«Windows Vista Capable» – kārtējais Microsoft skandāls

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas «Windows Vista Capable» – kārtējais Microsoft skandāls

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147607
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_designed_for_windows_vista_1.jpg[/imgl]Kārtējā tiesas prāvā pret Microsoft par tīšu patērētāju maldināšanu kā viens no pierādījumiem kalpo bijušā viceprezidenta Džima Olčina (Jim Allchin) vēstule Microsoft vadībai. Lieta grozās ap faktu, ka Windows Vista priekšreklāmas nolūkos Microsoft 2006.g. beigās – 2007.g. pavasarī lika ražotājiem un tirgotājiem uz pārdodamajiem PC līmēt uzlīmes ar tekstu “Windows Vista Capable”. Protams, ka pircēja acīs Microsoft ir autoritāte, un šis sauklis tika uzņemts pavisam nopietni. Vēlāk izrādījās, ka daudzi reklamētie datori neatbalsta visas Vista funkcijas vājo “dzelžu” dēļ. Daļu vispār varēja labi ja iestartēt.

    “Es uzskatu, ka mēs maldinām patērētājus. Ražotāji teiks, ka pārdodamie datori pilnībā Microsoft noteiktajiem Windows Vista standartiem, un pircēji ticēs, ka šie PC spēs pilnvērtīgi darbināt visas Vista funkcijas,” raksta Džims Olčins, “Bet ar vairumu šo datoru nav nekādu cerību palaist kaut vai Aero”.

    Viceprezidents Olčins tālāk raksta Stīvam Balmeram: “Mūsu partneri ir vīlušies, iznīcināta Microsoft reputācija. Arī manējā ir cietusi.”

    Ballmera atbilde: “Man ar to nav nekā kopīga. Es pat neesmu informēts par detaļām.”

    Tiesas prāva ierosināta 2008. gada martā. Prasītāji ir Dianne Kelley un Kenneth Hansen, kuri “iekrita” šai reklāmas kampaņā un nopirka nederīgus datorus.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_vcapable3_9b332_1.jpg[/img]

    Avots

    #186120
    sir_irius
    Participant

    Stilīgs monitors! 😀 Bet tas ir tiesa, ka šādi ir cilvēki “iegrābušies” uz šādām uzlīmēm.

    #186122
    Aldis
    Participant

    Jup… Atkarībā kas tas pa PC ražotāju! Piemēram man ir DELL dators, ar uzrakstu – Designed for Windows XP, Nāk līdzi OEM versija, iekšā arī driveri, pēc parametriem arī ietu Vista, bet Vistu nelikšu! 😀 Un netaisos likt! 🙂 Apmierina jau tas ka ir orģināls XP! 🙂

    #186123
    Creep
    Participant

    Ja jau rakstīts, ka iespējams izmoantot win vista, tad jau tas nenozīmē, ka jāiet ar visiem aero utt. Piemēram, ja videokartei nāk līdzi spēle, tas nenozīmē, ka šamā ies uz max grafikām. Varbūt nekorekts piemērs, bet domu sapratāt…

    #186124
    sir_irius
    Participant

    Creep, nu daļa taisnības (ja ne 99%) tur ir, bet nu, stulbi būtu, ja kompim līdzi nāktu elles putns (vista), kura iet uz minimālo (visi themi un cita draza diseibloti)…

    #186125
    Wuu
    Participant

    Ja izmanto prastāko vistas home versiju ,bez vissas liekās drazas nav tik traki 🙂

    Bet tās uzlīmes takšs parādījās pirms Vista vispār bija izlaista! Un cilvēks varbūt cerēja ,ka vēlāk varēs uzlikt putnu! Kā arī ir pilns ar cilvēkiem kas pat nezin kā uztaisīt e-mailu! Tākā viņi paļaujas tikai uz stulbu reklāmu!

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Fhp3PTeH2kQ[/youtube]

    #186126
    sir_irius
    Participant

    Krutā LINUX reklāma! 😀 Hehe… Bet kāpēc vispār jāliek vistu (ja neskaita DX 10)?

    #186127
    deivs001
    Participant

    Reklāma gan ir laba padevusies 🙂

    #186128
    izredzētais
    Participant

    vuj, nedodievs šie uzvarēs.. līdzīgu klēpjudatoru īpašnieki izsūks ms sausu :))

    #186129
    Wuu
    Participant

    Diez vai tas tak skaidrs ka MS katru datoru paši nepārbaudīja! Un tās uzlīmes pēc sirds patikas kompānijas pašas lipināja! Vai tad ir dzirdēts ka jāiziet kaut kādi testi…

    #186130
    usins
    Participant

    NU tagad tā- microsoft nevar piespiest ražotājam lipināt virsū uzlīmes! Vai tad visi ir tādas aitas, ka nejēdz netā ieiet, izlasīt minimālās un rekomendētās prasibas, tad veikalā izlasīt datora specifikāciju un tad vnk nopirkt. Ku debīlam jābūt, lai tā iegrābtos??

    Es lietoju LINUX 😀 un es ar to lepojos 🙂

    #186131
    samurajs
    Participant

    M$ rīkojās tā: noteica min. parametrus Vista Capable datoriem (tie bija tādi, lai tikai elementārie servisi strādātu, drošvien kādi Celeroni ar 512 MB RAM) un visiem PC, kas atbilda šiem parametriem – bija jābūt ar uzlīmēm. Nedomāju, ka tirgotāji ietu ar M$ strīdēties…

    Labākie PC greznojās ar “Vista Premium Ready” 😀

    Bet to ieviesa tik pēc tam, kad jau sākās ziepes…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā