Bliukš! Ubuntu izlido no populārāko Linux distributīvu TOP 3

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Bliukš! Ubuntu izlido no populārāko Linux distributīvu TOP 3

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155417
    samurajs
    Participant

    Kā ziņo Distrowatch.com statistika, pēdējā mēnesī notikušas nozīmīgas izmaiņas populārāko Linux distributīvu topā. Līdz šim līderu tandēmā bijušais Ubuntu pēkšņi nokritis uz negodalgoto 4.vietu.

    Jau vairāk nekā gadu pārliecinošs līderis ir Mint, 2.-3. vietu ar ļoti līdzīgu punktu skaitu dala Latvijā ne īpaši populārā Fedora un mazliet populārākais distributīvs OpenSUSE. Pēc Ubuntu 5. un 6. vietas ieņem Debian un Arch Linux.

    Tirgus daļās Mint pieder 11%, Fedorai un OpenSUSE pa 6%, bet Ubuntu vairs tikai 4%.

    Kāpēc tā? Interneta apskatnieki kā pirmo iemeslu min pāreju uz Canonical firmas grafisko vidi Unity. Kamēr vieni šo slavē, ļoti daudziem labāk patīk klasiskā Gnome 2. Reti kurš vēlas noņemties ar grafiskās vides nomaiņu, vieglāk tomēr ir uzinstalēt Mint ar izlabotām kļūdām.

    Var paredzēt, ka pēc jaunā Ubuntu 12.04 LTS ar ilgtermiņa atbalstu iznākšanas distributīvs uz laiku atgūs savas pozīcijas, bet Canonical pēdējais laiks pārskatīt Ubuntu izstrādes politiku. Vai tiešām ik pēc 6 mēnešiem jācep kārtējais kļūdām pilnais laidiens tikai tāpēc, lai to uzceptu?

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ubuntu3_dacb7_1.png[/img]

    Distrowatch, CNews

    #278801
    sLIDe
    Participant

    Man jau Unity patīk, kad pierod, ir pat ļoti ērti, bet nu kad Debian normāli supportēs Gnome 3, pāriešu uz to.

    #278802
    jonjs
    Participant

    Vispār jau daļēji es pārlecu uz KDE (vienkārši uz otra datora ir Ubutnu 10.04 ar gnome2) pat pirms īstas Unity ēras iestāšanās, tomēr domāju, ka ar laiku tas Unity kādam arī sāks iepatikties (daudziem tā pat patīk un visdrīzāk ir pie vainas Canonical plāni lauzties iekšā planšetdatoru un mobilo ierīču tirgū, tā vide tomēr tam ir samērā piemēŠ—ota). Ar pāreju no KDE3 uz KDE4 bija līdzīgs stāsts, nevienam nepatika, bet iepatikās.

    Jāsaka, ka tā dalīšanās starp Gnome3 un Unity no Ubuntu puses nav īsti saprotama.

    #278803
    zivs
    Participant

    Labu laiku atpakaļ biju uz Tu ar Ubuntu sistēmu (kā lietotājus-parastus-robustus), bet tagad izskatās, ja migrēšu atpakaļ uz pingvīniem, tad tikai uz Mint vai tīro Debian. Es esmu, tomēr, datorlietotājs, nevis pederastijas atbalstītājs kopā ar visādiem Unity un citiem, makintošu un citu kaunpilnu minoritāšu faniem.

    #278804
    actimel
    Participant

    Tā statistika ir apšaubāma, bet protams tas ir fakts ka daudzus atgrūda unity kurš jaunākajā ubuntu laidienā ir by default. Arī es sākumā pretojos ar visām četrām, bet tad vienu dienu nolēmu izmēģināt un arī tad nebiju īpaši apmierināts, bet tad pagāja kāda nedēļa un es sāku saprast tā dīvainā unity jēgu. Mazāk nevajadzīgu sadaļu jo daudzas lietas ir apvienotas zem viena, vairāk vietas uz ekrāna.

    Atļaušos nepiekrist:

    “Reti kurš vēlas noņemties ar grafiskās vides nomaiņu, vieglāk tomēr ir uzinstalēt Mint ar izlabotām kļūdām. “

    šādi ir ātrāk nekā likt no mint no 0

    apt-get install “tava izvēlētā grafiskā vide “

    #278805
    samurajs
    Participant

    Teorētiski var caur APT, bet visādi brīnumi gadās 🙂 Ne jau velti izlaiž optimizētus Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu…

    #278806
    grisha
    Participant

    Suse jau palika mazliet populaaraaka, jo tikko iznaaca 12.1 versija. Visumaa, Suse jau ir mirusi kopsh likvideeja KDE 3.5.

    Pats patreiz svaarstos starp Gentoo un Debian.

    #278807
    budzis
    Participant

    Nu mani Ubuntu atgruda ar to, ka pec 11.10 apdeita vairs nestradaja USB WIFI pulkis (stradaja, bet ar ~1kbaita atrumu!)

    Ja nemaldos, Mint ari taisas pariet uz Unity, pieliekot klat savu tuli, lai vairak atgadinatu veco labo gnomi (kuras attistiba gan esot kadas problemas)

    #278808
    Eudoxus
    Participant

    Ko nozīmē “suse ir mirusi”? Mirusi tev? Tad tas būtu vēl ticami, bet citādi tā joprojām ir viena no populārākajām distribūcijām. Imho arī pelnīti.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā