Objektīvs antivīrusu tests

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Objektīvs antivīrusu tests

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146983
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080531161102713.gif[/imgl]Krievijas portāla 3dnews.ru veidotāji veikuši pamatīgu pētījumu antivīrusu lauciņā. Tā kā lielākajā daļā šādu testu “sedziņa” tiek mākslīgi pavilkta un vienu vai otru pusi, tad šoreiz bija rūpīgi padomāts par objektivitāti.

    1. Visi antivīrusi tika darbināti noklusētajā režīmā; tādi, kādi tie ir uzreiz pēc instalācijas. Vienīgais – pirms testa tiem tika atjaunināta datubāze. Tas izskaidrojams ar to, ka liela daļa lietotāju neko nejēdz no uzstādījumiem un lieto AV tādu, kāds viņš ir.

    2. Testam vīrusi tika ņemti nevis no AV izstrādātāju datubāzēm, bet “saķerti” internetā pēc nejaušības principa. Pavisam lietoja 3732 vīrusus no dažādām grupām – inficētus .dll failus, arhīvus, izpildāmos .exe failus (arī “iepakotus” instalatoros), Trojas zirgus, Email tārpus utt. Pēc vecuma vīrusi arī bija dažādi – sākot ar arhaisku 1980. gadā radītu infekciju līdz mūsdienu kaitīgai programmatūrai.

    Visi šie 3732 datorvīrusi tika saarhivēti vienā 3.42 MB lielā arhīvā, un antivīrusiem tika likts šo arhīvu skenēt.

    Testam izvēlējās:

    – maksas AV: Kaspersky, Dr.Web, NOD32, Outpost, Panda

    – bezmaksas AV: Avira AntiVir, Avast!.

    Testa interesantākie rezultāti:

    1. 100% efektivitāti neuzrādīja neviens antivīruss. Lai cik neparasti tas liktos – uzvarētāja laurus plūca bezmaksas AV Avira AntiVir ar 99.29% noķertajiem kaitēkļiem.

    2. Totāli izgāzās Avast!, kas spēja atklāt tikai 8.47% no visiem vīrusiem. Iemesls pavisam vienkāršs – AV nebūt nav slikts, bet noklusētajos iestādījumos tam uzlikts viszemākais drošības līmenis. Kad to pareizi noregulēja – noķerto kaitēkļu procents sasniedza 98.

    3. Visilgāk testfaila skenēšanu veica Kaspersky – tas šoreiz nav nopietns trūkums, bet programmas darbības īpatnība: katru inficēto failu AV uzreiz mēģina “ārstēt” un tikai tad pāriet pie tālākas skenēšanas. Citas programmas tikai fiksē noķertos vīrusus, darbības ar tiem atliekot uz vēlāku laiku.

    4. Pēc resursu patēriņa labākie ir NOD32, Avira AntiVir un Outpost, kuri nepatērē vairāk, kā 40 MB RAM.

    Visērtāk rezultātus apskatīt tabulās:

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080531155752442.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080531155831623.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080531155854989.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080531155913767.jpg[/img]

    Secinājumi: Ir tāds populārs teiciens reklāmas biznesā – “Kālab maksāt vairāk?” Apkopojot testa datus, sanāk pārfrāzēt šo teicienu – “Kālab maksāt vispār?”

    Pilnu testa aprakstu 3 daļās var izlasīt pirmavotā 3dnews.ru.

    #180128
    Tvinky
    Participant

    Tiešām, kālab maksāt vairāk – uzliec Linux/nopērc Mac un nav problēmu.

    #180129
    samurajs
    Participant

    Nu, protams, bet Linux pagaidām vēl nespēj 100% darīt visu to ko Win. Uz labo pusi jau iet, bet patlaban vēl jālieto abi…

    #180130
    Foxsk8
    Participant

    Lietoju šādu kombināciju:

    1. Avira

    2. Nod32

    3. Ad-ware

    Visus 3 darbinu kopā, jo to ko neatrod Nod32, atradīs man Avira. Ad-ware bija pašā sākumā, tālāb arī vēl tur mētājās, kur tagad. Pie šādas variācijas nekādi “gļuki” nav novēroti un sistēma ir stabila.

    Nekad nelikt šādu kombināciju:

    Avast ar Nod32.

    #180131
    samurajs
    Participant

    Fox: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno: :duno:

    #180132
    Foxsk8
    Participant

    Nu nez. Daudzi jau sak, ka ar vienu AV pietiek. Piem aviru savu mūžu nebiju lietojis, vajadzēja pāris lietas notestēt un tavu brīnumu, atklāju zarazas tādas, kas man gadiem stāvēja, neviens AV līdz šim neko ļaunu nebija saskatījis. Tāpēc arī lietoju Avira + nod32.

    Pamato, kāpēc tad es esmu :duno:

    #180133
    Sid
    Participant

    Quote:

    Nu, protams, bet Linux pagaidām vēl nespēj 100% darīt visu to ko Win. Uz labo pusi jau iet, bet patlaban vēl jālieto abi…

    saderam, ka home jūzerim, linux spēj to pašu, ko windows :p

    Fox, Tu tiešām esi em.. jocīgs 😀

    #180134
    drono
    Participant

    To, ka blondai sekretārei vajag antivīrusu, tas tā kā būtu skaidrs, mazums ko šī tur nejēdz neko tikai velk kaut ko utt.

    Bet es nekad nesapratīšu tos IT speciālistus, kuri apgalvo, ka viņi bez antivīrusa uz Windows nevar iztikt. Tas, manuprāt, liecina tikai par to, ka lielie spečuki vispār nepārzina, kas darbojas viņu datoros, bet atstāj to pārzināšanu kādas “gudras” programmas ziņā.

    Pats antivīrusu neesmu izmantojis jau kādus gadus 2 un uzskatu, ka datoru neesmu pircis tāpēc, lai pusi tā resursus patērētu kāda programma, kura tikai tēlo, ka dara ko noderīgu, turklāt dara to ļoti uzbāzīgi.

    Uzskatu, ka operētājsistēma nav miskaste, kurā mest iekšā katru “noderīgu” programmiņu, kas atrasta internetā. Un, galu galā, ja tiešām vajag kādu neuzticamu failu pārbaudīt, tad ir taču tādi servisi kā https://www.virscan.net/

    #180135
    Foxsk8
    Participant

    Neesmu es jocīgs tikai tāpēc, ka man stāv 2 AV. Kā jau teicu, ir lietas, kur avira ir laba, ir lietas, kur tieši man nod32 noder.

    Dažreiz sanāk kādu dziru izveidot un tie AV arī noder tīri bārbaudei, atpazīst kā vīrusu, vai nē.

    Pēc būtības es tā pat kā drono viņus varu nelietot. Vienkārši skanēšanu tā pat neveicu, ja nu vienīgi on-time aizsardzība darbojās.

    Tā arī pamatojumu neesmu saņemis kāpēc gan Avira + Nod32 nebūtu labi. Ja māk nokonfigurēt un pielāgot tad pats suns ar kaķi draudzējās. Tik pat labi, nafig daudziem stāv vairākas programmas, ar kurām var filmas skatīties. Tas ir tikai tāpēc, ka ar vienu rāda tā, ar citu labāk, vēl ar kādu citu vispār viss iet ideāli, bet visas viņas stāv ienstalētas un reāli darbojās.

    #180136
    marr
    Participant

    piekrītu drono. Manuprāt, AV ir cīņa ar sekām, ne ar cēloņiem. Es gan neteiktu, ka viņu vispār nevajag, taču pilnīgi noteikti bez viņa var iztikt.

    #180137
    izredzētais
    Participant

    marr, mani šī tēma ir ļoti ieintresējusi, ceru tuvākajā laikā sagaidīt kādu rakstiņ u detalizētāk kas un kā 🙂

    #180138
    samurajs
    Participant

    Var jau var bez AV iztikt, ja limited user lieto… Bet pāris reižu AV mani paglābis no nopietnām ziepēm, tā kā lai vien dzīvo… Vismaz Avira jūtamus resursus neēd.

    Sid: Linux neatbalsta MSN/Skype videočatu, jo kamerām nav draiveru. Man tas svarīgi. Pārējais jau +/- būtu…

    drono: Par visu šaubīgo softu likšanu uz PC pat nemaz nav runa, priekš tam ir virtuālās sistēmas un tā arī top darīts. Bet gadījies, ka ar flashu ievazā utml.

    Fox: ļoti daudziem nācies pārlikt sistēmu vairāku AV dēļ. Tev laimējies, ka nekas nav uzkāries; lielākajā daļā gadījumu nāk ciemos BSOD.

    #180139
    Foxsk8
    Participant

    Redz samuraj, kā jau es teicu, ja nav līkas rokas un zin ko ar ko var “sapārot” 😀 tad viss ir okey.

    #180140
    Tvinky
    Participant

    drono wrote:

    To, ka blondai sekretārei vajag antivīrusu, tas tā kā būtu skaidrs, mazums ko šī tur nejēdz neko tikai velk kaut ko utt.

    Bet es nekad nesapratīšu tos IT speciālistus, kuri apgalvo, ka viņi bez antivīrusa uz Windows nevar iztikt. Tas, manuprāt, liecina tikai par to, ka lielie spečuki vispār nepārzina, kas darbojas viņu datoros, bet atstāj to pārzināšanu kādas “gudras” programmas ziņā.

    Pats antivīrusu neesmu izmantojis jau kādus gadus 2 un uzskatu, ka datoru neesmu pircis tāpēc, lai pusi tā resursus patērētu kāda programma, kura tikai tēlo, ka dara ko noderīgu, turklāt dara to ļoti uzbāzīgi.

    Uzskatu, ka operētājsistēma nav miskaste, kurā mest iekšā katru “noderīgu” programmiņu, kas atrasta internetā. Un, galu galā, ja tiešām vajag kādu neuzticamu failu pārbaudīt, tad ir taču tādi servisi kā https://www.virscan.net/

    Kā ar tiem internetiem, kur pa tīklu draza skraida pati? Bez firewall, ar iebūvēto pa pieskari viss aiziet kā tikai Apollo dsl vadu iespraud 🙂

    To samurajs, nu jā Linux’am vēl ir ilgs ceļs ko sisties, bet ar laiku izsitīsies, jo open source komūna ar katru dienu aug. MS pats atzina, ka jūt kā jau viņus spiež ārā open source pamazām 🙂 Es pagaidām pasēdēšu tomēr uz Mac OS X uz serveriem un PC likšu Linux 🙂

    Un runājot par kameru draiveriem priekš linuks, tur ir vainīgs Microsoft, jo uzpērkot visu pasauli arī padara trulus koderus, kas izlaiž dzelzi un uzkodē tikai vienai OS 🙂 Imho, es uzskatu, ja dzelzi laiž, to vajadzētu suportēt uz visām OS. Skolās jau arī vienu MS tik sprauž ausī, par alternatīvām negrib dzirdēt 😉 Paprasot uz ielas kādam vai zina kaut ko pas Apple/Mac OS X/Makintoš datoriem vai Linux, retais ko var pateikt, jo vnk nekur par to nestāsta.

    Vnk vajag kaut ko darīt lietas labā – kaut, kas aiz ādas jau ir…

    P.S PC pagaidām kā gaming sistēma noder, kāmēr vēl to spēļu izplatīšana pa visām OS nav populāra.

    #180141
    WerNeo
    Participant

    Lai kaa arii gribeetos, lai tā nebūtu, šis tests tomēr IR subjektīvs! 🙂

    fox: hmm… antivīrusus miksēt ir ļoti, ļoti neieteicams… viņi var traucēt darbību viens otram. Respektīvi, viens sāk labot inficētu failu, bet otrs bloķē šo darbību, jo uzskata, ka kaut kāda kreisa programma kaut ko nepamatoti labo. Tādējādi var sākties antivīrusu karš datorā. Pārbaudīts tas ir uz Kaspersky un Norton. 🙂

    Drono… tu tiešām pārzini programmas, kas tiek palaistas uz tava datora? Programmas var paslēpt gan no gan no “Aplications”, gan no “processes”… Un vēl, kāpēc datorspeciālisti iesaka antivīrusam nepažēlot tos n megabaitus no RAM? Tāpēc, ka standarta lietotājs NEVAR “izpīpēt”, kas darbojas uz datora! Daudzi iedomājas, ka zin, bet prakse rāda pavisam ko citu!!! Tu nevari uzvilkt prezervatīvu flash atmiņai, lai neinficētu savu datoru!

    #180142
    DMG
    Participant

    Es gan lietoju NOD. Vismaz ātruma ziņā labāks ir. A citādāk kā jau te minēja atkarīgs no paša lietotāja nevis antivīrusa. Man galvenais, lai redzu to antivīrusu pēc iespējas mazāk!

    #180143
    saru
    Participant

    žēl, ka avg netikai testēts.

    #180144
    drono
    Participant

    WerNeo> “Programmas var paslēpt gan no gan no “Aplications”, gan no “processes””

    Tad tu vienkārši skaties nepareizajā procesu pārlūkā.

    Parādi man, kā tu šeit kaut ko noslēpsi – https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx

    Kaut gan, vai tad Windows iebūvētajā Task managerī var kaut ko paslēpt? Tas tā bija uz Win98 ctrl-alt-del saraksta, ka varēja paslēpt programmas. 😀

    Twinky> “Bez firewall, ar iebūvēto pa pieskari viss aiziet kā tikai Apollo dsl vadu iespraud”

    Ja tu izmanto XP ar SP1 un bez updeitiem, tad tevis teikto es neapšaubu.

    Un es nekur nebiju minējis, ka nebūtu jāizmanto Firewall. Ja bez antivīrusu programmas var pilnībā iztikt, tad ugunsmūri būtu jāizmanto jebkurā gadījumā. Protams, pilnīgi pietiek arī ar XP iebūvēto.

    #180145
    doroteja
    Participant

    Es, piemēram, gribu aviru, bet man jau ir avg. Vai man vispirms ir jāizinstalē avg un tad likt aviru? Vai avira atrstos tārpus un zirgus pēc tam likvidē? (par bezmaksas aviru)

    #180146
    msh
    Participant

    Izlasīju – uzslēdzu avastu uz high. Tagad ir skaidrs, kāpēc nesen avasts nebļāva, kad uzinstalēju rootkitu :rolf:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā