Bils Geitss: Bitkoini nes nāvi!

Moderatori: janis.wd, Vecākie lietotāji

User avatar
samurajs
Administrators
Atbildes: 14988
Pievienojies: 06 Mar 2007, 15:04
Reputācija: 0
Atrodas: Liepājas anomālā zona

Bils Geitss: Bitkoini nes nāvi!

Post no samurajs » 28 Feb 2018, 19:02

Pirms dažiem gadiem Microsoft dibinātājs Bils Geitss visai pozitīvi izteicās par kriptovalūtām. Piemēram, 2014. gadā intervijā viņš pauda domu, ka bitkoins ir labāks par parasto naudu, jo "nav nepieciešams fiziski atrasties konkrētā vietā, un lielām transakcijām šī valūta var būt ērta." 2015. gadā - cilvēkiem "jāiet uz bitkoinu revolūciju, kaut arī pats bitkoins nav pietiekami labs."

Tagad domas mainītas par 180°. Bils Geitss iesaistījies Reddit diskusijā, kurā pauž domu, ka "kriptovalūtas pieder tām retajām tehnoloģijām, kuras nes nāvi diezgan tiešā veidā".

"Galvenā kriptovalūtu īpašība ir anonimitāte. Nedomāju, ka tas būtu labi. Valdības spēja atsekot naudas atmazgāšanu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas vai terorisma finansēšanu - lūk, kas ir labi. Š obrīd kriptovalūtas lieto fentanila un citu narkotiku iegādei, tāpēc kriptovalūtas pieder tām retajām tehnoloģijām, kuras nes nāvi diezgan tiešā veidā. Domāju, ka spekulāciju vilnis ap ICO un kriptovalūtām ir ārkārtīgs risks tiem, kuri vēlas investēt ilgtermiņā."

Kad kāds Reddit lietotājs oponēja, ka narkotikas var nopirkt arī par skaidru naudu, Geitss atbildēja: "Jā, šīm lietām lieto anonīmu skaidro naudu, bet jums jābūt fiziski klāt, lai to nodotu. Un tas apgrūtina tādas lietas, kā izpirkuma maksas saņemšanu par nolaupītu cilvēku."

Image
Image

User avatar
MeistarsUnVergs
Reģistrēts lietotājs
Atbildes: 1392
Pievienojies: 22 Aug 2014, 15:14
Reputācija: 1

Post no MeistarsUnVergs » 01 Mar 2018, 05:53

Valdības spēja kontrolēt, izsekot un cenzēt nes nāvi diezgan tiešā veidā. Valdības kontrole ir abolūts ļaunums. Kaut vai atceramies padomju savienības laikus, vai neseno finansiālo blokādi pret Wikileaks vai Daily Stormer. Bitcoin ir permanents risinājums tam.

ICO ir skams un tā nav kriptovalūta. Labākajā gadījuma pump and dump, sliktākajā krāpšana no paša sākuma.
Legālās programmatūras lietotāji ir vēl lielāki stulbeņi par legālo narkotiku lietotājiem

Pievienot atbildi

Return to “IT ziņas”