Dzīve pēc nāves. Un pēc tam?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Dzīve pēc nāves. Un pēc tam?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 127 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #209836
    TokRa
    Participant

    Kefīrs

    Un kā būtu ar Linux lietotājiem? Kurp viņi nonāk?

    #209837
    Andress
    Participant

    TokRa wrote:

    Kefīrs

    Un kā būtu ar Linux lietotājiem? Kurp viņi nonāk?

    Dienvidpolā… Pie pingvīniem….

    #209838
    richX
    Participant

    Ever, es jau neuzspiežu savu viedokli, tikai izsaku to. Un kāpēc tu domā ka mēs esam kkādi tur roboti… mēs vnk esam tādi paši dzīvnieki, kādi mīt mums visapkārt. Un, es uzskatu, cilvēka domāšanas spēja ir vienkārši nedaudz sarežģītāk mutējusi instinktu sistēma. Nesen zinātnieki pierādīja, ka arī cilvēkveidīgajiem pērtiķiem un vēl dažām citām dzīvajām radībām piemīt diezgan spēcīga perspektīvā “domāšana” tātad viņu domāšana pamatāir kkas līdzīgs cilvēka domāšanas pirmsstadijai. Zinātne arī ir pierādījusi, ka visas cilvēku jūtas (mīlestība, naids, bailes un cits marazms) pamatā ir vienkārši dažādu vielu un fermentu smadzenēs savstarpējā iedarbība. Tas ir tikai sarežģītāk, tomēr pamatā tieši tā pat, kā visai dzīvajai pasaulei. Tā kā es uzskatu, pamatā sabiedrībā valda uzskats, ka zemākajiem dzīvniekiem (tām pašām zivīm vai insektiem, piem., mušām) nav dvēseles, tad arī cilvēkam, kas pieder pie tiem pašiem dzīvniekiem, arī nevar būt dvēsele, un ja nav dvēseles, tad nav arī kam pārdzimt un ja nav kam pārdzimt tad pēc mūsu organisma nāves ir vienkārši “Game Over”. Tieši tāpēc, ja kāds nogalina otru cilvēku, tam nav tiesību aizbildināties, ka viņš noslepkavoto vienkārši ir aizsūtījis uz labākiem medību laukiem. Patiesība nonāvējot otru mes nonāvējam arī otra “esību” tātad, respektīvi dzīvība ir atņemta ne tikai miesai, bet arī garam, kas būtība ir tā pati miesa…

    tāds ir mans viedoklis, gribiet pieņemiet, gribiet nē… ja vēlaties, tad ar to pat varat neiepazīties, tomēr tas ir izteikts…

    #209839
    TokRa
    Participant

    https://valsts.lv/usopshi.html — ir vērts palasīt.

    #209840
    FireFoxsitis
    Participant

    Labprāt gribētu reinkarnāciju, bet laikam jau īstenībā ir tā, ka ir tumsa un GAME OVER. Protams, labāk būtu reinkarnācija, tas būtu forši. Iedomājieties, tad miruši dziedātāji, aktieri un citi labi cilvēki atdzimtu un mums būtu labi… 🙂

    #209841
    Evers
    Participant

    nu bāc Firefoxsiti, tev nu gan nav ne mazākās nojausmas ko vispār nozīmē reinkarnācija. 😀

    Tu laikam domā, ka reinkarnācijas variantā (Nr.2) , tas pats Maikls Džeksons piedzims kā Maikls Džeksons – Nē, viņš ļoti iespējams piedzimtu par ķīnieti, kura vienīgais zināmais solis būtu “Ricewalk” 😀 un dziedāšanas vietā viņam labāk padotos uzkūpināt koka pīpē pašaudzētu tabaciņu. Pēc sekmīgas reinkarnācijas , kurā kā neiztrūkstoša funkcija ir “format Soul:” paliek tikai “esība” , jeb sevis apzināšanās. Nepaliek ne atmiņas, ne prasmes, ne talanti, ne zināšanas. Nekā!

    Nu ja tev ir tumsa un game over, tad tu esi tikai organisks un gudrs robots, kas sevi neapzinās 🙂

    Kautgan es tavā vecumā ar tālāk par tumsu un game over, neko nespēju iztēloties, un vispār nemēdzu filosofēt un spriest par šitādām lietām 😀

    #209842
    rajah
    Participant

    actimel wrote:

    2. Njā par to formatēšanu biju domājis daudz un dikti. Tas jau arī ir šausmīgākais , pat trakāk par to 3. punktu. Visas atmiņas un skils kas uzkrāts dzīves laikā 🙁


    no datoriķa puses jāsaka tā, iespējams, ka domas un zināšanas nemaz īsti smadzenēs nepastāv, bet caur WiFI (līdzīgu) savienojumu aiziet uz serveri kaut kur ārā un tur krājas kā failu serverī. smadzenēs paliek tikai daļa no tās informācijas. bet dvēsele kā cietais disks pārmontējas uz citu datoru – rumpīti.

    #209843
    m_janis
    Participant

    Nu Firefoxsiti, Lētajam Džonijam un vēl vairākiem te stipri par agru spriest par šādām lietām. Te ir vajadzīgas gan zināšanas, gan dzīves pieredze, gan “nobriedis prāts”.

    Evers Nu nav tevis piedāvātais format Soul: – ir, ja lietojam IT terminoloģiju, ierobežotas piekļuves tiesības informācijai, t.i. dvēselei atrodoties “tajā pasaulē”, tā atceras un zin visu savu garo pagātni, bet kārtējo reizi pārdzimstot, šīs atmiņas tiek “bloķētas”, jo šajā pasaulē dvēsele ierodas ar mērķi uzkrāt konkrētu pieredzi, attīstīties – te ietverams plašs spektrs, ne jau tikai laba dzīve – ja iepriekšējā dzīvē esi bijis “sliktais”, sakrājis negatīvi karmu – lai visu vērstu par labu, nereti būs vajadzīga ne viena vien pārdzimšana – īpaši jau jaunākajām, zemākajām dvēselēm – bet tavu uzvedību te nedrīkst ietekmēt atmiņas par iepriekšējo, bet gan paša attīstība “uz augšu”.

    #209844
    Sid
    Participant

    m_janis, Tu, protams, saproti, ka neko no tā visa pats nezini un viss, ko šeit saka _VISI_ ir nekas vairāk, kā minējumi, vai ne? Tad varbūt nepārmet firefoxītim? 🙂

    #209845
    richX
    Participant

    m_janis, ja tu mani arī tai skaitā ieliki, tad vēlētos nepiekrist… es esmu tajā vecumā, kurā pa filozofiskām tēmām parasti spriež visvairāk… Un jā, piekrītu Staļinam… nevjag kādam parmest par viņa “nepareizo domāšanu”, galu galā visas šeit izteiktās domas ir tikai hipotēzes… neviens, izņemot mirušos, nevar droši pateikt kas un kā tur īsti ir aiz beigām…

    neliels piemetums, arī manas pardomas, nekas vairāk, neapvainojieties un neuztveriet personīgi neviens… Uz reinkarnāciju cer tie, kas dzīvē nesasniedz to, ko ir vēlējušies, vai arī izdara to, ko nav vēlējušies, un tāpēc cer ka caur reinkarnāciju viņi vārēs visu sākt no baltas lapas un tad visu galu galā izdarīt pareizi… varat nepiekrist, bet tās atkal ir tikai manas domas, kuras es necenšos nevienam uzspiest, tikai izsaku viedokli…

    #209846
    aoma
    Participant

    Manuprāt veselīgā diskusijā katrs izsaka savu viedokli, vēlams ar argumentiem. Piemēram, man ir bijusi gan klīniskā nāve, gan nedēļu esmu komā nogulējis. (pēc smagas avārijas)

    Nu nav nekādas gaismas tuneļa galā, ne arī kā filmās rāda, ka vari paskatīties uz sevi it kā no augšas. Nav it ne kā. Vienkārši uzraujies kā no bezsapņu miega un to laiku savā dzīvē vari norakstīt kā nebijušu.

    P.S. Vairāk sliecos piekrist teorijai, ka tā saucamā “dvēsele” ir tikai vājš elektriskais signāls smadzeņu neironos, kas loģiski beidz eksistēt pēc vispārējo ķermeņa funkciju izbeigšanās, tas ir, nāves, iestāšanos.

    #209847
    Evers
    Participant

    aoma, kā var pazust esība – sevis apzināšanās. Tavos gadījumos dvēsele noteikti bija piesaistīta ķermenim, jo tavs ķermenis vēl bija dzīvotspējīgs, tad nu tas bija kā dziļš miegs. Nu nav tač cilvēks organisks gudrs robots ar superdatoru galvā – kā kukainis, kas vienkārši kust un rīkojas kā viņam daba ieprogrammējusi neko neapzinoties. Es, priekš sevis, patlaban, ar neesu vienkārš jaunietis, kam kautkas galvā notiek un kautko te raksta – es to visu uztveru jeb rupji sakot “filmēju”. 🙂

    “game over” teoriju es uzskatu absurdāku gan par Dievu, elli, paradīzi, reliģiju – neviens no tā nepieļauj dvēseles izzušanu. Dvēseles, manuprāt, ir konstants daudzums, jaunas nerodas un arī nepazūd. Tās ceļo laikā un telpā (starp dažnedažādiem rumpīšiem, pavisam iespējams arī mazo zaļo cilvēciņu 😀 )

    #209848
    Anonīms
    Neaktīvs

    krisis32 wrote:

    Letais dzoni! Kapec tu doma ka ELLE ir tiesi zemes dziles ka visas multenes rada ?

    Un kur tad viņa var būt? +Neēsmu redzējis nevienu filmu, kur elle nebūtu zemē. :p

    FFoxsitim – Nedaudz pafantazēju, un tiešām būtu labais, ja piemēram piedzimtu cilvēks kas ir 1:1 Maiklam Džeksonam.

    #209849
    richX
    Participant

    ever, kāpēc tu strīdies par to, ko nevar pierādīt…

    nu bet ja jau sāki, tad es nu gan nedrīkstu palikt malā 😀

    kā jau iepriekš teicu, mes esam tādi paši datori (es drīzāk teiktu dažādu organisko vielu sakopojums, bet tas neskan tik labi 🙂 ) ka tie mazie kukaiņi… viņiem jau arī gēnos ierakstīts, vaiaroties un turpināt savu sugu, vai tad cilvēks nedara to pašu, pie tam mums tas pat pārāk labi sanāk, drīz vairs vietas uz zemes mums visiem nepietiks… arī citas vajadzības visā visumā sakrīt ar tiem pašiem kukaiņiem vai citiem dzīvnieciņiem…

    Gruti ir pieņemt to, ka tas, kas reiz ir sācies, reiz arī beigsies… visam reiz pienāk beigas, arī cilvēka eksistencei… Tomēr daudzi nespēj to pieņemt… kā tas ir iespējams, ka mana būtība varētu tā vienkārši izgaist? Tas nav godīgi, ka pēc nāves no manis paliks tikai mani paveiktie darbi… bet es kā subjekts vienkārši izzudīšu no zemes virsmas… tieši šādas egoistiskas domas parasti liedz pieņemt faktu, ka viss beidzas tad, kad tas beidzas…

    No otras puses, pieņemsim, ka cilvēka dvēsele tiešām pārdzimst nokošajā cilvēkā… tātad sanāk, ka tu esi tikai čaula, kurā mīt pats pirmatnējais cilvēks, kura dvēsele, pakāpeniski mainot savus ķermeņus galu galā nonāk tevī… atkal nonākam pie fakta, ka tava dvēsele nepārdzims, jo tev tādas nav, tava dvēsele patiesībā ir tā pirmā cilvēka dvēsele, un pēc tava ķermeņa pamešanas viņš vienkārši pāries uz nākošo čaulu, tad nu sanāk, ka tev kā personībai nav jēgas, tu esi tikai kā patvērums svešai dvēselei…

    tāds nu ir mans domu gājiens, gribiet pieņemiet, gribiet ne…

    nu lab, pēc reinkarnācijas teorijas dvēsele varēja pārdzimt tikai noteiktu reižu skaitu, ja nemaldos 14, neesmu pārliecināts… bet vienalga sanāk, ka šie 14 cilvēki būs bez savām dvēselēm un vienkārši kalpos par čaulu 1. cilvēka dvēselei…

    #209850
    Loading
    Participant

    Elle būs zemes virsa. Un tā turpināsies 1000 gadus.

    #209851
    Kefīrs
    Participant

    Man tam visam ir īstais izskaidrojums:

    [img]https://dl.getdropbox.com/u/1517451/st%C4%81sts.jpg[/img]

    #209852
    Evers
    Participant

    Kefīrs, labs attēls, sasmējos 😀 , pats uzmeisterēji?

    richX, dvēselei pieder ķermenis, nevis ķermenim dvēsele, Es esu dvēsele kurai patlaban lietošanā iedots viens ķermenis, pienāks laiks un man būs cits, tikai es visu saistīto ar iepriekšējo būšu aizmirsis.

    Tu nesaprati par tiem kukaiņiem, piem skudrām – bezdvēseliski, bezapziņas radījumi, kuri tāpat kā cilvēki rūpējas par savu vēderu, vairojas, ceļ mājokli, rūpējas par bērniem, aizstāvas no ienaidniekiem. Cilvēki (dzīvniekus nejaukšu te lai nav putra) no skudrām atšķiras, ar to, ka apzinas savu eksistenci un sevi – tā ir dvēsele. Sanāk, ka tu šobrīd sevi nostādi vienā līmenī ar skudrām, tikai tev ir krutāks CPU galvā 😀 .

    Izgaist nevar tas, kas nav ne sadzirdams, ne saredzams, ne sataustāms, ne arī kā citādi izmērams un kas neietekmējas ne no kādiem apstākļiem ne arī kam nav vajadzīgi kautkādi resursi vai enerģija sevis uzturēšanai. Manuprāt tas nav egoisms, jo kā tas var būt egoisms, ja es nākamajā dzīvē neapjautīšu neko par iepriekšējo dzīvi , un tā man tīri tā liksies kā vienīgā dzīve, pirms es sākšu filosofēt :D. (piemēram ir uzskati un īpašības kuras gribētu ņemt līdzi uz nākamo dzīvi, bet tur no tā nebūs nekā – veidosies citi, varbūt patlaban man aplami esoši uzskati)

    Patiesībā jau lāga pierādīt te neviens neko nevar, tikai paust savus uzskatus, argumentēt tos ar visādiem pamatojumiem un censties parādīt tos tā lai citiem tie taptu skaidri, kā arī apstrīdēt tos, kas liekas nesaprotami vai aplami. Tāda nu ir tā filosofija – smaga, bet ellīgi interesanta 🙂

    P.S Vispār jau mums šitās lietas nekad nebūs skaidras – lai vai kāda tā sistēma ir, mēs tajā esam tikai sīkas vienības, kurām sistēma nav jāpārzin, kurām atļauts tikai filosofēt 🙂

    #209853
    aoma
    Participant

    Evers – ļoti vienkārši, pazūd un viss, tāpat kā elektrība mēdz pazust. Varētu jau man oponēt, ka dabā pastāv enerģijas nezūdamības likums, bet tas nav tas. Var jau būt, ka niecīgā enerģija, kas atbrīvosies no manām smadzenēm, varēs uz milisekundi kādu tranzistoru padarbināt kaut kādā tāltālā dimensijā, bet diez vai es to vairs apzināšos, un ja notiekot brīnumam, es patiešām atdzimtu kādā abstraktā pasaulē vai dzīvē, tad tas vienalga nebūšu es, jo neko no iepriekšejām dzīvēm neatcerēšos, kā neatceros neko līdz šim, tā ka tam nav jēgas. Tas viss ir sapnis par mūžīgo dzīvošanu, alias jaunības eliksīru, ko visos laikos ir meklējuši avantūristi un gribējuši atklāt alķīmiķi (Grāla kauss), bet ir sfēras, kur mūsu iespējām ir robežas, drīzāk es noticēšu tam, ka kaut kad nākotnē cilvēka mūžu varēs paildzināt līdz gadiņiem 300 – 400.

    #209854
    KristoZ
    Participant

    Quote:

    Jo šīs Zemes labumi ir tikai šķietami, un uz matu līdzinās tam, kas dažam labam cilvēkam pieder sapnī. Neliela atšķirība pastāv tikai tajā, ka sapnī labumi cilvēka dvēseli maldina īsāku laiku, kā šīs matērijas pasaules ārēji piederošie labumi. Bet abi izgaist…

    #209855
    Mr.Death
    Participant

    LētaisDžonijs wrote:

    Mans viedoklis:

    1. Dvēseles pēc nopelniem nonāks ellē vai paradīzē

    Nu šim lieku 10 no 100, jo kā kas tāds var eksistēt? Tam jau jābūt pierādījumiem, vismaz par elli, jo ar mūsdienu tehnoloģijām nav grūti izurbties cauri zemei, ja nemaldos.

    o.0. /*Izspljauj kafiju monitoraa*/.

    sjite vnk nav vaardu! tas ir unikums! praata izciliiba! salut! :>

    TokRa wrote:

    The death is only the beginning of one’s journey…

    [img]https://miljons.com/im/lv_l_2009081007560675645.jpg[/img]

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 127 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā