Skype Android versijā nožēlojams drošības caurums

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Skype Android versijā nožēlojams drošības caurums

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153815
    Crow
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/1778_skype_logo1_1.png[/imgl] Bet taču nav ko brīnīties – datorprogrammu tirgū brāķi ir norma! Vai pie tā vainojama globālā sasilšana vai indiešu u.c. “will code for food” programmētāji vai vienkārši nenovēršami progresējošā idiokrātija – atliek bezjēdzīgi spriedelēt cilvēkiem, kam patiešām nav ko darīt. Pārējiem atliek vien nopūsties un līdz apnikumam lasīt šādus rakstus, kuru mērķis ir pavēstīt par kārtējo nožēlojami stulbo caurumu, kas atrodams vienā vai citā populārā produktā. Š oreiz Skype Android versijā.

    [align=justify]Protams, netriviālu programmu bez jebkādiem caurumiem vienkārši nav reāli izveidot. Ja kāds vēlēsies ar mašinkodu pabradāt pa ierīci, tad apmānīs pat čeksummas. Khmm-khmm. Tikai šoreiz diemžēl atkal vainojama acīmredzami hroniska nespēja atcerēties, kur un kāda ļerga lieta iekšā iepriekšējā dienā pirms šī šedevra kodēšanas. Problēmas tehnisks izklāsts – Skype Android versijā pilnīgi visi dati (lietotājvārdi, dzimšanas u.c. privātie dati, e-pasta adreses, telefona numuri, kontakti, čata vēsture, …) tiek glabāti pāris SQLite3 datubāzēs. Š ie datubāžu faili ir pieejami nolasīšanai jebkurai citai Android programmai. Un nolasīšanai arī jebkuram interesantam, jo šie dati netiek arīdzan šifrēti. Plašāka tehniskā informācija, piedevām, bez ironiskiem komentāriem, kas sastāda 90% šīs IT ziņas – lūgtum pelesspiest šeit. Pārējie – lai karavāna rej, suņam būs iet tālāk.

    Š o problēmu atklājis portāla Android Police e-žurnālists (:>) Katram Gadījumam Džastins Keiss (Justin Case). Laikam visnotaļ pozitīvi ir vismaz tas, ka pat pēc proof-of-concept publicēšanas Skype nav iesūdzējuši pirmatklājēju tiesā ar prasību pārtraukt jebkādu urķēšanos vai katru dienu maksāt desmit tūkstošu to jauko papīrīšu ar Dž. Vašingtona bildi, kā tas labpaticies Sony gadījumā ar tiem, kas iegādāto PS3 kļūdaini uzskata par savu īpašumu.

    Piedevām, Skype ir operatīvi atzinuši kļūdu, un visiem, kas no Android Market ielādējuši šo programmas versiju, ir izsūtīts brīdinājuma e-pasts… lai gan tajā ir teikts tikai rūpīgi apdomāt, kādas programmas tiek instalētas un kādas tiesības tām tiek dotas. Pareizāk gan būtu pašlaik vienkārši no savām Android ierīcēm izvākt Skype k čortovoi maķeri, līdz tiek izdota versija, kurā problēmai tikusi pievērsta pienācīga uzmanība un atrasts risinājums. Bet nu – veikalings paliek veikalings, nevar jau gribēt pārāk daudz.

    No otras puses – nav jau nekā slēpjama. Š ifrēšanu un failu permisijas vajadzētu aizliegt ar likumu, tās tikai stāv ceļā progresam uz spožo nākotni. Tik spožu, ka jau šopavasar jāvelk nevis saulesbrilles, bet metinātāja ķivere…

    Avoti: 1, 2 un 3

    #266892
    garaisezis
    Participant

    žēl kad vairs Ninbuzz neatbalsta skype? originālais baigi rij mb un parastajā gprs tiklaa nemaz nevar ielogoties kur sliktāka zona.

    #266893
    samurajs
    Participant

    Re, kāds gadījiens 😀 Bet Krievijas KGB pēctecis FSB pieprasa šo Skype vispār aizliegt vismaz RUS teritorijā, “jo visai advancētās kriptēšanas dēļ specdienesti nevar pārtvert noziedzīgo elementu, arī teroristu, sarunas”.

    #266894
    jonjs
    Participant

    Tas Crow protams ir viens mātes dēls … 🙂

    Tomēr raksta viņš patiesi labi.

    Jāsaka gan, ka man ir tas niķis telefonā internetu vispār nelietot. Vajag taču vismaz kaut kur atturēties (lūdzu nejaukt ar celibātu).

    Crow labs raksts!!!

    #266895
    jonjs
    Participant

    samurajs wrote:

    Re, kāds gadījiens 😀 Bet Krievijas KGB pēctecis FSB pieprasa šo Skype vispār aizliegt vismaz RUS teritorijā, “jo visai advancētās kriptēšanas dēļ specdienesti nevar pārtvert noziedzīgo elementu, arī teroristu, sarunas”.


    ================

    Man šķiet, ka tajos dienestos vienkārši alga ir tāda un arī mērķi ir tādi, ka patiesi spečuki tur tā īsti neiet strādāt. Ja nu kāds trakais profesors kādreiz iemaisās.

    #266896
    budzis
    Participant

    man imo.im uzlikt skaipam, facebook, Gtalk u.c. mesendzeru tikliem 🙂

    #266897
    Imhoteps
    Participant

    Autors neslēpj raksta vadmotīvu: “mašīnkods”.

    Un man kā lasītājam tas gana jo gana patīk! 🙂

    #266898
    baltvilks
    Participant
    #266899
    Izliecies
    Participant

    kaa man patiik taa chalja vaards 😀

    #266900
    Crow
    Participant

    Imhoteps wrote:

    P.S.

    Crow wrote:

    k čortovoI maķeri


    Fixed [img]https://www.bildites.lv/images/xleeyltwikje8bcdd81.gif[/img]

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/n2cfmub7a0okk8o60dx.jpeg[/img][/spoil]

    #266901
    Imhoteps
    Participant

    Kā mans sencis saka – пивка для рывка, самогона для разгона!

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/l9or3nj1u6kk4htobn8n.gif[/img][/spoil] 😉

    #266902
    jonjs
    Participant

    Imhoteps wrote:

    Kā mans sencis saka – пивка для рывка, самогона для разгона!

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/l9or3nj1u6kk4htobn8n.gif[/img][/spoil] 😉

    Dzeru tikai alu, jo pēc 40 % + alkohola pārdozēšanas ar mani viss ir labi gan tusiņa laikā, gan vēlāk, bet varoņdarbus negribas atcerēties.

    Tādēļ pēc dažiem starpgadījumiem kādu laiciņu jau lietoju tikai alu.

    Viss kas ir ar augstāku grādu vajadzīgs tikai karavīriem un trakajiem 🙂

    Un arī citiem iesaku vai nu nedzert vispār vai arī aliņu.

    #266903
    jonjs
    Participant

    Crow wrote:

    Imhoteps wrote:

    P.S.

    Crow wrote:

    k čortovoI maķeri


    Fixed [img]https://www.bildites.lv/images/xleeyltwikje8bcdd81.gif[/img]

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/n2cfmub7a0okk8o60dx.jpeg[/img][/spoil]

    Nedarakstīto burtu pamanīju, bet tam vārdam kiriļicā un arī latjiņicā ir jābeidzas ar “й”.

    Kās netic pārbauda.

    Ne jau es būtu baigi gudrs, bet fixed jāraksta pēc tam, kad tā vārda galā ir “й” vai “j”.

    #266904
    KristoZ
    Participant

    Kh-khm. Raksts, protams, visnotaļ izklaidējoši – informatīvs; tomēr manus bioloģiski-optiskos sensorus berž netēlainie izteiksmes līdzekļi, kas izmantoti jau pašā pirmajā rindkopā, kā piemēram: “A vot” un “točno“… Lūgums tos izlabot vai, vismaz, aizstāt ar zvaigznītēm vai citām latviskām rakstzīmēm.

    Ak, un, lūdzu, izrādīsim cieņu visiem siseņadminiem, rakstot pienācīgi: “mašinkodu”.

    Ceru, ka nav par daudz prasīts. Paldies! :lala: 😀

    #266905
    Imhoteps
    Participant

    Nu, kamon, KristoZ! Pavelk uz “grammarnazi”. Džeks raksta ar žagonismiem, lieto rusicismus, nu un? Tanī pat laikā viņa teksti ir vieni no lasītākajiem. UN TUR JAU IR TÄ€ SÄ€LS! Neba visa noutpeda “paradigma” tāpēc tūdaļ pasliktināsies, vai ne? Stilam, tomēr ir nozīme. 😉

    #266906
    jonjs
    Participant

    Imhoteps wrote:

    Nu, kamon, KristoZ! Grammarnazi?

    Da (nu) beidz.

    Letiņiem vajag iemācīties savu valodu un pareizrakstību cienīt.

    Citādi galīgi izlaidušies. Bazaru (t.i. runu) nefiltrē.

    Kur palikuši latviešu strēlnieki?

    Pilsētās latviešu strēlnieku gars izzūd (visādi maķ peremaķ).

    Starp citu man fāterīts faktiski no Liepājas arī 🙂 Trakie Kurzemnieki un tā tam ir jābūt, citādi BARDAKS (nekārtība un haoss) Latvijā būs vēl lielāks nekā ir.

    #266907
    Crow
    Participant

    KristoZ wrote:

    Ak, un, lūdzu, izrādīsim cieņu visiem siseņadminiem, rakstot pienācīgi: “mašinkodu”.


    [imgl]https://www.bildites.lv/images/0464mim01faulggo18do.png[/imgl] Lai notiek, cienīgtēv. Izlaboju ievazājumus no brālīgās republikas valodas (kurā runā puse mūs’ Tēvijas), lai neatbaida potenciālos baltvācu sponsorus. Bet mašinkodu gan atstāšu. Tur par nekādu cieņu nevar būt runas. Smiešos par to ģeniālo kretīnismu vēl zārkā kā vilciņš griezdamies.

    #266908
    KristoZ
    Participant

    Imhoteps wrote:

    Nu, kamon, KristoZ! Pavelk uz “grammarnazi”. …

    Tā jau domāju, ka kāds pieminēs mani saistībā ar gramatikas nažiem. :seeker: Es gan parasti cenšos atturēties izteikt lūgumu manu gramatiski – stilistisko vēlmju apmierināšanai, tomēr šoreiz man paspruka, par ko arī mazliet atvainojos. Tomēr joprojām uzskatu, ka šī robeža ir tāda slidena.

    Lūk, piemēram, uzskatu, ka autora raksta versija V1.1 nav pat mazliet zaudējusi raksta “auru”, tātad, bez šiem žargonismiem itin viegli var iztikt. 😉

    Autoram – sirsnīgi pateicos – uzreiz vieglāk palika. [img]https://www.skype-emoticons.com/images/emoticon-00139-bow.gif[/img]

    #266909
    Garinsh
    Participant

    I like your style – visai izklaidējoši raksti no tavas puses.

    Laiks nahrenizēt skype, līdz to salāpīs. Paldies par rakstu!

    #266910
    Foxsk8
    Participant

    Ar Crow viss kārtībā, ja vien viņš nebūtu tāds “lecīgs”, būtu pa visam prīmā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā