Microsoft Office 2010 jau mazumtirdzniecībā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Microsoft Office 2010 jau mazumtirdzniecībā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151439
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_microsoftoffice2010_1.jpg[/imgl] Š odien, 16. jūnijā, Microsoft Office 2010 jau ir pieejams mazumtirdzniecībā gan Latvijā, gan vairāk kā 35 000 tirdzniecības vietās visā pasaulē un arī Microsoft mājas lapā Office.com.

    Jaunā Office 2010 izstrādāta, balstoties uz pētījumiem par darba paradumu maiņu: darbs ārpus darba vietas un ārpus darba laika, vairāk tiek tērēts laiks informācijas apstrādē un biežāk strādāts ar video un skaņas datnēm. Tāpēc Office 2010 pieļauj ērtu darbu gan ar datoru, gan mobilo tālruni un interneta pārlūkprogrammām, kā arī sniedz līdz šim nebijušas iespējas vairākiem lietotājiem vienlaikus strādāt ar teksta dokumentiem, tabulām vai prezentācijām, neatkarīgi no lietotāju atrašanās vietas.

    Ar Office 2010 ērtāka un efektīva informācijas apstrāde

    Tirgus pētījumu kompānija Forrester ir izpētījusi, ka 84% darbinieku dažādās pasaules valstīs strādā ārpus savas darba vietas, bet 47% darbinieku strādā virsstundas1. Turklāt Forrester pētījums apliecina, ka milzīgā informācijas apjoma dēļ ievērojama darba laika daļa tiek pavadīta neefektīvi – 20% no darba dienas darbinieki pavada tikai un vienīgi, lai sameklētu jau iepriekš izstrādātos dokumentus, nevis radītu jaunu saturu.

    Jaunā Office 2010 programma izstrādāta, lai ļautu lietotājiem ikvienā vietā un laikā piekļūt saviem dokumentiem un vienlaicīgi rediģēt tos. Tas ir ērti ne tikai tad, ja darbinieks daudz strādā ārpus biroja, bet arī tad, ja ir vairāki darba grupas locekļi, kas nestrādā vienuviet, piemēram, atrodas dažādos birojos vai pat valstīs. Turklāt veikt izmaiņas var ne tikai no datora, bet arī tālruņa vai pat interneta pārlūkprogrammas.

    Ērtāks darbs ar attēliem, video un mūzikas datnēm

    Pētījuma apliecina, ka jau ceturtdaļa no informācijas, kas tiek radīta un patērēta, ir attēlus, video vai skaņas saturoša. Tāpēc Office 2010 programmas Word, PowerPoint un Excel ir papildinātas ar jaunām funkcijām ērtākai attēlu, video vai mūzikas datņu apstrādei.

    Piemēram, PowerPoint 2010 un Word 2010 ir ērta attēlu un video datņu ievietošana un apstrāde, kas turklāt ļauj bez papildu programmu palīdzības saīsināt vai kā citādi apstrādāt video datnes.

    Jaunums Excel programmai ir sīkdiagrammas – diagramma vienas šūnas lielumā, kas blakus tabulai dod ieskatu par apkopotajiem datiem un ļauj ērti analizēt iegūtos datus, neveltot papildus laiku diagrammu veidošanai.

    Ieguldītais programmatūras iegādē sniegs atdevi pusgada laikā

    Forrester pētījumā secināts, ka izdevumi, kas saistīti ar Office 2010 programmas iegādi, uzņēmumos vidēji var tikt atpelnīti 7,4 mēnešu laikā, bet trīs gadu laikā atdeve no ieguldījumiem ir trīskārša jeb vairāk nekā 300%. Tas skaidrojams ar iespējām efektīvāk apstrādāt lielu informācijas apjomu, IT administratīvo izdevumu ietaupījumu, efektīvāku un ātrāku darbinieku savstarpējo saziņu dokumentu apstrādē, mazāk ieguldītā laika, kas atvēlēts sanāksmēm, un mazāki izdevumi darbinieku ceļošanai.

    Forrester pētījuma rezultāti apliecina, ka ar Microsoft Office 2010 palīdzību katrs uzņēmuma darbinieks var ietaupīt līdz pat 2 nedēļām darba laika gadā.

    #238574
    samurajs
    Participant

    Microsoft jau subsidējis jaunā projekta reklāmai 80 miljonus “zaļo”! Ko tik par to naudiņu nevarētu dabūt gatavu…

    70% summas nodedzinās TV reklāmas rullīšu veidā ar devīzi “Make It Great”…

    #238575
    Aldis
    Participant

    shady wrote:


    Ieguldītais programmatūras iegādē sniegs atdevi pusgada laikā

    Forrester pētījumā secināts, ka izdevumi, kas saistīti ar Office 2010 programmas iegādi, uzņēmumos vidēji var tikt atpelnīti 7,4 mēnešu laikā, bet trīs gadu laikā atdeve no ieguldījumiem ir trīskārša jeb vairāk nekā 300%. Tas skaidrojams ar iespējām efektīvāk apstrādāt lielu informācijas apjomu, IT administratīvo izdevumu ietaupījumu, efektīvāku un ātrāku darbinieku savstarpējo saziņu dokumentu apstrādē, mazāk ieguldītā laika, kas atvēlēts sanāksmēm, un mazāki izdevumi darbinieku ceļošanai.

    Forrester pētījuma rezultāti apliecina, ka ar Microsoft Office 2010 palīdzību katrs uzņēmuma darbinieks var ietaupīt līdz pat 2 nedēļām darba laika gadā.

    Par gudru es šo frāzi, ne arī pētījumu nesauktu. Kas? Darbiniekiem mazak ēst vajadzēs, iet uz WC, tikai tapēc ka jaunāks MS Office? 🙂 Pie reizes, dokumentu apstrādāšana, epastu sūtīšana, komunikācija tik ļoti spēs mainīties ka nevajadzēs braukāt pa komandējumiem, pārvadāt dokumentus, parakstīt tos e.t.c.? 😀 Arī pirms digitalizācijas laikmeta, kad parādījās pirmie datori, cilveki sprieda – re, cik forši, būs mazak papīri jātērē, jo visu tač var pierakstīt datoros, failos noglabāt.. un tā… Bet ieguva tieši pretējo efektu, visi kam nav slinkum, tik printē laukā nozīmīgus un mazāk nozīmīgus palagus.

    Gadā ir 52 nedēļas. 2 nedēļas ietaupīsies lietojot Office. Zato Windows *bling bling* paceļot, nolaižot logu to neizdara momentāni, bet gan katru reizi ar pussekundes aizkavi, jo parāda lodziņa uzelšanos no tāskbāra ar specefektu. To cilvēks izdara ļoti bieži, strādājot uz PC + vēl pieskaitam programmas ielādes laiku – cik no gada mēs pakāšam laiku, skatoties uz *blingbling* un gaidot programmu ielādi? 🙂

    #238576
    jonjs
    Participant

    Nu labi Windows iet kopā ar dzelzi kāds priecīgs nopērk sev datoru ar Win 7 uz borta. Bet nu Offiss jau ir jautrāka padarīšana. Protams uzņēmumos tas ir jāpērk, jo citādi BSA pie dziesmas var paņemt, bet mājās manim domāt vairumam offiss ir krakots.

    Mani tikai interesē viena lieta vai cilvēki nevarētu ietaupīt lietojot OpenOffice. Ja nu pēkšņi Latvijā vairums sāktu lietot Oo 🙂

    Ar to es domāju valsts iestādes un privātus uzņēmumus.

    Protams, ka MS office ir līderis, bet kāds viņš bija gadus 10 atpakaļ, nu ražības ziņā u.t.t. vai patiesi tas Oo ir tik ļoti slikts?

    #238577
    samurajs
    Participant

    Ta nav jau slikts (un IBM Lotus Symphony vēl parocīgāks), bet ko lai dara ar visu to blondo sekretārīšu parku, kas tikko ko nepazīstamu ieraudzījušas – uzreiz metas histērijā? 😀

    #238578
    Crow
    Participant

    jonjs wrote:

    vai patiesi tas Oo ir tik ļoti slikts?


    O_o DOS NOT HAS TEH RIBBON!! OK IT HAS BUT ITS NOT SOO KEWL!! EPIK FAIL EAT DAT! RIBBON FTW! :lala:

    #238579
    Evers
    Participant

    Ja jāizvēlas starp MS Office 2007 un 2010, tad izvēle man krīt uz pēdējo, Ribbon ta Ribbon, bet kautkā acij tīkamāks liekas. 🙂

    #238580
    jonjs
    Participant

    samurajs wrote:

    Ta nav jau slikts (un IBM Lotus Symphony vēl parocīgāks), bet ko lai dara ar visu to blondo sekretārīšu parku, kas tikko ko nepazīstamu ieraudzījušas – uzreiz metas histērijā? 😀


    Manim darbā stāv MS office, protams viss oficiāli u.t.t., bet tildei naudiņa ir pažēlota.

    Tagad rakstu apmācības dokumentu vienas samērā vienkāršas, bet tomēr arī samērā specifiskas programmas lietošanas aprakstam latviešu valodā, jo līdz šim tāda nav bijis un nez vai būs, ja es neaprakstīšu.

    Uzliku Open Office, pieliku LV SPLLCHECK plaginu, jo citādi savas gramatiskās kļūdas pamanīt grūti un nevaru vien nopriecāties par to Oo (biju gan Open Office arī pirms tam lietojis, bet tagad tas patiesi ir palicis ātrāks).

    Ir dažas atšķirības salīdzinājumā ar MS Office, bet pat jābrīnās, kā MS ļauj tik, funkcionālā ziņā, līdzīgu programmu izplatīt par velti.

    Laikam par tām blondīnēm (ne visām), bet tevis pieminētajām ir taisnība.

    #238581
    iKey
    Participant

    Ar Oo ir tā, tas ir kodēts ar Java valodu, un daudzas Java programmas ar īpašu ātrdarbību nevar lepoties, ja vien kods nav nooptimizēts

    #238582
    _Mo3_
    Participant

    Evers wrote:

    Ja jāizvēlas starp MS Office 2007 un 2010, tad izvēle man krīt uz pēdējo, Ribbon ta Ribbon, bet kautkā acij tīkamāks liekas. 🙂

    kādu laiku atpakaļ, uzliku 2010 versiju un varu pateikt vienu, ka 2010 versijā tāpat kā windows 7 ir galvenokārt pārāka ātrdarbības ziņā, kas man dikti priecēja! nezinu kā citiem, bet man 2007 reāli vilkās (tāpat arī windows vista), bet šī versija patīkami skrien 🙂

    #238583
    iKey
    Participant

    Runājot par MSO 2010 ērtību, tad mana draudzene, kura ar datoriem ir uz «jūs» (nereti ieskrien draugos un viss), uz tā cepa referātu un man neprasīja kur tas un tas atrodas

    #238584
    migors
    Participant

    solija ka būs bezmaksas versija ar reklāmām, bet laikam jau nebūs

    #238585
    YeaX
    Participant

    šitam diez eL Vē valoda ar jau ir izdomāta?

    #238586
    Eudoxus
    Participant

    No sākuma biju skeptisks par ribbon, bet mazliet to palietojot iepatikās. Man šķiet, ka tas ir krietni ērtāks par veco versiju. Bet cik cilvēku tik viedokļu.

    Nē, man nav krekots Office 2007. Nopirku studentu versiju par 25Ls. Es varbūt arī izmantotu OOo, bet, pirmkārt, Ooo prezentāciju programma man likās neērta, un, otrkārt, darbā tik un tā ir MS Office, un savietojamības ziņā ne visas problēmas ir atrisinātas.

    #238587
    Viestartss
    Participant

    Eudoxus wrote:

    un savietojamības ziņā ne visas problēmas ir atrisinātas.

    Un ko var gribēt, ja to savietojamību cenšas risināt tikai viena no iesaistītajām pusēm? Mazmīkstie neuzskata par vajadzīgu paskatīties tālāk par sava galda malu un man domāt, ka šitā augstprātība viņiem varētu kaut ko maksāt. Galu galā par ļaunprātīgu tirgus stāvokļa izmantošanu IExplorer viņiem Eiropas Komisija piesprieda pārsimts miljonu sodus. Cik atceros, tad kaut kur lasīju, ka ir prasība ieviest atbalstu ODF formātam MS Ofisā. Rekur: https://www.microsoft.com/presspass/press/2008/may08/05-21expandedformatspr.mspx

    izskatās, ka viņi to jau būtu izdarījuši… Un vēl būs jāpainteresējas par tanī rakstā minēto ODF plug-in priekš MS Ofisa.

    #238588
    Athlons
    Participant

    nja… ir man jamais uz kompja… legāls pietam, jau kādu brīdi… kā dabūju, neprasiet… vai labāks par 2007-to nezinu… pokemoniskāks gan… dažās vietās skaidri un gaiši salasāmus tekstus nomainījuši pret daudz sliktāk uztveramām ikonām, kāpēc tas bija vajadzīgs, nezinu… redzamākā atšķirība – apaļo pogu augšējā stūrī, zem kuras slēpās saglabāšanas, printēšanas u. c. iestatījumi, ienesuši iekšā ribbon joslā…

    ak jā… smuks animēts logo, kad startējas… 😀

    bet… diemžēl jau gaidam bugfixus, jo exceli man izdevās nokarināt ar diezgan elementārām darbībām:

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums132995138/mashiina/18-06-2010/fixed-objects.png[/img]

    šitam logam var spiest gan ok, gan krustiņu, tas vienalga izlec atkal… :mod: protams excelis līdz ar to ir paralizēts… end task, diemžēl… 🙁

    nu bet gan jau mikromīkstais šito izlabos…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā