"Not found any disk…"

Sākumlapa Forumi Hardware Pārējās Hardware lietas "Not found any disk…"

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147500
    Faust
    Participant

    Vienmēr ieslēdzot datoru, pirms iebootošanās, uzkrīt uzraksts ‘Not found any disk!! Please wait…’. Un tad pēc 3 sekundēm viss aiziet. Bet kāpēc šis teksts rādās? Es saprastu, ja būtu uzlikts, lai bootojas no diska, bet nebūtu tas ievietots diskdzinī, bet nejau vienmēr. Tā jau tas man pāris mēnešus ir. Parādījās, kad uz šī datora pirmo reiz uzliku vienu no linux distributīviem. Vai biosā kaut kā ne tā uzstādīts?

    bilde

    #185201
    sir_irius
    Participant

    BIOS settingus kādus esi salicis? Pārbaudi visu 2 reiz.

    #185202
    memorex
    Participant

    nomaini AHCI mode (bios) uz IDE

    #185203
    Faust
    Participant

    Konkrētāk sir_irius. Kam settingus?

    memorex, neatradu iespēju kur to varētu izmainīt.

    #185205
    memorex
    Participant

    kāda mātesplate (vai notebooks)?

    #185206
    Faust
    Participant

    Asus M2V

    #185207
    memorex
    Participant

    Varbūt pamēģini atslēgt floppy seek biosā.

    #185208
    Faust
    Participant

    Nelīdzēja :'( Mēģināju atstāt tikai vienu ierīci no kuras boototies (hdd), tāpat bez izmaiņām.

    #185209
    memorex
    Participant

    Tad vajag sata driverus. Citu variantu vienkārši nav.

    #185210
    samurajs
    Participant

    memorex wrote:

    Tad vajag sata driverus. Citu variantu vienkārši nav.


    Ja nebūtu SATA draiveris, tad vispār nebūtotos. Bet šite 3 s domā un tad aiziet… Iespējams ka draiveris lago vai kā tā…

    #185211
    shady
    Participant

    Kāds vēl draivers? Līdz OS ielādes tak vēl nav nonācis…

    Es meklētu cēloni iekš BIOS programmatūras gļuka vai tava cietā diska..

    1) Kas notiek, ja atvieno nost un pievieno klāt citu cieto disku?

    2) Kas notiek, ja pievieno klāt citu cieto disku kā primary (ar nokonfotu boot loaderi) + šo kā secondary?

    3) Kas notiek, ja atjauno defaultos BIOS iestatījumus?

    4) Ja nekas no iepriekšminētā nenoveda pie cita pavediena, tad pamēģinātu pārlikt BIOSU.

    #185212
    samurajs
    Participant

    Kas mēs te zīlnieču klubiņš esam? Autor, varbūt pateiksi vismaz par kādu OS iet runa?

    #185213
    shady
    Participant

    Manuprāt, te ar OS nav nekāda sakara..

    #185214
    Faust
    Participant

    shady, nav man cita cietā diska ar ko izprovēt pirmos 2 punktus, bet par to settingu atjaunošanu – atkal nekā.

    Un es arī nedomāju, ka ir kāda saistība ar OS, tāpēc nenorādīju, bet nu man ir Windows un Fedora.

    #185215
    samurajs
    Participant

    Var jau būt, bet kāpēc viņš 3 s domā? Manuprāt HDD vnk nepareizi definēts BIOS’ā, pašam tā bijis papildus HDD uzstādot.

    #185216
    Faust
    Participant

    3 s tāpēc, ka pēc tā teksta ‘Please wait’ ir daudzpunkti. Kad visi punktiņi parādījušies, tad arī sistēma turpina startēties.

    #185217
    samurajs
    Participant

    Ahā ja multiboot sistēma, tad tikpat labi kas ar bootloaderi var būt sakarā…

    #185218
    sir_irius
    Participant

    Faust, un dēļ “Lūdzu uzgaidiet” traci jāveido? :oBet, enīvei, te ar bios un pašu os nav sakara, te viss būtloaderī notiekās.

    #185219
    shady
    Participant

    Vispār dīvains errors. Tev BIOS`ā HDD ir notestēts un saglabāts kā primary? Vari mēģināt iestatīt arī manuāli un lai neveic nekādu automātisku detektēšanu pēc katra starta. To uzrakstu, pēc manām domām, vajadzētu dot laukā BIOS`am nevis boot loaderim, bet nu drošības pēc apskaties boot loadera konfigu.

    Vispār šeit ar kas rakstīts, tik slinkums lašit un iedziļināties: https://www.pprune.org/computer-internet-issues-troubleshooting/301416-not-found-any-disk-please-wait.html

    #185220
    Faust
    Participant

    sir_irius, es nekādu traci neveidoju. Pēc būtības, ja viss ir kārtībā, tādam “Not found ..” nav jāparādas. Tātad k-kas nav pareizi.

    shady, ir biosā uzlikts HDD kā primārais, bet tas neko nemaina. Adresē, ko iedevi, kādam arī tieši šāda problēma un arī ir ASUS mātesplate. Viņam viens no sniegtajiem padomiem palīdzēja, bet es īsti nesaprotu. Runa ir par kkādu JBMicron Raid kontrolieri un RAID diskiem, bet man nav ne mazākās nojausmas kas tas ir.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā