Autovaditāja apliecība-D kategorija

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Autovaditāja apliecība-D kategorija

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151822
    aIgArXLV4325
    Participant

    Sveiki.

    Bezdarbniekos piedāvā iet uz autokursiem kārtot D kategoriju.Bet ir viens jautājums-ja es izkriitu eksāmena man neanulē B kategoriju?

    #243627
    tox3
    Participant

    Neanulē

    #243628
    Nikkys
    Participant

    Nu, padomā pats. Kursu mērķis vienmēr bijis dot iespēju kaut ko apgūt, nevis zināšanas atņemt.

    Ja B kategoriju nokārtoji, tātad tajai attiecīgo zināšanu pietiek, un nekas netiks atņemts.

    Vienīgais “pasākums”, kurā noņem VISAS kategorijas apliecības ir braukšana dzērumā.

    Brauksi kaut vai uz “veļuka”, bet noņems arī uz automašīnu tāpat.

    #243629
    samurajs
    Participant

    Nikkys wrote:


    Brauksi kaut vai uz “veļuka”, bet noņems arī uz automašīnu tāpat.

    Koooooo??? A ja es kājām iešu piemāvies, tad arī noņems? Un ja es paiet nevarēšu, bet tikai rāpošu, tad arī?

    #243630
    Toms
    Participant

    Ja ar velo vizinās ar promilēm, kas pārsniedz atļato normu, var gadīties, ka atņem. Precīzākai info ir jāpapēta, ko par to mums stāsta likumi.

    Ar kājām Tu vari pārvietoties un Tev neko neatņems, jo nav ko atņemt. T.i. – Latvijā vēl nav jāiegūst apliecība, kas apliecina, ka vari pats pārvietoties ar kājām. 😀

    Sliktākajā gadījumā Tevi savāks “zaļie” un aizvedīs uz mājām vai atļurbeni un sastādīs protokolu, par atrašaonos sabiedriskā vietā alkohola reibumā vai cilvēka cieņas aizskarošā stāvoklī. 😀

    #243631
    Nikkys
    Participant

    Velosipēds ir pilnvērtīgs satiksmes transporta līdzeklis. Un likums nosaka, ka braucot ar transportlīdzekli, ja tiek pārsniegts atļauto promiļu daudzums, atņemta (precīzāk – liegta, jo līdzi tāpat nebūs) tiek jebkura iepriekš iegūtās kvalifikācijas apliecība. Respektīvi – liegta dalība ceļu satiksmē, vadot transporta līdzekli. Un ko tas nozīmē – ir gadījumi, kad šādi braucot ar “veļuku” cilvēki pazaudē darbu, jo tas bijis saistīts, piemēram, ar pašizgāzēja vai vēl trakāk – malkas vedēju “smagajo” autiņu vadīšanu.

    Zinu vienu cilvēku, kurš pirms diviem gadiem šādi šķīrās no B kategorijas, tiesa, tikai uz 3 mēnešiem. Sodi bija “vaļīgāki”.

    Divos gados mainījies ir daudz kas, bet neticu, ka uz “labo” pusi velo braucējiem – dzērājiem.

    Tāpat taču tur tiesības vajadzīgas, un, daudzi brauc, izmantojot tikai B kategoriju (es arī), bez speciālām “velo tiesībām”.

    #243632
    RicoPico
    Participant

    Nikkys, labāk iedod linku uz likumu, nevis taisi “vienam draugam bija” stāstus. 🙂

    #243633
    izredzētais
    Participant

    šajā vasarā nevienu reizi vien nelielā reibumā esmu braucis garām jūrmalas ceļiniekiem, bet nereizi viņ i pat uz manis apskatījušies nav. nespēju iedomāties kā ar riteni ir jāstreikuļo lai tevi apturētu..

    kā arī – lai brauktu ar riteni nav jābūt nekādiem dokumentiem, tad kāda ir loģika tos atņ emt ja kādam tie ir!?

    #243634
    samurajs
    Participant

    :warn: Nikkys: absolūti aplam, jo velosipēdu un mopēdu vadītājiem APK 14915. pantiņā “Transportlīdzekļu vadīšana alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē” likumdevējs paredzējis tikai un vienīgi naudassodu.

    Tā kā nevar ne atņemt tiesības, ne iebāzt uz sutkām.

    Likums pats – šeit.

    izredzētais: tagad bez dokumenta i nopirsties nevar. Apliecība ir obligāta.

    #243635
    RicoPico
    Participant

    Latvijas Vēstnesis wrote:


    Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,2 promiles, bet nepārsniedz 0,5 promiles, –

    uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam, kura vadītāja stāžs mazāks par diviem gadiem, no simt piecdesmit līdz trīssimt latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.

    Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, –

    uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam trīsdesmit latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no trīssimt līdz četrsimt piecdesmit latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz vienu gadu.

    Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, –

    uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam astoņdesmit latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no sešsimt līdz astoņsimt latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

    Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, –

    uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam simt divdesmit latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no astoņsimt līdz tūkstoš latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

    Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, –

    uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam simt divdesmit latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no astoņsimt līdz tūkstoš latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

    #243636
    izredzētais
    Participant

    Quote:

    izredzētais: tagad bez dokumenta i nopirsties nevar. Apliecība ir obligāta.


    man tas ir pilnīgs jaunums… diez cik lielai riteņ braucēju daļai šāda apliecība ir, kā arī kādēļ vispār tāda ir nepieciešama? o_O

    #243637
    tox3
    Participant

    Es personīgi pazīstu tikai divus cilvēkus, kam ir velosipēda vadītāja apliecība

    #243638
    Mad182
    Participant

    Nu man tāda ir. Precīzāk, kādreiz bērnībā bija. Pats papīrelis sen jau pazaudēts, bet CSDD informācijā joprojām figurē. Viņām, šķiet, nav arī nekāda termiņa. Atcerējos par tādas eksistenci tikai tad, kad ielogojos CSDD lai apskatītos ar auto saistīto infu, un ieraudzīju, ka man ir vel viens dokuments.

    Kādreiz daudz ar velo braukāju, bet nekad mūžā tā arī to papīru nevienam nesanāca parādīt. Toties vienreiz man Ogres policija atnema riteni, jo nebija tā dokumentu :lala:

    #243639
    root
    Participant

    Mhhh braucu jau cik pa rīgu, nekad nav papiri prasīti, kādreiz kurjeros strādāju, tur ar praktiski nevienam nav velo tiesību un nekad nav ķerti.

    #243640
    Nikkys
    Participant

    Cits jautājums, kad ir vai nav ķerti. Vēl cits – reāls notikums.

    Likumu lasu, nesaprotu. Jāparok atpakaļ, piezvanīšu CSDD noskaidrot, ir pāris citi jautājumi vēl pašam jānoskaidro.

    Uzskatu, ka ja kas tāds bijis un atcelts – absolūti nepareizi. Riteņbraucēji, manuprāt, ir daudz bīstamāki (ja ne mašīnai, tad vērtējot, ka visbiežāk iet bojā) nekā kādi “smagie”. Jau tā nevar pamanīt – brauc arī “kā redz”, nevis kā drīkst, un kur nu vēl, ja dzēris. Varbūt tāpēc pēdējo 5 gadu laikā ar riteni esmu braucis tikai reizes 3, un tās pašas pārgājienos/pārbraucienos. 🙂

    #243641
    izredzētais
    Participant

    Nikkys, vai tik tu nejauc riteņ braucējus ar motociklistiem? 3 gadu laikā neviens riteņ braucējs mani uz ceļa nav patraucējis, nobaidījis vai nokaitinājis. turklāt kādā veidā riteņ braucējs uz ceļa var būt bīstamāks par smagajiem auto!?

    #243642
    Creep
    Participant

    Nekādi. Un likumam jēgu nu nekādīgi neredzu. Dzēris riteņbraucējs apdraud tikai pats sevi. Ja mašīna viņu notrieks, ne šoferim, ne pasažieriem nekas nopietns notikt nevar, beztam, arī automašīnai nekas vairāk kā pāris buktes vai izsists vējstikls nebūs. Cita lieta, ja mašīnas šoferis bīstamības situācijā vairs nespēj skaidri domāt un izvērtēt situāciju (raustīt stūri, strauji bremzēt utt.). Ir cilvēki, kas 20m priekšā ieraudzītu riteņbraucēju, rautu stūri un nogriestos pretējā joslā, pat neskatoties, vai kāds nebrauc pretī. Tas izraisītu daudz lielāku postu nekā vienkārša nekā nedarīšana, braukšana taisni utt.

    #243643
    izredzētais
    Participant

    Creep, tādi cilvēki vienkārši ar mašīnu braukt nedrīkst. te nu nevajag vainot riteņ braucēju, bet gan pašu šoferi.

    PS – painteresējos, ja kabatā ir B kategorijas vadītāja apliecība, tad nekādas atsevišķas apliecības braukšanai ar riteni nav nepieciešamas. 🙂

    #243644
    Creep
    Participant

    Izredzētais: par to jau es ari runāju.

    P.S. B kategorijai nāk līdzi arī A1 un M kategorija (par kvadracikliem neatceros, iespējams ari tās).

    #243645
    tox3
    Participant

    Ja ir B, M, A1, vienalga kāda velosipēdam atsevišķu nevajag, ja nav, tad vajag, kaut gan agrāk nevajadzēja.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā