Visu esošo un topošo e-žurnālistu zināšanai!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Foruma Jaunumi un Lietošana Visu esošo un topošo e-žurnālistu zināšanai!

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 61 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #199500
    Sid
    Participant

    Tiek. Tāpēc arī ir tik daudz problēmu.

    #199501
    WerNeo
    Participant

    Nu jā. Tādā gadījumā piekrītu Tavam viedoklim.

    #199502
    samurajs
    Participant

    Nu vispār jau var pa tiešo publicēt. Kurš par sevi pārliecināts – to arī dara. Labāk gan būtu rakstu vispirms ielikt Rakstu pieteikumos, lai koriģētu dažādas nepilnības. Š odien kopsummā ap 150 gramatisko kļūdu rakstos izlaboju 🙂

    #199503
    Sid
    Participant

    Huh, pie tādas situācijas vajadzetu pa taisno likšanas fīču diseiblot.

    #199504
    Jaunzems
    Participant

    :D:D:D puse manas ? :D:D:D

    #199505
    samurajs
    Participant

    Š oreiz nē.

    #199506
    normis_161
    Participant

    Drīzāk jau manas. 😀 Vnk vakar vakarā uzrakstīju to rakstu, un pēc tam vairs negribējās tā kārtīgi pārlasīt, bet no rīta bija vienīgi laiks izlabot tās kļūdas, kuras e.j. teica.

    #199507
    drunk_lizard
    Participant

    samurajs wrote:

    Š odien kopsummā ap 150 gramatisko kļūdu rakstos izlaboju 🙂


    sjitais perfekti raksturo kopeejo situaaciju

    vairums jauniesju ir stulbi analfabeeti un pasjapmierinaati izdzimtenji (saucaas arii “indigo beerni”, mhhh)

    #199508
    Wallaby
    Participant

    Nu paga, Lizard – ja viņi labojas, tad taču var dot iespēju?

    #199509
    msh
    Participant

    Ja samurajs palasītu kādu labu, vispārīgu latviešu valodas grāmatu, tad gan jau dienā vēl kāds simtiņš kļūdu tiktu izlabots 😀

    #199510
    rihardsss
    Participant

    Nē grāmatas nekam neder! Tur nav jaunāko labojumu. Piemēram, grāmatās var būt Īslande vietā Islande, vai arī dižķibele vietā krīze. Grāmatas neder, jo latviešu valodniekiem ik pa laikam jāizdomā kādu vārdu ko nomainīt, lai viņi nepaliktu ēnā. Nu vēl jau izslēgt vietā ir beidzēt u.c. gudrības.

    #199511
    KaNeiet
    Participant

    rihardsss wrote:

    Piemēram, grāmatās var būt Īslande vietā Islande, vai arī dižķibele vietā krīze. Grāmatas neder, jo latviešu valodniekiem..


    Būt vēlama arī kaut minimāla sajēga par rakstīto. Kāds sakars bērnu izdomātam jaunvārdam ar valodniekiem?

    #199512
    rihardsss
    Participant

    njā, bērnu izdomātam? Nez par kuru tu runā? Abus citētos man ir teikušas 2 latviešu valodas skolotājas, pietam izcēla, lai atcerētos, ka šitie tagad skaitās pareizi, nevis tie vecie varianti.

    #199513
    Jaunzems
    Participant

    riharddd, jāatzīst, ka tagad Islande tiešām ir pārdēvēta par Īslandi, un Reikjavika – par Reikjavīku… :p

    #199514
    KaNeiet
    Participant

    Maz vietu kur par to nebūtu rakstīts:

    https://www.apollo.lv/portal/news/72/articles/155213

    “Eiroparlamentāriete Inese Vaidere, paužot gandarījumu par PS kongresa pozitīvi optimistisko gaisotni, aicināja partijas biedrus vairs nekad nepieminēt vārdu «krīze». Viņa, atsaucoties uz savu bērnu rasto jaunvārdu, rosināja domubiedrus turpmāk valstisko krīzi dēvēt par «dižķibeli».”

    Ne jau visu var novelt uz valodniekiem.

    Tad kad, piemēram, LZA Terminoloģijas komisijas Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas (datorterminu) apakškomisija vaicāja tautas viedokli, ( https://termini.lv/aptauja.php ) nemaz tik daudz to ieteicēju nebija.

    #199515
    Wallaby
    Participant

    Viss ir atkarīgs no mums pašiem – kā mēs to sauksim, tā arī būs pareizi. Un es visur, pat oficiālajos dokumentos rakstu nevis Īslande, bet Islande un turpināšu tā arī rakstīt. Un neuztrauc mani stulbi valodnieki, lai viņiem āķis dirsā ar septiņiem žuburiem.

    #199516
    kuukums
    Participant

    Wallaby wrote:

    Un neuztrauc mani stulbi valodnieki, lai viņiem āķis dirsā ar septiņiem žuburiem.


    Tik apburošī mīļi.. 😀

    #199517
    rihardsss
    Participant

    Nu pēc 2 latviešu valodas skolotāju teiktā – tas ir no valodniekiem. Bet nu reāli tas diži daudz nemaina, jo visās malās tāpat lieto vecos vārdus. Bet nu it kā oficiāli ir tādi kā es jau minēju – Īslande, dižķibele un drošvien ir vēl visādi brīnumi…

    #199518
    KaNeiet
    Participant

    rihardsss wrote:

    Bet nu it kā oficiāli ir tādi kā es jau minēju – .. dižķibele


    Izliecies?

    #199519
    bumbulis
    Participant

    normis_161 wrote:

    Drīzāk jau manas. 😀 Vnk vakar vakarā uzrakstīju to rakstu, un pēc tam vairs negribējās tā kārtīgi pārlasīt, bet no rīta bija vienīgi laiks izlabot tās kļūdas, kuras e.j. teica.


    Kas par debīlu atrunu! Ja taisi rakstus, tad taisi kārtīgi, nevis tā, ka negribās pārlasīt, bet likt gribās un tad nu pohuj, kāds ir tāds ir, ielikšu, Samuraja laiks jau nav mans laiks, lai čalis perās pa manu savervelējumu un labo… Kaut kā tā?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 61 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā