10 mīti par FireFox

Sākumlapa Forumi Software Pārlūkprogrammas 10 mīti par FireFox

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 37 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149194
    linx
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/bultyw8qc3jkhkz3wf8k.gif[/imgl]1. “FireFox ir pilnīgi bezmaksas” – Mozilla Firefox ir open source jeb atvērtā koda programma, tomēr dažu tās elementu izlplatīšana ir ierobežota. Firefox ir reģistrēta preču zīme kā arī tās logotips un tie ir aizsargāti ar likumu.

    2. “FireFox nav peļnu nesošs projekts” – tā nu nebūt nav, pagājušajā gadā Mozlilla guva 66 miljonus ASV dolāru lielus ienākumus pateicoties FireFox pārlūkprogrammai. 80% ienākumu nāk no Google, kurai ir noslēgts sadarbības līgums ar Mozilla, piemēram, google meklētāja integrēšana pārlūkā u.c. lietas.

    3. “FireFox 2 patērē daudz mazāk operatīvās atmiņas resursus nekā Internet Explorer 7” – patiesībā FireFox patērē vairāk resursus no operatīvās atmiņas, nekā Internet Explorer 7.

    4. “FireFox ir stabils” – diemžēl šis pārlūks var kļūt ļoti nestabils, ja rodas kļūdas šablonu (theme), spraudņu (plugins) u.c. personalizācijas elementu kļūdu gadījumā.

    5. “FireFox ir drošs” – augsta apdraudējuma līmeņa kļūdas pārlūkā 3.0 tika atrastas jau 5 stundas pēc tā iznākšanas un Mozilla programmētāju komandai prasīja mēnesi, lai tās novērstu.

    6. “FireFox ir drošākā interneta pārlūkprogramma pasaulē” – pēc analītiķu izpētes, par drošākos grafiskās vides pārlūkprogrammu tika atzīta Opera.

    7. “FireFox ir pieejami papildinājumi, atšķirībā no Internet Explorer” – Internet Explorer pārlūkprogrammas papildinājumi (add-ons) ir jau kopš 1997. gada, kad tie tika ieviesti Internet Explorer 4.0

    8. “FireFox ieviesa tabulāciju jeb tabs” – pirmie tabulāciju savos pārlūkos ieviesa Opera.

    9. “FireFox ir tabulācija, atšķirībā no Internet Explorer” – arī IE 6 ir tabulācijas sistēma, izmantojot MSN Toolbar un IE 7 tā jau ir bez jebkādiem papildus papildinājumiem.

    10. “FireFox labi attēlo pilnīgi visas web lapas” – ir web lapas, kuru izstrādē tās tika testētas tikai izmantojot Internet Explorer, vai arī tās satur ActiveX, tādēļ nav pamata uzskatīt, ka pilnīgi visas mājaslapas tiks attēlotas kā tās tika iecerētas.

    #205479
    RicoPico
    Participant

    Nu nezinu gan… Tādi pašķidri tie pagalvojumi izskatās!

    #205480
    darklight
    Participant

    Tūlīt sāksies FF fanātu klaigāšana 🙂 Smags un neērts pārlūks, tomēr arī pats pašlaik lietoju, jo nevaru piedabūt Operu pilnvērtīgi darboties uz Ubuntu. Bet uz Windows pašlaik nav nekā labāka par Chrome.

    #205481
    izredzētais
    Participant

    cik vecas tās ziņ as ir? līdz šim biju domājis, ka chrome ir drošākais pārlūks..

    #205482
    linx
    Participant

    Nejauši netā uzdūros vienai lapelei, kurā šāds brīnums bija rakstīts, tā kā pats neesmu izdomājis no zila gaisa :p

    #205483
    Wuu
    Participant

    Katram browserim ir savi mīnusi ,bet FF to ir daudz mazāk. Pārējie ir nelietojami draņķi.

    #205484
    samurajs
    Participant

    Wuu: ja tu šitā vari izteikties, tad tev toč skrūvītes izbirušas… FF ir labs, bet uzskatu, ka Opera ar 10. versiju uzsākusi pilnīgi jaunu ēru pārlūku attīstībā.

    #205485
    ehex
    Participant

    Nav jau ne vainas tam FF, bet es kopš 3.5 iznākšanas pārgāju uz Hromu, dēļ tā lēnā Startupa , kas mani drausmīgi nokaitināja. Nez vai tā ta kā bija domāta kā jauna, unikāla funkcija jaunajā versijā?! Tad es labāk dzīvoju bez addoniem nekā gaidu minūti, lai man pārlūks atveras.

    #205486
    ob1
    Participant

    ehex, FF nav pie vainas. Man ver.3.5.1 atveras pat nedaudz ātrāk nekā 3.1.

    #205487
    ehex
    Participant

    Es domāju, ka tur ir kaut kāds bugs, jo esmu lasījis, ka daudziem tādas pašas problēmas atjauninot uz 3.5. Addoni man atslēgti un to ko tur Mozilla piedāvāja kā risinājumu, ka jāiztīra visi browser cache arī nekam neder. 3.5.1 arī nepalīdz. Nez, varbūt man ir līkas rokas un vēl nezin kas , bet šajā gadījumā man vieglāk sanāca pāriet uz Chrome.

    #205488
    Evers
    Participant

    Man vienalga ko lapsufobisti raksta 😀 , FF man vienmēr ir bijis vislabākais 🙂 , lietoju jau daudzus gadus un vienmēr esmu bijis pilnīgi apmierināts gan ar darbību, gan iespējām, gan ērtumu, arī nekādas problēmas absolūti nekad nav bijušas.

    #205489
    rajah
    Participant

    izredzētais wrote:

    cik vecas tās ziņas ir? līdz šim biju domājis, ka chrome ir drošākais pārlūks..


    da tu ko??????? es gandrīz ar saldējumu aizrijos.

    #205490
    aoma
    Participant

    3. punkts jau nu toč ir kā kulaks uz acs! Š…ammā pamatīgi gan operatīvo, gan arī CPU, vienīgais mierinājums, ka Safari to dara vēl aktīvāk 😀

    Nevaru sagaidīt Operai final versiju.

    #205491
    msh
    Participant

    Operatīvo māk apēst jebkurš pārlūks, kuram ir tabi, vienīgi ff vismaz līdz šim bija domāts lietot IE stilā un IE lietotājiem – ar vienu atvērtu lapu, kuru pēc tam aizver – tur, protams, operatīvās pateriņš nekāds dižais nerodas 😀 Opera vismaz ramu norij lietderīgos nolūkos – nokešojot lapu – nospiežot “back”, viss notiek, nevis kā ff, kur sāc gaidīt, kamēr tā lapa ielādējas 😀

    #205492
    daGrevis
    Participant

    Mani apmierina FF, esmu mēģinājis visus, bet FF tomēr vislabāk pievelk… 😕

    #205493
    izredzētais
    Participant

    Quote:

    izredzētais rakstīja:

    Quote:

    cik vecas tās ziņ as ir? līdz šim biju domājis, ka chrome ir drošākais pārlūks..

    da tu ko??????? es gandrīz ar saldējumu aizrijos.


    sorry, es tā negribēju 😀

    laikam esmu pārāk naivs… 🙂 https://www.switched.com/2009/03/24/is-google-chrome-the-safest-web-browser-hackers-seem-to-think-s/

    #205494
    Wuu
    Participant

    samurajs wrote:

    Wuu: ja tu šitā vari izteikties, tad tev toč skrūvītes izbirušas… FF ir labs, bet uzskatu, ka Opera ar 10. versiju uzsākusi pilnīgi jaunu ēru pārlūku attīstībā.


    Noteikti ,prieks par tevi! :lala:

    Edit: Ko tad tanī 10 tu saskati tik inovatīvu? Failu apmaiņu? Web Serveri? :mod:

    #205495
    samurajs
    Participant

    Wuu: štrunts par to unite, bet Opera 10 ir kļuvusi jēdzīgi sakonfigurējama, startējas stipri ātrāk par jaunajiem FF, un man patīk tā Turbo fīča. Ja kāds taisās lietot priekšapmaksas mobilo internetu, kur jāmaksā par katru MB kā Z.Zivtiņai – tas sapratīs Turbo vērtību.

    Es nav Operas fans ar stāžu, sēžu uz FF3.5, bet pēdējā laikā lietoju Operu aizvien biežāk.

    #205496
    Wuu
    Participant

    Nē nē paldies varbūt tur ir labas fīčas ,bet tur ir vel vairāk kakaini tracinošu lietu…

    #205497
    samurajs
    Participant

    Wuu wrote:

    Nē nē paldies varbūt tur ir labas fīčas ,bet tur ir vel vairāk kakaini tracinošu lietu…

    Bet es iemācījos visas tās kakas atslēgt…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 37 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā