Ubuntu 14.04 LTS pieejams lejuplādei

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Ubuntu 14.04 LTS pieejams lejuplādei

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159604
    samurajs
    Participant

    Precīzi pēc grafika Canonical vakar izdeva jauno ilgtermiņa Ubuntu 14.04 Trusty Tahr. Š is laidiens nozīmīgs galvenokārt ar paaugstināto stabilitāti un piecu gadu tehnisko atbalstu. No jaunu fīču skatupunkta Trusty Tahr neko revolucionāru nesatur. Canonical iecerējis šo laidienu kā mirušā Windows XP aizstājēju uzņēmumos: lūk, ja jums ir vārgs dators, uz kā Windows 7/8 darbināt nevarat, pamēģiniet Ubuntu, kuram minimāli vajag tikai 384 MB RAM, bet Lubuntu un Xubuntu ir vēl pieticīgāki. Padomāts arī, lai viss biznesam nepieciešamais būtu bāzes komplektācijā, specifisko Windows failu formātu atbalstu ieskaitot.

    Kas īsti jauns Ubuntu 14.04 LTS?

    Pirmkārt – Linux kodols 3.13 un atjaunināta lielākā daļa programmatūras. Viss ir noslīpēts un nopulēts ar aprēķinu uz 5 gadiem. No lietotāja ērtību ieviesti dažādi patīkami sīkumiņi:

  • * Var izvēlēties aplikāciju menu vietu

    * No
    launchera
    var minimizēt programmu logus

    * Lielāks launchera ikonu izmēru diapazons: 16-64 pix

    * Izskata uzlabojumi ļoti augstas izšķirtspējas displejiem

    * Nogludināti logu stūri

    * Logi bez rāmīšiem

    * Jauna valodas statusa ikona

    * GNOME Control Centre sistēmas iestatījumi aizstāti ar Unity Control Centre

  • [img]https://notepad.lv/userpix/28_ubuntu1404desktop2620x388_1.jpg[/img]

    Info un lejuplāde visām Ubuntu versijām: Ubuntu Wiki

#307920
BlackHalt
Participant

Doh…

Kubuntu arī iznāca…

Man Kubuntu aiztāj Windows 7/8, jo man dators ir jauns un spēcīgs, bet Windows 7/8 nespēj izmantot to.

“No lietotāja ērtību ieviesti dažādi patīkami sīkumiņi” neatbilst, ja esi izvēlējies, piemēram, Kubuntu.

#307921
garaisezis
Participant

– Praktiski nav būtisku jaunu funkciju vai iespēju

Ko tad gribējāt, lai pankūkas varētu tas cept.

#307922
ruukjis
Participant

Quote:

Man Kubuntu aiztāj Windows 7/8, jo man dators ir jauns un spēcīgs, bet Windows 7/8 nespēj izmantot to.


O’rly? Piemēram, kas ir tas neprātīgais resurs, ko Win7 nespēj izmantot?

#307923
BlackHalt
Participant

Neko.

Neprot izmantot manu ext4 disku.

Neprot izmantot killall windauņi komandu.

#307924
ruukjis
Participant

Tam ko to mini nav nekāda sakara ar resursiem – tikai personiskas simpātijas pret OSi.

#307925
BlackHalt
Participant

1TB disks ar EXT4 ir resurss.

#307926
aoma
Participant

Vai tad grūti uzlikt kaut ko šādu?

[img]https://www.bildites.lv/images/17ubkt4gyjk8welrc34s.jpg[/img]

#307927
poisins
Participant

Kā šis pret portatīvo datoru baterijām izturās?

Pagaidām visi linukši (izņemot BackTrack, kurš pats par sevi ir vecs kā zeme) man bateriju norij mazāk kā 50min. laikā, kamēr Windows mierīgi izdzīvo veselas 3h.

#307928
BlackHalt
Participant

Pilnvērtīgi lietot, nevis tūli 😀

Caur d**su es arī protu ļoti daudz. Ptfu!

#307929
ruukjis
Participant

1TB ir resurs, ar kuru Windulis tīri labi tiek galā, Ext4 ir faailu sistēma – nekāda sakara ar resursu, gluži tāpat kā OS.

#307930
richijs
Participant

Ta nekādi neizturās, kā jau viss ubuntu taisīts caur dirs,..

Nu nemāk neviens linux izmantot tikpat produktīvi bateriju kā windows.

#307931
Jaunzems
Participant

Es gan uzskatu, ka vislabākais baterijas menedžments ir Mac…

#307932
nevertell
Participant

Problēma ir divpusēja. 1. kārt ražotāji implementē ACPI nevis tā, kā tika nolemts pēc standarta, bet tā, kā to interpretē Windows. Kas ir sāpe protams. Otra lieta, ir, ka jau sen ir patch’i un citas lietas, lai kārtīgi menedžētu bateriju. Laptop mode, agrāk bija Jupiter, abi perfekti paveic savu darbu. Ir arī Inteļa rakstītais powertop’s.

Runājot par hujbuntu, lai taču atsitās pret sienu. MIR faggoti. Tomēr beigās iespiedās un apēda savu kaku, kad debiānis izlēma lietot Systemd un šie ar beigās pieņēma to.

#307933
BlackHalt
Participant

datorresurss

Quote:

Jebkura datu apstrādes sistēmas sastāvdaļa, kas nepieciešama vajadzīgo darbību veikšanai. Piemēri: krātuves, ievadizvades bloki, viens vai vairāki apstrādes bloki, dati, datnes un programmas.

https://termini.letonika.lv/Term.aspx?tabindex=1&search=datorresurss&indefinition=False&subject=0&allak=False&language=0

#307934
ruukjis
Participant

Patiesībā, vārdu “resurss” šajā diskusijā ievazāju es, acīmredzami nezinot tā nozīmi – lai nu paliek. Mani vairāk interesēja vai tiešām Winda netiek galā ar kādu dzelzi? Nezinu, nu, piemēram, vai tev ir terabaits RAMa, kuru Windulis nejēdz izmantot, vai pašlodēta videokarte?..

#307935
shb-
Participant

Mani iepriecina tas, ka optimus supports ar katru relīzi sāk izskatīties ar vien labāk. Kā īstenam līkrocim uz 12.04 man ar bumblebee nesanāca nekas, uz 13ā uzliku nvidia-prime, kas +- gāja kā nākās, ja neskaita šādu tādu čakaru ar hdmi, kas piewairots pie nv kartes (vajadzēja manuāli mainīt xorg.conf katru reizi kad kkas tika lietots uz tā hdmi). Savukārt uz 14 viss strādā out-of-box, ieskaitot nelaimīgo hdmi portu – control panelī nomainīju opensource nvidia draiveri ar nvidijas īpašo un tas arii viss. Tāpat nokačāju steam, uzliku duke nukem magatron un arī uzreiz viss aizgāja. Unity arī ar katru relīzi sāk izskatīties ar vien labāk, lēnām tuvojoties komerciālo risinājumu kvalitātei.

#307936
DeFg
Participant

Diemžēl šī sistēma neaizņem tikai 384MB (…kuram minimāli vajag tikai 384 MB RAM…) , bet daudz vairāk stāvošā stāvokli (neslēdzot nevienu programmu , vienkārši ieslēdzot sistēmu) , daudz vairāk es domāju 520 MB kā minimums uz 32 bit versijas.

Tieši aizvakar biju testējis pa reiziei abas(32bit,64bit) instalējot ka apakšsistēmas datorā.

#307937
E-500
Participant

Launcher – palaidējs, menu – izvēlne.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā