Katram cilvēciņam – pa «planšetei»?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Katram cilvēciņam – pa «planšetei»?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153061
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ces2011_1.jpg[/imgl]Rīt Lasvegasā sākas gadskārtējais elektronikas ražotāju forums Consumer Electronics Show (CES). Tā vien izskatās, ka visi datortehnikas ražotāji sazvērējušies planšetdatorus pārvērst par “akūtās modes” preci, kam sekos satriecoša reklāmas kampaņa. Pāris gadus iepriekš šī izstāde bija burtiski piegāzta ar netbukiem, bet šie mazie datoriņi tā arī neizpelnījās masveidīgu piekrišanu – cilvēki tomēr deva priekšroku laptopiem kā funkcionālākām ierīcēm. Mums atliek tikai sekot notikumu gaitai un jaunākajai informācijai.

    Kā intervijā teica viena no CES organizatorēm Tara Dunion, “Es redzēju jau ap 40 planšetēm, bet domāju, ka to būs vismaz 80″. Viņai piebiedrojas analītiķis Stephen Baker no NPD Group: “Grūti noiet kaut 10 pēdas pa galveno izstāžu zāli, un neuzdurties kādai planšetei“.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_cestab33_84550_1.jpg[/imgr]Interesantākais moments būs modeļi ar Android 2.4 Honeycomb (agrāk to dēvēja par Android 3.0), kuras oficiālā iznākšana plānota februārī. Paziņotas dzelžu prasības šai OS, kas automātiski nozīmē, ka lēti šie gadžeti nebūs: ARM Cortex-A9, ar kuru šobrīd darbojas vienīgi Nvidia Tegra 2 čipsets, un displejs ar vismaz 1280×720 izšķirtspēju.

    Interesanti, ka pat uz populārā Samsung Galaxy Tab (Cortex-A8, 1024×600), kurš pārdots jau vairāk par 1 milj. eksemplāru, nevarēs uzinstalēt Android 2.4, bet gan maksimāli 2.3.

    Kā saka izdevuma Silicon Valley analītiķis Rob Enderle – “Mēs būsim līdz ausīm sliktu planšetu kaudzē, un es uzskatu, ka tās patiešām ir sliktas”. Ar to viņš domā Android fragmentāciju, kā arī spēju atjaunināties tikai līdz zināmai robežai.

    Bet neraugoties uz visu, ASV tirgū 2. pusgadā Google ir apsteidzis pārējos pārdoto viedtālruņu skaita konkurencē: 40,8% Android ierīces, 26,9% Apple iOS, 19,2% – Blackberry.

    Attēlā: Motorola Xoom

    Avots

    #257856
    Crow
    Participant

    Rob Enderle wrote:

    “Mēs būsim līdz ausīm sliktu planšetu kaudzē, un es uzskatu, ka tās patiešām ir sliktas”


    THIS :lala:

    Kāpēc nevar kāds beidzot uztaisīt normālu x86-64 tableti… piegriezies jau tas klibais Andža. Sūds par baterijas darbības laiku, tāpat nevienam nav pietiekami, bet varētu vismaz diet moonwalk un bļaut “i got the power” :nuke:

    #257857
    Kefīrs
    Participant

    Lūk šī lielas samērā normāla – https://x2.lv/2l

    Tik žēl ka tik dārgi. Protams baterija… :lala:

    #257858
    Loading
    Participant

    Neatteikos no tādas planšetes, aizstātu avīzi un žurnālus.

    #257859
    TrakaisKursis
    Participant

    samurajs wrote:

    Interesantākais moments būs modeļi ar Android 2.4 Honeycomb (agrāk to dēvēja par Android 3.0), kuras oficiālā iznākšana plānota februārī. Paziņotas dzelžu prasības šai OS, kas automātiski nozīmē, ka lēti šie gadžeti nebūs: ARM Cortex-A9, ar kuru šobrīd darbojas vienīgi Nvidia Tegra 2 čipsets, un displejs ar vismaz 1280×720 izšķirtspēju.

    samuraj, neprecizitāte – Tegra2 (ir procesors, nevis čipsets) ir uz ARM Cortex-A9 MPCorebāzes, uz vienkārša ARM Cortex-A9 bāzes planšetes var atrast, par piemēru, RAmos W10. Jaunais “andža”, izskatās ir paredzēts vairākkodolu ARMiem.

    Turpinot fleimu(!) – manuprāt šobrī vislabākā planšete: https://www.notionink.com/ Tehnoloģiskais pildījums kudiš labāks nekā iPad’am, iespēja pārslēgties superekonomiskā e-lasītaja režīmā (PixelQi ekrāns), jaudīgs procesors, GPS, inovatīva dizaina softs (tiem, kam šķiet, ka softam jābūt aizraujošam), GPS u.t.t. un cena lētāka nekā iPad.

    #257860
    iKey
    Participant

    Š itāds verķis nekad neizkonkurēs avīzi: žēl būtu sist mušas, un daži cilvēki nevarētu aiziet uz tualeti

    #257861
    Imhoteps
    Participant

    Man domāt tā: bakstīkļtelefonu un, sevišķi, planšešu (lai “Valodas centrs” nožagojas zils) bums tik tikko iesācies – faktiski pēc aipada iznākšanas. Iegādāties kādu no šīm rotaļlietām šodien (ja vien tā nav darbvietas izsniegta vai nu ļooooti akūti nepieciešama) ir dieszgan neprātīgi – iedomājieties biedri, kādus vien brīnumus ieraudzīsim jau pēc pusgada vai gada. BET PĒC PÄ€RIS GADIEM!!! Ogogo! Manējais noteikti nogaidīs un pavēros, kur īsti tas sniega veltnis ripos.

    #257862
    garaisezis
    Participant

    Quote:

    Kāpēc nevar kāds beidzot uztaisīt normālu x86-64 tableti… piegriezies jau tas klibais Andža. Sūds par baterijas darbības laiku, tāpat nevienam nav pietiekami, bet varētu vismaz diet moonwalk un bļaut “i got the power”

    kā tad nav, ir jau viens nedaudz nesamērīgi dārgs modelis

    ASUS Eee Slate EP121

    un viens nedaudz lētāks

    HP Slate

    kā arī pāris 10 gadus veci PIII touchpadi kas ebay maksā ap 150$, tik iekšā winXp

    #257863
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    Quote:

    šie mazie datoriņi tā arī neizpelnījās masveidīgu piekrišanu – cilvēki tomēr deva priekšroku laptopiem kā funkcionālākām ierīcēm.

    Nu zini, 2008/2009 gadā netbūku šāre starp VISIEM notebūkiem bija ~20%. Š…emot vērā, ka visi netbūki pēc jaudas ir vienādi, tad tas ir krietni vairāk nekā kāds vienādas jaudas ražojums ir ieņēmis notebuku tirgū.

    #257864
    jonjs
    Participant

    Es kā sens tehniskā progresa vai drīzāk aborigēniem stikla kreļļu iebarošanas procesa pretinieks, ko mūsdienās sauc par mārketinga stratēģiju, teikšu, ka man tas planšets nu ne pavisam nav vajadzīgs. Esmu turējis rokās šādus tādus eksemplārus nu nafffff vajadzīgs tak.

    Kapitālisma viena no lielākajām problēmām ir preču pārprodukcija (t.i. ražo vairāk nekā vajag patērētājam) un planšete arī ir viens no piemēriem kā savādākā veidā piespiest tautu tomēŠ— pirkt vēl mazliet vairāk datoru tikai mazliet savādākā izskatā. Jaunieši protams, ka uzķersies. Labi varbūt taksistiem vai policistiem tā planšete auto salonā ir vajadzīga, bet ne jau …. .

    Nu labi, pietiks šodienai 😀

    #257865
    TrakaisKursis
    Participant

    jonjs wrote:

    Es kā sens tehniskā progresa vai drīzāk aborigēniem stikla kreļļu iebarošanas procesa pretinieks, ko mūsdienās sauc par mārketinga stratēģiju, teikšu, ka man tas planšets nu ne pavisam nav vajadzīgs. Esmu turējis rokās šādus tādus eksemplārus nu nafffff vajadzīgs tak.

    Kapitālisma viena no lielākajām problēmām ir preču pārprodukcija (t.i. ražo vairāk nekā vajag patērētājam) un planšete arī ir viens no piemēriem kā savādākā veidā piespiest tautu tomēŠ— pirkt vēl mazliet vairāk datoru tikai mazliet savādākā izskatā. Jaunieši protams, ka uzķersies. Labi varbūt taksistiem vai policistiem tā planšete auto salonā ir vajadzīga, bet ne jau …. .

    Nu labi, pietiks šodienai 😀

    zelta vārdi par tām stikla krellēm!

    #257866
    Imhoteps
    Participant

    jonjs wrote:

    ..stikla kreļļu iebarošanas procesa pretinieks, ko mūsdienās sauc par mārketinga stratēģiju..


    To vēl sauc par wow-impulsiem[/url].

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā