PC korpusa krāsošana

Sākumlapa Forumi PC modings PC modings PC korpusa krāsošana

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159290
    Anonīms
    Neaktīvs
    #305671
    garaisezis
    Participant

    kā mājas apstākļos kvalitatīvi “anotēt” alumīniju… Kā no gaiša korpusa, tik pie pēc iespējas tumšāka?

    #305672
    Anonīms
    Neaktīvs

    Un kā dārza apstākļos var anonēt?

    #305673
    Nelabojams
    Participant

    Mājas apstākļos reālu procesu izveikt būs švaki, it īpaši, ja korpuss jau ir apstrādāts, t.i., nav pliks, svaigs alumīnijs. 1) nepieciešamā “ķīmija” prasa pietiekami labas iemaņas, lai apietos ar to – bez puslīdz profesionālas ķīmiķa pieredzes (piemēram, man tāda ir) dziļi neieteikšu, 2) anodēšanas strāvas tik lielai detaļai, kā korpusam, būs simtiem ampēru pie pārdesmit voltu sprieguma, turklāt ir vajadzīgs speciāls regulators, kas regulē gan spriegumu, gan strāvu (sākumā zemāks spriegums un lielāka strāva, beigās – otrādi).

    Ja korpuss ir gaiši anodēts, tad principā ir sameklējamas speciālas lakas, ar ko var panākt līdzīgu efektu. Bet arī te: 1) ar pindzeli vai kauko tādu krāsojot, ar garantiju sanāks raibs un neglīts, 2) iegremdēšanas metode prasa pietiekami lielus traukus un lielu tilpumu pašas lakas, kas nebūt nav lēta, 3) jebkura skramba būs izcili labi redzama, jo arī speciālā laka iesūksies tikai pašā virsējā anodējuma slānī, 4) ir karstās lakas, kas iesūcas dziļāk, bet tas viss uzreiz prasa labu vilkmi u.c. speciālo aprīkojumu. Ar elektroforēzes procesu tas pats.

    Var jau sev, kā Betons rakstīja, pats operēt aklo zarnu, bet nopirkt jaunu korpusu vēlamajā krāsā noteikti būs daudz, daudz REIŽU lētāk, nekā iegādāties nepieciešamās vielas un aprīkojumu un saprast, kā ar to visu jāstrādā. Un, pats galvenais, panākt tādu rezultātu, uz ko pašam neriebtos skatīties.

    #305674
    Anonīms
    Neaktīvs

    Kāda starpība kā izskatās korpuss zem galda??? Un ja nau zem galda tad ar steigu vajag nopirkt kompj turētāju zem galda. Tā būs sakarīgāk izdota nauda. ZB jau šitie gejmākslinieki. Pr praktisko pusi ne1 nedomā, visiem tikai smukumu. Beigās varēs trimdā skaisti sūdus ēst, jo uz mākslas eksportu jau šī valsts nepastāvēs.

    #305675
    ruukjis
    Participant

    Nu lūk, un pēc šādiem Betona ieteikumiem arī parādās lietotāji ar problēmu: “Man kompis vairs neslēdzas iekšā, ko darīt!!!!” Jo standarta lietotājs ir paspēris savu kasti zem galda, kur to pats nospārda ar kājām, sieva ar slotu vēl uzšauj un ventilātors ir tieši tajā pusē, kur jams stumj savus dubļainos zābakus.

    Tad jau labāk lai ir smuka kaste uz galda – būs ar ko kaimiņam palielīties, sieva ar slotu vairs nedauzīs un putekļi arī mazāk krāsies.

    #305676
    iKey
    Participant

    Strāvai un voltiem metināmais aparāts nederēs? un krāsai pulverkrāsošana nederēs?

    #305677
    iKey
    Participant

    mans standarts – kaste uz galda un vāks nost.

    #305678
    Anonīms
    Neaktīvs

    Hujūķi, apskaties !

    #305679
    ruukjis
    Participant

    Lamerdauni, kāda suņa pēc man būtu jāpērk vēl kaut kāds krāms zem galda, ja es varu kasti uzlikt UZ galda, nemaksājot neko?

    #305680
    Nelabojams
    Participant

    Metināmais aparāts bišķi par rupju šādiem darbiem – tur vajag precīzi (un ar pirmo reizi arī nesanāks, režīmus ir jāpiedzen). Pulverkrāsa varētu būt variants, bet tad būs krāsota, nevis anodēta paskata.

    #305681
    msh
    Participant

    Pulverkrāsai vajadzēs cepeškrāsni, un vispār es nesaprotu kā cilvēks, kas neko nesaprot no krāsošanas var domāt par pulverkrāsu – es esmu ticis tik tālu ka man ir mazs kompresors un es ar to smilšoju un krāsoju ar divkomponentu krāsām, bet līdz pulverkrāsai vēl es neesmu ticis – jeb jūs te par pulverkrāsu saucat ko citu?

    Un kas metināmajam aparātam ir neprecīzs?

    #305682
    Nelabojams
    Participant

    Quote:

    Un kas metināmajam aparātam ir neprecīzs?


    Jāvar regulēt gan strāvu, gan spriegumu. Spriegumu ar 0,1V (labāk 0,05V) precizitāti, bet strāvu kaukur ap 5%. Loģiski, ka pie ķēdes konstantas pretestības abi šie lielumi saistās ar parasto Oma likumu, bet elektrolīta-elektrodu sistēma nav lineāra; Oma likums elektrodu polarizācijas spriegumu diapazonā tur darbojas ļoti nosacīti (piem., ceļot spriegumu, strāva var ne tikai nepieaugt, bet pat samazināties). Strāvas ieregulēšana vajadzīga precīzai režīma piedzīšanai atkarībā no apstrādājamās detaļas virsmas laukuma (loģiski, spriegums tad mainās), bet ir jābūt strāvas stabilizācijai to pašu 5% robežās. Neesmu metināšanas aparātos pārāk kontinents, bet, manuprāt, tādus režīmus nodrošina vienīgi nopietni profesionālie aparāti.

    Cita starpā, gadās, ka to strāvu nemaz nevar ieregulēt – nepareizi sagatavotas virsmas, nepareiza elektrolīta vai kādas anoda/katoda kļūmes dēļ.

    + vēl aizmirsu piebilst, ka alumīnija virsmas sagatavošanai būs vajadzīga vēl viena vai divas speciālas vannas – attaukošanai un varbūt arī virsmas papildus aktivēšanai.

    Esmu pats savulaik gana ķēpājies ar šīm lietām laboratorijas apstākļos, bet fāterītis man vienā eksperimentālā rūpnīcā gadus 15 vadīja attiecīgu cehu.

    #305683
    iKey
    Participant

    Man darbā ir tāds arsenāls pieejams. Pulverkrāsošanas līnija, metināšana(automātiskā un pusautomātiskā).

    Msh. Pulverkrāsošana īsumā: detaļas attīra, attauko un pirms pulvera uzbēršanas ieliek krāsnī uz pāris minūtēm, lai acetons fiksāk izgaro. Pēctam ar speciālu pulverizātoru, kurš uzlādē pulveri ar pozitīvu lādiņu uzklāj uz detaļām, pie kurām ir masa pieslēgta, lai pulveris vienmērīgi noklātu detaļu un tik viegli nebūtu nopūšams vai nokratāms. Tālāk detaļas iešauj krāsnī 180-200 grādu temperatūrā uz kādām minūtēm 20 (atkarīgi kāds pulveris un materiāls). Visbeidzot detaļas atdzesē un sāk izmantot to paredzētajam mērķim. Tā džeki krāso saviem vāģiem diskus un bremžu supportus

    #305684
    msh
    Participant

    Es tak zinu kas ir pulverkrāsošana. Kā jau teicu, neesmu vēl aprīkojuma ziņā tik tālu ticis, tāpēc šajā bildē redzamajām piekares detaļām tika izmantota Uretop-50 krāsa, bet supportiem izpūtēju krāsa

    [img]https://content3-foto.inbox.lv/albums/m/mshathlonxp/muca/IMG-4114.jpg[/img]

    #305685
    msh
    Participant

    Ja vien “metināmais aparāts” nav sinonīms jēdzienam “padomju laika sūds”, tad nav tik traki. Mūsdienās arī elektrodu aparāti ir ar impulsu barošanas blokiem, par niknāku tehnoloģiju aparātiem nerunājot, ir tik divas problēmas – pirmā – elektrodiem un TIGam barošanas bloks cenšas noturēt konstantu strāvu, mainot spriegumu, pusautomātam konstantu spriegumu, mainot strāvu, abi kopā nebūs. Otrā – neesmu iedziļinājies un gan jau tas ir atkarīgs no ražotāja, bet es baidos ka apakšējā robeža diez vai būs zem kādiem 70 ampēriem – man liekas ka jau mašīnas bleķus, kas skaitās diezgan plāni, metināja ar kādiem simts, ja ne pat vairāk.

    #305686
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tu lepojies ar savu pajola statusu?

    #305687
    garaisezis
    Participant

    atradu kaut ko arī par alumīniju LAtviešu forumāa

    te

    #305688
    Nelabojams
    Participant

    Raksts labs; ir lietderīgi pie tā arī dažus komentārus palasīties. Bet vēlreiz atkārtoju – neiesaku nepieredzējušam cilvākam mājas apstākļos – var slikti beigties. Par režīmiem: ja pieņem, ka strāvas blīvums ir 10A/dm2, tad var parēķināt. Man ir tāds vidēja izmēra keiss 42x18x45 cm. Tātad korpusa virsma, neskaitot galus, būs kādi 46 dm2 x 2 (bleķim ir divas puses) = 92 dm2, kas atbilst 920A strāvai. Tā, nekas. Pat tad, ja taisām atsevišķi tikai sānus, sanāk, ka vajag 380A. Var gan aizsegt nevajadzīgo pusi un tad būs “tikai” 160A. Tā ka mājas apstākļos, ievērojot visu nepieciešamo piesardzību, varam mēģināt paķēpāties ar kādiem sīkiem bleķīšiem, bet korpusam – nu, sorry. Liela virsma arī perfekti jāapstrādā un jāsaregulē elektrodus, lai strāvas blīvums vienmērīgi sadalītos pa anodējamo detaļu, citādi rezultāts neizbēgami būs plankumains.

    #305689
    ruukjis
    Participant

    Par cik šo statusu man esi piešķīris tu, kura viedoklis ir mazvērtīgāks par notriekta kaķa mīzalu uz fūres riepas, tad, jā, protams, ka lepojos. Ej labāk veic preventīvos pasākumus pret ugunsgrēkiem lielveikalu sadales skapjos – izlaizi automātus.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā