Windows 7 piedēvē septiņus nāves grēkus

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Windows 7 piedēvē septiņus nāves grēkus

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 67 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #209666
    daGrevis
    Participant

    Š…āā… 🙁

    #209667
    Eudoxus
    Participant

    Wuu wrote:

    Jaunzems wrote:

    Atvainojos par offtopiku, bet izlasot virsrakstu, likās, ka “Windows 7 piedāvā septiņus nāves grēkus” :seeker:


    Varbūt tāpēc ka akcija aicina lietot atvērta koda programmatūru?

    Eudoxus man vienalga kas ko lieto, bet kad gudri dir** tad man gan nepatīk klusēt! Ko tu zini par linuxu, ja divi gadi to nelieto? Bet man 3 gadus Ubuntu uz laptopa, un CentOS serveris kādu gadu. Jā kādreiz Linux varēja lietot tikai advacēti lietotāji, bet tas sen jau ir mainījies! Labāk paklusē…

    Tieši mēnesi atpakaļ joka pēc uzliku pēdējo openSuSE versiju. Nu nav nekas daudz pa diviem gadiem mainījies. Daudzas lietas ir OK (starp citu – ja man kāds piedēvē viedokli “linux ir sūds”, tad viņš nemāk lasīt), bet kopumā ilgāk par pāris stundām to pasākumu neizturēju. Ir man tomēr arī šādas tādas estētiskas prasības. Turklāt laika arī nav bezgalīgi daudz. Tas ko gribēju pateikt ir sekojoša lieta – neentuziastam out of the box joprojām ērtāks ir win vai mac osx, lai ko arī jūs neteiktu par to, kas ir advancēts (tā gan neesmu sagaidījis sarakstu ar tām mājas lietotājam noderīgajām advancētajām fīčām). Arī automašīnu var pats uztaisīt ja ir laiks un vēlēšanās. Bet parasti cilvēki to nopērk veikalā gatavu. Es nesaku, ka linux var lietot tikai advancēti lietotāji. To var lietot jebkurš, kuram patīk ar kompi ķimerēties.

    Pašam arī tev vajadzētu mazāk gudri d.. un paklusēt.

    #209668
    Jaunzems
    Participant

    nevertell wrote:

    Tas, ka ir 1000 dažādas distribūcijas ir slikti ? Nosauc vienu iemeslu! Serveris- debian/centos, mājas- ubuntu, nestandarta gadījumi- gentoo/arch. Ja būtu viena vienīga distribūcija, tad tā būtu līdzīga winšitam, un tā nebūtu nekam derīga. Atšķirība veido konkurenci, konkurence dzen uz priekšu. Tapēc ir tik labi, ka nav tikai gnome, ir arī xfce un kde. Tur jau slēpjas tā linux burvība, ka tu to vari pagatavot pa savai receptei, vai arī ņemt jau sapakotu un gatavu, tik jāiecep mikroviļņu krāsnī.

    Un ko mēs varam dirst par directX? Ir, sen jau ir analogs, kas ir daudz labāks- visi open* projekti, kā piemēram, openGL, openCL un openAL. Visi šie projekti, it īpaši GL, ir ātrāki par M$ analogiem un darbojas uz vairāk verķiem. Un ja ļoti gribam, varam ar directX iešūt iekšā ar wine/cedega.

    Savietojamība ir lielāka, nekā domājat. Protams, linux nestrādās out-of-the-box uz katras konfigurācijas, BET 90% gadījumu, kad ir problēmas, visu var labot. Windows nestrādā pat uz 50% esošo datoru. Kapēc ? Jo tas atbalsta tikai x86 un arm.

    Lielākā daļa argumentu par linux kompetenci ir vai nu paradoksi vai arī aplami.

    šos vārdus vajag zelta rāmī ierāmēt un katrā mājā pie sienas pielikt

    daGrevis wrote:

    Š…āā… 🙁

    tev aizcietējumi?

    #209669
    WerNeo
    Participant

    Eudoxus. Nu redzi, ir brīnišķīgi, ka ir izvēle. Š…em un lieto ko vēlies. Tomēr Tavs viedoklis ir dziļi subjektīvs. Tu “lietoji” divus gadus Linuxu, bet es, savukārt, divus gadus mācījos to lietot (dusmojoties, ka daudz kas uzreiz nesanāk, ka dzelžus piedabūt strādāt ir jāpamokās u.t.t.) un normāli lietot tikai tagad to esmu sācis. Un esmu pārliecināts, ka viss ir atkarīgs no mūsu prasmēm/neprasmēm šajā gadījumā.

    #209670
    wolfinj
    Participant

    ubuntam ir viena interesanta fīča: versijas mainas bet pēc skata pilnīgi nekas nemainās

    un vel debīli jālasa changelog pēc katras versijas

    tur parasti mainās cmd komandas un tad tu brīnies kapēc kāds skripts vairs nestrādā

    un tas par to linux konkurenci pateica vispar ir vāks

    kāda konkurence starp free softiem?

    un vel ir tāda viena lietiņa

    lielākā daļa free progas ir free tikai mājās. kā tu ar progu tieši vai netieši sāc pelnīt tev par to ir jāmaksā…

    #209671
    Eudoxus
    Participant

    WerNeo wrote:

    Eudoxus. Nu redzi, ir brīnišķīgi, ka ir izvēle. Š…em un lieto ko vēlies. Tomēr Tavs viedoklis ir dziļi subjektīvs. Tu “lietoji” divus gadus Linuxu, bet es, savukārt, divus gadus mācījos to lietot (dusmojoties, ka daudz kas uzreiz nesanāk, ka dzelžus piedabūt strādāt ir jāpamokās u.t.t.) un normāli lietot tikai tagad to esmu sācis. Un esmu pārliecināts, ka viss ir atkarīgs no mūsu prasmēm/neprasmēm šajā gadījumā.

    Es jau nesaku, ka tas ir slikti. Ļoti labi – lai katrs izvēlas, ko grib. Tikai nesaprotu, kāpēc šī iemesla dēļ kāds ir jāsauc par tējkannu, jārunā kaut kas par “winšitu” utt?

    Un vēl – viss ir atkarīgs ne tikai no prasmēm, bet arī no lietotāja vajadzībām un vēlmes rakāties pa OS. Man šķiet, ka daudziem šeit ir pagrūti saprast, ka ne visiem ir laiks un vēlme rakāties pa kompi, meklēt gūglē problēmu risinājumus, meklēt draiverus utt. Tieši tāpat kā ne visi izbauda rakāšanos pa automašīnas motoru. Tas taču ir elementāri.

    #209672
    WerNeo
    Participant

    Nu, tas jau ir atkarīgs no darba specifikas un cilvēka specialitātes, kā arī – no vēlmes/nevēlmes uzzināt kaut ko jaunu (laiku tam vienmēr var atrast). Tas, kas sauc Windowsu par winšitu u.tml., acīmredzot ir par kaut ko dusmīgs uz šo OS (varbūt uz savu nemācēšanu izdarīt kaut ko uz tās). 🙂

    #209673
    Eudoxus
    Participant

    nevertell wrote:

    Tas, ka ir 1000 dažādas distribūcijas ir slikti ? Nosauc vienu iemeslu! Serveris- debian/centos, mājas- ubuntu, nestandarta gadījumi- gentoo/arch. Ja būtu viena vienīga distribūcija, tad tā būtu līdzīga winšitam, un tā nebūtu nekam derīga. Atšķirība veido konkurenci, konkurence dzen uz priekšu. Tapēc ir tik labi, ka nav tikai gnome, ir arī xfce un kde. Tur jau slēpjas tā linux burvība, ka tu to vari pagatavot pa savai receptei, vai arī ņemt jau sapakotu un gatavu, tik jāiecep mikroviļņu krāsnī.

    Un ko mēs varam dirst par directX? Ir, sen jau ir analogs, kas ir daudz labāks- visi open* projekti, kā piemēram, openGL, openCL un openAL. Visi šie projekti, it īpaši GL, ir ātrāki par M$ analogiem un darbojas uz vairāk verķiem. Un ja ļoti gribam, varam ar directX iešūt iekšā ar wine/cedega.

    Savietojamība ir lielāka, nekā domājat. Protams, linux nestrādās out-of-the-box uz katras konfigurācijas, BET 90% gadījumu, kad ir problēmas, visu var labot. Windows nestrādā pat uz 50% esošo datoru. Kapēc ? Jo tas atbalsta tikai x86 un arm.

    Lielākā daļa argumentu par linux kompetenci ir vai nu paradoksi vai arī aplami.

    Par to konkurenci, kuru veido atšķirība gan mazliet šaubos. Par to arī savā starpā strīdas linux lietotāji, proti, vai ir labi, ka ir tāda dažādība, vai tieši otrādi. Daudzi apgalvo, ka sliktums no dažādības ir tāds, ka visi resursi netiek koncentrēti vienā virzienā bet tiek izšķiesti daudzos projektos, kas bieži dublējas. Tas rada arī paku savietojamības problēmu (piem., nevar uzlikt Fedoras paku uz Ubuntu). Lietotājs ir atkarīgs no softa, ko ir sakompilējis distribūcijas izstrādātājs (protams, ja vien pats neprot kompilēt). Nu man te kādi 3 iemesli sanāca.

    Te notiek kaut kāda jocīga diršanās par linux un win (lieku reizi atgādināšu, ka es nenolieku nedz vienu, nedz otru) bet linux forumos parasti ir negants fleims par linux distrām. Neticat, palasat faktiski jebkura Dostrowatch nedēļas izdevuma komentārus.

    Ir arī linux pilna taša ar problēmām (sk https://beranger.org/index.php?page=diary&2008/12/10/23/43/18)

    #209674
    zi007
    Participant

    Varbuut tagad ir, bet pirms gada nebija ne video atbalsts, ne draiveri Manai Creative Live! Cam Voice!

    Protams, ja es būtu programmētājs, tad es piedabūtu visu darboties, bet neesmu programmētājs un man nepatika, ka neko nevaru labot šajā situācijā……

    Janhouse wrote:

    Kapēc tieši pret Microsoft? Ir tak vēl citas, piemēram Apple. Kampaņa – izgāšanās.

    zi007, uz Linux skype ir video atbalsts. o_O

    #209675
    zi007
    Participant

    Wuu wrote:

    Eudoxus wrote:


    Jā, esmu savā laikā lietojis linux. Pēc gandrīz divu gadu vidēji laimīgas kopdzīves no tā šķīros. Tā tomēr ir OS, kur nepieciešama pārāk liela uzraudzība.

    Ak dievs tu dzīvo akmens laikmetā? Ko tu tēlo gudru pirms diviem gadiem 😀 Kas tad man tāds jā-uzrauga linxā? Jādefragmē cietais disks, jāskenē dators ar antivīrusu, jāuzmanās ka tik kādu spywari nenovelku? Nē man nekas no tā nav jādara! Linux ir 30x advancētāks. Man Ubuntu pat visu softu pats updeito, sory par flamu! Bet ko var dir***! Salīdzini kaut vai Ubuntu pirms diviem gadiem un tagad, ar katru iznākumu tās paliek labāks, interesantāks, vieglāk lietojamāks un to reāli redzi! Parādas jaunas fīčas lielāks hardware atbalsts. Tas nav Windows kas pēc 6 gadu klusēšana izlaiž vel meslaināku Osi nekā iepriekš!

    Wuu, w7 ir būtiski labāks par Vistu, to Tev var apstiprināt daudzi!!!!

    Ubuntu patiešām ir progresējis, bet līdz w7 vēl ir tāls ceļš ejams!

    Man protams arī patīk tas, ka iekš Ubuntu viss updeitojas, upgreidojas!

    Bet man nepatīk, ka vienā mirklī varu tam nograut grafisko interfeisu! Š ķiet 7.02 šajā ziņa bija vislabākā versija!

    Bet tagad,kad parādījās jaunas versijas ar Nvidia draiveru piesaistišanu + uzlikta videokarte, tad uzlikt Ubuntu un Windows uz viena datora kļuva par murgu!

    #209676
    Eudoxus
    Participant

    Daudzi pieredzējuši linux lietotāji ar vairāku gadu stāžu apgalvo, ka linux distribūciju kvalitāte ir pamatīgi kritusies. Sk. linku manā iepriekšējā komentārā.

    #209677
    zivs
    Participant

    Nē, nu, nenosmieties ar jums – no raksta par kampaņu, diskusija izvēršas kārtējā “es lietoju 2 gadus to un to, tāpēc esmu PRO un visu zinošs!” & “nē, es lietoju to un to 3 gadus un esmu visu zinošs!”. Vai nav vienalga ko katrs lieto?

    Kas attiecas uz kampaņu – man kā ilggadējam linux lietotājam tā liekas visai apkaunojoša visai open source padarīšanai, jo, kā jau kāds minēja, tā vietā, lai cīnītos un attīstītu savus projektus un produktus, notiek plika klaigāšana un divu dienu uzmanības pievēršana.

    Atgriežoties pie jūsu fleimwar’a – Linux attīstās tāpat kā “Winšits” – jaunas fīčas, jauni bugi, jauni dizaini. Nav ko satraukties, tam tā jābūt un tā būs mūžīgi.

    Sūdzaties, ka ir simtiem distro variantu? Tās visas balstās tomēr, pamatu pamatos, uz tikai dažām vecākajām sistēmām kā Slackware, Debian, tagad jau arī populārā Ubuntu, kas pats balstās uz Debian, cik mana saprašana to spēj atcerēties.

    Distribūciju daudzveidība liek cīnīties par popularitāti lietotāju vidū. Itsevišķi jaunpienācēju. Dzīvs piemērs – SuSE un Ubuntu nemitīgā attīstīšanās uz “user friendly” pusi ar dažādiem inovatīviem risinājumiem. Viens nāk klajā ar “to un to”, otrs liek pretī “to pašu, tikai citā kulītē, un komplektā dod vēl kādu dzīvi atvieglojošu nieku”. Un tā viņi perās un perās, bet lietotāji turpina tikai priecāties un uzgavilēt par to. Runāju gan par tiem lietotājiem, kam galvenais, lai sistēma strādā, lai tā ir saprotama un ērta, nevis par ekspertiem, kam ieraugot GUI gribās vemt un sadot pa muti tiem, kas izdomāja, ka kaut kas tāds ir obligāti jāiekļauj distribūcijās.

    Kaujaties par lietojamību – dzīvs piemērs – mana mamma: Pirmā saskarsme ar datoru pirms nepilna pusgada. Pirmā OS ar ko saskārās – Linux Mint. Reakcija pielaižot pie WIndows darbstacijas? Viss ir savādāk, neko saprast nevar un nekas neatrodas tur, kur tas bija “uz tās otras OS”, un tā tālāk. Secinājumus izdariet paši.

    Linux jau arī nekad (vismaz ne pirms pāris gadiem) nav pretendējis uz Desktop sistēmas statusu, ņemot vērā, ka tā (Linux) pamatideja bija serveru programmatūra/OS. Desktop lauciņā laužas tikai pēdējos dažus gadus, un IMHO dara to itin labi (kā tehniskajā, tā vizuālajā izpildījumā. Piemērs – KDE4).

    Cita lieta – “Lielo kompāniju”, kas ražo visu PS, CAD un citu programmatūru, tajā skaitā spēles un jebkādu citu izklaides programnodrošinājumu.

    Saprotams, ka, lai izdotu Linux vai Mac versiju “kaut kam”, ir nepieciešams “kaut kāds” speciālists, kas prasīs “kaut kādu” papildus naudu par darbu.

    Un tomēr, ja mēs paskatītos uz to no lietotāja puses un komūnu kopumā skatupunkta – pat, ja produktu lietotu tikai 10% no tā visa 10% Linux lietotāju bara, tas būtu jau ieguvums, jo 1) par kompāniju runātu visa, teiksim, linux sabiedrība, ka “jā, šitie ir labie džeki – viņi bliež softu arī uz mūsu pingvīniem!” 2) tas kaut kādā mērā arī celtu pašas kompānijas tēlu un ietekmi pār saviem konkurentiem (ja, protams, tādi ir) ar to, ka tie piedāvā savu softu ne tikai visiem 100% windows lietotājiem, bet vēl papildus tiem [dažiem] procentiem citu sistēmu lietotājiem 3) Parādītu sevi kā vispusīgus izstrādātājus, kas nebaidās un prot strādāt arī ar tām mazajām, gīkiskajām platformām, kuras lieto tikai Star Wars Bēniņu un Pažobeļu karaļi.

    Š ajā sakarā arī nāk prātā ID Software – labi pazīstams spēļu developeris, kas savas spēles, ja atmiņa mani neviļ, ražo tieši ar OpenGL atbalstu. Tūlīt nāks laukā RAGE spēle (pameklējiet internetā video par to, kāda tā būs), kam solās uzreiz būt atbalsts arī uz Mac un Linux platformām (vai ar nelielu kavēšanos, bet tomēr būs). Nesen arī padarīja iespējamu Quake Live spēlēšanu uz jau minētajām Linux un Mac platformām. IMO, no šīm divām kopienām ID var itin reāli arī gūt kādu materiālu labumu, jo atšķirībā no citām kompānijām, šī, vismaz no malas skatoties, Linux lietotājus neuztver kā pasaules bomzīšus, kas pieņem tikai to, kas ir atvērtā koda un kas ir bezmaksas, bet gan kā tādus pašus lietotājus kā Windows frontē esošos. Tāpat arī Mac’istus neuztver kā tikai WoW lēkātājus un stilīgos džekus, kurus interesē tikai palielīties ar saviem MacBook Air laptopiem.

    Arī ATI ir spēruši soli uz priekšu (neesmu gan sekojis novitātēm pēdējā laikā) un piedāvā savas videokartes jau ar Linux draiveriem, kas ir iekļauti videokartes komplektācijā, kopā ar visiem vadiņiem, dzelzīšiem, Windows diskiem un pamācībām, un kaut kādām random spēlītēm.

    Vienvārdsakot, liekas smieklīgi tie lietotāji, kas bļaustās, “āāāi, tā un tā OS ir sūdīga tāpēc, ka nav tāda kā tā un tā OS, jo to lieto ļoti maz cilvēku un nav pienācīga atbalsta tam un tam.” Nu, bet protams, ka nebūs nekā, ja visi domās tieši tāpat un gaidīs, kad viss iekritīs rokās jau gatavs lietošanai un piemērots jebkuram.

    Es arī sāku ar pavisam normālu ziņkāri par to, kas tad ir Linux, un ķēros pie toreiz vēl Mandrake 9 vai 10 instalācijas (neatceros numurs, bet zinu, ka tās bija [vienas no] pēdējām relīzēm zem tāda vārda. Man kā iesācējam un pilnīgai nullei Linux pasaulē, forši bija paskatīties uz KDE darba virsmu, paspēlēt ofisa spēlītes un pirmajā vakarā uzdot jautājumu – un ko tālāk? Nesapratu ne sūda no tā, ko es redzu.

    Pēc nedēļas jau iemanījos uzlikt Enemy Territory (to, kas balstīts uz ID Software ID Tech 3 dziņa, kam arī, pateicoties ID laipnībai, ir Linux atbalsts) tā, lai tas pat strādātu. Un toreiz liela daļa darbību notika ar neizbēgamu termināļa starpniecību!

    Es arī saprotu tos, kas saka, ka nav laika, lai mācītos ko jaunu, jo “es jau māku lietot programmu A, kāpēc gan mācīties programmu B?” Š ķiet visai interesanta situācija sanāk, kad “lietotājs XP” evolūcijas ceļā kļūst par “lietotāju 7” un turpina turēties [pie tam ar putām uz lūpām] pie apgalvojuma, ka “XP” = “7”, proti, nekas jauns nav jāmācās, viss ir pa vecam. Kā vizuāli, tā tehniski. Jums tas nešķiet dīvaini?

    Noslēgšu savu palagu ar to, ka, lai ar cik izvalbītām acīm, sarkaniem vaigiem un putām uz lūpām jūs necenstos iegalvot viens otram pretējus viedokļus, nekas jau nemainīsies … 🙂

    #209678
    Janhouse
    Participant

    Ko Tu, Exodus, te runā par lietām, kuras nesaproti?

    Starpcitu, tam tavam IBM power softam noteikti ir arī Linux alternatīvas un pieļauju, ka pat labākas, tik vajag rakt.

    Piemēram https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubuntu_battery_life&num=1

    #209679
    Eudoxus
    Participant

    Janhouse wrote:

    Ko Tu, Exodus, te runā par lietām, kuras nesaproti?

    Starpcitu, tam tavam IBM power softam noteikti ir arī Linux alternatīvas un pieļauju, ka pat labākas, tik vajag rakt.

    Piemēram https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubuntu_battery_life&num=1

    Pirmkārt, iemācies lasīt – neesmu es nekāds Exodus. Otrkārt, nu bet protams, ka noteikti ir kāda Linux alternatīva. Tu pat acīs neesi redzējis ThinkVantage Power Manager, bet jau zini, ka es neko nesaprotu un ka noteikti ir linux alternatīva. Smieklīgi.

    p.s. Paskatījos tavu linku. Jāsaka, ka diezgan smieklīgi. Un tu man pārmet, ka es nesaprotu, par ko runāju. Verķis, ko tur apraksta ne tuvu nestāv ThinkPad Power managerim.

    #209680
    Wuu
    Participant

    Eudoxus es pat nezinu ko lai vel tev pasaka, laikam tu nēsi ārstējams… Tu vienkārši runā ar kaut kādiem pieņēmumiem, bet neko argumentēt nevari!

    #209681
    Eudoxus
    Participant

    Wuu wrote:

    Eudoxus es pat nezinu ko lai vel tev pasaka, laikam tu nēsi ārstējams… Tu vienkārši runā ar kaut kādiem pieņēmumiem, bet neko argumentēt nevari!

    Tu savos komentāros kaut vienu argumentu pats vari sameklēt?

    #209682
    drunk_lizard
    Participant

    wolfinj wrote:

    ubuntam ir viena interesanta fīča: versijas mainas bet pēc skata pilnīgi nekas nemainās

    un vel debīli jālasa changelog pēc katras versijas

    tur parasti mainās cmd komandas un tad tu brīnies kapēc kāds skripts vairs nestrādā


    kaa sjaadu domu izveemusjais jauneeklis uzdrosjinas veel kaucjko komenteet par tematu? O_O

    un taadu ir vairums…..

    #209683
    Wuu
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Wuu wrote:


    Tu savos komentāros kaut vienu argumentu pats vari sameklēt?


    Man nekas nav jāargumentē , jo tu esi tā persona kas di*** ka linux ir domāta advacētiem lietotājiem, prasa daudz uzmanības, neiet kopā ne ar vienu hardvēru utt..

    #209684
    Eudoxus
    Participant

    Wuu wrote:

    Eudoxus wrote:

    Wuu wrote:


    Tu savos komentāros kaut vienu argumentu pats vari sameklēt?


    Man nekas nav jāargumentē , jo tu esi tā persona kas di*** ka linux ir domāta advacētiem lietotājiem, prasa daudz uzmanības, neiet kopā ne ar vienu hardvēru utt..

    Tu vienkārši nemāki lasīt. Nevajag man piedēvēt to, ko es neesmu teicis. Par to ārstēšanu vajadzētu domāt tev pašam:)

    #209685
    wolfinj
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    kaa sjaadu domu izveemusjais jauneeklis uzdrosjinas veel kaucjko komenteet par tematu? O_O

    un taadu ir vairums…..


    nav brinums ka lizardu neviens neciesh 😀

    tik dir** uz visiem kur var… un pat bez pamata

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 67 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā