Pārojam Windows ar Linux – "andLinux"

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Pārojam Windows ar Linux – "andLinux"

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148944
    Anonīms
    Neaktīvs

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/726_linux_logo_1.png[/imgl] Lai gan ne bieži, bet gan Windows, gan Linux lietotāju rindās dzirdama tik ķecerīga doma, kā Windows un Linux sapārošana, atļaušos teikt, vienā sistēmā. Kādam tas tomēr prātā ir ienācis, un tātad iepazīsimies – andLINUX. Kas tad ir šis jaukais cilvēces izgudrojums?

    andLinux ir pilnīga Ubuntu sistēma, kura darbojas Windows vidē. Lai cik gudri tas pateikts, pat es, meklējot informāciju par šo izstrādājumu tīklā, neatradu nekādu informāciju, kas paskaidrotu – kā tieši šī sistēma darbojas. Pēc manām domām, tā vienkārši integrējas Windows sistēmā un dod Windows iespēju izpildīt Linux aplikācijas. Pie tam, kā apgalvots izstrādātāju mājas lapā – darbošoties gandrīz visas Linux aplikācijas bez nepieciešamības tās labot. Tā kā man tīri vitāli šis risinājums šķiet par labu gabalu pievilcīgāks nekā, piemēram, Virtualbox virtuālais Linux vai dualboot, radās arī doma šo risinājumu testēt uz savas darbstacijas. Tikai, diemžēl, mana mega ātrā interneta ātruma dēļ nolēmu Jums paziņot par šī risinājuma esamību pirms tas būs, Dievs pasarg’, manu datoru ar maziem, visus failus ēdošiem pingvīniem piebāzis. Bet nu par lietu.

    Ja ir vēlme pašam uz savas ādas izmēģināt šo izstrādājumu, jums būs nepieciešamas dažas lietas – tāds sīkums kā Windows 2000, XP, Vista vai 7 , diemžēl, derēs tikai 32 bitu versija, rekomendēti vairāk par 192MB operatīvās atmiņas XP vai 512MB Windows Vistai vai “septītniekam”. Vajadzēs 2.5 GB diska vietas XFCE versijai vai 4,5 GB KDE versijai. Ak jā, vai tad es vēl nepateicu? andLinux piedāvā divas vides, minimālo XFCE un pilno KDE. Ar minimālo domāts ne iespēju ziņā, bet gan spīdošo bling-blingu un super-duper efektu esamības klātbūtnes minimālisms. Vai arī nē. Pie nepieciešamībām pieskaitāma arī NTFS failu sistēmas klātbūtnes nepieciešamība, un protams, dažas Linux pamatzināšanas, lai nokonfigurētu sistēmu.

    Turpinam ar to, ko jūs iegūsiet – vēl vienu Start izvēlni jeb paneli, iespēju darbināt Windows un Linux aplikācijas vienlaicīgi, kopēt un ielīmēt tekstu starp aplikācijām, bet neiegūsiet – vēl vienu darbvirsmu (jums tāda jau ir no Windows) un kaudzi ar aplikācijām, kuras parasti nāk līdzi Linux operētājsistēmām. Tās nāksies lejupielādēt pašiem, lai gan tas ir nieks, ko sola šīs sistēma pati par sevi. Vienīgie trūkumi šim visam – no jūsu 1000 Ls vērtā 4 kodolu procesora nebūs lielas jēgas, šī sistēma izmantos tikai vienu no tiem, kā arī, izmantojot šo sistēmu, nebūs iespējams spēlēt Crysis uz maksimālu grafisko režīmu. Bet tā kā, manuprāt, šī sistēma mērķēta vairāk izstrādātāju un citu mazā meža dīvaiņu virzienā, domāju, ka iztiksim bez pārmērīgās 3D grafikas un pilna cietā diska MMORPG spēļu.

    andLinux oficiālā mājas lapa : https://www.andlinux.org

    [img]https://content9-foto.inbox.lv/albums101749951/modjo/Juunijs-2009/screenshot.png[/img]

    [img]https://content9-foto.inbox.lv/albums101749953/modjo/Juunijs-2009/KDE.jpg[/img]

    #201711
    samurajs
    Participant

    Windows lieto šo kā NT servisu un Samba serveri failapmaiņai starp Win un Linux. Tik nu varēju saprast 🙂

    #201712
    m*****
    Participant

    Atkal kāds dara pāri linuxam.

    #201713
    Evers
    Participant

    Kautkāds farss 😀 (Iesprauda nabaga pingvīnam dir*ā windows karogu)

    Starp citu bij jau laiku atpakaļ nokačājams uz Windows darbināms portablais Ubuntu kuru palaižot parādījās ubuntu rīkjosla ar izvēlnēm un programmām.

    https://www.pendrivelinux.com/run-ubuntu-from-windows-via-a-portable-usb-hard-drive/

    skrīns: https://www.geekology.co.za/blog/wp-content/uploads/2009/04/portable-ubuntu-screenshot.jpg

    #201714
    usins
    Participant

    Perversi 😀

    Trūkst vārdu. Tas pat nav LINUX, jo tomēr tiek zagta, vai pirkta XP licenze, lai darbinātu šo izdzimumu 😀

    #201715
    WerNeo
    Participant

    Pēc gadījuma, kad pazīstams cilvēks nopirka dārgo Mac, lai uz viņa darbinātu tikai XP, es vairs ne par ko nebrīnos.

    #201716
    Professor35
    Participant

    interesanta tēma bet es pats lietoju un jums iesaku SLAX 6.1.1. USB kuru var nokacāt

    šeit https://www.slax.org/get_slax.php kurš strādā no fleškas kā arī spējīgs strādāt

    pilnībā no RAM, līdz ar to ļoti ātri pat bez cietā diska. Ir arī CD variants. Ir iespēja no saita no saita nokacāt daudz moduļu,kuri neprasa instalāciju, teiksim skaipu, mozzilu, operu, open ofiss, abi vord un salikt savu SLAX.

    #201717
    Evers
    Participant

    WerNeo wrote:

    Pēc gadījuma, kad pazīstams cilvēks nopirka dārgo Mac, lai uz viņa darbinātu tikai XP, es vairs ne par ko nebrīnos.

    Kāpēc gan lai uz MAC nedarbinātu XP, ja arī Windows uz viņa griežās daudz labāk un stabilāk kā uz PC? 🙂

    #201718
    azazul
    Participant

    TIeši ar ko šitas atšķiras no KDE4Win ?

    https://windows.kde.org/

    Es tiešām nepamanīju nevienu linux-onlt XFCE proramu tur ..

    P.S. raksts pabriesmīgs , varētu padomāt ka tu sacerējumu raksti ..

    no viena ‘fakta’ tiek mēģināts uzpūst rindkopu ar ūdeni.

    #201719
    Svens
    Participant

    Evers wrote:

    WerNeo wrote:

    Pēc gadījuma, kad pazīstams cilvēks nopirka dārgo Mac, lai uz viņa darbinātu tikai XP, es vairs ne par ko nebrīnos.

    Kāpēc gan lai uz MAC nedarbinātu XP, ja arī Windows uz viņa griežās daudz labāk un stabilāk kā uz PC? 🙂

    Un kā tieši tas būtu iespējams, ja visa MAC pasaule slēpjas OS, un dzelžos nav nekādas atšķirības? Ciešāk iesprausti RAM moduļi, vai kā?

    #201720
    Stat1CX
    Participant

    Evers mac ir identisks ar PC, tie paši dzelži, tie paši ražotāji kas PC, vienīgā atšķirība starp mac ir tas ka macam nav tāds bios un protams ka uz viņa var uzlikt mac OS, tas arī viss, visi dzelži ir tie paši kas tiek lietoti iekš PC. Tagad lūdzu paskaidro man kā uz mac win xp var strādāt labāk nekā uz PC ja dzelži abiem ir vieni un tie paši?

    #201721
    Evers
    Participant

    ciešāk iesprausti RAM moduļi 😀 , bet ja nopietni tad – viena tante teica 😀

    #201722
    WerNeo
    Participant

    Viena tante teica, bet man Tu to pasniedz kā apgalvojumu, it kā tas tā arī būtu! 🙂 Nu nav Mac datori paredzēti priekš XP. Protams, darīt var, bet tad priekš kam maksāt lielo naudu?

    Protams, ja visapkārt visi stāsta, cik patiesībā Mac’s ir kruti, ka Win un PC “sux”.. Cilvēkiem sagribas “pastiept krānu” un iegādāties to maģisko Mac! 🙂

    #201723
    ob1
    Participant

    Pēc manas pieredzes Mac ir totāla igauņu rokasbremze, salīdzinot ar XP. Un ja uz tiem Mac dzelžiem var dabūt virsū XP, tad tā arī ir jādara.

    #201724
    usins
    Participant

    Nu jā, viņiem ir savādāks tas BIOS, ķipa nosaukums cits, bet fīča un funkcijas jau tās pašas. Tapēc jau ir tā- detaļas ir vienas un tās pašas, bet MAC mātesplate tās sasaista savādāk nekā PC mātesplate. Tur varētu būt tā sāls. Un par to, ka MAC nekaras: ir sanācis strādāt ar MAC- tik pat nestabils cik PC, daudz kas atkarīgs no Lietotāja! Vienam čalim bija i MAC i PC- abi kārās vienādi bieži. Vnk viņam neleca, ka nevar tā gruzīt kompjus, un nevaajg sadomāties nez kādus brīnumus, ja ir Quad Core.

    #201725
    ob1
    Participant

    Hmm, XP karas? Kā to var dabūt gatavu?

    #201726
    Anonīms
    Neaktīvs

    Novilku XFCE un radās problēmas ar tīklu, tobiš nespēju piekonektēt tyip šī monstra tikla kabeli, lai kas tas ari nebutu. Nacas atinstalet, novilkšu KDE un tad jau redzēs.

    #201727
    aoma
    Participant

    Īsti nesaprotu jēgu – darbināt linux iekš xp. Ja būtu otrādi, tā būtu pavisam cita štelle, domāju, ka arī turpmāk iztikšu ar atsevišku instalāciju.

    #201728
    grisha
    Participant

    Tiku liidz vaardam Ubuntu, taalaak pat nelasiiju.

    Linux nebeidzas ar Bubuntu, kaa to daudzi domaa. Tie, kuri jau vinju se lieto, ok, lietojat, gaumes lieta.

    Piedod Ob1, tad tev ir gadiijushies kaut kaadi kreisie Mac.

    Pasham ir vecu vecs Mac, G4 vai pat G3, neesmu iedziljinaajies. Taa kaa OS nebija komplektaa, tad uzliku OpenSuse 10.3, Ar tiem 400 mhz. un mazliet vairaak RAM, kompis straadaa gods, godam.

    Un tas

    Quote:

    Hmm, XP karas? Kā to var dabūt gatavu?

    , cerams bija sarkasms. savaadi ir jaamaina domas par tevi.

    Un uz Mac likt winblows ir totaalaakais idiotisms, tur tieshaam pirms tam ir ar galvu jaaieskrien sienaa pirms tam.

    Es uzliku Linux, jo vienkaarshi nekaa nebija un noprkt arii neko nevareeja.

    #201729
    WerNeo
    Participant

    grisha. Es jau esmu mainījis domas par Ob1. Pieaudzis cilvēks, bet skrien pēc pašapliecinājuma internetā kā bērns. Bet nu… lai jau paliek! Nenāku te kašķi meklēt. 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā