Notepad testē: Ubuntu 9.04 beta

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Notepad testē: Ubuntu 9.04 beta

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148514
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_jauntyjack_1.jpg[/imgl]Pateicoties tam, ka Virtualbox 2.2 versijā salabojuši nozīmīgu draiveru kļūdu, izdevās nedaudz patestēt jauno Linux flagmani Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope. Noteikti kāds oponēs – kas tas par flagmani Ubuntu? Statistika tomēr ir nepielūdzama, un šis distributīvs ar visiem trūkumiem ir visvairāk lietotais Linux/NIX pasaulē. No Ubuntu-9.04-beta-Desktop ISO atlējuma man sistēmu uzinstalēt neizdevās, pie 90% process norāvās. Ar Alternate ISO viss sanāca.

    Tagad apskatīsim 9.04 versijas jaunievedumus. Pats galvenais – jaunā ext4 failsistēma, kura kā noklusētā tiks piedāvāta rudenī 9.10 versijā. Pagaidām ext4 var izvēlēties manuāli. Daudzos avotos apgalvo, ka ext4 pret ext3 esot 10-20% ātrāka, bet es gan nekādu īpašu ātruma pieaugumu nejutu. Ja nu dažas sekundes pie ielādes.

    Tālāk – ir jauns kodols 2.6.28-11 (tātad vairāk jauno dzelžu atbalstīs). Arī GNOME jauna – versija 2.26. Tanī skaņas regulēšanai un miksēšanai pilnībā izmantots PulseAudio. Tagad varēs iestatīt dažādām aplikācijām dažādu skaļumu. Diezgan daudz izmaiņu ir dizainā, tas kļuvis patīkamāks un ērtāks.

    Pamatīgas pārmaiņas skārušas media kodeku uzstādīšanu – par to tagad atbildēs gnome-codec-install programma. Man nebija nekādu problēmu ar kodeku vai pluginu uzstādīšanu – sistēma visus sameklēja pati.

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums95730509/modjo/27-03-2009/9-04.png[/img]

    Ieviesta iespēja šifrēt visu lietotāja mapi pilnībā (atceramies, jau 8.10 versijā sākās šī ekstra, bet tikai daļēji). Tagad arī fontu izmēru varēs pieskaņot displeja lielumam (agrāk bija noklusēts lielums 96 dpi).

    Radikāli tiek pārstrādāta Windows programmu emulācija caur WineHQ. Tagad netiks palaists winecfg, bet Wine integrēsies sistēmas izvēlnē un programmas iestatījumi būs pieejami System / Preferences / Windows Applications.

    Jaunas programmu versijas: GCC 4.3.3, glibc 2.9, Python 2.6.1, Apache 2.2, PostgreSQL 8.3, PHP 5.2.6, LTSP 5.1.

    Pielietota pilnīgi jauna metode, lai izvadītu dažādus paziņojumus uz ekrāna. Lietotāja iejaukšanās nav vajadzīga, paziņojumi paši grupējas un izzūd. Skatāmies flash:

    [flash width=640 height=480]https://www.markshuttleworth.com/wp-content/uploads/2008/12/jaunty904_notifications_example1_web_092.swf[/flash]

    Kas mēģinās šo uz Virtualbox 2.2 – tagad ir iespējama arī video akselerācija, resp. dažādi compiz un metacity efekti. Labāk gan to ķeksi izņemt ārā – pārslodze ir mežonīga.

    #195278
    linx
    Participant

    smukāks ir palicis 🙂

    #195279
    FireFoxsitis
    Participant

    Š odien vai rīt uzinstalēšu!

    #195280
    QueenZ
    Participant

    Pagaidiishu vel to nedeelju liidz final un tad fedorei paari uzlikshu. a kas iisti tur bija smukaaks palicis..? :lala:

    #195281
    blackened
    Participant

    man tag xp diemžēl, bet kā iznāks gala versija tā likšu virsū un miers, tikai besī ka manu gforce MX 440 negrib saprast ubuntu 🙁

    #195282
    samurajs
    Participant

    blackened wrote:

    man tag xp diemžēl, bet kā iznāks gala versija tā likšu virsū un miers, tikai besī ka manu gforce MX 440 negrib saprast ubuntu 🙁


    Ubuntu MX440 gan sapratīs, bet tava karte tos jaunos draiverus neņems pretī. Pamēģini sadabūt NVIDIA vecākus draiverus un iebarot.

    Envy sastāvā ir arī vecāki draiveri, palasi šo avotu par video draiveru likšanu no sourcēm.

    https://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

    #195283
    Maris77
    Participant

    Kāda ir atšķirība starp ubuntu 8.10 un 8.04 , kāpēc jaunākā versija ir 9.04, nevis 9.10 ? Man jau liekas, ka šeit arī lielākā linux problēma, ka tik daudz versiju un vienkāršs lietotājs neko nevar saprast.

    #195284
    samurajs
    Participant

    Maris77: ar vienkāršu ņuha metodi var noteikt, ka Ubuntu versijas sastāv no izlaiduma gada un mēneša cipariem – tātad 9.10 iznāks tikai šā gada 10. mēnesī (oktobrī).

    #195285
    Maris77
    Participant

    Tātad 9.04 ir beta, bet 9.10 būs pilnā versija? Pareizi sapratu?

    #195286
    QueenZ
    Participant

    Maris77 wrote:

    Tātad 9.04 ir beta, bet 9.10 būs pilnā versija? Pareizi sapratu?

    nee. 9.04 noziimee 2009.04 2009. gada Aprilis taa ir ubuntu pilnaa versija. 9.10 atkal buus jauna versija 2009. gada Oktobrii

    #195287
    blackened
    Participant

    es zinu kā to problēmu ar mx440 atrisināt, tik tas ir piņķerīgi nedaudz… ar envy un nvidia defaultajiem draiveriem neiet un neies mx440 , vajag savādāk!

    #195288
    samurajs
    Participant

    Iekš envy ir 3 NVIDIA draiveri, visvecākais 73. sērija, ja nemaldos. To laikam arī vajag, jo FX5200 utml. kartes ar to iet.

    #195289
    Evers
    Participant

    Jauki, ka šeit, atšķirībā no citiem IT portāliem, var izlasīt par jaunumiem Linux pasaulē. Citur tik maļ – W7 W7 W7 un vēlreiz W7. 😀

    P.S. pats ar esmu liels ubuntu piekritējs, tik patlaban esmu palicis bez sava pc, tā ka lietot sanāk tik xp

    #195290
    iKey
    Participant

    uz manas integrētās (i845G) v-kartes so brīnumu neuzinstalēt, jo sim ir kkāds bugs, kurš neļauj palaist X serveri uz tam v-kartēm

    #195291
    normis_161
    Participant

    Oij kāds man bija čakars ar GeFocrce karte (modeli vairs es jau neatceros). Bet lai es dabūtu ubuntu uz sava datora, tad es izvēlējos vieglāko ceļu – nomainīju videokarti uz citu, jo kad man bija tā videokarte, tas es Ubuntu nevarēju uzzinstalēt.

    #195292
    Svens
    Participant

    Ar katru versiju kļūst aizvien skaistāks un labāks. 🙂

    Priecē, ka visi vizuālie efekti uz Ubuntu man nekad nav izmantojuši vairāk par +50mb operatīvās atmiņas, lai kādus caur Compiz tos uzstādītu. 😉

    #195293
    samurajs
    Participant

    Svens: ar to Linux no Win atšķiras – RAM tie efekti rij mazāk, bet proci vairāk!

    #195294
    nevertell
    Participant

    Nē, Samuraj, compiz vairāk izmanto gpu nekā cpu. Pamēģini uz metacity ieslēgt composition bullšitu, tas rīs vairāk, ņems no proča. Es jau nu baigo šķirbu jutu.

    Un ko jūs te lejat? Nvidia ir vienīgais stabilais ogl un 3d atbalsts. Man 2000. gada gada geforce ātrdarbības ziņā sasita kaut kādi radeonu 9600, vismaz 3d figņās. Un nvidia kompim bij 500mhz p3, ati kompim bija 3ghz p4. Intel supports priekš videokartēm vispār ir zem katras kritikas.

    #195295
    dzhonsons
    Participant

    Nebūtu tas jēlīgais [manā un ģimenes uztverē] skype, tad jau labu laiku lietotu.. Pagaidām, ci kateros, skype [ne]ērtība mani atturēja.. ģiemens locekļi bļauj, ka neesot tasskype [bieži izmanto] tik ērts kā uz windas.. pārējās progas it kā poh..

    #195296
    Vaz3
    Participant

    Pagaidīšu līdz varešu no 8.04 apgreidoties

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā