Veca VGA pret jaunu VGA

Sākumlapa Forumi Hardware Video un Audio Veca VGA pret jaunu VGA

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159526
    RicoPico
    Participant

    Te tāda lieta. Man piedāvā iegādāties vecu, bet jaunu (nelietotu) HD 4890 pa 78 €.

    VGA PCIE16 HD4890 1GB GDDR5/GV-R489UD-1GD GIGA-BYTE

    Fiksais parametru uzmetums:

    Chipset ATI Radeon HD4890

    Graphics memory size 1024 MB

    Memory bus 256 bit

    Memory type GDDR5

    Memory clock 3900 MHz

    GPU clock 850 MHz

    Max resolution 2560×1600

    Cooling system Fansink

    DVI 1

    HDMI 1

    DisplayPort 1

    Galvenais jautājums- vai te ir no kaut kā jāuzmanās? Vai mūsdienu VGA ir ar kaut ko pārākas par 2008-tā gada (EOL) VGA ar līdzīgu komplektāciju? Skatos, ka Dateksā 256-bit joslas platumi sākas cenā no 150€. Varbūt labāk pie tiem 78 € pielikt vēl daždesmit EUR un paņemt mūsu laikmeta VGA? Vai tomēr jāņem šis pats HD?

    #307300
    ruukjis
    Participant

    Nu, teiksim R7 250 un GT 640 būs biku knapākas par HD 4890, bet cena tā pati. Savukārt GTX 650 būs jau nedaudz ņiprāka par jamo, bet maksā jau 90 ērikus.

    Bet, ja nu tiešām gribas laiku pa laikam kaut ko uzgeimot, tad es rekomndētu sākt ar GTX 650 Ti vai R7 260X, visu, kas ir zem šīm, es personīgi uzskatu par aizvainojumu spēlei.

    #307301
    RicoPico
    Participant

    I’ve got the point- Ja izvēlēties, tad labāk svaigu R7 260X.

    Crow, kas tur bija ar to veikalingu un analogajām AMD VGA? Reiz kaut ko minēji, ka katrai jaunās paaudzes R* atbilst viena vecās paaudzes HD**** VGA.

    #307302
    ruukjis
    Participant
    #307303
    shadow118
    Participant

    GTX 650 Ti vietā ta jau drīzāk var likt GTX 750, cena apm tā pati, jauda plus mīnus arī, tikai elektrību rij uz pusi mazāk, un tomēr paaudzi jaunāka

    #307304
    Foxsk8
    Participant

    1. Nopērkot jebkuru PC tehniku, video karti, ramu, HDD, SSD, izejot no veikala tu esi zaudējis 50%. To der iegaumēt jebkuram kas vēlas šeit kaut ko nopārdot, nopirkt lietotu.

    2. Ja nav spiežama lieta, var likt 75% no iegādes cenas, bet ne vēlāk 9-12 mēnešus no iegādes brīža. Kur aitas tur X5 vai kāds cits lepns braucamrīks 🙂

    3. Tās kartes vērtība, ir nulle. Neskaties nekad uz kartes parametiem jo:

    3.a – Viņai nav garantijas

    3.b – Viņa ir morāli novecojusi un nemaksā neko, un reāli ir mazsvarīgi, par cik savā tālajā gadā par to ir maksājis tagadējais īpašnieks.

    3.c – Nepaspēsi izlasīt jaunākās ziņas iekš notepad.lv, kā samurajs paziņos kādu svarīgu jaunumu saistītu ar grafisko vidi.

    4. Iegādājies tehniku tādu, par kuru tu esi gatavs maksāt tik, cik tu gribi, nevis pārdevējs. Ja tev maks nespiež, vari pirkt arī ar pārdevējā cenu, un nosacījumiem, bet, tev pašam ir jāizvērtē, cik vajadzīga tev tā karte ir, un cik tu būtu ar mieru par viņu maksāt. Es nedotu vairāk par 30 eiro.

    Rezumējums:

    Mana esošā video karte spēj pavilkt šādas jaunākas spēes, cik nu jaunas, bet viss iet super. Man nav uber 360 monitoru kaudze, nespēlēju spēles uz max setingiem, jo to tikai dara “idiņi, kam senči visu nopērk, jaudīgi datori, utt.. bet ne no savas prakses iekrātās naudiņas”.

    https://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-220/specifications

    Iet labi šādas spēles ar standarta uzstādījumiem.

    BT3

    Tomb Raider 2013

    Resident evil 6

    Pavecākas spēlēs: Izslavētais “Krīzis”, visādi “Doom 3” utt.. Iet par vecais “Starcraft Broodwar”, kuru spēju jau 10 gadus. 😀

    Tas man kādu gadu, varbūt vairāk, jauna video karte izmaksāja nieka 23 Ls.

    Vai tiešām tev ir vērts barot kaut kādu “losi”, kura mērķis “jebkurš datortirdzniecdzības darījums no rokas ir ar mērķi kādu apčakarēt”.

    Es tieši uz “PC trade” šājā jomā esmu jau kopš tāds notepad.lv nemaz nebija sapņos. Tagad gan, nozares, specifika ir mainījusies.

    Rezumē:

    Sūti to idotu nafig.

    #307305
    Crow
    Participant

    Mhh… vienkājis māca akrobātu staigāt. Lasīt riebjas.

    #307306
    Foxsk8
    Participant

    Vārna, tu neesi ne uz pusi gudrāks par mani. Sēdi klusu savā kokā, kamēr tevi kāds nenogāž no tā. Tu man teorētiski te neesi vajadzīgs ne 100 gadus ar saviem stulbiem, nepārdomātiem, idiotiskiem “Vārnelējumiem”.

    Iedziļinies tēmā vispirms, un tad vārno. 🙂

    Kā reiz slavenais DL teica: “Ja tev nav sajēgas par tēmu, vai tu neesi lasījis grāmatu, bet viedoklis ir”, tad droši uztaisi tēju, pačamdi draudzeni un no rīta atnāc ar skaidru prātu un ieposto pilnu viedokli, par to, kāpēc cita cilvēka, lietotāja viedokis ir slikts, netaisns, nepamatots.

    Ja nemāki formulēt savu domu, neraksti vispār. Tavs zaļais niks, jeb status forumā nedod tev tiesības kādu nosaukt par “Vienkāji”. Ja kaut kas nepatīk, cep savus ctrl.lv, kursorus, un hitečus un citus hlamus, vai dodies ar zaļgano krāsu uz mirtuvi vai zābaku.

    #307307
    Crow
    Participant

    260X ir tieši tā pati 7790 ar 10% augstāku clock, 20% augstāku patēriņu un tikai 5% augstāku performance. Ja neskaita AMD Mantle priekšrocības, tad 750 Ti OC ir labāks pirkums: +5% cenas, ~tas pats performance, -40% patēriņa. Fanboi talking… err, no, seriously.

    #307308
    Crow
    Participant

    Nebūtu viens “PC trade” gadiem pieredzējušais gluži nesen vienā vietā prasījis, vai mATX plate ielīdīs ATX korpusā, vēl varētu padomāt. Savukārt otra sarakste ar “sadarbības partneri” liek nobālēt pat krītpapīram.

    #307309
    RicoPico
    Participant

    Tā, Joaņ, davaj uz pirkstiem:

    1. Par -50% izejot no veikala… Nu nepiekrītu gan. Ja nav atvērts iepakojums un ir svaigs garantijas talons, tad par preci var prasīt vismaz 80% no vērtības. Nu protams jāskatās arī kas par preci. Iziešana no veikala ir tikai viens no faktoriem kas samazina cenu. Ja esi to preci lietojis, aizticis ar saviem pirkstiem, knibinājis ar netīru nagu, nevīžīgi saslēdzis darba kārtībai- tad jā. -50%. Bet arī- ja ir čeki, visas garantijas, svaigs vizuālais- tad droši var prasīt visus 60-70% no vērtības arī lietotai mantai.

    2. Tā viš i’.

    3.a-c. Yes yes, tieši tāpēc esmu piesardzīgs.

    4. Zinkā ir? Tā karte man absolūti nav vajadzīga. Prioritātes nekādas. Bet taipat-laikā man ļoti gribas pabakstīt spēlītes Bioshock3…un vēl vairākas, kurām tagad neatceros nosaukumus. Ir tas ko dzīvē gribās, un tas ko reāli vajag. Un attiecībā pret to ko vajag, jauna videokarte ir tikai untums. Esmu eye-candy vergs. Man ir svarīga smuka attēla kvalitāte. Protams, apvienojumā ar lielisku gameplay. Bioshok sērija ir tāda. Un par smuku bildīti ir attiecīgi jāmaksā. Esmu gatavs atdot 100 EUR. Vismaz tā ir garantija, ka ies jaunākie industrijas šedevri. Varbūt ne uz ULTRA, bet savus gadus 3 nevajadzēs domāt par jaunu VGA.

    Ar Tavu GF 220 pat īsti nezinātu ko iesākt. Bakstīt 2008 gada spēles? Tās visas jau savulaik ir izbakstītas. Man pašam uz šo brīdi korpusā ir iesprausta GF210 karte (nopirku jaunu pa 10 Ls). Aizvakar kādu trešo reizi izgāju Dawn of WAR – Dark Crusade. Nekas prātīgāks ar to VGA nav iespējams- gribas ko ņiprāku. Mana nostāja ir tāda, ka ja jau pirkt, tad kaut ko puslīdz labu. Es saku- tā lai Bioshock Infinite, Mass Effect3, Deus Ex Revolution ietu uz MAX. Tad būšu apmierināts. Domājams, ka R7 260X vai 750 Ti OC tiktu ar to galā svilpodami.

    Redzēs, iespējams tomēr sanāks tuvākajā laikā apmierināt savu untumu.

    #307310
    akms47
    Participant

    Vakar beidzot tiku klāt pie jaunas kartes (garantija veči vairs nevēlējās krāmēties un iedeva kredītu). Piemaksāju starpību gtx770 un paņēmu R9 290x (jā jā, biju nvidia fans, bet gribējās palūrēt, ko ati pa šo laiku uztaisījis). Dārgi, bet es arī reiz gribēju paspēlēt visu uz max un atkal kādus gadus 4-5 nemainīt karti. Strādā jauki, neskatoties, ka dators mazliet novecojis. Pārliecinājos, ka starpība starp bildi ar ati vai nvidia ir atkarīga no spēles ražotāja (kam optimizēta). Rico ņem, ko jaunāku, bet no vidējā plaukta, lai kādu laiku var neraudāt, ka kaut kas neiet.

    #307311
    RicoPico
    Participant

    Vot! es tieši tā paša iemesla dēļ gribu AMD karti iepirkt. Visu mūžu esmu sēdējis uz Nvidia ražojumiem.

    Vārni, Tu esi krāns. Tagad sēžu un skatos uz Tavu 750 Ti OC. 😀 130 EUR vēl ir budžets, kurā varētu ierūmēties.

    #307312
    akms47
    Participant

    Tad ar R7 260x vai GTX 650 Ti var iekļauties 130 naudiņās. 750 Ti ir tikai 10 -15 starpība. Es jau netaupītu, ja ņemtu GF.

    #307313
    RicoPico
    Participant

    Da nē it kā… Rekur ir 750 Ti OC pa 130 naudiņām. To tad, laikam, arī ķeršu, tiklīdz būs lielāka rocība. Tevis minētais GTX 650 Ti maksā 100 EUR.

    #307314
    Foxsk8
    Participant

    Crow: Ja man ar korpusiem tā nekad nebūtu bijis “Bija viens pc trade no tava kontora 100 gadus atpakaļ”, es arī neko nebūtu prasījis. Otrām kārtām, mana un pārējā sarakste ir privāta lieta, kas varbūt īsti neattiecās uz šo topiku un parteru sarakstē nekādas tamlīdzīgas lietas netika runātas, drīzāk prasīts tas, ko var, ko nevar, kā arī norādīts uz sistēmas gļukiem un prasīts pēc paplašinātām opcijām. Tā kā es nezinu, kas aiz tava nika slēpjas, un ko tu tur dari, tad arī pie tā arī paliksim.

    #307315
    Crow
    Participant

    Hmm, a kas kaiš Asus GTX750TI-OC-2GD5, turpat pie savējiem?

    #307316
    RicoPico
    Participant

    Tu domā šo? Nez, vai ASUS ar kaut ko ir labāks par MSI? Maksā vienādi- 130 €.

    MSI ir lielisks mārketings. Militārās tehnoloģijas viņu produktos esot, vai zin. Area 51 svaigākie sasniegumi. 😀

    #307317
    Crow
    Participant

    Ak pareiz! Militārās tehnoloģijas! Carry on then! 😀

    #307318
    ruukjis
    Participant

    Kā MSI kartes īpašnieks varu tev teikt tikai vienu – turies no tā sūda pa gabalu. Kad tikko iegādājos savējo, jau nākamā dienā stiepu pa garantiju mainīt. Uzreiz pēc garantijas beigām noputēja glaunie Twin FrozrII ventilatori. Sev esmu apsolījis turpmāk turēties pie pārbaudītām vērtībām – Asus.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā