Kodera monitors?

Sākumlapa Forumi Hardware Video un Audio Kodera monitors?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #198784
    WerNeo
    Participant

    daGrevis wrote:

    Nu jel, padomājiet loģiski, ja ir 1000×1000 (piemērs), bet vēlāk ir 1500×1000 (piemērs), tad nesanāk, ka ekrāns tiek aizpildīts un vai atd nesanāk ka pikseļi tiek iztiepti? Vai nav loģiski, ka ja tie tiek iztiepti horizontali, tad tie kļūst platāki acīm, un vai tad malas tad acīm būs vienādās? Viena būs garāka.

    Ä€rprāts!!!

    Klausi manu padomu, nekad ar šādām zināšanām neiesaki nevienam neko par monitoriem. Tas nav uzbrauciens! Secinājums.

    Iedomājies divus kartupeļu maisus boksa ringā. Vai pārnesot tos 2 kartupeļu maisus tenisa laukumā, tie kļūst par diviem izstieptiem kartupeļu maisiem (ar lielāku tilpumu)? Nē.

    Toties, ja mēs uzzīmējam kartupeļu maisu uz gumijas un tad gumiju stiepjam (lasi: maz pikseļus mākslīgi stiepjam pa visu ekrānu, t.i., nemākam uzlikt pareizu izšķirtspēju), tad gan mums maiss kļūst (mākslīgi) lielāks.

    #198785
    daGrevis
    Participant

    Nu labi, lai paliek. Tikai saku kā man bija, un kā tikko pārbaudot atkal bija. Domā es kaut ko esmu sapīpējies? 😀

    #198786
    ob1
    Participant

    Nezinu vai sapīpējies, bet tam wide screen monitoram video rezolūciju esi uzlicis 1024×768, tāpēc arī ir izstiepts. Uzliec monitora dzimto rezolūciju un viss būs ok ar tiem kartupeļu maisiem. 🙂

    #198787
    Stat1CX
    Participant

    Monitoram vajag iestādīt tam paredzēto izšķirtspēju un tad visur viss būs vienāds. Ja wide screen monitoram uzliksi piemēram 4:3 vai kādu citu izšķirtspēju kas viņam nav paredzēta tad loģiski ka viss būs izstiepts vai savādāk kropļots, Tas attiecas uz jebkuru monitoru – jāliek tam paredzēta izšķirtspēja.

    #198788
    daGrevis
    Participant

    Ä€, nu tad tā arī būs. Sajaucu. 🙂

    #198789
    Jaunzems
    Participant

    Arī profi kļūdās… 🙂 Kļūdīties ir cilvēcīgi 🙂

    #198790
    msh
    Participant

    daGrevis wrote:


    Es, personīgi, domāju, ka tev vajadzētu 19′ LCD, jo ja būs lielāks, vienkārši būs naudas izšķiešana, bet ja mazāks, tad varētu tomēr būt diezgan sūdīgi, ja rindiņa ir gara, tad nevarētu pārskatīt visu. Kas tās par muļķībām ka dizainerim vajag CRT?? Tikai sāp no viņa acis. Es, piemēram, gan kodēju, gan dizainēju, tapēc man ir optimalais variants – 22′ LCD. 🙂 Tikai neieteiktu Wide, jo, labi, nav tas tev koejot svarīgi, bet man bija tā, uzzīmēju dizainu, tad atveru no cita kompja, un proporcijas dizainam vienkārši di*sā! 😀 Veiksmi! 🙂


    Toties es uzskatu ka 19″ LCD ir tikai naudas izmešana – parastajam 4:3 19″ LCD izšķirtspēja ir tikpat liela kā 17″ LCD, tikai monis aizņem vairāk vietas – nafig tas vajadzīgs?

    Bet acis sāp no tā, ka līkie pirkstiņi nespēj pacelt kadru frekvenci virs 60 Hz 🙂 Manējās acis ir jūtīgas, ja man būtu jāskatās uz CRT moni @ 60 Hz, tās pēc 10-15 minūtēm sāktu sāpēt. Bet tas man netraucē dienā lūrēt manos divos 17″ CRT @ 85 hz dienā virs desmit stundām, acis par to neko īpašu nesaka un es kaut kā pat brillēs vēl neesmu iedzīvojies :seeker:

    #198791
    Loading
    Participant

    Ieej jebkurā internetveikalā un nopērc savam maciņam atbilstošu monitoru. Kur problēma?

    #198792
    Anonīms
    Neaktīvs

    Esmu palicis pie 3 varinatiem –

    https://www.tera.lv/LV/datortehnika/monitori/lcd_monitori_20___30/samsung&good=G519367

    https://www.tera.lv/LV/datortehnika/monitori/lcd_monitori_20___30/samsung&good=ACA039265#

    un

    https://www.tera.lv/LV/datortehnika/monitori/lcd_monitori_20___30/dell&good=ASA331DD21229793340#

    , ieteikumi? Visus 3 šon aplukoju dzivajā, bet nevaru izštukot. Man jau vairāk gan vizuāli gan visādi citādi Dell patīk, bet ko citi saka? Nav man ipašas poņas par tiem Hz etc drazām.

    Maciņš nav galvenais, galvenais ir cik lietojams.

    #198793
    ob1
    Participant

    Otro variantu neiesaku, tam ir tikai D-sub – pie tādas rezolūcijas bilde būs miglaina.

    #198794
    msh
    Participant

    Loading wrote:

    Ieej jebkurā internetveikalā un nopērc savam maciņam atbilstošu monitoru. Kur problēma?


    Problēma ir tajā, ka jebkurā internetveikalā tu pērc kaķi maisā, jo tur esošās specifikācijas norāda vienīgi to, cik daudz vietas uz galda monis aizņems, cik ātrāk griezīsies skaitītājs un par cik naudām paliks plānāks tavs maciņš.

    #198795
    Anonīms
    Neaktīvs

    msh wrote:

    Loading wrote:

    Ieej jebkurā internetveikalā un nopērc savam maciņam atbilstošu monitoru. Kur problēma?


    Problēma ir tajā, ka jebkurā internetveikalā tu pērc kaķi maisā, jo tur esošās specifikācijas norāda vienīgi to, cik daudz vietas uz galda monis aizņems, cik ātrāk griezīsies skaitītājs un par cik naudām paliks plānāks tavs maciņš.

    Vot vot…. A draņki pirkt es negribu… Tapēc jau laikus ielienu te un paprasu citiem, vairakas galvas gudrākas par vienu 😀 pie tam manas zināšanas moņos ir tiri ierobezotas, jo visu laiku esmu lietojis CRT un tikai 😀

    #198796
    daGrevis
    Participant

    msh wrote:

    daGrevis wrote:


    Es, personīgi, domāju, ka tev vajadzētu 19′ LCD, jo ja būs lielāks, vienkārši būs naudas izšķiešana, bet ja mazāks, tad varētu tomēr būt diezgan sūdīgi, ja rindiņa ir gara, tad nevarētu pārskatīt visu. Kas tās par muļķībām ka dizainerim vajag CRT?? Tikai sāp no viņa acis. Es, piemēram, gan kodēju, gan dizainēju, tapēc man ir optimalais variants – 22′ LCD. 🙂 Tikai neieteiktu Wide, jo, labi, nav tas tev koejot svarīgi, bet man bija tā, uzzīmēju dizainu, tad atveru no cita kompja, un proporcijas dizainam vienkārši di*sā! 😀 Veiksmi! 🙂


    Toties es uzskatu ka 19″ LCD ir tikai naudas izmešana – parastajam 4:3 19″ LCD izšķirtspēja ir tikpat liela kā 17″ LCD, tikai monis aizņem vairāk vietas – nafig tas vajadzīgs?

    Bet acis sāp no tā, ka līkie pirkstiņi nespēj pacelt kadru frekvenci virs 60 Hz 🙂 Manējās acis ir jūtīgas, ja man būtu jāskatās uz CRT moni @ 60 Hz, tās pēc 10-15 minūtēm sāktu sāpēt. Bet tas man netraucē dienā lūrēt manos divos 17″ CRT @ 85 hz dienā virs desmit stundām, acis par to neko īpašu nesaka un es kaut kā pat brillēs vēl neesmu iedzīvojies :seeker:

    Hmm.. Kapēc uzreiz līkie? Ļoti labi zinu kur var nomainīt Hz, tikai esmu dziredējis ka CRT nevajag likt vairak par 60… Tā ir?

    #198797
    Mr.Death
    Participant

    Kaut kur es reiz dzirdēju tādu labu teicienu – “Jo profesionālāks sava amata veicējs, jo mazāk līdzekļus tam vajadzēs, lai izdarītu savu darbu.” Tas attiecās arī uz monitoriem. Piemēram mani galīgi netraucē mans 17″ SAMPO CRT, kas griežās jau 6 gadus un nekādu problēmu. Ja tā par vēlmēm runā, tad protams gribētos pāriet uz divām 19 collīgām LCDškām, saslēgtām pie vienas videokartes, lai rāda vienu pamatvirsmu uz diviem ekrāniem. Tā būtu daudz ērtāk strādāt, vismaz man kā programmētājam. Par monitoriem būtu pofig, neņemtu nekādus ūberos, kaut kādas lētās desas, kas nav no Samsunga un tajā pašā laikā nerāda miglas bildi. (Acer, Viewsonic, Benq, vai tml.), bet visādā ziņā neuzskatu to par nekādu vajadzību. Man galvenais ir lai dators saņem informāciju korekti no ievadierīvcēm, to saglabā bez datu zudumiem, un strādā tā, ka nav pie vienas darbības jāiet kafija vārīt un skatīties seriālus.

    #198798
    Anonīms
    Neaktīvs
    #198799
    ob1
    Participant

    Es balsoju par pirmo.

    #198800
    Loading
    Participant
    #198801
    Wallaby
    Participant

    Man, piemēram, ideālā situācijā tomēr gribētos labu CRT, jo neviens no LCD tomēr nerāda visas krāsas. Un ir gadījies, ka ņemos, zīmēju, griežu, kodēju, visu uztaisu – baigi cmuki. Aizeju pie kāda ciemos, ielienu apstīties – tā sūda lapa ir raiba kā zirga deķis. Dēļ tā, ka LCD tomēr visus krāsu toņus nespēj attēlot, bet .gif failus un “#xxxxxx” dažādi brauzeri attēlo dažādās krāsās.

    A izmērs pie kājas – var kodēt kaut ar telefonu.

    #198802
    Stat1CX
    Participant

    Pirmajam samsungam krāsas ir diezgan blāvas, draugam ir tāds – man nepatīk kā viņš attēlo krāsas, bet tā jau gaumes lieta.

    #198803
    Anonīms
    Neaktīvs

    nu man jau vislabāk šis 30″ patīk https://www.tera.lv/LV/datortehnika/monitori/lcd_monitori_20___30/lg&good=G504066#

    bet nu cena 😀 awwful 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā