Cik perspektīvs ir datortehniķa darbs ?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Cik perspektīvs ir datortehniķa darbs ?

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #262602
    nevertell
    Participant

    A perfect man for the job.

    No XP sī dī kija. Tādu gan ir daudz, šis ir viens no variantiem 🙂

    #262603
    usins
    Participant

    Teikšu tā, degradējošs ir tad, kad vienveidīgs klient loks. Firmā, kr darbojos, ir gan rūpniecība, cnc iekārtas, datortīkli, skolas ar datorklasēm un sasodītajiem tīņiem, firmas ar vienkāršiem tīkliem, firmas ar iekšējiem optikas tīkliem utt. firmas, kurām jāuzstāda pa aptuveni 600m^2 wifi utt… nesūdzos. bet ja ir privātpersonas, kurām vnk jāiztīra apliets porķiks, jāsaliek kompis, jāsainstalē, jānozog fotošops, tad tiešām, vnk ieliec sludinājumus vietējā avīzē, sludinājumu saitā, un pelnīsi savus 100-300ls mēnesī.

    #262604
    deriksx
    Participant

    Mjā var jau piepelnīties ar to un turpināt izglītoties jo lai izglītotos bez naudas tā čābīgi.

    #262605
    nevertell
    Participant

    Šªsiņ, varbūt padalies dzīvesstāstā, kā nokļūt tādā darba vietā ?

    #262606
    Foxsk8
    Participant

    Usiņs tika caur praksi, labi praksi nostrādāja un šamie viņu paturēja. Jāsaka jau tā, ja tev pašam ir interese gar visu, nevis tikai tā, ļep ļep, ka tik ātrāk darbs beidzās un tieku mājās pie CS kapāšanas, tad jau viss ir ok. Vajag sevi pierādīt.

    #262607
    deriksx
    Participant

    Ar cs ir švaki nav neta nav cs fakts.nesmu bijis nekad spēļu maniaks tad dators tad nav laika tagat lasu visu iespējamo par visādiem cms.python utt cik nu ir laiks un vēlēšanās ja nēsmu noguris.

    #262608
    usins
    Participant

    Nu jā, foxis pareizi saka. tiku tur praksē caur skolu. No sākuma nemaz nezināju par tādu uzņēmumu. Bet nu tagad par laimi labi apgriezieni ir uzņemti. esmu ielicis savu artavu uzņēmuma attīstībā un viss notiek. cenšos atdot pēc iespējas visu sevi darbam un risināt dažādus nestandarta jautājumus.

    Kā atrast- tagad varu teikt tā, ja sanāk praksēties, tad aptuveni zini ap ko lieta grozās un kādi klienti. ja meklē darbu, vari konkrēto uzņēmumu papētīt, noskaidrot kādi viņiem klienti utt. un tad jau zinās cik aizraujošs darbs būs…

    #262609
    Svens
    Participant

    Evers wrote:

    Kādreiz es domāju, ka seriālos numurus nav iespējams no galvas iemācīties, bet XP CD-key ir labāk zināms kā Latvidžas himna! :>

    emerčetrideviņierdēerjēiksiksemsešipēiksdivivēdeviņdesmitsešibēefastoņicēkābējē – lūk augstākais INTELEKTS. 😀

    Viens cd-key ievadīts tik daudz reizes, ka jau zini no galvas? Ož pēc kaut kā netīra. 😀

    #262610
    Blakius
    Participant
    #262611
    brivprac
    Participant

    Quote:

    ruukjis raktīja:

    Ja gribi tiešām spiest uz dzelžiem, tad rēķinies, ka būs ļoti smalki jāpārzin dzelži, pat jāprot tie lodēt (reballing) un uzstādīt diezgan nekļūdīgas diagnozes.

    Pilnīga taisnība meklējot darbiniekus ar to saskaros itin bieži. Katrs pumpainais gurķis kas ir nomainījis savai kastei procesoru piesakās darbā kā dator tehniķis. Proti pieprasījums tikai un vienīgi augs pēc radio elektroniķiem / elektro inženieriem, nevis dator meistariem.

    Ieteiktu pieslieties praksē kādā lielākā uzņēmumā un pašam pārliecināties vai šādu darbu vēlies. Skraidīt privāti uz izsaukumiem pa Ziepniekkalnu un Pļavniekiem arī var, bet pēc noteikta klientu skaita sāks nervi vārīties un staigāsi ar telefonu pie auss 24/7.

    #262612
    deriksx
    Participant

    Njā tas ir liels mīnus 24/7

    #262613
    ob7
    Participant

    Hmmm, patreiz ir doma, ka vajadzētu vēl vienu datoriķi firmā…. bet ir divas problēmas:

    1) Nav tik viegli atrast jēdzīgu datoriķi;

    2) Jēdzīgam datoriķim jāmaksā jēdzīga alga (vismaz 500Ls mēnesī), pieliekot klāt nodokļus, iznāk ievērojama summa, bosi nedaudz žmiedzās…

    Rezumē – datoru mazāk nepaliks… un kādam tie būs jāapkalpo… darbs garantēts un samaksa arī paredzama laba. Ja vien esi labs datoriķis, nevis lamers.

    P.S. Datoram ar brillēm nav sakara – es no 18 gadiem līdz 40 gadiem sēdēju lielāko dienas daļu pie datoriem… un brilles savajadzējās tikai tad, kad vecums iestājās…

    #262614
    deriksx
    Participant

    Jā būs jācenšas izmantot iespēja tikt pie tām mācībām ,tev redze normāla kopš dzimšanas man biki savādāk briles vajag ikdienā gan nenēsāju nav vajadzība tik liela.

    #262615
    BOFH
    Participant

    Siguldā to datoriķi vajag?

    Kas pa firmu? Varbūt var kautkā sabīdīt loģistiku, ka aizbrauc tikai uz zaparu, sataisa un notin?

    #262616
    ob7
    Participant

    Beton, mums to datoriķi vajag “somewhere in time” – t.i. būt īstā laikā īstā vietā. Nelaime tāda, ka šim datoriķim ir jāmācās…

    #262617
    AndrisnoLiepajas
    Participant

    Nu, on-call ir dārgs pasākums.

    Vai nevajadzetu mēģināt sakonfigurēt tā lai nebirst tik bieži?

    Kautkādus automātiskos backupus/restores, nez. Jāzin situācija.

    #262618
    ob7
    Participant

    Nav on call – vajag pastāvīgu darbinieku. Bet, kā jau minēju, ir daudz jāmācās.

    #262619
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Veči piedodiet par nekrofīliju, bet kas par šiem 3 gadiem ir mainījies?

    Mazliet par mani. Esmu plaša profila speciālists. Viss ar IT saistīais ir mana sirdslieta. Ir pieredze gadiem strādājot kā meistaram pēc izsaukuma. Pelnīju pietiekami lai nesūdzētos. Pēckrīzes periodā pārorientējos kā remote admins un hakeris (metasploit, deep web, botnet) dēļ vietējo cilvēku maksātnespējas un konkurences no 5EUR pedikiem.

    Esmu smagas izvēles priekšā – turpināt cīnīties kā datortehniķim, paralēli mācoties C/C++ un ASM, vai arī pievienoties Azov bataljonam Ukrainā. Jo ar pliku datortehniķa darbu Latvijā nevaru nopelnīt pat tik lai mēneša beigās nebūtu jāprasa nauda no senčiem.

    #262620
    Foxsk8
    Participant

    Arī es savas jaunības gaitas ar šo visu darbojos, tagad ja man neved klāt kaut ko remontēt, tad lai meklē kādu citu. 🙂 Vienkārši neatmaksājas, paziņām labiem, tie gan labāk izvēlās atvest, pagaidīt. Bet nu šo fišku es sapratu jau diezgan ātri, jo labos laikos, ar kursa biedru piestrādājām remonta kantorī, tajos laikos ja nemaldos maksāja 1.2 stundā, kamēr klients veikala samaksāja X20 X30. Sapratu, ka īsta aršana ar šo visu nebūs, privāto klientu loks arī bija mainīgs, bet regulārs. Tagad pateicoties piem W7 un labai instalācijai, tev neveidosies returning klients, jo ja jau reiz visu labi esi izdarījis, parastam userim tas viss var iet diezgan ilgi. XP laikos gan darba bija diezgan daudz un regulāri, varētu teikt arī, kad pie OS maiņas, drošības uzlabojumiem, utt… arī sanāk šobrīd šajā sfērā ko darīt. Vairāk drīzāk ir dažādi profilaktiskie darbi, patīrīt kompi no drazām, nevis visu likt pa jaunu. Tā nu arī pārgāju uz programmēšanas nozari kā tādu, sākumā vēl pusi tā, pusi tā, bet tagad no tech pc darbiem esmu vispār nost. Droši vien ieteiktu skatīties programmēšanas virzienā, bet arī tur vilciens jau ir aizgājis, nāksies ieguldīt diezgan daudz sava privātā laika, lai mācītos, jo to reāli var tikai pašmācības ceļā apgūt. un tad droši pāriet uz freelance darbiem, ir ļoti daudz opciju, kā strādāt no jebkuras vietas un veidot dažāda veida risinājumus ārzemniekiem, utt.. Protams arī programmēšanas ziņā ir jāatrod sava niša un jābūt labākiem par tiem visiem studentiem, utt.. konkurence arī ir diezgan liela.

    IT ir visstraujāk mainošā nozare, un tai ir jāmāk pielāgoties attiecībā pēc pieprasījuma.

    Vēl variants, ko pats piekopju pa reizei ir klientiem piedāvāt upgreid variantus, datoru iegādi, konsultācijas, datoru komplektu stelēšanu no dateks.lv veikala. Parādu viņiem, cik izmaksā kompis piem RD, un cik, ja es viņiem salieku visu, nu kā dīleris, par darbiņu paņemu 20 eiro, komisija no pārdotām precēm kā arī pēc tam tālāko softu salikšana uz jauniegādātas kastes + palīdzu tikt vaļā no vecās kastes. Itkā jau nekas daudz tur nesanāk, bet beigās atkal notiek ieteikšana un rodas jauni klienti. Kaut kā tā, lielos vilcienos….

    #262621
    Crow
    Participant

    Taisies tik prom uz Ukrainu veikli, bet uzmanies, lai durvis pa pakaļu nesadod.

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā