Atjauninājies ReactOS: v.0.3.8

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Atjauninājies ReactOS: v.0.3.8

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148012
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_logo_final_01_mini_1.jpg[/imgl]ReactOS ir atvērtā koda operētājsistēma, kas tiek veidota ar mērķi darbināt Windows programmatūru uz bezmaksas OS. Tāpat paredzēts arī lietot Windows NT un XP draiverus. Vizuāli ReactOS ir kaut kas vidējs starp Linux un Windows. Diemžēl šo sistēmu “moka” jau kopš 1996. gada, bet nekur tālāk par alfu izstrādātāji vēl nav tikši…

    Notepad nedaudz notestēja jauno versiju uz VirtualBox.

    Kas radīja patīkamu izbrīnu?

  • Instalācijas .iso fails ir tikai 40 MB liels

    Pati instalācija kopumā aizņēma ap 100 sekundēm

    Sistēma startējās burtiski dažās sekundēs un “lidoja”

    Internets strādāja uzreiz

    Bez problēmām izdevās uzinstalēt Firefox 3 un vēl vairākas populāras programmas


  • Kas nepavisam nepatika?

  • Neskaitāmi bugi un nepilnības

    No 40 MB lielā instalācijas faila “uzradās” vesels GB uz HDD

    Neizdevās uzinstalēt VirtualBox draiverus – tātad paliku bez skaņas un ar VESA videodraiveri


  • Secinājumi:

    Ja ReactOS novestu vismaz līdz beta stadijai – būtu pavisam neslikta OS veciem un “vārgiem” datoriem. Pagaidām gan šī OS vēl nav lietojama; stundas laikā sistēmu nācās vismaz 3x pārinstalēt.

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums90356349/modjo/02-02-2009/Ekranattels.jpg[/img]

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums90353661/modjo/02-02-2009/ros-033-programs.jpg[/img]

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums90353664/modjo/02-02-2009/ros-030-049.jpg[/img]

    Vairāk info – mājaslapā

#189525
RicoPico
Participant

Interesanti… Žēl, ka tik maz aktivitāšu no izstrādātāju puses, ja jau tik ilgu laiku karājas kā Alfa. Kura OS vēl ir bezmaksas, un nav bāzētā uz *.nix?

#189526
drunk_lizard
Participant

pameegjinaaju es savaa laikaa sjito, mhhh

baigais hlams)

ja sjis projekts bija aktuaals gadus 8 atpakalj, tad tagad jamam nav nekaadas jeegas.

taa pat gribeetu atgaadinaat, ka “lielais leeciens” sjiis briiniskjaas os attiistiibaa notika peec w2000 koda nopluusjanas tiimeklii, mhhh. liidz tam viss bija tikai fantaazijas.

lietojiet lamaak w98se sjii debesbriinuma vietaa :>

#189527
samurajs
Participant

d_l: Nēnē… Win98se arī ir testēts, un visai pamatīgi. Uz tā tik ātri nekas nenotiek. Protams, ka ReactOS patreizējā stāvoklī ir nelietojams mēsls, bsod ik pēc pāris minūtēm lien virsū.

Nu pagaidi, gan ķersimies arī MenuetOS klāt… protams, kopā ar QueenZ 😀

#189528
daGrevis
Participant

Nu ja šito (ReactOS) salabotu kļūdas, pieliktu draiveru atbalstu, tad jau būtu, kā jau samurajs teica, “pavisam neslikta OS veciem un “vārgiem” datoriem”.. 🙂

Būs jāpatestē! 🙂

#189529
QueenZ
Participant

Naakamaa versija buus kaa Beta nevis alfa 🙂 Man viss iet un nekas nebruuk, varbuut tas ir diezgan daudz atkariigs no dzelzhiem un no virtualbox jau neko vairaak arii nedabuus.. menuetos jau nevar njemt par pilnu..

#189530
lilmoder
Participant

—-

#189531
drunk_lizard
Participant

QueenZ wrote:

Naakamaa versija buus kaa Beta nevis alfa 🙂 Man viss iet un nekas nebruuk, varbuut tas ir diezgan daudz atkariigs no dzelzhiem un no virtualbox jau neko vairaak arii nedabuus.. menuetos jau nevar njemt par pilnu..


ar sjito diskusija ir pabeigta!

visiem klausiit jauno it dievu queenz!

hallelujaa

#189532
Aldis
Participant

iepriekshejai versijai izdomaju pirms laikam paris menesiem ierakstiit CD, nu ko – megjinaju uz saviem 4 (taja periodaa) kompjiem –

Pentium 2 – gribeeja buutot, bet tur pat pie boot screen palika,

P3 liimenii man bija viens AMD – buuti pat nepalaidaas,

Pentium 4 2.4Ghz Dell – iebuutot izdevaas, bet palika aiz boot screen melns ekrans un vairs nekas!

Pentium 4 3.8Ghz jaunais Dell – booti iet, iet – error, error, error, BSOD [vari laimigs restartet PC] erroros kautko stastija par out of range…

Uz MS Virtual PC 2007 nevar palaist – vinji vaino pashu MS Virtual PC, nevis sevi – nu tad testeeju uz VMware playerisha, paspelejos… kautkaa jau kusteejaas, bet programmas iipatneeji njeema un apstaajaas – uz XP butu bijis not respondin, bet tur – proga, logs stav nekustigi, taa es pamazam visu vinju salaidu deli pa 10min – izmetu lauka! 😀 Tad jau Wine stabilaks uz linuxa ka shis te, neredzu nakotni – tas pats microsoft jau bus nomainijis un uzveidojies krietni vairak OSus un ielapus, ka shis izdos jaunu ALFA versiju aptuveni 98 windows liimenii! 😛

#189533
QueenZ
Participant

Diez shito es uz sava Mac arii vareetu uzlikt? Vinjam firmware neko nemaina?

#189534
drunk_lizard
Participant

kad es domaaju, ka lielaaks idiots vairs nevar buut, queenz mani vienmeer patiikami paarsteidz

#189535
msh
Participant

d_l 😀

Es reiz pirms kāda gada uzliku. Gāja nesalīdzināmi labāk kā samurajam bet negribējās to lietot 😀

#189536
QueenZ
Participant

ReactOS forumaa man pateica, ka varbuut buutu iespeejams ar Boot Camp vai Parallels Desktop uzinstaleet ReactOS uz Mac’a.. buus kaadreiz jaapameigina 🙂

#189537
drunk_lizard
Participant

toties man sjajaa forumaa pateica, ka tavs gadiijums ir pilniigi bezceriigs….

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā