Videospēles

Vīrietim par Pokemon kartiņas iegādi piespriež 3 gadus cietumā

Kādam ASV, Džordžijas štatā, dzīvojošam vīrietim piespriesti 36 mēneši cietumā pēc tam, kad viņš izmantojis COVID-19 atbalsta naudu, lai iegādātos retu Charizard Pokémon kārti. Pokémon kārtis ir populāras jau gadiem ilgi un daudzas no tām ir visai vērtīgas kolekcionāru vidū. Tās balstītas uz Nintendo 1996. gadā izlaistu videospēļu sēriju, kam sekoja dažādas multenes un mūsdienās populārā Pokémon Go viedtālruņu spēle.

31 gadus vecajam vīrietim ASV, Džordžijas štatā, piederēja neliels uzņēmums ar 10 darbiniekiem. COVID-19 pandēmijas radīto ekonomisko seku dēļ viņam tika piešķirts 85 000 ASV dolāru jeb aptuveni 78 000 Eur liels aizdevums. Šos aizdevumus valdībā veidojusi, lai palīdzētu maziem uzņēmumiem grūtajā ekonomikas krīzes laikā segt darbinieku algas un telpu īres.

Tomēr uzņēmuma īpašniekam bija nedaudz cits plāns. Pēc tieslietu departamenta ziņotā, par 57 789 ASV dolāriem jeb aptuveni 53 000 Eur vīrietis izlēmis iegādāties retu pirmā izdevuma hologrāfisku Charizard Pokémon kārti.

ASV apgabala tiesas tiesnesis izlēma likt uzņēmuma īpašniekam papildus  85 000 ASV dolāriem samaksāt vēl 10 000 ASV dolāru jeb aptuveni 9200 Eur lielu sodu un piesprieda 3 gadus cietumā. Viņam pēc trim cietumā pavadītajiem gadiem būs trīs gadu “uzraudzīta atbrīvošana”. Uzņēmuma īpašnieks arī piekritis reto Pokémon kārti nodot prokuroriem.

Avots: Polygon

Atbildēt

Līdzīgi raksti