Tavs komfortablākais komunikācijas veids?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Tavs komfortablākais komunikācijas veids?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159464
    samurajs
    Participant

    Š īsnedēļas tēma – komunikācija ar citiem cilvēkiem. Protams, katram no mums visērtāk runāties zem četrām acīm. Tomēr ne katrs korespondents dzīvo kaimiņos, tāpēc bez attālinātas saziņas neiztikt. Kurš no mūsdienu tehnoloģiju piedāvātajiem komunikācijas veidiem patīk vislabāk?

    #306863
    RicoPico
    Participant

    Oi, no katra pa druskai. Darbā e-pasts un tālrunis. Ä€rpus darba- tālrunis mazāk, whatsapp vairāk, e-pasts vispārnemaz. Videozvani arī pa retam tiek izmantoti- gan 3G ietvaros no tālruņa, gan Skaipā.

    –Text Removed–

    #306864
    garaisezis
    Participant

    Izmantoju skype, webcam iekšā neslēdzu dēļ kvalitātes un biežajiem datu pārtraukumiem to laikā. epasts, tikai darba vajadzībām. Telefons aprobežojas ar ne vairāk kā 120min mēnesī, dati kaut kur pie 500MB, sms 10 pa mēnesi jau būs rekords. Pārējā laikā izmantoju brīvos piekļuves punktus no mājas, kaimiņa (wifi wps2 parole – jhbefrtr 😀 ) un citur, kur pieejams wifi, datu apjoms nenosakāms jo neuzskaitu, laiks vidēji 2-3h dienā, tiek izmantos jau minētajam skype un citur.

    #306865
    samurajs
    Participant

    Vot nākampirmdien uztaisi šādu aptauju! Tev ir visas tiesības.

    #306866
    RicoPico
    Participant

    Ok, izņēmu ārā info par nākamo pool’u. Lai publika koncentrējas aktuālajai aptaujai. 🙂

    #306867
    BlackHalt
    Participant

    KDE Telepathy bez video un audio;

    Epasts.

    #306868
    Athlons
    Participant

    cits variants – samazināt nepieciešamo komunikācijas daudzumu līdz minimumam, lai būtu vienalga caur ko un kā…

    #306869
    ruukjis
    Participant

    E-pasts. E-pasts dod iespēju pārdomāt atbildi, ja nepieciešams, var pievienot bildi, doķi, whatever un, pats galvenais, ir atsekojams (nevarēs tev kretīns pateikt, ka neko nezin, neko neesat runājuši).

    Otrs saziņas veids, kas šeit nez kāpēc nav pieminēts – gudri dirst forumos/sociālajos tīklos. 😀

    #306870
    Quagmire
    Participant

    WhatsApp pārsvarā.

    #306871
    akms47
    Participant

    Skype pārsvarā čatoju, ja ilga saruna, tad zvanu bez video un mobilais telefons (sms lietoju reti, nav ērti un pie pašreizējiem sarunu tarifiem – nav aktuāli).

    #306872
    dzhonsons
    Participant

    Atkarīgs no situācijas

    #306873
    aoma
    Participant

    Ja nevaru klātienē, 99.9% tikai un vienīgi telefons, atlikušajos procentos skype.

    E-pastu un citus interneta saziņas veidus nelietoju jau sen, kopš mobilā telefona rēķini kosmosā vairs nelido.

    Protams, pa retam arī tas, ko rūķis piemin.

    #306874
    Aldis
    Participant

    telefons, e-pasts, gTalk, šad tad draugiem, facebook, twitter. Skype neciešu.

    #306875
    RicoPico
    Participant

    Ko tad Tev tas nabags Skaips nodarījis, ka pilnīgi tā ņem un neciet? 😀

    #306876
    Crow
    Participant

    Quote:

    E-pasts. E-pasts dod iespēju pārdomāt atbildi, ja nepieciešams, var pievienot bildi, doķi, whatever un, pats galvenais, ir atsekojams (nevarēs tev kretīns pateikt, ka neko nezin, neko neesat runājuši).

    Otrs saziņas veids, kas šeit nez kāpēc nav pieminēts – gudri d**** forumos/sociālajos tīklos.

    This! [img]https://i.imgur.com/OzFHV6V.gif[/img]

    #306877
    Nelabojams
    Participant

    Nevaru ciest runāt pa telefonu; tas ir saziņas veids, ko ienīstu, ienīstu, ienīstu un minimizēju, cik vien iespējams. Vislabāk, SMS, Skype čats. Pasts mazliet mazāk, bet ruukjis īsi un precīzi pastāstīja, kāpēc tas ir neaizvietojams. Dažreiz skaipa konferences, kad vajag sakomunicēt ar vairākiem kolēģiem vienlaikus, kaut ko bariņā apspriest. Ne video, jo tas uzreiz bremzējas + ne visiem ir webkameras.

    #306878
    Aldis
    Participant

    Tā kā skaipu lietoju ļoti sen, tad atbesīja jams kaut kādā 2.0, 2.5 versijā, spami, vilka iekšā kopējos čatrūmos kur vnk. nobēra ar spamu, dažādi sūdi, nenormāls resursu patēriņš, traucēklis. Tagad cik pačekoju pat flash reklāmas iekšā rāmjos parādījušās 😀 Vnk. nešķiet jams man komfortabls saziņas veids, vairāk kā traucēklis. 🙂 Iespējams ka tagad tā situācija ir cita – bet nu Skapis mani kā uzticīgu 24/7 lietotāju pazaudēja.

    Mobilie risinājumi kā iMessages, WhatsApp, Twitter, Draugiem.lv, Mails, kā arī zvani un sms pilnībā apmierina. 🙂

    #306879
    RicoPico
    Participant

    Tā pavērojot… Kungi, vairumam no jums ir hroniskas komunikācijas problēmas.

    Man gan liekas, ka saruna ar cilvēku klātienē vai pa tālruni ir visnormālākais, dabiskākais un labākais saziņas veids. Jā, ok, rakstot e-pastu ir iespējams pārdomāt tekstu- tā ir vienīgā privilēģija surogātsaziņai. E-pasts nespēj nodot emocijas, intonāciju un mīmiku, līdz ar ko var rasties (un rodas bieži) dažādi pārpratumi, pārspīlēta vai pilnīgi nepareiza ziņojuma uztvere un citi saziņas kropļojumi.

    Tas pats ar iepazīšanos internetā. Klabinot klavieri esi krutākais pavedinātājs ciemā. Bet kad jāsatiekas dzīvē- ne bū, ne mē vairs nevar pateikt. Un tas, manuprāt, ir nožēlojami. Ir jāprot runāt nevis tikai rakstīt.

    #306880
    ruukjis
    Participant

    Rico, un tev ir hroniskas teksta uztveres problēmas jebšu disleksija, līdz ar to arī saprotams, kādam komunikācijas veidam dod priekšroku.

    Sarakstes galvenā priekšrocība nav pārdomāts teksts, bet, kā jau iepriekš minēju, spēja atsekot sarunu. Š ī maģiskā īpašība, diemžēl, nepiemīt nevienam balss saziņas līdzeklim, ja vien tu speciāli neieraksti sarunas.

    Tev acīmredzami nav darbs ar klientiem un/vai sadarbības partneriem. Man ir, gan ar vieniem, gan otriem. Un bieži ir bijušas situācijas: “Jā bet tu pa telefonu teici, ka pasūtīsi man zaļu kompi!!!!” Tāpēc tagad jebkurš jautājums, kas prasa kaut kāda lēmuma pieņemšanu tiek apspriests tikai ar e-pasta starpniecību un nav vairs: “Jā bet es tev zvanīju un tu man teici” Lūk e-pasts, kur skaidri pats rakstīji, ka gribi rozā kompi!

    Emociju trūkums? Jā var būt. Daļēji to glābj smailiji, bet formālām sarunām tas nav vajadzīgs. Par cik mana darba komunikācija par 90% ir formāla, tad arī saziņas līdzeklis ir atbilstošs.

    Brīvajā laika pļerkstot pa dzīvi, es dodu priekšroku sarunām pie alus kausa.

    #306881
    Nelabojams
    Participant

    Redzi, ja tu dzīvo 160 km no Rīgas un vēl, teiksim, 1000 km no pārējiem projekta partneriem, tad “dzīvā” komunikācija pārvēršas par ļoti dārgu un grūti pieejamu prieku. Bet par emociju trūkumu rakstītā tekstā… nu to tiešām jau var saukt par zināmu disleksiju.

    Cita starpā, man ir neliels dzirdes vai, pareizāk, galvas defekts, kas apgrūtina runāta teksta uztveri. Tam bija pat savs nosaukums (esmu aizmirsis, bet skleroze tā toč nebija :D). Tas ir viens no iemesliem (bet tikai viens no vairākiem), kādēļ tik ļoti neciešu telefona sarunas. “Dzīvajā” ir daudz vieglāk, nepiespiestāk un neuzkrītošāk pārjautāt, ja neesi ko sapratis.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā