Vai trekerim File.lv pienācis gals?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Vai trekerim File.lv pienācis gals?

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 67 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #182637
    DigitalEquality
    Participant

    Informācija uploaderiem: šifrējam cietus diskus un gulējam mierīgi.

    https://file.hopto.org/smf/index.php/topic,102.0.html

    #182638
    kai
    Participant

    nu i galigs sviests ar to likumu, tad jau es varu uztaisit lapu, kipa ka es tas dziesmas vai nezin ko esmu legali nopircis no kada interneta veikala un hui vinji pieradis ja vien tur kko vel nekontaktesies 😀

    toch galigs sviests

    #182639
    drono
    Participant

    samurajs wrote:


    – tu klausies mūziku uz mp3 pleijera. Ja nevari uzrādīt oriģinālo CD – Tu esi pirāts! Aiz restēm!

    Piemēram, https://www.platformamusic.lv var iegādāties mūziku mp3 formātā, nosūtot SMS. Kā tad tur var kaut ko pierādīt, ka esmu legāli pircis?

    #182640
    Foxsk8
    Participant

    Platforma taču tika uzlauzta kaut kad sen atpakaļ.

    #182641
    samurajs
    Participant

    drono wrote:

    Piemēram, https://www.platformamusic.lv var iegādāties mūziku mp3 formātā, nosūtot SMS. Kā tad tur var kaut ko pierādīt, ka esmu legāli pircis?

    Elementāri! Uz Platformamusic servera būs logfails, ka tavs numurs 2XXXXXXX ir pasūtījis to un šito. Un tava IP, uz kuru mūzika nosūtīta. Pārbaudei pietiek ar telefona zvanu.

    #182642
    marr
    Participant

    šāda logfaila eksistence visai slidena, manuprāt, cik tur tā darba šādu logfailu pazaudēt tam kantorim un (piemēram) miljons jūzeri kļūst par pirātiem? Draudīgi, manuprāt.

    Alternatīva, kas varētu glābt – mobilo pakalpojumu sniedzējam arī vajadzētu būt logfailam ar to, ka Tu tad un tad esi uz tādu un tādu nr sūtījis sms.

    #182643
    DMG
    Participant

    Njā interesanti 🙂 Bet bez trekeriem dzīve būtu sūdīga! Ieviesīs vēl eiro un vispā dzīvosim naudu skaitīdami, lai nopirkt maizīti kā Baltkrievijas laukos. A tā vismaz kādu filmuku var palūrēt vai progu dabūt pa velti 🙂

    #182644
    shady
    Participant

    Izskatās, ka nekas šajā lauciņā nemainīsies [likumu ziņā] uz labo pusi….

    Utopija – mūzika/filmas brīvi pieejamas nekomerciālos nolūkos. Mūziķi/aktieri/filmu veidotāji pelna ar koncertiem, privātiem pasākumiem un kinoteātriem + blakus peņa DVD/CD – ja cilvēks vēlas iegādāties ko smukos vāciņos ar bildītēm vai nav pieejams atbilstošs internets utt.

    ehs.. => https://www.tvnet.lv/zinas/tehnologijas/popsci/article.php?id=405013

    #182645
    Foxsk8
    Participant

    Re kur atradu arī TV3 video par notikušo:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jM6WWqKIvwk[/youtube]

    #182646
    DMG
    Participant

    Patreiz jau saka, ka būs grūti ar to pirātisma apkarošanu 😀 Kamēr algas mums bus tādas, kādas viņas ir, nekas nemainīsies un ikviens meklēt kaut kādu veidu, kā nelegāli kko dabūt 😀 Kad reiz kāds to sapratīs? 😀 Es pat neticu, ka tie paši policisti, kas bija šajā lietā iesaistīti neiet mājās un nevelk kko no neta 😀 Nosit bet neticu, ka viņiem mājās nav PC un tajā viss ir legāls 😀

    #182647
    samurajs
    Participant

    Labi tai TV3 jau pateica: praktiski nav tāda PC lietotāja, kurš nebūtu kaut ko nelegālu novilcis!

    Un piemēram – kur Liepājā ko legālu nopirkt? Maximā un RIMI 3-5 gadus vecu produkciju? Bija veikali, bet tie sen bankrotēja…

    #182648
    DMG
    Participant

    samurajs vot vot 😉 😉 Agrāk bija viens tas veikaliņš, kur tagad atrodas bijušais RD Electronic pāri tiltam 😀 Tagad nav ne viena vairs 😀 Atliek vai nu tirdziņā nopirkt vai iet mājās un DC meklēt dziesmu 😀

    #182649
    shady
    Participant

    Nav jau runa tikai par algām….

    Ok piemērs:

    => Tu sēdi skaipā…draugs tev pēkšņi pasaka – o, noklausies “X.mp3” dziesmu – baigi labā! Tu atbildi: ok, pagaidi – rīt aizskriešu uz veikalu un nopirkšu CD…

    Un nav runa tikai par to…. cilvēki ir pieraduši, ka visu var dabūt ātri… Tu sēdi 12tos naktī pie PC un pēkšni tev iegribas noskatīties kādu filmu – tu ko – tagad skriesi un meklēsi kādu diennakts DVD nomu???

    Cilvēks vairs negrib pirkt mūzikas CD, jo viņam vajag tikai vienu vienīgu dziesmu, kuru viņš paklausīsies pārs dienas un aizmirsīs (izmetīs – izdzēsis vai pazaudēs to iekš pārējām dražam uz hdd…). => Jā, kaut kāds grupas fans nopirks to CD – un tā ir blakus peļņa mūziķim, jo no CD tirgošanas neviens mūziķis nepelna..

    Pat pelnot pārs tūkstošus mēnesī tu nevari dabūt visu tā kā to gribi – tūlīt un uzreiz, jo rīt jau tu vairs to vari negribēt/nevajadzēt…

    Un pat tie cilvēki, ka sbūtu ar mieru gaidīt līdz rītam vai kamēr sameklēs veikalu, kur šo produktu vispār var nopirkt (varbūt vēl jāpasūta no ārzemēm), tad LV algas šo procentu samazina vēl mazāku…..

    #182650
    marr
    Participant

    samurajs wrote:

    Labi tai TV3 jau pateica: praktiski nav tāda PC lietotāja, kurš nebūtu kaut ko nelegālu novilcis!

    Nepiekrītu TV3 paustajai informācijai. Ir pietiekami daudz cilvēku vecumā virs 40 gadiem, kas tiešām nekad nav neko nelegālu vilkuši. Pirmkārt, viņi prot izmantot tikai to, kas ir uz datora, otrkārt, pat ja Tu kādam no viņiem pateiktu – tač paņem, novelc un uzliec uz PC – neies krastā, jo viņi vienkārši to neprot. Tie ir cilvēki, kas prot ar datoru darīt to, kas darbam/pieejamai izklaidei/ērtībai ir nepieciešams. Tas, ka kāds cits ir uzstādījis ko nelegālu, padara par vainīgu uzstādītāju, nevis lietotāju, kam par to nav nekādas poņas.

    Spilgts piemērs – mana māte – viss, ko viņa prot izdarīt ir – lietot e-pastu, darīt darba pienākumus, pasūtīt fotogrāfijas internetā, izmantot internetbanku, lasīt ziņas, spēlēt inbox.lv flash games un minēt krustvārdu mīklas iekš pasmaidi.lv, arī lietot google info meklēšanai, ja zin ko grib atrast. viss.

    Dators, kuru pārsvarā izmantoju es viņai ir atsevišķa pasaule, kurā viņa zin kā caur my computer atrast bildes/viņas failus, speciāli iemācītas “type and run” komandas, lai tiktu internetā/whatever un viss. Nekā cita.

    Un ticu, ka ir pietiekami daudz šādu cilvēku, kas prot ar datoru izdarīt tikai to, kas tur jau ir, neko jaunu pielikt, ne novilkt/atrast kādu kontentu, kas nebūtu legāls.

    #182651
    DMG
    Participant

    Bet tomēr shady. Ok dziesmu tagad un tulīt var noklausīties daudz kur netā. Es varu 12 naktī ieslēgt pa taisno no neta kko paklausīties un ja tā grupa patiktu rīt aiziet nopirkt oriģinālo albumu. Bet tagad tu to spēj? Cik īsti kāds oriģināls CD maksā veikalos? Agrāk es vienu kaseti oriģinālu pa 6 LS pirku. Tā bija kasete vēl 😀 Toreiz jau diski man liekas padsmit latos gāja, kur nu tagad. Un kurš spēs atļauties pirkt kaut ko tik dārgu, ja zini, ka tiešām rīt jau apniks mok? Par filmām jau nerunājot. Apskaties un aizmirsti 😀 Bez tam filmas jau uz DVD iznāk tikai pamatīgi pēc tam, kad izrādītas tās ir tikušas ķinīšos, bet ja es gribu redzēt mājās, kas cits atliek kā ne novilkt no torenta? 🙂

    marr neviens jau nerunā par veciem ļaudīm te. Mana ome pat nezina vēl kas ir PC nu! Tā ir novecojusi paaudze, kas nevēlas un nezina par to ko mēs tagad runājam un nav vajadzības arī tagad par to atgādināt. Runa iet par tiem, kas zina, kas ir PC un kā ar to apieties. 🙂

    #182652
    samurajs
    Participant

    Jaunākais tur nebūs, bet klasikas – cik uziet. Piemēram Uriah Heep pilna diskogrāfija, var klausīties veselus albumus, sastādīt playlistus utml.

    Tas ir Sony BMG projekts ar >250.000 dziesmu.[/color]

    #182653
    DMG
    Participant

    samuraj, ja kāds spētu apmierināties ar klasiku tad nebūtu šādu problēmu 😀 Rimiķi klasiskas filmas var sagrābties cik vēlies pa pāris latiem 😀 Tur jau tā lieta, ka nevienam klasika neinteresē 😀

    #182654
    samurajs
    Participant

    DMG – te ir mūzika nevis filmas! 🙂 Klausāmies par velti tāpat vai reģistrējamies un velkam. Viss par velti un legāli. Kādam varbūt noderēs.

    Novilku Stingu humora pēc – ātrums 300 KB/s, pirms dziesmas gan 2s reklāma – čuksts “we7” 😀

    #182655
    DMG
    Participant

    samuraj es saprotu, bet ar dziesmu ir tas pats, kas ar filmu 🙂 Pērkam, lai pakavētu sev laiku un uzlabotu garīgo 🙂

    #182656
    samurajs
    Participant

    Nu tas jau gaumes lieta! Pazīstu ne vienu vien jaunieti, kurš ķerts uz 80.gadu mūziku. Pie tam rock-klasika ir nemirstīga!

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 67 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā