Paspamosim: samurajs pārgājis uz Chrome 5

Sākumlapa Forumi Software Pārlūkprogrammas Paspamosim: samurajs pārgājis uz Chrome 5

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150896
    samurajs
    Participant

    Nu katram no mums ir savs iemīļotais pārlūks, pie kura esam pieraduši. Man, protams, ir vesela kaudze, jo tas vajadzīgs darbībai Notepad.lv.

    Tad nu esmu praktiski pārgājis no Firefox uz Google Chrome 5.0 dev. Opera 10.51 man arī ir, bet nekādu nevaru pierast pie citas “ideoloģijas”. Lietoju to, ja vajag Unite vai Turbo.

    Kāpēc pārgāju?

    1. Chrome dizains pievilcīgāks un praktiskāks

    2. Chrome daudz ātrāk startējas un atver lapas pie tā paša add-onu daudzuma kā uz FF

    3. Kaut arī lietoju dev versijas, nekad nekas nelago (salīdzinot ar FF 3.6.1, tagad daudzmaz izlabots)

    4. Automātiskā web lapu tulkošana ar 1 klikšķi (lieliska lieta, ja vajag ko no ķīniešu vai japāņu valodas pārtulkot)

    5. Vēl šis tas…

    Kas nepatīk?

    Hronisks bugs pie rakstīšanas kopš paša sākuma: ielīmējot jebkuru citātu, kursors ievietojas pirms, nevis pēc tā.

    Mjā… te kaut ko ņaudēja par spiegošanu… bet vai ar Chrome Linux vidē var kaut ko izspiegot? Kaut kā neticas…

    Spamojam, bet pamatoti – ja kāds vienkārši teiks, ka pārlūks X ir sūC – palikšu dusmīgs. Jāpamato, kāpēc sūC! 😀

    #231774
    Toms
    Participant

    Pēc noklusējuma lietoju FF. Pieradumam liels spēks + uzskatu, ka vēl ar vien FF ir līderis papildinājumu ziņā, kas man mir neatņemama sastāvdaļa darbam.

    Visi pārējie pārlūki ir tīrī testēšanai kas un kā.

    #231775
    Evers
    Participant

    Par Operu varu teikt to pašu ko samurajs, pārlūks tiešām ātrs, stabils, labs un nostrādāts uz goda, bet daudzas lietas man tur vienkārši pietrūkst un ir knifiņi kas neapmierina.

    Ļoti apsurdi liekas Operas fanāti, kas FF nepamatoti norej par sūdu un caurumainu (varbūt ieteiksiet IE? ja nelien nezkur, tad būs ok 🙂 ) pārlūku pokemoniem. Uz puslīdz jēdzīga PC nebremzē, ļoti plaši un ērti pielāgojams ar addonu klāstu (Operas skripti tāda malkas skaldīšana ar pliku cirvja kātu vien ir) , neesmu apkarinājies ar 101 addonu kā reperis ar zelta ķēdēm, max 10 man viņi ir vispār bijuši, nekas nebremzē un viss tabili ir. Domāju, ka šī pielāgojamība katra indivīda īpašajām vajadzībām ir nopietns trumpis. “Out-ofthe box” ar, manuprāt, ir ērtāks par Operu, lai gan ja nebūtu Addonu, tad, iespējams, ka dotu priekšroku Operai un pieciestu tos pāris niekus.

    Pats dažas dienas atpakaļ pārlecu uz Chrome, varētu gandrīz teikt, ka Firefox ērtums + Operas ātrums un, ja kādam labpatīk, stabilitāte + Big-G ģenialitāte 😀 . Addoni ar jau sāk vairoties, viens gan vēl pietrūkst, kas iekš Firefoxa man bij, forši, ka nav nepieciešams restartēt pārlūku pie pievienošanas. Patika, ka Flashblock, atšķirībā no FF, piedāvā arī “whitelist” izveidot.

    Tomēr ir vēl vietas, kur Chrome nespēj kautko attēlot/apstrādāt kā vajag, maz, bet ir. Runājot par pareizu lapu renderēšanu, attēlošanu, pareizu javascript apstrādi, manuprāt, Firefox ir karalis.

    Toties Chromei ir vēl viens trumpis, cik man zināms, tad kautvai no jebkuras agrīnās Chrome versijas uz pašu jaunāko var atjaunināties bez riska pakāst savus pārlūka datus, turklāt lietotājam nemaisoties klusi fonā, Firefoxim, liekot jaunu mažorversiju, rekomendējās ar MozBackup vajadzīgajam kopiju uztaisīt un tīram jaunākam Foxim likt atpakaļ, pāris gadus atpakaļ Foxis manus datus pat bez atjauninājuma aizsūtīja pie tēviem.

    P.S Es Chromei bez aizspriedumiem esmu ielicis ķeksi “send browsing statistics bla bla bla” 🙂

    IE – var teikt tikai to labāko, perfekti lejupielādē jebkuru citu pārlūku, lai vai tas būtu Opera, vai Chrome, vai Firefox. Vienkārši ideāli, atver, sameklē un lejupielādē un uzreiz installē īstu interneta pārlūku. 🙂 Super!

    Safari – WTF!? – Maksas addoni? Grāmatzīmēm nav favikonas? Just an ordinary Apple Fail

    Pārējie sīkie pārlūki – “ill make my own browser and then ill have a huge d**k” . Situācija tā pati, kas ar entajām sīkajām linux distrām, šķībi krāmi, kas savairojušies kā sēnes pēc lietus.

    #231776
    nevertell
    Participant

    Hroms ēd makten daudz rama. Bet tā pat lietoju tikai to, jo, ja faerfoks uz windowza mēdz būt lēns, tad uz linuxa viņš natīvi ir lēnāks nekā palasts caur wine.

    Ar operu man sensenatpakaļ bij darīšana. Nez kapēc, bet gļuki bija pamatīgi, kautkādi frīzi un lagi. Ļoti laba fīča hromam ir tāda, ka ja nosprāgst 1 tabs, tad nosprāgst tikai tas.

    #231777
    dzhonsons
    Participant

    Ak, samuraj, tu ļaunais 😀

    Evers, kopš pēdējo reizi (kādu pusgadu atpakaļ?) biju uzmetis Safari, jamam nebija ne viena paša addona. Kaut ko esmu nokavējis?

    #231778
    Evers
    Participant

    asdfgh, nebij gluži addoni, bet widgeti, nebij daudz, bet par maksu

    ak te ir kautkas: https://safariaddons.com

    bet izskatās, ka tur visi darbojas tikai MAC vidē 😀

    #231779
    dzhonsons
    Participant

    Tapēc arī brīnos 😀 Jo windai diez vai tuvākajā laikā jamie kaut ko interesantu uztaisīs 😀

    #231780
    daGrevis
    Participant

    samurajs wrote:

    Spamojam, bet pamatoti – ja kāds vienkārši teiks, ka pārlūks X ir sūC – palikšu dusmīgs. Jāpamato, kāpēc sūC! 😀

    Lika pasmaidīt… 😀 😀

    Īsti nepiekritīšu #1 punktam. Dizains ir gaumes jautājums. 😛

    #231781
    Aldis
    Participant

    Samuraj, jautājums. vai piektajai versijai nav tas kas ir 4turtajai… ka katram add-onam tiek atvēlēts savs process? 🙂 Vnk. nokrāmēju savu testa chromu ar kādiem 5ciem add-oniem [līdzīgiem kādi man ir FireFoxī] un iekš Task manager uzreiz parādījās vismaz 6-7 chrome procesi. katrs rija pa aptuveni 20mb, un kopš tā momenta nekādu ekonomiju es tur neieraudzīju. Drīzāk bardaku iekš tāskiem! 😀

    #231782
    nevertell
    Participant

    Hroms gadījumā netaisa katram tabam vienu procesu un tad vēl 1 galveno procesu ? Vismaz man tā ir, un man ir tikai 1 plagins.

    #231783
    samurajs
    Participant

    Atbildu par Chrome procesiem: patiešām katrs tabs un katrs add-ons ir izdalīti atsevišķā procesā. Izskatās, ka tur arī ir ātrdarbības noslēpums – pārlūks nežņaudzas ar resursiem, un paņem sev tik, cik tam vajag.

    Vai man žēl? Nepirku jau RAMu, lai tas putekļus krātu!

    #231784
    grisha
    Participant

    Tikko sanaaca netiishaam notesteet vairaakus browserus: Firefox, Opera, Chrome un Konqueror. OS OenSuse 11.1 ar tajaa versijaa esosho brovseru versijaam. UZmaniibu gan nepieveersu versijaam.

    Sanaaca taa, jo ir viens softs, kursh ir ljoti resursus rijiigs. Taa kaa veeleejos vienlaiciigi lietot to un arii seedeet netaa, tad Firefox man momentaa saaka nikjoties, pat neko browserii nedarot. NAacaas izsleegt. UZinstaleejaas OPera un Chrome. Diemzheel Chorme un Konquerors ar nebija iisti lietojami, UZtaisiija pietiekami lielu sodzi procim, bet bij labaaki par Firefeox viennoziimiigi. Lietot Operu man nesagaadaaja probleemas praktiski vispaar. KAut kaada Flashu lapa jau saaka uzreiz mociities, bet visumaa bija ok.

    Visumaa, doma paarvaakties uz OPeru vieniigi esmu pieradis pie Xmarks ekstraam, bookmarku sinhronizaacija, tagad ar lietotaajdatus varu saglabaaat.

    Nezinu, varbuut kaads ko var piedaavaat prieksh Operas?

    #231785
    Aldis
    Participant

    Piekrītu samurajam par tiem RAMiem – man tas pats, tāpēc neskraidu riņķī un nesūdzos ka man firefox mēdz apēst ļoti lielu daļu RAM, un datoru pārsvarā arī izmantoju internetam, web izstrādei… spēles dzenāju maz, nu okei, vēl mūzika skan vnm. fonā! 🙂

    Lai nebremzētu Flashkas – iesaku add-onu: Flashblock, gan Mozilla FF, gan GC ir viņš. Cik esmu ar linux distributīvu testēšanu saskāries, Flashkas prasa diezgan lielu jaudu =] Arī Windowā browzers var sastāties ieejot pāris baneru kaspētās “Tēvēnet, delfi.. u.t.t..” 🙂

    #231786
    dzhonsons
    Participant

    grisha wrote:


    Visumaa, doma paarvaakties uz OPeru vieniigi esmu pieradis pie Xmarks ekstraam, bookmarku sinhronizaacija, tagad ar lietotaajdatus varu saglabaaat.

    Nezinu, varbuut kaads ko var piedaavaat prieksh Operas?


    “Opera link” linuksša versijai vai ta nav? (neesmu tā interesējies, tāpēc īsti nezinu)

    #231787
    grisha
    Participant

    Hmm, Opera man ir kas jauns… . Jaa, tas straadaa. Vieniigi atkal jaadomaa visur lietotaajvaardi un paroles 🙁 .

    IR Opera man patiikama, griezhaas smuki. Chrome man taapat kaa IE8 nepatiik, Triis dienas elementaaras lietas jaameklee. Chromei man tas dizains ar kaut kaa nepatiik, zinu ka var nomainiit. Vispaar, vairaak jau pieradums, pie vajadziibas, var lietot visus browserus, ja tikai netaa vajag paseedeet. PAr jaunajaam MS Office versijaam ar vareetu zhulti izkraameet, taa darbaa lamaajos, lai izdariitu elementaaras lietas. Tas nu gan mans personiigais viedoklis.

    #231788
    Professor35
    Participant

    Žēl ka Samurajs tā izrīkojas ar savu Firefox, tas nav glīti, rodas asociācijas ar saimnieku kurš ilgi audzina savu suni (vai lapsēnu), kopj to, iemāca tam daudzus trikus. Bet vienā jaukā dienā tas nopērk slavenā suņaudzētavā jaunu un veco nošauj vai atdod uz patversmi.

    Bet ja nopietni gribu iebilst Samuraja apgalvojumiem;

    1. Chrome dizains pievilcīgāks un praktiskāks

    FF arī ir tēmas kas kopē Chrome(arī Operu) un nekas jau netraucē izveidot FF dizainu kādu gribi nomainīt ikonas, skinus, tēmas, fona atēlus, pievienot vai noņemt tulbārus. Var burtiski pārvērst FF līdz nepazīšanai.Tātad vai FF būs pievilcīgs ir atkarīgs no paša tā lietotāja.

    2. Chrome daudz ātrāk startējas un atver lapas pie tā paša add-onu daudzuma kā uz FF

    Protams bez addoniem Chrome startējas ātrāk, bet addoni mēdz būt ļoti dažādi un šaubos vai Samurajs

    salīdzinot FF un Chrome starta ātrumu izmantoja pilnīgi analoģiskus addonus ar vienādām funkcijām un iespējām. Uz ļoti jaudīga datora šo brauzeru starta atšķirības būs minimālas. FF var arī ļoti pamatīgi optimizēt atslēdzot visu lieko un tā paātrinot tā darbu, var turēt FF uz ram diska, var izmantot programmu eBoostr kas man personīgi uz pusi samazina FF starta ātrumu, var uzlikt FF viss augstāko prioritāti procesos, var izmantot programiņu FirefoxPreloader (novecojusi) utt. Citiem vārdiem var panākt ka FF un Chrome starta laika atšķirības būs minimālas. Vēl vieglāk var pēc datora ieslēgšanas palaist FF un to izslēgt to tikai reizē ar datoru, līdz ar to FF starta laiks būs diezgan mazsvarīgs.

    3. Kaut arī lietoju dev versijas, nekad nekas nelago (salīdzinot ar FF 3.6.1, tagad daudzmaz izlabots)

    Es lietoju FF 3.5.8. un man nekas arī īpaši nelago neskatoties uz to ka es ar to patstāvīgi eksperimentēju. Ja rodas kādas problēmiņas es ātri ar tām tieku galā.

    4. Automātiskā web lapu tulkošana ar 1 klikšķi (lieliska lieta, ja vajag ko no ķīniešu vai japāņu valodas pārtulkot).

    Mans FF tulko web lapas ar vienu klikšķi vai ar vienu peles žestu no jebkuras valodas, arī kā tikko pārbaudīju arī no japāņu. Ar diviem klikšķiem iztulko arī iezīmētu tekstu.

    5. Vēl šis tas…

    To man grūti apstrīdēt jo nezinu kas ar to domāts, bet noteikti arī šīs apgalvojums nav īsti pamatots.

    #231789
    nevertell
    Participant

    1. Ir neobjektīvs. Daļēji neobjektīvs, ir dizains, kas ir smuks acij un ir dizains, kas ir ergonomisks. Hromam vairāk vietas ir atvēlēts pašai brouzēšanai nevis padebīliem tūlbāriem.

    2. Ir tāds termins “ārā-no-kastes”. Hroms ir ātrs uzreiz. Un plagini ar ir sabāzti pietiekami.

    3. Uz linuxa lietoju tikai hromes dev versijas, un problēmu NAV. Tev ir, bet tu redz salabo. Nafig man krāmēties ar brauzeri, ja visbiežāk es viņu izmantoju, lai risinātu kādas citas problēmas ?

    4. Priekš tam tev vajag vēl vienu addonu, kas sver tonnu, ja ?

    Faerfoks ir novecojis. Dažs varētu vēl piebilst “mēsls”, bet tā jau ar nav. Vienkārši ir brauzeri, kas ir labāki.

    #231790
    rATRIJS
    Participant

    Š ādu pašu pāreju es veicu pirms kāda pusgadai vai nedaudz vairāk. Tā kā pluginus nelietoju (izņemot FlashBlock, jo ļoti ceru, ka tuvajā nākotnē Flash izmirs – HTML5 FTW), tad Firefox man nesniedz nekādas priekšrocības.

    Protams, ka lietoju dev versiju. Visā visumā esmu ļoti apmierināts, taču tā kā tā ir dev versija, tad dažādi bugi ir satopami itim bieži. Something went wrong foršā lapa parasti parādās vairākas reizes dienā. Lieliski ir tas, ka tas nenograuj pašu pārlūku, jo katrs tabs ir cits process, tādēļ pēc refresha viss strādā kā nākas, parasti (ir gadījumi, kad kāds process paliek un tas ir jānokillo). Vēl tie updatei dažreiz mēdz atņemt jau esošo funckionalitāti. Pazuda man uz brīdi pin tabs funkcionalitāte, bet pēc dažiem updateiem atkal parādījās. Citam datoram atkal pēcāk pazuda. Diezgan random, bet ciešami.

    Lai nu kā – lietoju Chrome uz visām sistēmām (Linux, Mac, Win) un viss ir kedā.

    #231791
    Professor35
    Participant

    nevertell

    1.Foksam var atslēgt jebkuru paneli, man to personīgi ir tikai trīs – bookmark toolbar, tab bar, status bar. Uz Bookmark Toolbar man ir arī Omnibar tas ir apvienots url bar un search bar un kaudze pogu(button), viss ļoti kompakti. Pogas kuras maz izmantoju ir uz sidebar kuru var momentā ieslēgt un izslēgt novietojot kursoru pie ekrāna kreisās malas vai ar peles žestiem nekas pat nav jāklikšķina.Izvirtuši lietotāji var vispār atstāt tikai vienu paneli nelietojot pilnekrāna(fullscreen) režīmu un visu vadīt ar peles žestiem, kur var būt vēl erganomiskāk.

    2. To ka Chrome ir ātrāks uzreiz es taču arī rakstīju 2 punktā.

    3. Es teicu problēmiņas kuras man patīk pārvarēt un kuras es pats radu apzināti, FF pie tā nav vainīgs.

    4. Addons(custombuttons) kas dod iespēju tā tulkot sver 78 KB.

    #231792
    nevertell
    Participant

    1. Jau teicu, dizains ir subjektīva lieta, un tas, ko tu vari atslēgt vairs nav svarīgi.

    3. Foks sagādā problēmas pats par sevi, protams, katrā gadījumā savas. Hromam ar tādas bijušas, neviens nav tīrs.

    4. Pieredze rāda, ka vienalga kāds addons, visi bremzēs smagi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā