Jauniešu IT projekts – Talantu laboratorija

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Noderīgas saites Jauniešu IT projekts – Talantu laboratorija

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 39 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #282418
    Anonīms
    Neaktīvs

    Elvi: izdomā, ko vēlies pateikt.

    Internetā sen ir atgremotas klišejas par ļaunajiem M$, pieskaršanās kuru izstrādājumiem ir ar neefektīvu, smadzenes pūdējošu ietekmi. Tāpat kā klišejas par augstāko izglītību, kas tieši tāpat nekādi nav savienojama ar racionālu pieeju problēmām vai kaut kā jēdzīga darīšanu.

    Tu šobrīd radi inovāciju – Tu atkārto abas klišejas vienlaicīgi.

    Skaidri un gaiši nosaucu lietas, kuras māca augstskolās. Java ir izvēlēta, jo tā ir salīdzinoši efektīva – https://shootout.alioth.debian.org/u32q/benchmark.php?test=all&lang=java&lang2=php

    Un to ievieš cilvēki, kuri IR beiguši augstskolas un iepazinušies, ka pasaulē ir arī tāda java. Bet es pagaidām neesmu redzējis nevienu “samoučkas” radītu Java webisku sistēmu. Toties ir simtiem PHP un PHP un PHP. Retumis kāds Django paņem. Kur inovācijas un iešana kopsolī ar laiku? Bet droši vari atkārtot arī klišejas par to, ka java lēna un arhaiska un Gūgle ar savu GWT vispār ir dinozauri un lēnuma kalngals un vispār GWT ir javascript, nevis java ..

    >> Universitātēm arī ir izdevīgi mācīt to kam ir noiets, nevis to kas vislabāk strādā. Par lielu naudu tiek sapirktas dažādas licences, ataicināti vieslektori no MS kas jaunajiem censoņiem ”atvieglo izvēli” un izskalo smadzenes.

    >> Studenti kā Oskars lieki netērē laiku pētot efektīvākos variantus, izmācās to ko prasa un pēc tam labi pelna. Kamēr tādi kā root visu izķidā sīkās niansēs un ir lielāki inovatori

    #30 Marshal @ 2011.04.13 22:31

    Dotnetā ir spēks pateicoties visual studijai un intellisense. Pagaidām nevienam freimam nav tāda softa.

    Es nešaubos, ka Roberts savā dzīvē ir šo intellisense pats uzrakstījis inovatīvā veidā, nevis tupi kā mainstrīms uzinstalējis Visual Studio un rakstījis dotnetu vai PHP kā simtiem citu vienaudžu. Tikai ar to atšķirību, ka ar pirkstiem gaisā. Jo citi tā neprot, citi māk tikai

    >> informātikas arhaismus bez praktiska un ar ļoti minimāli teorētisku pielietojumu.

    #282419
    Crow
    Participant
    #282420
    Anonīms
    Neaktīvs

    Taisnība. Diskusija ir panesusies pilnīgā beztēmā, pateicoties sākumā izteiktajam un vēlāk paturpinātajam fleimam par tēmu “augstākā izglītība sux by default un neko jēdzīgu nevar iemācīt pēc definīcijas \m// “.

    #282421
    Nonmod
    Participant

    “Dotnetā ir spēks pateicoties visual studijai un intellisense. Pagaidām nevienam freimam nav tāda softa.”

    Tik tiešām.

    Parasti visu daru iekš VS, bet pagāšnedēļ vajadzēja fiksi nomainīt production code un debiāņa(Mono aplikācija).

    Jāā, man ar out-of-box Vim ir par maz un uzreiz sapratu, cik esmu atkarīgs inteļisensa.

    #282422
    root
    Participant

    Jauki, līdz šim internetā bija pārpārēm Apple fanātu, kas nespēja pamatoti izskaidrot Apples pārākumu. Nu mums ir arī Oskars ar Latvijas pasaulē tik ļoti respektētajām augstskolām, kuru diplomi kotējas tik vien augstu kā darba vīzas saņemšanai ārzemēs kādā kompānijā par kafijas čali.

    Jā, es lietoju dotnetu. Jā, es lietoju PHP. Bet par mani spriest zinot tikai šos faktus ir tas pats, kas pateikt, ka māja sabruks pie pirmās zemestrīces jo tās sienas ir nokrāsotas neforši dzeltenā krāsā. Ja jau runājam par inovācijām- cik no tavām augstskolām māca tādas jaukas inovācijas, kā Go, D, Fantom, Pure, Rustc, Fortress? Cik no jamām māca Maltego un līdzīgus instrumentus, to jēgu un lietojumu, cik no jums augstskolas ķēmraušiem ir sastapušies ar to pašu PHP kompilāciju, cik no jums ir saskārušies ar šī pašā PHP paralēlapstrādi, procesu un scenāriju virtualizāciju? Cik no jums jaukajiem Latvijas augstskolu studentiem ir iemācīts IaaS, SaaS un PaaS menedžmentu, izveidi un organizāciju? HANA > Exalytics/Exa*? Š o sarakstu es varētu turpināt līdz nākamajam gadam.

    Tu domā, ka es to “Latvijas augstskolas sux by default” izzīdu no pirksta? Nē. Es to izzīdu no augstskolu profesoru gudrajām lekcijām un mājas darbiem, kurus paši studenti nesaprot, jo propešoli nespēj vai nezin kā tos paskaidrot. Un tas nav tikai IT studentiem, tā pati situācija ir arī citiem, piemēram RTU biznesa vadības, ja pareizi atceros kursa nosaukumu, nesen ekomercijas lekcijās izsniedza materiālu, kuru neko nepaskaidrojot lika iemācīties. Materiālā uz 70 lapām ļoti jauki bija aprakstīts HTML. Okei, ļoti jauki, ekomercija, HTML… Bet kāda jēga apgrābstīt kaut kādu tēmu tikai tāpēc lai ievilktu ķeksi plānā, ka tas ir izdarīts?

    Secinājumus izdaram paši. Ja ne- turpinam dzīvot bedrē un skatīties, kā zāle aug.

    Personiska piebilde par e-parakstu- ir ļoti jauki, ka tu izveidoji šo sistēmu. Žēl tikai, ka gala projekts iznāca bezjēdzīgs. Līdz ar to, lepoties tur itkā nebūtu par ko. Gan jau arī čābīgā tehnoloģiskā plānošana arī tur deva savu artavu :* Tā pat, kā lielā daļā mūsu valsts tehnobrīnumu- EDS, eklasē, CSDD, ministriju izsmieklos un citās valsts sistēmās.

    Peace. Turpmāki komentāri no manas puses ir acīmredzami lieki.

    #282423
    root
    Participant

    Un es fiziski neciešu šaurpierainus tukšpaurus, kuri nav pārāki par citiem absolūti nekādās jomās, bet tomēr bāž purnu visās lietās ar savu nekompetenci prātu maisīt.

    Nekas, arī grāvjus kādam noteikti vajadzēs rakt. 🙂

    #282424
    root
    Participant

    Monodevelop, lai gan raustīgs, bet tomēr ir savs inteļusensis. Vairāk gan atgādina mazliet pielabotu autocomplete, bet nelielām izmaiņām derēs. Lai gan, pēc kārtīgas kafijas dozas arī ar šo štrumentu var tapināt itin jaukas aplikācijas.

    #282425
    root
    Participant

    Pēdējā piebilde-

    man vislabāk patika kādas ļoti pieredzējušas pasniedzējas teiktais:

    “Valsts izglītība Latvijā ir šīs valsts vislielākie meli uzreiz aiz valdības. Ja ne pirmajā vietā.” Mūsu augstskolās nemāca. Mūsu augstskolās apgrābsta. Viss.

    #282426
    Anonīms
    Neaktīvs

    >> piebilde par e-parakstu- ir ļoti jauki, ka tu izveidoji šo sistēmu

    Atbilde: tas ir ļoti jauki, ka tu izveidoji šo programmēšanas valodu PHP

    >> diplomi kotējas tik vien augstu kā darba vīzas saņemšanai ārzemēs kādā kompānijā par kafijas čali.

    Bez pieredzes ar kādas augstskolas diplomu 500km rādiusā var kļūt par vecāko sisadminu/vecāko programmētāju? Nopietni? Kurās augstskolās? Kādā lāmeru kantorī?

    >> cik no jums augstskolas ķēmraušiem ir sastapušies ar to pašu PHP kompilāciju

    Tu esi dievs!!! Johaidī, iemāci man arī ./configure –with-apxs=/web/apache/bin/apxs –with-mysql –with-gd && make && make install clean! Tā dēļ vien ir vērts iet augstskolā, lai 1 pēcpusdienu pavadītu kompilējot kaut ko no sourcēm un pēc tam pusmūžu pirkstus ar to mētājot! Tev diploms tajā štellē arī ir – “diplomēts neķēmrausis php kompilētājs”?

    rakstīju sakarīgu atbildi, bet nu netraucēšu – turpini vien zīmēties.

    Un par klāsteriem 2004. gadā skolas Linux kursa pasniedzējs – praktizējošs sisadmins un linux entuziasts jau tad bija gatavs stāstīt tiem, kas bija gatavi klausīties.

    C++ pasniedzējs bija ilgus gadus pirms tam Vācijā programmējies un cītīgi stāstīja. Bet nu .. noteikti viņi lohi un tā nemēdz būt.

    Un vēlu veiksmi, mācot klasisko lietu vietā ( C++/Java/C#/PHP/Asm ) jaunākās valodas un cerot izaudzināt tādā veidā labākus programmētājus, kam nebūs jāuzsit tie paši puni un kas varēs rakstīt vairāk ar to pašu sapratnes apjomu. Tāpat iesaku dažādas DB minēt (My/Postgre/lite), lai parādītu, ka proti izmantot view`us, procedūras, trigerus, optimizāciju utml lietas, ko Eiduks māca. Tā izklausīsies stilīgāk – SQLite prast izmantot .. jā, tas ir jāprot..

    Pašlaik bakalaurus absolvē ~1/3..max 1/2 no tiem, kas sāk apmācības 1. kursā, pārējie atkrīt pat tad, ja nesāk strādāt. Vienīgais variants – piedāvāt ļoti labus C daļas kursus, kas nebūtu obligāti katram, bet ko varētu vairāku augstskolu vai vismaz vairāku kursu studenti apmeklēt kopīgi. Kā LU.

    #282427
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ak, jā – diagnoze ir “neko labu nav augstskolās redzējis”.

    Es, piemēram, zinu, kur un kādas skolas ir labākās, lai no tiem saliktu labāko maģistra/bakalaura kursu.

    RTU ITI akadēmiskie maģistri, piemēram, ir redzesloka paplašināšanai, bet labāk būtu gājis LU maģistros kā draudzene – tur ļoti labi var B un C daļas savākt, ir Java/Javas vebi/C#/linukši/projektu vadība interesantāka un vairāk rakstāma/programmēšanās klāsteriem (ar novecojušu, bet strādājošu gridu).

    Bet muļķīgi būtu abas augstskolu programmas bāzt vienā maisā un bļaut “sux”. Gribi CompTIA augsskolu beidzot – gribi vien, nezinu nevienu augstskolu, kurā tādu piešķirtu. Gribi nedēļas laikā iegūstamas zināšanas “kā kompilēt” – lūdzu, to vari brīvajā laikā. Kurš to, kurš mobžiem programmēsies, kurš OpenGL/LibSDL spēlītes taisīs – visām vēlmēm augstskolas kursus nepiemeklēsi, kaut kas būs arī pašam jādara mājās.

    #282428
    Anonīms
    Neaktīvs

    Palūrēju, ko nozīmē buzzword`i, ko nebiju dzirdējis tādos saīsinājumos – mjā, tu tos varētu vadībniekiem macīt. Draugiem.lv varētu nosaukt gudrā vārdā par SaaS, tomkaķi ar nodrošinātiem libiem par PaaS – esi pārliecināts, ka neesi pats vadībniekos mācījies, nevis IT? 🙂 Nu ļoti piestāv buzzword`i, apzīmējot parastas lietas. 🙂 Ja reiz zīmējies, tad varbūt arī padalies pieredzē, ko tik ģeniālu dari, ko tajā pašā brīdī nedara arī 100 citi cilvēki Latvijā?

    Vai arī vienīgais, ko gribēji akcentēt – “zinu vairāk par katru pasniedzēju!!!”. Tas būtu jaunums studentiem? Viss ir forši, ja studenti pieiet un pastāsta un dalās pieredzē, nevis pūšas un “vēro, kā zāle aug”.

    #282429
    Anonīms
    Neaktīvs

    vēsu prātu pakomentējot:

    * Pthreads (ja to domāji ar paralēliem procesiem – lūdzu runāt konkrētāk) šobrīd ir UNIX programmēšanas kursā. Es to darīju vindozēs C++ programmēšanas 2. semestra ietvaros – bija praktiskie taisāmi, nu tad arī uztaisīju ar Win32 API + WinSock IGMP+UDP ziņojumi+failu pārsūtīšana starp klientiem. Pēc tam multithreaded serveris, kurš rāda klasē testa jautājumus, klienti ar to pašu IGMP atrod, sūta, smuki parāda rezultātus. Visu var darīt, ja tikai ir idejas praktiskajiem. Tam jau tie ir domāti – ne jau visi taisīs kaut ko ar LibSDL, bet pēc tam žēlosies, ka OpenGL nav bijis. Vai apmuļļās HelloWorld no katra un jau skries pie nākamā – kā LU programmēšanas valodu kursā. Kurp gribi, turp dodies – brīvie praktiskie ir, tēmas limitu nav, aiziet! Taisi brīnumus, laiks tev ir atvēlēts, motivācija ir!

    * Kompilēt php/apaci/mysql – tas, protams, ir darīts, arī OpenBSD ar DNS serveri ir likts “Tīklu OS” kursā. Un linuksis instalēts un praktiskie darbi par Qt programmēšanu taisīti laikā, kad Trolltech vēl nebija nopirkusi Nokia un tas padarīts par tirgus haipu. Un pasniedz to skolas sisadmins, kas daudzus gadus diriģē tīklu ar 500+ darbstacijām ar Win/Linux visā VeA, uztur kārtībā koju tīklu, seko līdzi trafikam, apmāca studentus, popularizē linuksi pat vadībniekiem/tulkiem utml. Vārdu sakot, sen jau praktiski mudina lietot linuksi. Nevis dod tekstus par to “linux r0x, jo es tā teicu. punkts”.

    Ja ir vēlme palasīt – https://venta.lv/wp-content/uploads/ITB_2011.pdf , https://venta.lv/wp-content/uploads/ITM_2011.pdf , ir pat vēl sakarīgāk nekā tad, kad sākumā bakalaurus tur beidzu.

    Gribētāji var doties uz Zviedriju ( Kista KTH ) apmaiņā, ja vēlas – tur, protams, līmenis ir augstāks un laikā, kad mums pat Skype bija ekstra, tur H.323 cilvēki programmējās. Tagad tur biedri pie Android kursa tika, pie viņu mācību materiāliem, androīds ienāk tautā – nu tad drīz arī tāds parādīsies, ja Hiļkevičs atradīs sakarīgu pasniedzēju ( viņš ir cienījamākais pasniedzējs ar entuziasmu un ietekmi ). Tā ka rezultātā, beidzot augstskolu, ir kaudze iespēju apgūt ko tik vēlies. Plus kojās gana daudz laika hobijprojektiem.

    Tā ka šķiet, ka neesi iepazinies ar to, ko augstskolas piedāvā, ja reiz saki, ka “augstskolās neko nevar iegūt” vai “kaut kas tiek tikai apmuļļāts, neko neiemācot”. Gribi SCJP vai 70-536 – mācies detalizēti pusgadu pats, augstskolas ir masveida apmācībai, nevis intensīvai 1 priekšmeta pasniegšanai. Starptautiski atzītiem sertifikātiem, kas tev garantēs izcilu algu, ir kursi. Nedomāju, ka Anglijas vidusmēra universitāšu IT diplomi vien garantē $300k+ algu, piemēram, ASV.

    #282430
    Anonīms
    Neaktīvs

    Starp citu, ja gribas ātru piķi – nah tev vispār tērēt laiku pašmācībā/mācībās un vispār zubrīt programmēšanas pamatus? Lai varētu lepni izrieztu krūti staigāt?

    Š…em kredītus, tiklīdz sasniedz 18 gadus, ņem dažus talantīgus studentiņus, pacel pirkstu gaisā un novērtē “no kurienes vējš šobrīd pūš” un taisi augšā savu biznesu! VPS/telefonu aplikācijas/anonīmie ātrgaitas prokši pie BSA aktivitātēm kā ārzemēs/iekārtu/sistēmu iepirkumi pašvaldībām/veblapu taisīšana/sociālie portāli/kolektīvās iepirkšanās lapas – turi tik acis vaļā un redzēsi, kas jānopērk un kas jāpārdod un kas jāpasūta, lai nauda nāktu!

    Kāpēc tev jāizgudro ritenis no jauna? Bizness – tās nav tehnoloģijas, ko izmanto esošās sistēmas un par kurām tu tā rauc degunu. Bizness – tā ir nauda!

    #282431
    daGrevis
    Participant

    Robertam jau sen nav 18, bet runā…. kā runā.

    P.S. Starp citu, tu neesi vienīgais, kurš Robertam novēl ātrāk pieaugt un sākt beidzot kaut ko saprast… 😉 😉 Nē, es nerunāju par sevi.

    #282432
    aoma
    Participant

    Dēļ tādiem ākstiem kā tu, es ik pa laikam ienāku šeit, lai iemestu kādu neglaimojošu komentāru.

    Dievs tevi ir sodījis ar lepnību, (lai gan pats dievam neticu), tomēr tas parasti smagi sit agri vai vēlu. Ne pa velti čigāna ļaunākais lāsts skan: kaut tu lepns paliktu.

    Puika. Ne tev noteikt kurš par kuru kurā jomā pārāks. Jebkuram, UZSVERU, jebkuram indivīdam uz šīs planētas vārdā zemes ir kas pārāks nekā apkārtējiem, ja vēl joprojām to nesaproti, tad nolaidies uz grēcīgās zemes un apskaties riņķī – arī tas nelaimīgais, kas redzams tava mansarda istabas logā, rakņājoties pa miseni, arī viņš savā ziņā ir pārāks par tevi un mani, jo mēs to neuzdrīkstamies.

    Negribu vairs tālak klepot, bet šī attieksme – ES TIK PROTU, PÄ€RĒJIE VISI IR MUĻĶI, maigi izsakoties, neliecina par kaut kādām augstāka (virs vidējā) prāta spējām.

    #282433
    pelmenis08
    Participant

    nu jaa…. taka macos 2. kursa un te pa sho temu.. man tas aiziet garam..lai gan labprat ppamacitos papildus par sho temu

    #282434
    Mednieks
    Participant

    Abiem (Oskaram un Robertam) sava taisnība.

    Latvijā izglītība ir sūdaina bet tā tomēr ir vajadzīga. Ne katrs var pats visu apgūt.

    #282435
    Foxsk8
    Participant

    Oskaram un Robertam jautājums. Ko Jūs vēl dariet Latvijā? Bet nu kopumā varu piekrist, IT izglītības līmenis Latvijā ir zem katras kritikas, daudz un ļoti daudz viss ir jāapgūst pašmācības ceļā. Kamēr viens pērsies vismaz 10 gadus skolās, tikmēr kāds 15 – 18 gadīgs geeks lasot tutoriāļus, stafu būs jau kaut ko jēdzīgu uzkodējis, piemēri tālu nebūtu jāmeklē.

    #282436
    samurajs
    Participant

    Jūs varat nozākāt izglītību kā vien gribat, bet bez tās tāpat nekur netikt. Labi, piekrītu, ka pats kaut ko var iemācīties programmēšanas valodās, bet nav dzirdēts, ka parasts mirstīgais internetā varētu apgūt augstāko matemātiku (izņemot absolūtos ģēnijus). Tieši tā jau ir akadēmiskās izglītības bāze – iemācīt pamatus, uz kā balstoties, katrs var pats iet tālāk.

    Bet nu prieks, ka Robčiks atradis sevis cienīgu diskusiju partneri 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 39 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā