Paziņojums: Hack vilnis Latvijā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Paziņojums: Hack vilnis Latvijā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 37 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147007
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080606013751772.jpg[/imgl]Sakarā ar pēdējo dienu hakeru aktivitātēm (uzlauzta Datuve, hakerz.lv, mozaika.lv u.c.) aicinām lietotājus nomainīt savas paroles pret drošām, ar Bruteforce un līdzīgu programmatūru praktiski neuzlaužamām. Parolēm jābūt vismaz 8 zīmes garām, jāsatur mazie un lielie burti, cipari un spec. simboli (@%&* utml.) Datubāzē paroles glabājas md5 kontrolsummas veidā, ļoti vienkāršas paroles teorētiski uzlauzt ir iespējams. Nav teikts, ka kaitnieki netiks klāt arī Notepad datubāzei, ja reiz “krituši” lielie portāli – tālab sargāsimies!

    Administrācija.

    #180370
    Creep
    Participant

    un kas tad notiks, ja kāds tiks pie manas paroles? Man no tā nebūs ne silts, ne auksts…

    #180371
    samurajs
    Participant

    Creep: tava attieksme galīgi nepareiza. Parole ir svēta lieta, tā jāsargā, vienalga, vai tā web lapas vai internetbankas parole.

    #180372
    Creep
    Participant

    Parasti man katrā web lapā ir cita parole, un līdzarto ja kāds dabūs manu notepad paroli, man sliktāk nepaliks… Atceros, ka kāds tirliņš bija dabūjis manu gamez.lv paroli pirms pāris gadiem, un kā jau pokemons, sarakstīja visās malās “Es esmu idiots”… Bet mani tas nerausta un nekādu nopietnu kaitējumu man tas nenodarīs… Vot ar internetbankas paroli gan būtu savādāk…

    P.S. labi, ja reiz uzstāj, tad nomainīšu ar…

    #180373
    Anonīms
    Neaktīvs

    datubaze ir vairak ka 16 000 yuseru, nu ka manejo atradis un ka zinas kuros esu registrejos, un ar kadiem nikiem, shitas viss ir pilniga laža lai tak zog kas man no ta?????? pilnigi poh***

    #180374
    drunk_lizard
    Participant

    Creep wrote:

    un kas tad notiks, ja kāds tiks pie manas paroles? Man no tā nebūs ne silts, ne auksts…


    mhmmm

    sakaraa ar to, ka es biju pietiekosji slinks, pakaasu akkauntu datuvee….

    jaapieziimee, ka parole nebija nekaada iipasji jaudiigaa, 7 simboli, mazie burti un cipari

    apsjaubu, vai tas parauts ar brutforsu, un apsjaubu, vai sjii parole atrodama ieksj kaada dictonary

    katraa zinjaa paarsteidza datuves autora ollee liikrociiba, neizmantojot saali…

    katraa zinjaa jau zatrahalo mainiit paroles, mhhhh

    update.

    aatri paskreeju pa saitiem, bljin, sjii parole ir ieksj vienas datubaazes….

    psc

    samuraj, piedo, bet ollee ir liikrocis!

    #180375
    Anonīms
    Neaktīvs

    4ista zini, ka md5 neizmanto varetu sanakt tad ziepes :0

    #180376
    drunk_lizard
    Participant

    ArtursK wrote:

    4ista zini, ka md5 neizmanto varetu sanakt tad ziepes :0


    izmanto md5, bet pliku

    bez saals vai sha1….

    lidz ar to seljavii….

    #180377
    Creep
    Participant

    ja jau bija 7 simbolu parole ar burtiem un cipariem, tad kāda velna pēc tā varētu būt hasheru lapā? bieži izmantoti vārdi vai kas tev tur iekšā?

    #180378
    samurajs
    Participant

    d_l: Kāpēc tu saki ‘samuraj, piedod, bet oollee ir līkrocis’? 😀 Viņš man nav ne rads, ne draugs, ne brālis! Bet nu to var saprast, ka varbūt cilvēks aizņemts biznesā, un nav laika noņemties ar kodēšanu?

    Pie tam tagad īpašnieks Datuvei ir mainījies…

    #180379
    drunk_lizard
    Participant

    Creep, kaa tev sjitais patiik?

    Hash Pass

    1c63129ae9db9c60c3e8aa94d3e00495 1qaz2wsx

    #180380
    samurajs
    Participant

    Un vēl kas: laikam notepad ir vienīgais IT portāls, kur cien. d_l vēl ir pats, nevis kkāds “DJ dancing_lizard” (vai apm.tā) vai “mhhh” :D:D:D Proti to novērtēt! 😀

    #180381
    drono
    Participant

    Kāds vispār ir tas mehānisms, kā var nozagt datu bāzi? Tur taču ir jābūt vismaz SSH piekļuvei pie servera, ne?

    Diez vai hakeris ierakstīja https://www.datuve.lv/pma un tur, izrādās, nav root parole uzlikta 😀

    #180382
    Creep
    Participant

    ehhh anyway izmantojas parolēs garumzīmes, un būs daudz mazāka iespējamība, ka atkodīs (ārzemēs taču nelieto tādas…). Arī hašeros nedomāju, ka būs tādas…

    P.S. drono: tika iegūti visi dati par mysql serveri un tad caur pašmāju pma iekonektējās pie tā (vismaz tā var noprast pēc ziņas, kas atnāca ollee…)

    #180383
    samurajs
    Participant

    Ta HVZ, kāds mehānisms, nekas jau nestāv uz vietas arī hack lauciņā! Nāksies rūpīgi pārdomāt paroļu sistēmu, tuvinot to i-banku sistēmai… vismaz portālu adminiem.

    #180384
    Creep
    Participant

    samuraj: ja veido db backup katru dienu, tad nekādu lielo skāti tie tirliņi arī ar admina account neizdarīs… bet lai vai kā drošība pirmajā vietā…

    #180385
    samurajs
    Participant

    Uz servera autobackup veido ik pēc stundas plus mēs vēl paši. Ar admina account zinātājs ar labu fantāziju var pietiekami lielas ziepes sataisīt 😀 Bet nu cerēsim to labāko!

    Katrā ziņā lai pamēģina manu jauno 32-zīmju paroli atlauzt! 😀

    #180386
    Foxsk8
    Participant

    Ir pāris ievainojamības arī iekš phpbb forumiem, bet tās nav tik nozīmīgas, lai varētu forumu pa visam sajāt. Varbūt es kļūdos, bet ceru ka nē. Būs nedaudz jāpagūgle phpbb exploitus, ievainojamības, etc.

    Itkā šodien vēl pavidēja mutiska info par to, ka kaut kāda daļa draugiem.lv datubāzes arī ir nosperta, bet itkā nekas oficiāli nav ziņots. Varbūt arī tas ir falš, bet no otras puses draugiem.lv arī lika visiem savas paroles nomainīt. Hmz.

    #180387
    rajah
    Participant

    bet es pagaidām nesaprotu – kā tie džeki drīkst tāpat ganīties pa visām lapām. IMHO tas tomēr ir hakera goda pārkāpums – publiskot datubāzes.

    #180388
    Foxsk8
    Participant

    + 1. Ne jau katram ir labi nodomi un tie tad arī mētā pa labi, pa kreisi visus datus. Vajadzētu kādu slazdu šamiem ierīkot, bet kādu HVZ.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 37 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā