Krievija – «pirātu cietoksnis Nr.1»

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Krievija – «pirātu cietoksnis Nr.1»

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149728
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_pir3_9b84d_1.jpg[/imgl]Business Software Alliance (BSA) izdevusi jaunu biļetenu, kurā par pasaules programmatūras pirātisma citadeli numur 1 nosaukta Krievija. Agrākā Ķīna atstumta tālākā plānā, nākamās “godpilnās” vietas ieņem Turcija, Brazīlija, Meksika. Varam pieņemt kā hipotēzi, ka komunistu Ķīnā BSA vienkārši neielaiž, jo nav dzirdēts, ka tur būtu sākuši masveidā pirkt licencētas programmas.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_bsa_4.jpg[/imgr]Paziņots, ka kopīgais nelegālo datorprogrammu īpatsvars pasaulē sastāda 41%. Kopējie industrijas zaudējumi sastāda 53 miljardus USD, uz katru industrijas nopelnīto dolāru 3-4 “aiziet gar degunu”.

    Bez tam konstatēta pakāpeniska pirātisma un kibernoziedzības saplūšana. Ļoti bieži atklāti gadījumi, ka krekotās programmās apzināti iekļauti datorvīrusi, kuri tad sekmē botnet tīklu veidošanu ar visām izrietošajām sekām.

    Avots

    #213687
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nav ko zagt, ja negribi problēmas! :p

    #213688
    Evers
    Participant

    zxcvbnmmn, mamma kabatasnaudu dod 100 Ls mēnesī ka tā vari teikt? 😀

    Nepazīstu ne vienu, kam nelicenzēta softa lietošana būtu radījusi problēmas, tā tieši atrisina vienu problēmu – palīdz izvairīties no kuņģa čūlas.

    #213689
    Crow
    Participant

    Sāk piegriezties tas izteikums par “lost sales”. Nu nebūtu es pircis to windoze, ofic, fotožop vai tildes (apbedīšanas) biroju, ja arī nebūtu pieejams torrentu lielveikalos. Un pieļauju, ka tas attiecināms uz diezgan lielu daļu citu līdzpilsoņu:

    pirated copy != lost money

    #213690
    lilmoder
    Participant

    _____________

    #213691
    Eudoxus
    Participant

    Jā, kārtējais apliecinājums tam, ka izpratnē par (intelektuālo) īpašumu īpaši neatšķiramies no mūsu austrumu kaimiņa. Un daži vēl izriež krūti un pasaka, ka bez maz vai pasaulei ir jābūt pateicīgai par to, ka viņi lieto pirated softu.

    #213692
    nevertell
    Participant

    Tas tapēc, Resni, ka, lai novērtētu intelektuālo “īpašumu”, vajag intelektu, kas ir nedaudz augstāks par 50. Tapēc puse latvijas atkrīt.

    #213693
    Kefīrs
    Participant

    lilmoder wrote:

    Es nepērku. Es novelku. Ja nevarētu novilkt – tāpat nepirktu, jo nav par ko. Kur zaudējums?


    Piekrītu par visiem 120%

    In Soviet Russia file downloads you.

    #213694
    Crow
    Participant

    @Eudoxus: Skaidrs, ka pasaulei jābūt pateicīgai. Nebūtu pirātu, sirdsšķīstajiem BSA un līdzīgu iestāžu darboņiem nebūtu darba. Nebūtu darba – nebūtu maizes, varbūt pat ģimenes auto vai jumta virs galvas. Mēs par viņiem rūpējamies! 😀

    #213695
    daGrevis
    Participant

    damncrow wrote:

    pirated copy != lost money

    Tieši tā… :lala:

    #213696
    TokRa
    Participant

    Kopēts nav zagts, taču Krievijai ir nekaunīgi daudz dabas resursu un ļoti maz demokrātijas.

    #213697
    iReinis
    Participant

    Vienkārši visiem tās industrijas pārstāvjiem ir jāsaprot, ka ir kaut kas cits jādara, nevis jākaro ar vējdzirnavām.

    Viņiem ir jānolaiž cenas, lai kāds izrādītu interesanti, piepelnīties viņi varētu ar reklāmu utt. ak šausmas, man tagad nav jādomā kā viņiem jāpelna, es domāju, kā man patērētājam ieekonomēt naudu, tāpēc lai viņi te neraud, ka visādi krievi ķīnieši, vai hvz kas viņus apkrāpj.

    #213698
    Eudoxus
    Participant

    Reini, ar kādām gan vējdzirnavām? Jau esmu vairākkārt stāstījis stāstu par to, kā pašlaik ir Polijā. Tur pietiek, ja kāds no taviem “draugiem” uzrakstīs iesniegumu mentiem, ka tu lieto nelicencētu softu un, tā teikt, tev atnāks pakaļ. Konkrētajā versijā, ko man stāstīja kāds poļu jurists, meitene bija nosūdzējusi savu puisi pēc tam kad viņi sastrīdējās. Kur te vējdzirnavas? Pienāks laiks un, iespējams, arī tev atnāks pakaļ. Tad varēsi klāstīt savus uzskatus par industriju vai par to, ka “kopēts nav zagts”.

    Mainīt vajag kaut ko nevis industrijā, bet likuma ievērošanas jomā. Galu galā daudzās valstīs pirātisma līmenis ir krietni zemāks nekā Krievijā.

    #213699
    Evers
    Participant

    lilmoder wrote:

    Es nepērku. Es novelku. Ja nevarētu novilkt – tāpat nepirktu, jo nav par ko. Kur zaudējums?

    Pareizi teikts

    Ja būs dzīvē mirklis, kad viss cits būs kārtībā un būs lieki līdzekļi, nebūs žēl samaksāt. Līdz tādai idillei, šobrīd skatoties, ir ļoti tālu. Ir daudz svarīgākas lietas, kur tērēt naudu, nekā absolūti nevajadzīgs krāna pagarinājums un labdara sajūta.

    Nu pieradināja un mācīja skolā tik ar Windows strādāt, ko es varu darīt… Nu nepieradināja pie linux, nu nepatīk man lietot linux, neapmierina manas vajadzības ne linux, ne softs uz linuxa. Neesmu mūķene klosterī 😀

    Starpi citu Bils Geits reiz teica: Ja zodziet, tad zodziet mūsu programmas, nevis citu! Un pareizi teica, jo jebkuram softa izstrādātājam būs izdevīgāk, ja lietotājs “zags” viņa programmu, nevis “zags” kāda cita programmu, vai vispār lietos bezmaksas risinājumu.

    #213700
    iReinis
    Participant

    Eudoxus- ar tādām dzirnavām, kā tas ir neizbēgami, ka mūzika utt, būs par brīvu, tas ir neizbēgami. Visi likumi ir apejami, tikai vēl tādi kā tu mazliet traucē, bet tas viegli padzīt malā. Nu nevajag pārpelnīt uz saviem darbiem un prasīt neadekvātu cenu, tad jau drīz sāksim visas programmas tirgot kā gleznas, kuru var nopirkt tikai izolēs par tūkstošiem un miljoniem. Saprotu, cilvēkam vajag atpelnīt ieguldītos līdzekļus, bet nevis pārpelnīt un sēdēt kā miljardierim.

    #213701
    Eudoxus
    Participant

    iReinis wrote:

    Eudoxus- ar tādām dzirnavām, kā tas ir neizbēgami, ka mūzika utt, būs par brīvu, tas ir neizbēgami. Visi likumi ir apejami, tikai vēl tādi kā tu mazliet traucē, bet tas viegli padzīt malā. Nu nevajag pārpelnīt uz saviem darbiem un prasīt neadekvātu cenu, tad jau drīz sāksim visas programmas tirgot kā gleznas, kuru var nopirkt tikai izolēs par tūkstošiem un miljoniem. Saprotu, cilvēkam vajag atpelnīt ieguldītos līdzekļus, bet nevis pārpelnīt un sēdēt kā miljardierim.

    Kaut kas būs par brīvu un kaut kas ne. Neņemos spriest pa nākotni, jo man atšķirībā no tevis nav kristāla bubmas, kurā no noredzēt.

    Kas attiecas uz softu, tad jau tagan nevienam nav nekāda morāla (par juridisku nemaz nerunājot) attaisnojama zagt, teiksim, windu, jo ir pieejams vesels lērums bezmaksas alternatīvu. Nepatīk? Tā jau ir tava problēma. Un ko nozīmē “pārpelnīt”. Kas tu tāds esi, lai noteiktu, cik daudz kurš drīkst nopelnīt?

    Bet joprojām smieklīgākais visā šajā paliek fakts, kā cilvēki pēkšņi sāk filozofēt par morāles problēmām, lai attaisnotu savu zagšanu.

    #213702
    bumbulis
    Participant

    iReinis wrote:

    Eudoxus- ar tādām dzirnavām, kā tas ir neizbēgami, ka mūzika utt, būs par brīvu, tas ir neizbēgami. Visi likumi ir apejami, tikai vēl tādi kā tu mazliet traucē, bet tas viegli padzīt malā. Nu nevajag pārpelnīt uz saviem darbiem un prasīt neadekvātu cenu, tad jau drīz sāksim visas programmas tirgot kā gleznas, kuru var nopirkt tikai izolēs par tūkstošiem un miljoniem. Saprotu, cilvēkam vajag atpelnīt ieguldītos līdzekļus, bet nevis pārpelnīt un sēdēt kā miljardierim.


    Tieši tā, kas tu tāds esi, lai noteikti ko un cik katrs var atpelnīt/pārpelnīt. Mans produkts – nepatīk, nepērc, lieku kādu cenu vēlos, ja gribi zagt un pieķeršu tevi, likšu aiz restēm. Tev lietot/pirkt neviens nespiež. Kas tev ir neizbēgami? Tev jau minēja Polijas piemēru, ja šādu sistēmu arī pie mums ieviestu, tad viss, kas tev būtu neizbēgams, ir sods! Divas trīs paraugprāvas un visiem ceļi trīcētu ko kačāt. Tev tiešām nav jādomā kā viņiem piepielnīties, viņi paši to māk minimums 50 reizes labāk. 😀

    #213703
    Andress
    Participant

    Zagt ir un paliek zagt. Visiem kaut cik jēdzīgiem softiem ir demo versijas, patīk, nopērc, nepatīk, aizvāc knaģus no klaviatūras vai sāc izmantot open-source risinājumus.

    P.S All big boys make they own tools.. ./configure ./make ./make install

    #213704
    rajah
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Un daži vēl izriež krūti un pasaka, ka bez maz vai pasaulei ir jābūt pateicīgai par to, ka viņi lieto pirated softu.


    nu es savā ziņā pat tam piekristu.

    parasts ierindas krievs no Krievijas dažbrīd IR inteliģentāks datortehnikas un programmatūras ziņā nekā ierindas amerikānis vai anglis.

    man pašam ir nācies pa telefonu skaidrot stulbam anglim kā tikt galā ar viņa Win Millenium. galu galā nonācu pie secinājuma ka viņi ir tiešām šajā ziņā daudz stulbāki nekā krievi. par to man ir teikuši arī anglijā dzīvojošie latvieši

    krievs ir izmēģinājis dažādas programmas un ilgāk lietojis tās, lai varētu pārzināt to daudzās niansēs, nekā anglis kam nauda kā spaļu un kas cer tikai ka pakaļu tam noslaucīs cits viņa vietā.

    zagt jau protams nav labi. bet vai sasodītais kalvītis nevarēja mums latvijā izkunkstēt lētākas cenas Win programmām, kad onkulis Bils te bija?

    #213705
    Funs
    Participant

    Pilnībā pievienojos viedoklim, ka ja nevari atļauties samaksāt par cilvēku darbu – nu tad meklē lētākas alternatīvas un ned*** internetā, ka baigo pakalpojumu izdari tam māklsiniekam vai programmētājam ar to ka viņa darbu nokačā torentā.

    Tomēr par softiem un konkrēti par jaunattīstības valstīm runājot, šeit interesanta medaļas puse no Wired redaktora:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OQCLCpyM_rM[/youtube]

    Te būs prieki visiem nabadziņiem, kas “zog ar lepnumu” 😀

    p.s.

    TokRa – ORLY? 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 66 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā