Apspriežam IP kameras?

Sākumlapa Forumi Hardware Video un Audio Apspriežam IP kameras?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156947
    Piskadrons
    Participant

    Vajag 4 novērošanas kameras. Tā kā telpā iepriekšējie īpašnieki savilkuši tīkla kabeļus – vēlams IP kameras ar PoE. Ierakstam jānotiek uz Linux kārbas.

    Ir kāds palaidis Axis kameras ar ZoneMinder?

    Paprovēju Ubiquiti AirCam, bet izrādijās baigais mēsls. Un softs bremzīgs jau ar 1 kameru uz E2140/2Gb ar pliku Debian.

    Ir kāds atradis labas IP cameras ar Linux softu zem/ap 100Ls gabalā?

    #288856
    piwchix
    Participant

    Par pašu kameras modeli nepateikšu, kas labāks, toreizējām vajadzībām bija vajadzīga kamera, kas dod labu attēlu pie laba apgaismojuma. Modeli ar vairs neatceros. Nezinu vai esmu redzējis IP kameru bez PoE, savādāk diezgan nejēdzīga tā kamera vien ir..

    ZoneMinder kādreiz atzinu par labu esam, šobrīd gan nevaru pateikt. Kādas tieši problēmas pievienojot kameru?

    Tā kā tā būs IP kamera viss notiks galvenokārt ar RTPS/RTP un h264. Bet var elementāri paņemt source tieši no kameras CGI axis (var iegūglēt ceļu + formāti + izšķirspēja), un tad ar FFMPEG(FFSERVER)/LIVE555 visu bindot, kur un kā vajag (arī SWF) – Web playerī reāllaikā un uztaisīt 4 iframe dinamiska lieluma, nu līdzgi kā zoneminder.

    Edit:

    P.S.

    šeit un šeit vari paskatīties ceļus uz sourci.

    #288857
    Piskadrons
    Participant

    Nu vot interesētu tie kameru modeļi kādus nu kurš ir pārbaudijis un atzinis par labu esam. Axis liela daļa ir bez PoE. Nau jau grūti pašam atvēlēt zilās un brūnās dzīslas barošanai, bet nu kamerai pa 120Ls uzskatu ka vajadzētu būt PoE

    #288858
    MyNegation
    Participant

    Pirms gadiem 3-4 sanāca taisīt vienu serverīti tieši ar 4 Axis kamerām + ZoneMinder. Varbūt pa šo laiku daudz kas ar to softu ir mainījies, bet seksa ar to ZoneMinder bija pietiekoši un rijīgs uz dzelžiem arī bija. Teikšu atklāti, man tas lētais variants nesimpatizē.

    Ja laiks svarīgāks, nopērc LuxRiot vai arī uzreiz visu IP ieraksta iekārtu, kura nāk visu PoE. Man pašam, personīgi, ļoti simpatizē Mobotix kameras, bet tavā vietā, ja vajag pa lēto, droši vien ņemtu kaut ko no Vivotek. Un PoE tām lētajām zem 100Ls neesmu redzējis, ka nāktu līdzi.

    #288859
    Anonīms
    Neaktīvs

    Neaizmirsti kamerām salikt paroles un pasargāt tās no google meklēšanas.

    * Gandrīz jebkurai kamerai ir noteikti kodi..

    Piemērām.. intitle:”Live View / – AXIS 206W”

    Izmantojot šo kodu, kamera tiek atrasta google.lv un tālākais jau paliek īpašnieka ziņā, ja viņš ir uzlicis paroli kamerai, tad nav problēmu, ja tomēr nav padomājis piemēram par control/userimage.htm, tad tā ir viņa problēma.

    Piemēram jebkurš var kontrolēt salu tilta kameru un ogres kameru, kā arī kādu lidostas kameru. (Drošības)

    Dažreiz ir vērtrs par to azdomāties.

    #288860
    Piskadrons
    Participant

    Ubiquiti AirCam maksā 50+PVN, ir PoE.

    Piša ar ZoneMinder man nekrata, bet resursu rīšana gan.

    Mobotix es zinu, bet tas ir pa dārgu. Ir jābūt lētākam risinājumam, tikai grūti atrast visā tajā interneta spamā.

    #288861
    Piskadrons
    Participant

    Kuru Ogres? To kas to kaukādu skvēriņu rāda? Vai tā bij Olaine… jaucu nosaukumus, neaceros, bet to ko es tīklā maniju – tai bij parol un viss ok.

    #288862
    Anonīms
    Neaktīvs

    Labi, ja vēl nesapratni, par ko es runāju, uzmet aci eradio, atrodi sala tilta otro kameru, nedaudz palabošu šo un to..

    #288863
    piwchix
    Participant

    Nebraucam auzās un nejaucam pi*pi ar pirkstu. 🙂

    #288864
    Piskadrons
    Participant

    Nu labi ka tu pats saprati… Trimplis

    #288865
    piwchix
    Participant

    ZoneMinder ir rakstīts uz C++, tikai frontends izmanto web serveri, php un perl, tas varētu būt pietiekami optimāls variants.

    Lietot var dažādu softu, tomēr visi atdursies pie viena bottleneck – video.

    #288866
    MyNegation
    Participant

    Jā regulēt var un mainīt, tikai atceries, ka tur tas ir atļauts Guest modē, t.i. pēc pāris minūtēm visi iestatījumi aiziet atkal uz default. Adminā iekšā netiec.

    #288867
    Anonīms
    Neaktīvs

    Atļausos piekrist, ka viesu modā ir tā, taču paskatamies uz šo: MOBOTIX M10 Ogres-PVIS-centrs Live

    Tur ir tāds pats viesu princips, taču mēs tiekam iekš [Setup Menu]

    Ok, ja netiekam adminā, tad vismaz setupā ta tiekam, ne tā…

    Es zinu, ka nav pa tēmu, taču ir teiksim kameras, kurās var iekļūt iekš setupa, gan admina modā.

    Vajag padomāt par drošību ar dažreiz, jo tā, ka tikt klāt kamerām, to parādija pasaules ziņās un aicināja kameru īpašniekus pasargāt savas kameras no tā, lai tās tiktu atrastas gan google, gan savādāk kontroētas un vadītas bez atļaujas.

    Re kā sanāk, ka ziņās parāda to, kā izmantot kodus un caur google atrast kameras, tās kontrolēt un darīt da jebko, kas ienāk prātā.

    Tā bija maza piebilde, kuru gan var ņemt vērā, gan neņemt vērā, Jūsu izvēle.

    #288868
    Anonīms
    Neaktīvs

    TO –> Piskadrons —> Tu laikam tikai tagad sāc kaut ko saprast, tāpēc arī tev pašlaik tāda smaga uzmanība nepieciešama no visiem un īstenībā tas pat ir normāli, jo redz, no tīklu lietām te kaut ko saproti, a par visu pārējo tikai nospļauties, tas jau nav svarigi IT jomā, vienmēr tikai ar savu viedokli spēj sevi konkorēti izrādīt visiem, kā arī parādīt savas zināšanas, ja par tām vispār tādas var nosaukt., ja vien spēk izlasīt rokasgrāmatu un palīdzet uzreiz citiem, es gan šeit domāju tādā veidā, kā to birtiski pārkopēt, tad zini, ka tā nav nekāda tehnoloģijas pamata būtība. Es mēģināju tev tikai piezīmēt vienu lietu, bet tev uzreiz (kā jau iepriekš minēju) nepieciešama tā uzmanība. Man patiešām prieks par tevi, ka esi aizvien kā jau bērna vecumā pieklājās un centies saprast IT tehnooģiju izlasot tikai rokasgrāmatu, tas patiešām ir jauki, bet tu jau nekad neņem zināmās piezīmes, ari tagad, kad tikai saku vienu lietu, tev tas ir kā «es jau to zinu» un punkts uz I.

    #288869
    dexsters
    Participant

    Sveiki.

    Kādam nav sanācis darboties ar šīm:

    https://ipcam-shop.dk/en/ipcam-pt-ptz-41/foscam-fi9821w-hd-black-4pcs-p393

    Ir četras gabalas,pieslēgtas pie viena rūtera ar bezvadu savienojumu.Vajadzētu lai var atvērt caur internetu visas četras vienā programmas logā.

    Nekādi nevaru saprast kā noforwardet portu lai varētu redzēt multiple kameras vienā programmas logā.

    Š amam ir web interfeiss,ja lanā atver Internet exsplorer tabā vai logā tad var pievienot visas četras lai rāda vienā logā/tabā bet ja no interneta tad var tikai katru atsevišķi jaunā Internet exsplorer tabā vai logā.

    Š itam ir kāds risuinājums?man pagaidām ir tikai viena ideja-likt rūteri accespoint mode.

    #288870
    dexsters
    Participant

    Sveiki.

    Nav gan IP kameras bet varbūt kādam ir atsauksmes par šo komplektu? https://www.1a.lv/datortehnika/noverosanas_kameras/kguard_kgca108

    #288871
    Ceplis
    Participant

    Un ko Tu gribi par šādu cenu!? Ja vajag tikai ķeksītim, tad derēs.

    Droši vien, vēl HDD jāpiepērk klāt.

    #288872
    dexsters
    Participant

    Mulsina izšķirtspēja 1440 x 900 kas ir augstāka kā iepriekšējā linkā norādītajiem FOSCAMiem.Kaut kā neticas.

    Tie FOSCAMi ir jau uzstādīti un bildes ziņā apmierina,softi gan tām IP kamerām visām tādi švaki.Ja būtu tas KGUARD tāds pats vai drusku labāks būtu OK.Jebkurā gadījumā attēls FOSCAMiem ir ,,tālu priekšā,, tam ko parasti uzstāda tajās vietās kur ir nācies redzēt jau gatavus risinājumus.

    Ja nav HDD tas sīkums.

    Ir zināmas labākas āra kameras ar nakts redzamību cenā līdz 150Ls gabalā?Priekšroka tādām kas raksta DVR tipa kastē nevis PC.

    #288873
    dexsters
    Participant

    FOSCAMi tā neko,tagad gribētos tikt skaidrībā kāds procesors un videokarte būtu vajadzīgi.Pievienojot 6šas kameras procesors E4400 fukā līdz ručkai,kas notiks ja pievienos 36 kameras kuras teorētiski var pievienot softā un varbūt arī vajadzēs.?

    #288874
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nu tas jau ir tas dārgākais lētajām kamerām. Cik ieekonomēji uz kamerām, tik izmetīsi par proci ierakstu kompim. Tas pats ar AirCAM ir tāds mēsls, 1 kamera jau slogo mazo dualcore uz 50%

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā