Deanonimizācija Notepad.lv portālā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Deanonimizācija Notepad.lv portālā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 51 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161837
    Foxsk8
    Participant

    Sakarā ar daudzu lietotāju sūdzībām par to, ka mūsu portāls ir pārvērties par “indivīdu izklaides vietu”, “Cūkkūti”, tad nu nāku ar priekšlikumu, ka nākošā Notepad.lv versijā, ko drīzumā arī plānoju palaist, beidzot saņemties un pabeigt, iekļaut tikai sociālo tīklu lietotāju kontus, tas ir, atļaut komentēt un lietot portālu kā lietotājam tikai ar sociālo tīklu lietotāju datiem, pasēm.

    Domāju, ka šādi uzlabotos viedokļa izteikšana, būtu ērtāka jaunu lietotāju reģistrācija un iesaistīšanās foruma satura veidošanā, kā arī būtu efektīvāka cīņa pret negodīgiem un rupjiem foruma lietotājiem, indivīdiem.

    Visiem esošiem lietotājiem visi esošie anonīmie, jeb niku konti saglabātos, ar vienu noteikumu, ka šie lietotāji ievēro foruma, portāla lietošanas noteikumus, pretējā gadījumā nika konts tiek slēgts un pēc tam ir tikai publiskā konta lietošanas opcijas, ja arī ar to netiek ievēroti noteikumi, profils tiek banots. Š āds solis atvieglotu mums cīņu ar visādiem X reizes reģistrētiem lietotājiem, nemiera cēlājiem.

    Vienu vārdu sakot, būs kā citur, gribi izteikt viedokli, izmanto soc kontus.

    Soc kontam tiek paredzētas visas tiesības, veidot tēmas, rakstus, komentārus, viens lietotājs visur, portālā, forumā, vēstulēs, visās portāla funkcijās.

    Diemžēl šajā versijā to tehniski nav iespējams vairs realizēt.

    Š im jautājumam, apspriedei ir pievienota arī aptauja.

    #323675
    samurajs
    Participant

    Es pameklēju netā cerībā atrast kādu IT portālu, kurā visi logotos ar īstajiem vārdiem-uzvārdiem. Tādu vienkārši nav. Tāpēc varam aizmirst. IT sfēra saistīta ar hack lietām, pirātismu utml. ko ne visi gribēs reklamēt.

    Cīņai pret troļļiem iesaku karmas sistēmu. Kam karma negatīva – tie nevar postēt un ietekmēt citu dalībnieku karmu.

    #323676
    Athlons
    Participant

    Viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu nav… attiecībā uz jaunajiem biedriem, it kā ok piegājiens, ja vecie biedri saglabā jau esošos profilus…

    Bet… ja man te būtu jāpiesakās ar savu feisgļuka kontu, tad es to vnk nevaru izdarīt, jo man tāda nav… it kā jau nav problēma uztaisīt kkādu feik profilu, bet vai tam ir jēga… piem., zābaks.lv pie rakstiem jau sen neko nekometēju, jo nav tādas iespējas…

    ok, iespējams, ka es tāds rets izraktenis, bet anyway…

    un.. anonimitāte? Was ist das? tāda vēl eksistē?

    #323677
    RicoPico
    Participant

    Ja jau tik radikāls solis, tad vismaz kaut kā tā, lai Ielogojoties ar FB iekavās pie vārda rādītos arī vecais nickname. Savādāk vecajie viens otru vairs nepazīs.

    #323678
    Foxsk8
    Participant

    Var arī domāt par piem Twitter konta lietošanu, ja nu gadienā tev nav Facebook un tur pastāv arī nicknames, to protams var ekspermentēt. Tas iespējams būtu kā līdzsvars, jo tagad to TW kontu arī nemaz tik vienkārši vairs nevar izveidot.

    #323679
    Aldis
    Participant

    Domāju ka optimālais variants ir šāds- atstāt reģistrācijas kārtību kāda ir pašreiz… Viss ir labi..

    Ja vēlme pierādīt savu profilu – teiksim, kā ir twitter, e.t.c..

    to var verificēt, iegūstot pie nika nozīmīti – [img]https://i.imgur.com/uZBa0VP.gif[/img]

    Autorizēt to var caur draugiem vai FB.. Nu tāds mans uzskats.. 🙂

    Un neaizmirsīsim ka ir klauna statuss… – biežāk tik vajag izmantot.. :] Klauna niks rozā – tas ir forši, tekstu varētu iekrāsot pelēkā krāsā, lai ir neuzkrītoš..

    Un ja vēl jaunajai versijai ieviestu balsošanu pa komentāriem, tad vispār super – ja koments sapelna vairāk kā 10 mīnusus, automātiski to noslēpj, apskaties kā tas strādā spokos.. 🙂

    #323680
    Foxsk8
    Participant

    Veciem lietotājiem visi nicknames paliktu kā bijuši. Uz reiz nepateikšu, bet soc kontiem man liekas bija opcija public name norādīt kādu citu, respektīvi, tu ienāc ar savu Facebook kontu, bet publiski tu uzliec savu nickname lapā. Tas vēl būtu jāizpēta.

    #323681
    Aldis
    Participant

    Izmantojot Draugiem vai Facebook passportus, protams, saitā var mainīt vārdu kādu vien vēlies…

    Es bedrē piemēram aizklapēju reģistrāciju, un atstāju to tikai caur draugiem.lv pasi – bet vārds un uzvārds sistēmā neparādās, ja lietotājs to negrib, un viss notiek caur nikiem…

    #323682
    Foxsk8
    Participant

    Aldi: Kas strādā vienam portālam, var nestrādāt citiem. Spoki ir savādāka auditorija, savādāka sistēma un viss pārējais. Vienkārši šāds jauns modelis atvieglotu visu to ķēpu ar fake kontiem, visādiem klauniem. Ir tā, gribi lieto un uzvedies kārtīgi, nepatīk, nu tad pats vainīgs, mums kā komūnai es uzskatu nebūtu no tā jācieš un vai kādam citam, man / tev, moderiem jāvāc visa cūku kūts. 🙂 To visu vajag nogriest jau saknē.

    #323683
    linx
    Participant

    Manuprāt, šī ir foruma administratoru un moderatoru atbildība, apvienojumā ar lapas apmeklētāju kultūru, kādēļ šī foruma komūna ir tāda, kāda tā ir pašlaik. Ja vēlējāties klaunus, tad vērojiet cirku. 🙂

    Nedomāju, ka lietotāju reģistrācijas aizstāšana ar sociālo tīklu profilu pilnīgu integrāciju atrisinās pamata problēmu, jo arī jauna sociālā profila izveide nesagādā ārkārtīgas neērtības. Ideja par profila reitinga sistēmu nav slikta, tomēr vajadzētu apsvērt iespēju to apvienot arī ar foruma tēmu (varbūt arī jautājumu un/vai atbilžu?) vērtēšanas sistēmu, lai lapas apmeklētājam pasniegtu kvalitatīvu saturu.

    Runājot par kvalitatīvu foruma saturu – manuprāt, vajadzētu pret visiem lietotājiem (nu varbūt mazliet vairāk pret lielākajiem grēkāžiem) ievērot vienādu cenzūru, jo, piemēram, nevajadzētu būt situācijai, ka lapas vecākie (nevis pēc statusa, bet tie, kuri šo forumu lieto ilgāk) var atļauties apsaukāt un aizvainot citus foruma apmeklētājus? Manuprāt, spēles noteikumiem visiem (arī Samuraja mīluļiem, atceroties, kā kādreiz auklējās gar ķirzaku) būtu jābūt vienādiem, tad arī var cerēt, ka kaut kas šajā sakarā mainīsies, neaizmirstot par elementāru cieņu pret citiem foruma biedriem (ne visiem tas, kas vārnai liekas vienkāršs un pašsaprotams, tāds arī ir).

    #323684
    Aldis
    Participant

    Nu komon.. padomā pats – ja būtu balsošana par komentāriem – tad te būtu izcili plusu karaļi, un izcili mīnusu karaļi, teiksim tā – atvieglotos darbs moderiem, ja automātiski komenti nozustu no visu acīm, arī no to acīm kas sūdzās par bezpriģeli.. 🙂

    Manuprāt, ja parādītos verificētie konti, tad tiem arī būtu lielāka uzticība.. 🙂

    #323685
    linx
    Participant

    Fox, varbūt sāksim ar 10 minūšu e-pasta adrešu aizliegumu pie reģistrācijas? Pašlaik jaunu profilu uztaisīt var sekunžu laikā. 🙂

    #323686
    Foxsk8
    Participant

    Š obrīd jau ir tāda opcija, ka pats lietotājs, jebkurš var cenzēt lietotāja komentārus, vo piem negribi 3dkluča komentārus lasīt, viņi tev arī nerādās, to var izdarīt pie profila iestatījumiem. Tāda fīča jau ir sen, es tik nezinu, vai visi to izmanto.

    Komentēšanas sistēmas uz punktiem, nu tas arī ir plašs jēdziens, var sadot plusus, sadot mīnusus jau defoltā, bez nekādas jēgas, te varētu ko padomāt vairāk. Š is gan vairāk jautājums attiecās uz kontiem kā tādiem, nevis uz satura lietām vai papildus funkcijām, šo var izskatīt kā atsevišķu lietu nākotnē, kā labāk uzlabot šo saturu, bet ja man piemēram pazudīs 10 – 20 visādi murgaini komentāri un komentāri sakārtojās hrono secībā kur viens paspēj uzriet otram, otrs aizstāvās, viens otru sapluso, samīnuso un topika komentāri vienkārši kļūst nelasāmi, neizprotami, izrauti no konteksta, un tā pat beigās man būtu jāspiež skatīt vairāk, lai to visu kopsavilkumu saprastu.

    #323687
    Foxsk8
    Participant

    Š eit nekas mainīts netiks.

    Kāda tur tam trollim starpība pāris sekundes, vai 10 min? Aizies uzvilks dūmu un uztaisīs kontu vēlāk.

    #323688
    russo
    Participant

    Absolūti atbalstu šo ieteikumu un argumentus.

    Tirliņiem nesagādā problēmas sataisīt jaunus twitter u.c. kontus.

    Karmas sistēma ir pati piemērotākā.

    #323689
    uldics
    Participant

    Badži pie soc verificētiem kontiem būtu ok. Tāpat badži pie klauniem. Vēl var mēģināt kā Stackoverflovā, nu tik to stingrību (balsojumu, atbilžu u.c. aktivitāšu kā kritēriju) ne tik traku un pieregulēt ar laiku. Bet atsevišķu komentu slēpšana būs pārāk neērti ar jau minētajām konteksta putras problēmām.

    #323690
    Aldis
    Participant

    Nezinu kas būtu jāskatās, ja to jau sistēmā varētu iekodēt.. 🙂

    Profila ratio piereģistrējoties – nulle,

    Profils dzīvojot savu dzīvi vāc mīnusus un plusus no komentāriem… Tad nu arī vai nu ratio ceļās uz augšu, vai laižas lejā..

    Moderiem uztaisīt fīču, ka redz TOP-u, ar jūzeriem kas iedzīvojušies mīnusos, automātisks melnais saraksts, kuriem izdalīt klauna statusus…

    OK.. var netaisīt šādu sistēmu – bet taga nesmejaties.. 🙂

    Man godīgi sakot patīk Apple forums…

    tur – uzdod jautājumus, viss notiek, memberi atbild uz jautājumiem, un jautātājs ja ir dabūjis korektu atbildi pasaka paldies kādam memberam – līdz ar to, topiks ir atbildēts… un members dabon plusiņu, jo vairāk plusiņu, jo krutāks members.. 🙂

    Domājams kopā vajadzētu kādu ratio sistēmu + verificešanu, un tā lieta jau kaut cik aizietu.. 🙂

    #323691
    Mini3D
    Participant

    Kā jums liekas,vai es daraugos lv esmu registrējies ar īsto vardu un bilde korekta..?!.Es vispār neesmu registrējies neviena tviteri,fecbuka,ne draugos…. Piemēram ja nevar piereģistrēties pa tiešo man vairs to nevaig…Vienmēr būs kāda vieta kur reģistrs bez čakara!

    #323692
    SFiX
    Participant

    Quote:

    nākošā Notepad.lv versijā, ko drīzumā arī plānoju palaist

    Cik drīz mums tā laime spīd?

    #323693
    Barons
    Participant

    * Anonimitāte

    * Plusiņu, mīnusiņu ‘sistēma’

    * Tiesības administratoram pēc brīdinājuma banot.., teiksim uz nedēļu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 51 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā