Tehnoloģiju jaunumi

Megvii izmanto mākslīgo intelektu pazudušu mājdzīvnieku atrašanai

Megvii, Ķīniešu MI (mākslīgā intelekta) startup (strauji augošs jaunuzņēmums) tipa uzņēmums, kas veido sejas atpazīšanas programmatūru valdības uzraudzības programmai, paplašina savu tehnoloģiju klāstu, lai atpazītu dažādas mājdzīvnieku sejas. Kā ziņo Abacus News, Megvii jaunā programma ir apmācīta atpazīt suņus pēc viņu degunu nospiedumiem – ļoti līdzīgi tam, kā cilvēku unikālo pirkstu nospiedumu atpazīšana.

Uzņēmums apgalvo, ka, izmantojot Megvii aplikāciju, ikviens var reģistrēt sistēmā suni, noskenējot suņa purnu ar viedtālruņa kameru. Līdzīgi tam, kā viedtālrunis reģistrē pirkstu nospiedumu pirksta nospieduma atpazīšanai, aplikācija piedāvā fotografēt suņa degunu no vairākiem leņķiem. Megvii apgalvo, ka precizitātes līmenis ir 95%, un caur aplikāciju jau vairāk kā 15 000 saimnieki ir atraduši savus pazudušos mājdzīvniekus.

Pēdējo gadu laikā mājdzīvnieku sejas atpazīšana kļūst arvien plašāk izplatīta. Arī ASV aplikācija Finding Rover izmanto sejas atpazīšanas tehnoloģiju, lai atrastu pazudušus kaķus un suņus.

Megvii apgalvo, ka aplikācija tiks izmantota vairāk nekā tikai mājdzīvnieku atrašanai. Ņemot vērā uzņēmuma sadarbību ar valdību, aplikāciju var izmantot arī, lai pārraudzītu necivilizētu suņu turēšanu un sodītu tos, kas suņus nepieskata un ļauj tiem vieniem staigāt bez pavadas.

Avots: The Verge

Atbildēt

Līdzīgi raksti