Ekskluzīvi Notepadam: bumbas, mīnas u.c. spridzekļi

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Ekskluzīvi Notepadam: bumbas, mīnas u.c. spridzekļi

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #180752
    Mr.Death
    Participant

    vispaar, ja pareizi atceros, par sjiem te atradumiem, ir jaazinjo policijai. agraak, man kaiminjs rokot transjeju uzduuraas veselai patronu greedai, ko peec tam militaaristi smuki no taas izvaaca un aizveda izniicinaasjanai.

    #180753
    samurajs
    Participant

    Deivss: bez detonatora granāta nesprāgs gan. Tikai varbūt nerūsējošā kapsula palikusi iekšā, bet pārējās detonatora daļas (no dzelzs) sen nopuvušas?

    Pēc pārāk bīstama atraduma vispār neizskatās, līdz brīdim, kamēr nesāksi no tās urbināt ārā trotilu , vai cepināt ugunskurā 🙂

    Mr. Nāve pareizi raksta; labāk tiešām paziņot policijai, jo sarūsējušie lūžņi bieži ir neaprēķināmi.

    #180754
    Mr.Death
    Participant

    atsvaidzini manu atminju. naavejosjaa zona bij ~150m un skjembas lidoja kautkaadus kilometrus. briinos vispaar, kaa vispaar te kaads var nezinaat pat to kaads ir granaatas spraagsjanas princips. protams izrausi gredzenu nekas nenotiks – tas ir tikai suuds, kas aiztur to ljipu. atlaidiisi ljipu – mazjinsj buuksjkjis un peec ilgaakais 7 sekundeem buus bum. pareizi domaaju?

    #180755
    Deivss
    Participant

    Esmu teicis policijai ar atradumiem.. Viņa pateica, ka kādu dienu atbruks ar sapieriem pie manis, un vēl tagad laikam brauc! 😀 A kā lai pārbaudu ka tā granāta var vai nevar uzsprāgt? 🙂 man ieteica draugs uztaisīt ugunskuru ielikt pa vidu to granātu un piesvilināt. un pats ej prom, ja neizsprāgt, bet noiet pšššššš, tad izsvilis tols ārā, bet ja uzsprāgst, tad iekšā bijis detonators! 🙂

    #180756
    samurajs
    Participant

    Deivss: parastais scenārijs – liekam spridzekli ugunskurā, mūkam krūmos, cītīgi gaidām. Paiet 10 min. – 20 – 30, nekas nenotiek, ugunskurs sāk dzist. Tad ejam skatīties vai piemest malciņu. Kā esam klāt, kā bum! un ķermeņa daļas pa vienai lido izplatījumā 😀 Cik reižu jau tā nav bijis, bet joprojām atrodas stulbeņi…

    Jauku lidojumu! 😀

    Mr. Nāve – šķembu granātai laikam 200m bija pipec zona, bet dažādu ražotāju granātām var atšķirties. Nav 7 sekundes, bet kaut kas ap 3. Pa 7 sek. ienaidnieks var pagūt atmest atpakaļ 😀

    #180757
    Mr.Death
    Participant

    nu filmaas tak raada, ka met atpakalj! cjakiju vai ta agraak neskatiijies? :>:>:>

    #180758
    Deivss
    Participant

    Hē! 😛 Š odien aizgāju uz mežu, paņēmu to granātu, izraku bedri, uztaisīju ugunskuru, un ieliku tur granātu! 🙂 atnācu pēc 1h – granātai tols izdedzis! 😛 Samuraj – es jau lidoju uz sauli! 😀

    #180759
    aoma
    Participant

    Prātiņš jau nu tev nav. Tikpat labi varēji kādu sēņotāju uz labākiem medību laukiem nosūtīt.

    Kur šitādi cirvji rodas…

    samuraj, vācu garkātenei bija gan 7 sekundes, ja mērķis atradās pietiekami tuvu, lai rastos risks, ka atmetīs atpakaļ, tad vajadzēja mest ar nelielu aizturi, paļaujoties uz savu laika izjūtu 😀

    #180760
    Deivss
    Participant

    Pirmkārt, neesmu cirvis, otrkārt mežā neviena nebija, a treškārt granātai nebija detonatora, pat tols bija nedaudz redzams 😛 izdega tols un viss! 😛

    #180761
    Mr.Death
    Participant

    Quote:

    pat tols bija nedaudz redzams

    mlje, nafig tad mest ugunskuraa, taapat buutu pakuupinaajis ar skjiltavaam! :> gan jau ka nespraagtu!! :>:>:> mezjaa neviens nebija? 😀 varbuut uz to briidi, kad tu tur biji. un ja buutu peeksnji uzradusies, kaada mistiskaa seenjotaaja, ko tavas granaatas skjembas izcaurumotu? to manupraat vareetu jau nosaukt pat par slepkaviibu.

    #180762
    samurajs
    Participant

    Nu malacis, Deivss 😀 To labi zinām, ka atklātā veidā (nenoslēgtā traukā) trotils deg, nevis sprāgst. Diez ko tu nākamo karsēsi ugunī? Faustpatronu? Mīnmetēja mīnu?

    Notepad lietotāji grib redzēt, kā cirvis lido! [img]https://bildites.lv/images/14okp4qokunm67cvj3d.gif[/img]

    #180763
    aoma
    Participant

    Gadījums iz dzīves:

    Viens mans paziņa Tukuma pusē vēl krievu laikos bija izdomājis oriģinālu paņēmienu, kā ātri un lēti izrakt nelielu dīķīti pie jaunuzceltās pirtiņas. Sagādāja no netālu esošās armijas daļas pazīstama praporščika prettanku mīnu, izurba šahtu, ievietoja mīnu ar detonatoru, aizbēra – bum! – un apmēram 2,5 m dziļa, smuka, apaļa bedre gatava.

    Pirtiņu gan nācās no jauna būvēt 😀

    #180764
    Biezmen
    Participant

    samurajs wrote:

    Nu malacis, Deivss 😀 To labi zinām, ka atklātā veidā (nenoslēgtā traukā) trotils deg, nevis sprāgst. Diez ko tu nākamo karsēsi ugunī? Faustpatronu? Mīnmetēja mīnu?

    Notepad lietotāji grib redzēt, kā cirvis lido! [img]https://bildites.lv/images/14okp4qokunm67cvj3d.gif[/img]

    Es tā sāku rēkt pie šitā :D:D

    Bet jautājums , cik es noprotu grantātas var iedalīt 3 veidos – Taimer-detonators, Triecien-detonators un Mixed kas spragst kad taimeris ir pec x sekundem beidzies pret kaut ko atsitoties ( nu tip ja tu turi nospiestu granātu un kāds trieciens notiek tad viņa nesprāgst)

    Jautājums vai triecien granātas strādā pēc tāda principā kā es pats domāju ( neesmu īpaši izpratis) Detanators pēc idejas ir kkādi mazi metāla gabalīni ko gredzens notur vienā punktā un izraujot gredzenu stabili stāv var vicināt utt , bet kad notiek trieciens šīs detaļas no mazākā trieciena iziet no ierindas un pieskaras detanatora sieniņām notiek reakcija un kaboom. Vai es domāju pareizi?

    #180765
    samurajs
    Participant

    Biezmen: granātām parasti ir laika detonators. Pie mešanas atlaižot skavu, atspere iegāž pa kapsulu, un aizdegas pulvera stienītis. Tas lēni deg un pēc ~ 3 sek uzspridzina pašu granātu.

    Trieciendetonatori ir aviobumbām, mīnām un artilērijas lādiņiem. Kombinētie – sarežģītākiem rīkiem, kā zenītlielgabalu lādiņiem, raķetēm utml.

    #180766
    Blakius
    Participant

    Par granātu šķembu lidošanas attālumu- granātas iedalās uzbrukuma un aizsardzības, attiecīgi uzbrukuma granātām radiuss ir krietni mazāks nekā aizsardzības, ja galīgi atmiņa neviļ tad F-1 šķembas mauca uz 200 metriem, bet RGD-5 uz kkādiem 25.

    Melnbalti tekstiņi ar tikpat melnbaltām bildītēm

    Varbūt kādam būs interesanti palasīties 🙂

    #180767
    Deivss
    Participant

    Kāds nezin kā no F-1 granātas var dabūt detonatoru ārā? Atradu vienu baigi smuko granātu ar visu krāsu, un gribas to detonatoru izņemt…

    #180768
    samurajs
    Participant

    Atslābsti reiz, terorist! 😀 Tā nebūs īsta granāta, ja smuka un ar krāsu, bet gan mācību makets. Detonators ir ieskrūvēts korpusā ar parastu vītni.

    Bet toč – vienreiz tevi pa daļām lasīs kopā 😀

    #180769
    enen
    Participant

    man radās jautājums vai var sprāgt bumba jūras krastā, izskalota kura ir piegājusi pilna ar smiltīm un kurai ir izrūsējis milzīgs caurums pa visu sānu bumbas garums apmēram pusotrs metrs

    #180770
    iKey
    Participant

    Man pagaišgad smagi nospīdēja, netalu no dzelzceļa Rīga – Daugavpils, Aizkraukles pusē, ar traktoru kultivēju lauku, un dzirdu klaudzoņu. Domāju ka akmens – jāuzmet cītīgāk acs, jo citādi kultivātoram lūst zari un visu vakaru ir jāņemas ar metināšanu…. Skatos – bomba. Akurāti noāķēju kultivātoru, un prom, pie reizes zvanot bosam un mentiem.

    Bet trakākais ir tas, ka lauks tika vēl frēzēts, arts un tā tālāk apstrādāts pēdējos 20 gadus, un nekas nav noticis

    ir sanācis man dzīvajā redzēt aviācijas bombu, kurai krāsa vēl virsū stāv (izmēri tādi, kā enen norādīja)

    #180771
    samurajs
    Participant

    Ar katru gadu iespējamība atrast reāli sprādzienbīstamus objektus aizvien samazinās – korozija dara savu. Uz detonatoriem tas gan ne vienmēr attiecas, jo tos bieži izgatavo no krāsainiem metāliem.

    Kur vēl varētu būt atrodamas bīstamas bumbas – nesen nosusinātos purvos. Tur ir konservējoša vide (atceramies no purva izvilkto tanku praktiski bez rūsas pēdām).

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā