Jaunumi

Nokia būvē privātu 5G tīklu Lapzemes zelta raktuvēs

Nokia un Telia būvē privātu 5G tīklu zelta raktuvēs Ziemeļsomijā, palīdzot Agnico Eagle Finland digitalizēt savu darbību un izmantot Industry 4.0 lietojumprogrammas.

Privāts 5G tīkls nodrošina konkrētu veiktspējas līmeni noteiktam klientam. Nokia jau ir 380 privāto tīklu klienti visā pasaulē, tostarp 35 kalnrūpniecības nozares klienti.

Lai gan ir grūti apgalvot, ka 5G šajā gadījumā būs zelta vērts, Agnico Eagle cer, ka tīkls paātrinās uzņēmuma digitālo pārveidi. Nokia uzskata, ka tas ir ideāls piemērs tam, kā privātā infrastruktūra var palīdzēt organizācijām pat visattālākajos un visekstrēmākajos apstākļos.

“Šis ir vēl viens lielisks piemērs tam, kā sadarbība visā ekosistēmā ir būtiska, lai izstrādātu veiksmīgus tehnoloģiju risinājumus, kas atbilstu produktivitātes, drošības un ilgtspējas mērķiem,” sacīja Nokia Enterprise Solutions vadītājs Stefans Litjens.

Nokia industriālie privātie bezvadu tīkli nodrošina drošu un uzticamu savienojamību, lai apmierinātu mūsdienu kalnrūpniecības nozares stingrās operatīvās prasības, un 5G nodrošina vēl lielāku veiktspēju.”

Kittilä raktuvēs ir lielākais primārā zelta ražotājs Eiropā. Tās atrodas 900 km uz ziemeļiem no Helsinkiem un 150 km uz ziemeļiem no Arktikas loka Lapzemē. Tās jau aizņem 192 kvadrātkilomerus, un katru gadu tiek attīstīti aptuveni 16 km tuneļu.

Tīkls nodrošinās uzticamu, drošu, zemu latentuma pārklājumu visā plašajā raktuvju tuneļu labirintā, ļaujot Agnico Eagle komunikācijai savienot cilvēkus, iekārtas, sensorus, ierīces un transportlīdzekļus līdz pat 1 km dziļumā zem Zemes virsmas.

Tas ļaus uzņēmumam izvietot lietojumprogrammas ar reāllaika datu apstrādi, autonomus transportlīdzekļus, augstas precizitātes pozicionēšanu un sniegs iespēju cilvēku grupām komunicēt savā starpā. Tas viss uzlabos drošību raktuvēs, darba kvalitāti un efektivitāti.

Avots: Tech Radar

Atbildēt

Līdzīgi raksti