Novembrī gaidām astoņkodolu procesoru viedtālruņiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Novembrī gaidām astoņkodolu procesoru viedtālruņiem

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158918
    samurajs
    Participant

    MediaTek MT6592 būs pasaulē pirmais viedtālruņu procesors, kurā visi astoņi kodoli varēs darboties vienlaicīgi. Maksimālā taktsfrekvence – 2.0 GHz. Š obrīd uz jaunumu “parakstījušies” jau 8 ķīniešu ražotāji, ieskaitot Huawei, Lenovo un ZTE. Procesorus pēc 28 nm tehnoloģijas ražos kompānija TSMC, un pirmās partijas piegādās 20. novembrī. Īstais “astoņkodolnieku bums” sāksies tikai 2014. gada sākumā, kad ražošana būs noslīpēta.

    MediaTek apgalvo, ka visu 8 kodolu darbināšana padarīs plūdenāku spēļu animāciju, video atskaņošanu un tīmekļa pārlūkošanu. Pēc AnTuTu testiem MediaTek MT6592 uzrādīja 30,000 punktus. Tas ir daudz, bet mazliet mazāk nekā vadošajiem šābrīža čipiem kā Qualcomm Snapdragon 800. Tomēr interese ir, jo MediaTek produkts būs lētāks.

    Astoņkodolu procesori jau tiek ražoti, piem. Samsung Exynos 5410, bet tie būvēti pēc big.LITTLE arhitektūras, un vienlaikus darbojas tikai 4 kodoli.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_mediatekmt6592_1.jpg[/img]Avots

    #302853
    shadow118
    Participant

    Quote:

    Tas ir daudz, bet mazliet mazāk nekā vadošajiem šābrīža čipiem kā Qualcomm Snapdragon 800.


    Principā Snapdragons sanāk kā i5, un tie kā AMD 8-core 😀

    #302854
    mildaa
    Participant

    Man jau drīz būs kauns teikt, ka iekš manas kastes domā i5… Paralēli šiem pročiem vajag sākt ražot ārējās bateriju pakas, kā piemēram zibspuldzēm, svādāk sāk zust mobilitāte. Galvenais lai velk 3D spēles 1080p šaujamlūkā. Kāds vēl atceras telefona pamatuzdevumu!??

    #302855
    SFiX
    Participant

    Mūsdienās tas ir krietni vien mainījies. Vienu brīdi attapsimies, ka funkcija “zvanīt” ir pazudusi.

    #302856
    richijs
    Participant

    un ko tas dod? Ja veiktspēja ne tuvu nav līdzvērtīga intel. Ar apgraizītu linux vārdā Android

    #302857
    LooNeY
    Participant

    FUCK THIS SHIT! MAN JAU IEKŠ Ä€ STÄ€V 21kodols un es rullēju!!!!!!!!! TIK VECA TEHNOLOÄ¢IJA JUMS!

    #302858
    Anonīms
    Neaktīvs

    Piekāš optimizāciju, štancējam tik vairāk kores un programmisti lai tik salīmē kaut kā nebūt, pavilks tak.

    #302859
    jonjs
    Participant

    8 kodoli tas protams ir jauki. Tomēr cik tas gudrais telefons patērēs bateriju ar tiem saviem kodoliem?

    Mani gan šis interesē, kad viedtālruņiem tiks ražots atbilstošs akumulators, kas nebūs jālādē tik bieži.

    #302860
    Viestartss
    Participant

    jā, pie mums vēl telefoni ar palielāku baterijas ietilpību nav parādījušies. taču tas nenozīmē, ka tādi vispār nav. es no ķīnas iegādājos Lenovo telefonu ar 4000 mAh bateriju, aktīvi lietojot (tas, protams, ir subjektīvs vērtējums) 3 dienas izdzīvo, priekš manis normālā režīmā iztur 5-6 dienas, knapinoties varētu krietni pāri nedēļai izvilkt.

    garantijas neesamība mani maz uztrauca, jo es tīri eksperimentu un sportiskas intereses pēc viņam jau padsmit reizes esmu pārinstalējis softu – garantija tāpat būtu zaudēta.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā