrl+f atrodu sev fiksi visu, ko vajag. Nu domu saprati? Nevis kaut kādu šķirkli ar teiksim 5 rakstiem un milzīgām bildēm…bezjēdzīgi…nepārdomāti. 15 gadus atpakaļ datuvē to ar varēja smuki organizēt, pat visu forumu varēja smuki caurskatīt ar pārdomātu tagu sistēmu. Kopš jaunākās versijas viss ir *****.

    #333821
    Elvis WD
    Keymaster

    shady wrote:


    Par arhīvu, iedomājies, ka cilvēks atceras kādu rakstu un grib pašķirstīt mazliet atpakaļ un iečekot kas tad tur īsti bija…Pats esmu tā darījis.

    Agrāk tam nebija problēma ar phpbb foruma realizāciju, kas bija sajūgts normāli ar index lapas saturu. Tagad paskaties, te ir atstāts mistisks veco rakstu arhīvs (nē nu labi, ka tas tur ir, ārā jau nav jādzēš): https://notepad.lv/forums/viewforum.php?f=37

    Bet kā es normāli varu caurskatīt rakstus, kuri ir tapuši no šīs versijas palaišanas brīža? Uz veco arhīvu es atveru veselu lapu ar tur nez cik tur bija – 50/100 rakstiem un normāli ar ctrl+f atrodu sev fiksi visu, ko vajag. Nu domu saprati? Nevis kaut kādu šķirkli ar teiksim 5 rakstiem un milzīgām bildēm…bezjēdzīgi…nepārdomāti. 15 gadus atpakaļ datuvē to ar varēja smuki organizēt, pat visu forumu varēja smuki caurskatīt ar pārdomātu tagu sistēmu. Kopš jaunākās versijas viss ir *****.

    pēc būtības problēma ir nepārskatāmība? vienkāršu rakstu sarakstu var ieviest samērā ātri, uz jaunā WordPress dzinuļa. Phpbb daļu pievilkt klāt grūtāk, bet to var ielikt ka linku uzreiz, kā jaunie raksti beidzas, lai meklēšanu var turpināt tālāk tur. Protams, eksistē arī vēl meklēšanas sadaļa.

    Loginu kļuda ir piefiksēta, domāju, ka tā būs pirmā no lielajām kļūdām, ko šomēnes sakārtosim. 1linka ierobežojums arī man šķiet dīvains.

    Varbūt kādi ieteikumi arī citiem?

    #333822
    shady
    Participant

    Jā, nepārskatamība.

    Agrāk manā pārziņā bija testi – dabūt iekārtas uz testu no komunikāciju aģentūrām un citreiz pat pa taisno no ražotāju / kompāniju pārstāvjiem ir ļoti viegli. Man pašam tas patika un ceru, ka citiem ar bija interesanti lasīt apskatus. To vajadzētu atjaunot un papildus iznest sadaļu index lapā (neeisaku maisīt testus kopā ar ziņām vienā putrā).

    Vienu brīdi apmeklēju pat kino pasākumus un gāju uz preses kino seansiem – tas tāpēc, ka centos vairot satura kontentu un neiespringt tikai par IT, jo visi tomēr esam cilvēki un fun lietas var pieķert līdzi. Iesaku padomāt par tyo arī jaunajai komandai.

    Iesaku nodibināt kontaktus ar visām komunikāciju aģentūrām un līdz ar to pavērsies iespējas apmeklēt visus sev interesējošos preses pasākumus.

    Starp citu, tev ir PM nosūtīts. Un vispār, ja ir kādi jautājumi – vari droši prasīt privāti.

    #333823
    Andron MacBeton
    Participant

    Visa tā jaunā versija brēc pēc rm -R *

    Man ir 1280*1024, bet uz ekrāna salien kaukādi daži teikumi! Tas ir debīlisms! Informācijas apjoms nekāds.

    1999. gadā uz 800*600 varēja ērtāk izlasīt tehnikas listi.

    Te nav nekādi ieteikumi ko salabot, te ir 1kārši VISS nepareizi.

    Kautvai jau tie blāvie debīlie kontrasti un rāmīši. Knapi (uz bobi) var ieraudzīt kur nospiest.

    #333824
    Elvis WD
    Keymaster

    Par to, ka informacija nav pārskatāma, jāpiekrīt. Tur jāstrādā vēl un vēl. Ne velti, pirmā lieta ko izdarīju – novācu visu lieko no hedera, kā arī sakārtoju navigāciju, lai tur nav bardaka.

    Tagad arī uz ātro atjaunināju sākumlapu, kuru tuvākajā laikā uzlabosim vēl ērtāku. Jaunnedēļ ķeramies klāt arī tehniskajiem gļukiem, kas saistīti ar lapas/foruma mijiedarbību.

    Gribētu arī dzirdēt citu ietiekumus / novērojumus.

    #333825
    Andron MacBeton
    Participant

    Jā, sākumlapa vismaz nav sašķobīta.

    No Chromes veljoprojām ir 403.

    Par tiem rāmjiem un liekajām starpām… man tā liekas ka tā ir WordPress natīva huiņa un to labot ir bezjēdzīgāk nekā uztaisīt visu pareizi no 0. Es kauko tādu aceros kaukad runājis ar koderiem. WordPress ir tāds sūds priekš bloga iesācējiem, paskatīties vai vispār ir lasītāji un tad jau skatīties īstas mājaslapas virzienā.

    #333826
    Elvis WD
    Keymaster

    Chromes 403 vari parādīt? Tas nešķiet pārāk labi… 403 kļūda nedrīkstētu eksistēt kā tāda. Ja ir, jāizlabo ASAP.

    Wordpress kā rīkam nav vainas, viss atkarīgs no saimnieka, jo HTML un CSS ierobežojumu nav nekādu, jautājums vai ir vēlme un vīzija – kā… vairāk dizainera un frontend programmētāja darbs – ja iet runa par vizuālo.

    No nulles kaut ko taisīt nozīmētu – pašiem sistēmu attīstīt, ieguldīt savus līdzekļus, atkļūdot un visu pārējo, ko WordPress un phpbb dara miljoniem kļūdu pietiekumu, labojumu, līdz ar to rentablāk un jēdzīgāk jau ir izmantot gatavu risinājumu.

    Tālāk jau jautājums, kā to attīsta un uztur. Šajā gadījumā, nekas jau diži nav jālabo – jāiztestē kārtīgi un jāsalabo pamatlietas, kas neiet. Attiecīgi pēc tam slīpēt var visu ko, cik uziet.

    Mums pašiem, kā uzņēmuma ir pietiekama pieredze gan ar WordPress gan ar milzīgiem ekomercijas risinājumiem. Varu teikt to, ka WordPress nav ideālākais, bet ņemot vērā visu kopainu – visjēdzīgākais (kompleksi ņemot) risinājums, kas ir pieejams.

    Par kļūdām, ierosinājumiem, droši, ja tādi ir, esam te, lai tos atrisinātu.

    #333827
    Andron MacBeton
    Participant

    Opera 36.

    Code:



    403 Forbidden

    403 Forbidden


    nginx









    Chrome 49.

    Code:



    403 Forbidden

    403 Forbidden


    nginx









    #333828
    shadow118
    Participant

    Man 403 rādījās, ja mēģināju ieiet no 32-bit pārlūka. Ne no Operas, ne Vivaldi nevarēja ieiet. Novilku 64-bit versijas, tagad var ieiet no abiem. No Internet Explorer joprojām ir 403

    #333829
    Elvis WD
    Keymaster

    macbeton wrote:


    Opera 36.

    Code:



    403 Forbidden

    403 Forbidden


    nginx









    Chrome 49.

    Code:



    403 Forbidden

    403 Forbidden


    nginx










    Šis ir kliedzoši. Izskatīju LOG failus, laikam vainu atradu. Skatīšos, kā savest kārtībā. Ja ir šādi mirkļa gļuki vai pārlūka bāzēti, liekam arī klāt datumu+laiku, lai vieglāk LOG failā atrast. Paldies.

    #333830
    Elvis WD
    Keymaster

    shadow118 wrote:


    Man 403 rādījās, ja mēģināju ieiet no 32-bit pārlūka. Ne no Operas, ne Vivaldi nevarēja ieiet. Novilku 64-bit versijas, tagad var ieiet no abiem. No Internet Explorer joprojām ir 403

    Uzliku beidzot arī vienotu hederi forumam un portālam, lai nav neparocīga lēkāšana.

    Tas pats principā, par ko macbeton rakstīja. Labosim.

    Vai ir piefiksēts vēl kaut kas?

    #333831
    shadow118
    Participant

    Vēl tāds pavisam sīkums, bet logo zaļā krāsa atšķirās no lapas zaļās krāsas, man liekas abus vajag vienādus

    #333832
    Elvis WD
    Keymaster

    shadow118 wrote:


    Vēl tāds pavisam sīkums, bet logo zaļā krāsa atšķirās no lapas zaļās krāsas, man liekas abus vajag vienādus

    Līdz tam arī tiksim. Saraksti visu, kas vien krīt acīs un traucē.

    Tulkojumus arī jāveic. Ja kāds ir gatavs palīdzēt, piesakāmies. Iedošu gabaliņu iztulkot, lai iet ātrāk.

    #333833
    Andron MacBeton
    Participant

    Ko te vel tulkot?

    Nu, atsūti uz macbeton@inbox

    #333834
    russo
    Participant

    IMHO:

    1) Pelēkā krāsa logo varētu būt tāda pablāva uz lētā gala monitoriem (no pieredzes) + Logo pats par sevi tāds miglains. SVG?

    2) Sadaļa “PROFILS”… nu.. Mby Avataru + vārdu un to pogu “Iziet” kā normālu saprotamu pogu?

    3) No UX viedokļa man liekas, ka lasītie un nelasītie tredi sadaļa “Jaunākais forumā” nav īsti saprotami. Ko īsti nozīmē blāvi zaļais un melnais? Lietotājam jākustina smadzene.

    4) Tas WordPress headeris manuprāt galīgi neiederas.

    5) “PROFILS” = “Iziet”, bet raksta komentāros “Atteikties”. Vienai un tai pašai darbībai būtu jābūt nosauktai vienādi. Tāpat “Autorizējies, kā lietotājvārds”… varētu uzrakstīt saprotamāk. Kaut vai “Tu esi autorizējies/usies, kā…” Vai arī aizvietot ar avataru + lietotājvārds.

    6) Novākt savus stulbos komentārus nevarēs? Just optional.. mby.. hvz.

    7) Mby “Saistītie raksti” pārdēvēt par “Līdzīgi raksti”? Zem raksta.

    😳 Izskatās, ka fonti tiek lēni ielādēti, jo man vismaz redzās reflow, kad fonti tiek nomainīti pēc pirmreizējās ielādes.

    9) Forums/Reklāma/Kontakti… man jau liekas ka vajadzētu kkādu :hover {background-color: rgba(0,0,0,0.2). Lai cilvēks normāli saprot, ka tur var spiest. Un citās vietās tas pats.

    10) Ko nozīmē tā gandrīz melnā līnija ar tekstu “Board index” Foruma galvenajā lapā? Viņa ir priekš tā lai pateiktu, ka zemāk ir indekss? Manuprāt absolūti lieka. Nezinu cik viegli viņu no turienes ir izvākt.

    11) “Mark forums read” man liekas var kkur iecelt, lai pliks uzraksts neaizņem kkādu 50px joslu. Pie tam nav saprotams, vai tā ir poga, vai links. Man jau liekas, ka pogām ir jābūt pogām un linkiem ir jābūt linkiem. Ja viņu tomēr tur vajag, tad mby arī Search ir jāatstāj? Tādā veidā vismaz izskatīsies tāds “bole menie” complete toolbar.

    12) ARIA tagus laikam nav pat jēgas skatīties

    13) Sarkanie/violetie baloniņi “Jaunākais forumā” īsti stilistiski neiederas. Domāju, ka tur var kādu tumšāku zaļo toni ielikt no pašreizējā zaļā paletes.

    14) Favico uz tumšajām browsera tēmām nav redzama. Vajag izmantot kkādu solid background. Kaut vai baltu. Bet ne caurspīdīgu.

    15) Search animācija ir stipri par lēnu.

    16) Breadcrumbs sarkanā krāsa uz hover? Tjipa tā ir sekundārā krāsa pie zaļā? Hmm… nu nezinu.

    17) … ai… apnika…

    Ja nu kas… tad neņemiet šo visu galvā… dariet, kā pašiem tīk. 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 87 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā