Dzīve pēc nāves. Un pēc tam?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Dzīve pēc nāves. Un pēc tam?

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 127 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #209856
    Mr.Death
    Participant

    Taatad peec fox vairaakkaarteeja luuguma ieposteesju sjeit taadu kaa savu uzskatu apkopojumu par visaam naaveem, gariem, paraleelajaam pasauleem, celjosjanaam laikaa u.t.t.

    Peec manaam domaam paradiizes un elles nav. Biibelees sjii huinja ir zemteksts visvienkaarsjaakajai sirdsapzinjai.

    Visas religjijas kas saistiitas ar neeksisteejosjiem un izdomaatiem personaazjiem ir vienas lielas pasakas (biibele – zjiidiem, koraans – cjurbaanjiem). tajaas var atrast daudz ko noderiigu ja arii taas lasa zemtekstaa, bet tiesji uztvert visu infu buutu slimi.

    Ticu, ka mees neesam prostaakie gludeklji, kas nopliistot vairs ir tikai manuaali atdziivinaami. Mums paraleeli kjermenim ir arii gars. (reaali to pieraada visas kliiniskaas naaves, paregjojumi un tie pasji deja vu).

    Par naavi runaajot, taas nav nekaadas beigas – tikai taa pasja ieprieksjeejaa, vai jauna saakums. Man vairaak gribaas gan ticeet, tam ka muusu dziives atkaartojas, jo mees katrs esam kaa savs laika un telpas elements, kas vnk nevar buut nekur citur. kaa programmeetaaji teiktu “ejam bezgaliigaa loopaa”. sjis loops, jeb latviski runaajot atkaartosjanaas, nav gluzji atkaartosjanaas.

    Tiesji runaajot es ticu tam ka cilveekam nomirstot, taa dveesele paardzimst jaunaa cilveekaa, tikai citaa galaktikaa. Tacju dziives fragments (no taa gada liidz tam gadam) ir tas pats. Kaa to pieraadiit? Sjo pienjeemumu nevar ne apstiprinaat, ne apgaazt, taapeec taa prieksj manis ir patiesiiba.

    Pats incjiigaakais visaa prikolaa ir tas, ka visums izplesjaas un galaktikas attaalinaas viena no otras. Aatrums taam attaalinoties palielinaas, taapeec zinaatniekiem nekad taa arii neizdosies apstiprinosji atklaat “nezinaamos jautaajumus”.

    Kaa es par sjo variantu saaku vispaar aizdomaaties – kad veel gaaju pamatenee, kjiimijas stundaas izlasiiju vienu kjiimikja pienjeemumu par to ka saules sisteema ir liidziiga vai pat identiska atoma uzbuuvei. Peec sjitaa prikola es visu atlikusjo maaciibu stundu par to vien domaaju :> baigi interesantaa stelle.

    juusu uzdevums ir padomaat, kaads sakars vispaar dveeseleem ar galaktikaam. atcereesimies tik to ka galaktiku skaits ir bezgaliigs. veel bisku viela paardomaam. celjosjana laikaa? ah nu jaa – gaismas aatrums. veel viena neatrisinaata lieta.

    #209857
    richX
    Participant

    sākumā nedaudz offtopic:

    jau reiz jautāju, bet tā arī īsti nesaņēmu ne no viena atbildi, varbūt vainīgs biju pats, jo nebiju to gluži jautājuma formā noformējis, “Kāpēc IT portālā tiek apspriestas tādas tēmas, kā dzīve pēc nāves, reliģija un cits marazms? Tam taču plašajos interneta laukos ir izveidots tik daudz speciālu forumu, pat mazajā Latvijā to netrūkst”

    Atpakaļ pie tēmas:

    Quote:

    (reaali to pieraada visas kliiniskaas naaves, paregjojumi un tie pasji deja vu).

    par deja vu es jau augstāk devu skaidrojumu. Viss pārējais… mūsu smadzenes ir sasodīti sarežģīts verķis un tas ir spējīgs ne tikai uz tādiem brīnumiem…

    starp citu… youtube savulaik biju uzracis sasodīti labu video… manām smadzenēm kkā grūti nācās uztvert un sagremot visu informāciju, tomēr tur ir diezgan loģisks skaidrojums par to, ka mūsu pasaule ir veidota no 10 dimensijām… neliels brainfuck, tomēr viela diezgan laba pārdomām…

    1. daļa un 2. daļa

    starp citu no augstāk minētajiem video, ja papūlās, var arī izprast ceļošanas starp dimensijām principu…

    Quote:

    Izgaist nevar tas, kas nav ne sadzirdams, ne saredzams, ne sataustāms, ne arī kā citādi izmērams un kas neietekmējas ne no kādiem apstākļiem ne arī kam nav vajadzīgi kautkādi resursi vai enerģija sevis uzturēšanai.

    zini, izlasi vēlreiz, ko pierakstīji, es teiktu, ja nekas no tā nav iespējams, tad šis objekts neeksistē

    nu lab… man te vēl bija šis tas piebilstams, tomēr atstāšu to labāk citai reizei… mr.Death, reiz tev atbildēšu par reliģiju un tās nozīmi, nu esmu pārāk pārguris, un mana galva vairs nespēj apkopot to, ko es esmu domājis daudzas stundas no savas dzīves… reiz..

    #209858
    Kefīrs
    Participant

    Evers wrote:

    Kefīrs, labs attēls, sasmējos 😀 , pats uzmeisterēji?


    Jā.

    #209859
    samurajs
    Participant

    richX wrote:

    sākumā nedaudz offtopic:

    jau reiz jautāju, bet tā arī īsti nesaņēmu ne no viena atbildi, varbūt vainīgs biju pats, jo nebiju to gluži jautājuma formā noformējis, “Kāpēc IT portālā tiek apspriestas tādas tēmas, kā dzīve pēc nāves, reliģija un cits marazms? Tam taču plašajos interneta laukos ir izveidots tik daudz speciālu forumu, pat mazajā Latvijā to netrūkst”

    Nu un? Ja ir lietotāju atsaucība, pie mums drīkst apspriest jebkuru tēmu. Kāpēc jūzeriem jāvazājas pa svešiem portāliem, ja viņi par “mājām” izvēlas Notepad??? Un tēma ievietota pareizajā sadaļā.

    #209860
    Kefīrs
    Participant

    Kad biju mazāks, dažreiz likās, ka es atrodos video spēlē, kā Sims… Vicināju dūri pret savu dievu ekrāna otrajā pusē.

    ”Š izēē, omo nomo naāā”

    #209861
    aoma
    Participant

    samurajs wrote:

    #209862
    samurajs
    Participant

    aoma: Diez kādas firmas PC es esmu? Un kāda man videokarte? Un kur dabūt lielāku RAM, lai palielinātu savu veiktspēju? 😀 Tagad vismaz par slimībām viss skaidrs, un tas, ka antivīrusus tirgo aptiekās 🙂

    Eh jauns temats pašapcerei… 😀

    #209863
    Kefīrs
    Participant

    Bet vispār, kāds ir redzējis Dievu? Kur tad viņš slēpjas? Aiz mākoņa? 😀

    [img]https://dl.getdropbox.com/u/1517451/orlyyyy.jpg[/img]

    #209864
    Mr.Death
    Participant

    leetaa padau…. uj… atvainojos.. :> dzjonijs noteikti apgalvos, ka dievs ar visu savu paradiizi un 144 000 vietaam atrodaas starp ozoona slaani un atmosfeeru :> savaadaak jau vecvecvecmaaminjai nebuutu tik speeciiga infrasarkanaas redzamiibas binoklja lai veerotu mazaa neliesja nekjiitros nedarbus it portaalaa :>

    aoma vispaar tevis teiktais diezgan teelaini bet tomeer raksturo manu domu gaajienu.

    #209865
    ob1
    Participant

    Game over – viennozīmīgi.

    Bet paliks mūsu padarītie darbi.

    #209866
    Evers
    Participant

    esmu pārsteigts, ka ob1 ir izvēlējies 3. variantu .

    #209867
    jazzer
    Participant

    ob 1-līdzjūtība.Bez ironijas.

    Kefīr,super ! Š itais plakāts varētu bērnudārzā labi nostrādāt.Tev vajadzētu kaut kā ar Lēto ciešāk sadraudzēties.Noteikti būs par ko parunāt. 🙂

    #209868
    WerNeo
    Participant

    Diemžēl, galvenākais un loģiskākais izskaidrojums, kas man nāk prātā… Game over.

    Pārējais ir viss smadzeņu izdomu radījums.. Arī pats esmu “lidojis pa pļavām”, kas nāk īsi pirms tukšuma (vai vēl sazin kā). Esmu ar uzskatu, ka tā vēl ir ar saprātu (zemapziņu) radīta ilūzija. 🙂

    Neticu, ka ir TUR TAS, kas visu glābs… vai tur tas, par kuru kāds piedzims. Drīzāk, ka tas ir tikai mūsu pašu mierinājumam. Mēs negribam pieņemt patiesību tādu, kāda tā ir… un štukojam dievus un vēl sazin ko… pie tam, kāds no tā arī nopelna 🙂

    Gara saruna. 🙂 Te nav tikai runa par melnu vai baltu (dievs ir vai nav). 🙂

    #209869
    aoma
    Participant

    samurajs wrote:

    aoma: Diez kādas firmas PC es esmu? Un kāda man videokarte? Un kur dabūt lielāku RAM, lai palielinātu savu veiktspēju? 😀 Tagad vismaz par slimībām viss skaidrs, un tas, ka antivīrusus tirgo aptiekās 🙂

    Eh jauns temats pašapcerei… 😀

    firma nav svarīga, ja vien var veikt apgreidus. (ceru, ka iekostā augļa lietotāji mani tagad nemēģinās nolīdzināt zemāk par zemi :D)

    veiktspēju vari palielināt izlasot vēl kādu gudru grāmatu, pie tam, ja tā ir bībele, vai kas tamlīdzīgs, tad ar zināmu skepses sajūtu, vienīgi nevajag piebāzt bēniņus ar nevajadzīgām blēņām. ja esi Artūru Konan-Doilu un Aleksandru Dimā lasījis, tad sapratīsi zemtekstu 🙂

    WerNeo +1 par to avju ganu pelnīšanu – kad savulaik biju ekskursijā vienā vecā klosteri, beidzās dievkalpojums un sākās ziedojumu vākšana, viens vecs mūks man gandrīz ribas ielauza ar savu ziedojumu šķīvi, jo izlikos viņu neredzam 😀

    #209870
    ob1
    Participant

    Hmm, laikam jāpaskaidro savs viedoklis par “game over”.

    1) Manā rīcībā nav nekādas uzticamas informācijas, ka varētu būt savādāk.

    2) Reliģiskie teksti – te jau izskanēja informācija, ka bībeli (u.c.) vajagot lasīt “starp rindām”.

    Š ādā veidā:

    2.1) Kristietība – paradīze/elle – interpretācija – ja cilvēks dara labus darbus, tad jūtas labi un dzīvo paradīzē, ja dara sliktus darbus – jūtas slikti un dzīvo ellē. Nu jā, te varētu daudz diskutēt par “labs” un “slikts” …

    2.2) Hinduisms, Budisms un citas reinkarnācijas “teorijas” – cilvēka dzīve ir piedalīšanās daudzlietotāju spēlē ar nepilno informāciju ( https://en.wikipedia.org/wiki/Game_theory ). Tīri matemātiski – veicot kādas darbības (vai bezdarbības) spēlētājs ietekmē citu spēlētāju pieņemtos lēmumus. Pārējie spēlētāji rīkojas izejot no jaunās situācijas savukārt ietekmē citus spēlētājus. Līdz ar to cilvēka rīcība lielākā vai mazākā mērā atbalsojas visas pārējās pasaules rīcībā.

    Visvairāk cilvēks ietekmē savus bērnus, līdz ar to tie uzvedības modeļi, ko esam ielikuši bērnos, dzīvos arī pēc mums. Un tā kā cilvēka būtība ir informācija, tad šī informācija nepazudīs pavisam, bet tiks padota tālāk ar bērnu palīdzību (arī ar citu cilvēku palīdzību, bet parasti mazākā mērā).

    Ne velti ir teiciens – “ja uz ļaunumu atbildēt ar ļaunumu, tad ļaunums pasaulē nekad neizzudīs”. Tas nāk no hinduisma, bet kristietība to ir pagriezusi mazliek savādāk – “ja tev sit pa vienu vaigu, pagriez otru”. Un tas ir arī izskaidrojums tēzei par darbiem, kas paliek pēc mums.

    Hmm, iznāca pārlekt no vienas domas uz otru samērā lieliem soļiem… Bet visu sagremot sīki – tad romāns jāraksta…

    P.S. Te izskanēja jautājums kāpēc tādas tēmas tiek apspriestas IT portālā. Manuprāt atbilde ir tajā, ka šeit var tādas tēmas apspriest izmantojot matemātiskas metodes, jo IT tauta parasti orientējas matemātikā. Portālā, kas veltīts reliģijai šo apspriest nevar – tur valda dogmatisms, nespēja saprast/analizēt, zināšanu trūkums.

    #209871
    Mr.Death
    Participant

    obivan! tad jau tu atceries arii kaa tu piedzimi? tad ja game over. paskaidro man kaapeec es sapnii pats personiigi esmu redzeejis tiiru naakotni, kas notiks pusstundu uz prieksju! to var pat apliecinaat cilveeki un taa nav nekaada anomaalija. paskaidro veel, kaapeec ir tas deja vu efekts? nu nemuldiet te zinaataaji, ka taa ir kaut kaada smadzenju malfunkcjineesjana. :> man ir bijusji dazji izteikti briizji, kad pat esmu arii peec deja vu paredzeejis to kas notiks paaris min uz prieksju. budismu tu liec mieraa! ne jau pa velti tajaa ir teiciens “Tas viss ir saistiits! (It’s all connected.)”. manaa muuzjaa ir bijusji pietiekosji daudz gadiijumu, kas apliecina to, ka mees nedziivojam vienu dziivi. parunaa arii ar tiem kas ir izbaudiijusji kliinisko naavi. tu uzzinaasi daudz ko interesantu, ko veel liidz sjiim dienaam neviens gudrs pudeljbrillis nemaak izskaidrot.

    taas teorijas ko juus te maljat par de javu ir njeemusjas par pamatu citus noteiktus uzskatus, un noliedz paaareejo variantu eksistenci. tas ir aprobezjoti, lai neteiktu vairaak.

    #209872
    ob1
    Participant

    -> Mr.Death

    Nākotnes paredzēšana nav nekas pārdabisks. Paskaties to linku par spēļu teoriju un padomā līdzi. Ja ir pietiekoši daudz informācijas, tad nākotni paredzēt nav grūti. (Kad spēlēju šahu, tad arī paredzu pretinieka gājienus un bieži vien ļoti precīzi).

    Kas attiecas uz deja vu – tas pats izskaidrojums – smadzenes jau ir paredzējušas notikumu (neapzināti), tad notikums notiek un rodas tā sajūta. Ļoti daudz procesu smadzenēs notiek neapzināti (pēc dažiem avotiem ap 90%). Parasti informāciju uz apziņu bloķē uzskati, audzināšana, utt. tāpēc šī informācija nonāk līdz apziņai šifrētā veidā, lai apietu filtrus (sapņu veidā arī). Ja iemācās šo infu atšifrēt, tad var uzzināt daudz jauna… un var arī risināt problēmas (arī tehniskas).

    #209873
    richX
    Participant

    mr.Death: kāpēc tev tik ļoti gribas strīdēties ar citādi domājošajiem un kāpēc tu centie uzspierst savu viedokli? Ja nebūtu izdzēsis tad savus izteikumus iepriekšējā filozofiskajā topikā, tad tur arī varētu to diezgan spēcīgi just… Tev ir jāpieņem, ka diezgan daudzi uzskata Game Over teoriju par pašu par sevi saprotamu un pieņemamu… kāpēc tev tik ļoti gribas ticēt ka cilvēks ir pelnījis dvēseli, kas varētu pārdzimt?

    Galu galā, kam nav spārnu, tas nav radīts lidošanai…

    #209874
    Wuu
    Participant

    Skatos dažiem patīk niekoties ar amfetamīni, alarmu un citiem labumiem 😀

    #209875
    Evers
    Participant

    Es jau nezinu, varbūt ir cilvēki bez dvēseles – sevis apziņas, un ta viņiem nekas cits kā game over nebūs. Vai maz “game over” piekritēji saprot ko nozīmē apzināties sevi? 😀 – pirmā un otrā varianta piekritējiem(reliģiskajiem un pārdzimējiem) ir kas kopīgs – viņiem ir dvēseles, trešā laikam kā attīstītas gudras skudras(augstāk par skudrām rakstīju) – apdalīti un palikuši bez dvēseles, jeb ieķīlājuši tajā dvēseļu kredītfirmā. 😀

    Kā arī, ja būtu “game over” tad sistēma būtu pavisam savādāk iekārtota, dzīve būtu savādāka – vairāk līdzsvarotāka, citādi ir briesmīgs disbalans, ka daudziem tā viņu vienīgā dzīve ir pēdējā mēslu bedre, kamēr citi dzīvo cepuri kuldami pat neko nepiespiežoties.

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 127 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā