Seminārs: uzdod jautājumus BSA par legālu programmatūru!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Seminārs: uzdod jautājumus BSA par legālu programmatūru!

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148779
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_bsa_2.jpg[/imgl]Š .g. 4.jūnijā Liepājā, viesnīcas “Kolumbs” konferenču zālē Microsoft Latvija sadarbībā ar “Liepājas skaitļošanas centru 1”, “Liepājas Datoru centru”, BSA Latvijas organizāciju un Ekonomikas policiju rīko bezmaksas informatīvu semināru par uzņēmējdarbības riskiem, ko var radīt nepietiekama IT infrastruktūras kontrole un pārvaldība.

    Seminārs ir bez maksas un tajā piedalīties aicināts ikviens Liepājas uzņēmējs, uzņēmumu grāmatveži un juristi, kā arī pašvaldības iestāžu darbinieki.

    „Liela daļa uzņēmumu savu biznesu nevar nodrošināt bez datoru palīdzības, tomēr statistikas dati liecina, ka vairāk kā 30% Latvijas uzņēmumu datoru saimniecībās nav kārtības, kas var draudēt ar negatīvām sekām – kriminālatbildību un naudas sodiem pat vairāku desmitu tūkstošu latu apjomā. Pat tie uzņēmumi, kas savulaik iegādājušies legālu programmatūru un uzskata, ka ar viņu IT infrastruktūru viss ir kārtībā, bieži vien nezina, ka, piemēram, viņu darbinieki ir lejupielādējuši nelegālas programmas un tas automātiski apdraud viņu biznesu,” norāda Valdis Birkavs, BSA valdes priekšsēdētājs.

    Kā liecina starptautiskās programmatūras industrijas asociācijas Business Software Alliance (BSA) dati, datorprogrammu pirātisms Latvijā 2008.gadā saglabājies 56% apmērā, tāpat kā 2007.gadā, un pirātisma radītie zaudējumi Latvijas IT industrijai sasniedz 15 miljonus latu 2008.gadā.

    Lai izglītotu uzņēmējus par riskiem, ko var radīt vāja IT infrastruktūras kontrole, nozares speciālisti 4.jūnijā aicina ikvienu interesentu uz informatīvo semināru Liepājā.

    Nelegālu datorprogrammu izmantošana ir IT risks, kas to lietotājam nodara vislielākos zaudējumus, vīrusu, spiegu programmu, datu zādzību, datu bojāejas un tiesisko seku rezultātā. Bieži uzņēmumi nespēj apliecināt savas iegādātās programmatūras legalitāti valsts policijas pārstāvjiem vai auditoram, jo programmatūra iegādes brīdī ir nepareizi fiksēta vai arī ir nozaudēta atsevišķa licenču dokumentācija, kas kļūdaini uzskatīta par nebūtisku.

    Arī datoru saimniecībai nepieciešams audits

    Pasaulē izplatītākais veids, kā pārliecināties par sava uzņēmuma IT infrastruktūras stāvokli un legalitāti, ir datorprogrammu audits un programmatūras resursu vadība, kas ir visefektīvākais IT risku pārvaldības mehānisms. Veicot datorprogrammu auditu, līdzīgi kā finanšu audita laikā, iesākumā tiek ievākta dažāda veida nepieciešamā informācija par uzņēmuma programmatūru un sagatavots audita atzinums, kas satur pilnīgu informāciju un analīzi par uzņēmumā konstatētajām nepilnībām programmatūras pārvaldībā, pilnīgu informāciju par katru programmatūras un dokumentācijas vienību, kā arī ieteikumus turpmākajām darbībām un konkrētus dokumentācijas paraugus pareizai licenču pārvaldības procesa ieviešanai organizācijā.

    Liepājas informācijas tehnoloģiju kompānijas Liepājas skaitļošanas centrs 1 tehniskais direktors Indulis Grospiņš atzīst, ka datorprogrammu auditu ļoti labprāt pasūta pašvaldības, lai gūtu priekšstatu, kādā kārtībā ir pašvaldības IT infrastruktūra.

    Datorprogrammu audits ir pakalpojums, kas bieži tiek izmantots arī tādos gadījumos kā uzņēmumu un organizāciju apvienošana, sadalīšana, iegāde un likvidācija. Datorprogrammu auditu dažkārt pasūta uzņēmumi, kas vēlas palielināt savu tirgus vērtību apliecinot to, ka viņu programmatūras aktīvi ir legāli, kā arī investori, kas pirms iegādes vēlas pārliecināties, ka pēc konkrētā uzņēmuma iegādes tiem vēl nebūs jāiepērk licences visam iegādātā uzņēmuma datoru parkam, kas dažkārt var sastādīt ārkārtīgi lielas neplānotas papildus izmaksas. Tāpat arī sadalot vai likvidējot uzņēmumus ir svarīgi apzināties patieso licenču daudzumu, kuru iespējams nodot meitas uzņēmumiem vai trešajām personām.

    Programmatūras kontrolei jābūt regulārai

    „Uzņēmumi, kas cenšas nodrošināt savai komercdarbībai nepieciešamās programmatūras legalitāti, nodrošina ļoti pareizu ilgtermiņa ieguldījumu sava uzņēmuma aktīvos. Tomēr, lai izvairītos no nelegālu datorprogrammu izmantošanas, uzņēmumam arī turpmāk nepieciešams papildus nodrošināt datorsistēmās uzstādītās programmatūras kontroli un licenču aktīvu pārvaldību, kā arī ieviest tam nepieciešamos reģistrus, kontroles mehānismus un dokumentāciju. Pretējā gadījumā uzņēmuma vadītājam nāksies saskarties ar situāciju, ka uzņēmumā papildus legāli izmantotajai programmatūrai neapzināti tiek izmantota nelegāla programmatūra, kuras vērtība dažkārt pat pārsniedz legāli iegādātās programmatūras vērtību,” norāda I. Grospiņš.

    Seminārs notiks: Liepājā, 4.jūnijā, viesnīcas Kolumbs konferenču zālē, Kuršu iela 32, plkst. 10.30.

    Reģistrēties semināram var pa tālruni 67 85 21 11, darbadienās no 8:00 līdz 20:00.

    Dalība seminārā – bez maksas.

    #199053
    Genādijs
    Participant

    Uz semināru līdzi jāņem olas un kakši, kā arī vēlme kādam ar to visu mest 🙂

    #199054
    WerNeo
    Participant

    Programmētāji, kas par savu darbu saņem naudu, nez vai domā tāpat kā “Genādijs”.

    #199055
    ob1
    Participant

    Es esmu programmētājs un par savu darbu saņemu naudu. Man nepatīk, kad zog manas progas. Bet BSA nav probrammētāju palīgs pret pirātismu. BSA ir legāls reketa kantoris. Tāpēc daļēji piekrītu Genādijam. Daļēji – tāpēc, ka ieteiktu ņemt līdzi Kalašnikovu. Ä€tri un efektīvi.

    #199056
    Genādijs
    Participant

    Tieši tā, BSA ir starpniekkantorītis tieši tāpat kā laka lalalaā, kas tikai to vien dara kā iegrābj kāpostu un to notriec administratīvajos izdevumos. BSA neko neražo tikai dzīvo uz citu rēķina, tālākais domāju vairs nav jāskaidro.

    #199057
    izredzētais
    Participant

    Genādijs, BSA nedzīvo uz citu rēķina, jo viņ i iegulda darbu, laiku un naudu lai veiktu šos auditus un kompensētu programmu izstrādātājiem neiegūtos līdzekļus.

    bet viena lieta mani pārsteidza gan, izrādās BSA ir bezspēcīga, ja pirātiskā programma ir atinstalēta no datora. agrāk visi runāja par “īpašām programmām, jeb ierīcēm” kuras piesēdz datoriem un uzzina visu par programmām kas ir izdzēstas lai sodītu firmu.

    #199058
    Genādijs
    Participant

    Tātad parazitē 🙂 Es arī varētu izdomāt kantori kas iekasē no piena pircējiem naudu tajos gadījumos kad piens tiek pirkts no kāda cita zemnieka bla bla bla. Nu analogs tups bet ceru ka doma skaidra? PARAZIITI!

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā