Automatix

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Automatix

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145876
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20071027084807381.jpg[/imgl]Kas tas tāds?

    Tie, kuri jau apsildījuši degunus *NIX lauciņā, noteikti zinās, kas tas par zvēru. Pārējiem pateikšu: tā ir īpaša Linux programma, kura ļauj uzinstalēt populārākās programmas pilnīgi automātiskā režīmā ar pāris peles klikšķiem. Pēc būtības Automatix ir vienkārši lietotāja grafiskā saskarne (GUI), līdzīga Synaptic, kura imitē komandu ievadīšanu terminālī. Atšķirība ir tā, ka Automatix’ā viss ir uzreiz saprotams un pārskatāms. Š ā iemesla dēļ varu ieteikt katram jaunajam Linux lietotājam šo programmu kā pirmo, kuru instalēt. Automatix ir savi repozitoriji, kuri paši pievienojas failam ‘sources.list’ pie instalācijas.

    Iespējams, ka Automatix’ā uzreiz neparādīsies programmu pašas jaunākās versijas,bet par to tās būs pārbaudītas, un tiks izslēgti nepatīkami pārsteigumi.

    Kā pie tā tikt?

    Pagaidām Automatix spēj darboties kopā ar Ubuntu (Kubuntu, Xubuntu), Debian 4.0 un vēl pāris mazākpazīstamiem distributīviem. Visa informācija ir mājaslapā.

    Var iet parasto apt-get ceļu, bet uz Ubuntu var arī vienkārši lejupielādēt vajadzīgo deb failu un atvērt to ar dubultklikšķi. Instalācijas process soli pa solim smalki aprakstīts šeit. Š ī gan ir Debian versija, bet uz Ubuntu nekas vizuāli neatšķirsies.

    Ko tur labu var dabūt?

    -chat klientus AMSN, Xchat, Skype u.c.

    -audio/video kodeku pakas, Firefox pluginus: flash player, Sun Java u.c.

    -jaunu Windows programmu un spēļu emulatoru CrossOver Office (kā arī Wine)

    -nVidia draiverus

    -p2p klientus DCPP, Amule, Bittornado u.c.

    -Email klientu Thunderbird 2.0

    -lielu media pleijeru klāstu

    -ļoti labu NTFS/FAT32 partīciju montētāju r-w režīmā

    -bilžu organizatoru Google Picasa

    -WMware analogu VirtualBox

    -Pārlūkus Opera 9 un SwiftFox

    -daudz dažādu servisprogrammu u.c.

    Programmas (Boot-up Manager) instalācijas piemērs:

    1. Palaižam Automatix

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20071027084909373.png[/img]

    2. Atķeksējam vajadzīgo programmu un spiežam Start

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20071027085352531.jpg[/img]

    3. Skatāmies, kā mums raiti norit lejupielāde un instalācija, un priecājamies!:)

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20071027085511770.jpg[/img]

    #169134
    osh
    Participant

    Ubuntu 5.10 laikos šis zvērs izskatījās krietni primitīvāks. Un sačakarēja man toreiz sistēmu. Kopš tā laika vairs neuzticos visādiem hujomatiksiem.

    #169135
    usins
    Participant

    Es nezinu, man šitas nepatīk. Uz ubuntu 7.06 man šis visu grafisko vidi nobrucināja.

    #169136
    samurajs
    Participant

    usins wrote:

    Es nezinu, man šitas nepatīk. Uz ubuntu 7.06 man šis visu grafisko vidi nobrucināja.

    Nestrīdos, uz 7.06 patiešām tas spēj nonest pat kerneli :rofl: :rofl: :rofl: Bet uz 7.04 iet griezdamies un uz debian 4.0 tāpat!

    #169137
    osh
    Participant

    In the meanwhile, Ubuntu’s Matthew Garrett has created a stir when he published the findings about Automatix, a popular third-party software utility that significantly extends the capabilities of a desktop Ubuntu system. The report concludes that Automatix is “actively dangerous to Ubuntu.” The report provides a very long list of issues found in the Automatix code, ranging from cosmetic ones, such as missing man-pages, to serious problems, such as lack of dependency management or potential race conditions that could seriously damage the installed system. The author has found that Automatix is not only unsupportable in its present state, the design of the software package makes it impossible to fix its problems. Nevertheless, the report also suggests that the functionality provided by Automatix could still be implemented: “A more reasonable method of integrating Automatix’s functionality into Ubuntu would be for the Automatix team to provide deb files to act as installers for the software currently provided. These could then be installed through the existing package manager interfaces.”

    Š…emts no Distrowatch Weekly.

    #169138
    samurajs
    Participant

    Jap, gadās visādi, bet no savas pieredzes varu teikt, ka tikai VMware Server man neizdevās caur Automatix uzlikt. To tad no sources uzdabūju. Viss pārējais sortiments aizgāja svilpodams:)

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā