Tehnika

Pašbraucoši kravas auto Brazīlijas raktuvēs transportē dzelzs rūdu

Brazīlijas derīgo izrakteņu rakšanas uzņēmums Vale SA ceturtdien paziņoja, ka pirmo reizi savā Carajas kompleksā, kas ir uzņēmuma lielākā dzelzsrūdas ieguves vieta, ir sācis izmantot pašbraucošus kravas auto, jo turpina paplašināt bezpilota braukšanas tehnoloģijas pielietojumu uzņēmumā.

Uzņēmuma vadītājs Pedro Bemfica, kurš vada autonomo tehnoloģiju programmu stāsta, ka ar šādu tehnoloģiju izmantošanu uzņēmums plāno paaugstināt darba drošību un produktivitāti tā raktuvēs.

Seši pašbraucošie kravas auto Carajas raktuvēs ir gandrīz divreiz garāki un vairāk nekā trīs reizes platāki par parasto kravas automašīnu un spēj vest 320 tonnas dzelzsrūdas. Ievērojamie transportlīdzekļi darbosies kopā ar aptuveni 120 parastiem bezceļu transportlīdzekļiem. Uzņēmums līdz gada beigām plāno pievienot vēl četrus pašbraucošos kravas auto.

Uzņēmums prognozē, ka kravas automašīnas, kas darbojas nepārtraukti un lielākā ātrumā, samazinās degvielas patēriņu par aptuveni 5 procentiem un palīdzēs sasniegt uzņēmuma plānus, kas saistīti ar radīto siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu. Izmaksām, kas saistītas ar nolietojumu, arī vajadzētu būt zemākām, samazinot izdevumus, kas nepieciešami auto uzturēšanai un remontēšanai.

Uzņēmuma Brucutu raktuvēs ir autoparks ar 13 autonomiem bezceļu transportlīdzekļiem. Kopš to ieviešanas 2016. gadā nav noticis neviens negadījums.

Izpilddirektors sacīja, ka uzņēmums plāno ieguldīt $64 miljonus ASV dolāru jeb aptuveni 53.8 miljonus Eur, lai palielinātu pašbraucošo kravas automašīnu skaitu līdz 37 vienībām Carajas raktuvēs.

Avots: Gadgets360

Atbildēt

Līdzīgi raksti