Stacionārā maka apdeits Liepājā

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Sludinājumi Stacionārā maka apdeits Liepājā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163153
    TrakaisKursis
    Participant

    Ielieku sludinājumu šī maka īpašnieka interesēs. Vārdsakot, klientam ir intelīgs imaks ar 10.5.8 macos un novecojušām programmām (nevar apdeitēt), jo OS novecojusi. Vai Liepājā ir speciālists, kas prastu apdeitēt maku un cik par to viņš gribētu?

    #332000
    SWC
    Participant

    Kurš macs? iespejams 10.5.8 ir pēdejā kura uz viņa iet.

    #332001
    TrakaisKursis
    Participant

    Labs jautājums. Kā netehnisks cilvēks var apskatīties, kurš viņam maks? Tb, kā man viņam pateikt, kur lai viņš skatās?

    #332002
    SWC
    Participant

    Aizmugurē jabūt modelim sakas ar A un cipari

    vai ar pie maka systemas iestataījumiem jabūt modelim

    Bet ja Balts plastmasa korpus, nevis aluminija ta varu uzreiz pateikt ka 10.5.8 vis ticamak ka būs pēdeja

    #332003
    Andron MacBeton
    Participant

    Vajag to Macu pēc kārtas aiznest visiem tiem nejēgām kas izliekas par speciem, lai pasaka diagnozi. Un tad nopublicēt, visās malās kur vien var.

    #332004
    3Dklucis
    Participant

    Tev janes pie makbetona jo tas tev tikai izmaksās 5 eiro,bet pec tam neaizmirsti nopublicēt šo-nu ķipa reklāma!0_o

    #332005
    cesedy
    Participant

    Tad jau uzreiz jānes tev.

    #332006
    darklight
    Participant

    Ja nevar jaunāku macos, tad vienmēr jau ir opcija Windu uzmest.

    #332007
    ruukjis
    Participant

    Zelts. 😀

    #332008
    oyo
    Participant

    https://www.everymac.com/ultimate-mac-lookup/

    te pēc SN var nočekot pēdējo officiāli atbalstāmo os versiju

    #332009
    Andron MacBeton
    Participant

    Izskatās ka iMac īpašniekam vēlme pārgāja.

    #332010
    uldics
    Participant

    Ahahahā, bija man arī viens tāds kādus gadus atpakaļ atnests ar tēmu, internets bremzē. Uzmetu hromu vai ko tur toreiz, jo defaultā brauzera apdeitam vajadzēja visu OS apgreidot ar sekojošām izmaksām uz 100 tugrikiem. Vot tev vendor lock in, nevis Apple ir foršs.

    #332011
    Andron MacBeton
    Participant

    Legālo pīpēji?

    #332012
    Mad182
    Participant

    Ko tu tur murgo? Par updatiem un pat jaunām os versijām ābols nekad naudu nav prasijis.

    #332013
    SWC
    Participant

    Padoma pirms, kakā foruma pa lietam ko nezini, jaunajiem MACos nav iekša veco dzelžu suports, so par kādu vēl vendor lock te var iet runa? Ja ir tuterlaks un māk tikai ar next next kaut ko instalēt nesaprotot kāpēc un kā tas strādā var protams novelt visu vainu uz ražotaju, ka ta snav ielicis jaunaja OS vecāku dzelžu supprtu. Var protams mēģinat piemeklēt draiverus no hakintoš kopienas, bet tie nestrādās tik labi ka orģinālie. So varinati ir lieto ar to softu kas tur iet, pērc maku kas atbalsta jauno versiju, vai uz ta maka liec linux/winsūdu.

    #332014
    Andron MacBeton
    Participant

    ruukjis piesakās sataisīt?

    kādas naudas? nu aptuveni.

    #332015
    ruukjis
    Participant

    Nē. Ir kāds īpašs iemesls kāpēc tu to man jautā?

    #332016
    mildaa
    Participant

    Netā var atrast patch for unsupported Macs, bet par cik, jaunajā OS nebūs visu dzelžu atbalsts, tad var nākties veikt hack’intosh veida darbības. 😉

    #332017
    Andron MacBeton
    Participant

    Tātad iMac izrādijās 2007. gada beigas. aluminium variants. A1224 EMC2133. Tikai 1Gb RAM, ko mēs veiksmīgi papildinājām ar papildus 2Gb.

    Tā kā mēsls nebija pierunājams boototies no normāla USB (HDD mode), vai ieiet BIOSā (Openfirmware vai kā viņu tur, sasodīts), tad tika izlemts izjaukt naher. Varbūt labi ka tā, jo pēc tās uzbūves skatoties, diezvai putekļus varētu 1kārši izpūst ar kompresoru.

    Cietni piemetu pie sava kompja un S.M.A.R.T. izrādijās nepatīkams. Veikaliņā “Arcus” tika iegādāts cietnis, WD 1Tb, pa 43€, netālu, veikaliņā Devona tika iegādāts litriņš pa 11,69, un uz diska tika uzinstalēts Ubunts 16.04. Varbūt vajadzēja “apt-mark on hold something”, bet nu redzēs kā būs. Kompis nav baigi smags, var jau kaukad vel atstiept, būšu varbūt izdomājis kā tik OpenFirmwarē. Tad uzliksim blakus Linuxam arī MacOS.

    Nē, 10.5 nav pēdējā ka uz viņa strādā, varot uzlikt svaigāku. Nezinu vai tam ir jēga, bet experimentam – kapēc gan ne?

    Iesākumā gribēju palaist XP, bet nonācu pie 0x0(0)7B. Nē, es negribēju skatīties chipsetu nevienā brīdī, jo Kursis teica – davaj Linuxu labāk. Ja kāds var noziedot to gadu iMac experimentiem, es uztaisītu XP instalu tīri priekš Maciem, bet ar maksājošu klientu kompjiem man ilgi experimentēt nav iespējams.

    Šis iMac izrādijās pēc uzbūves 1kārši neloģisks. Karsto gaisu no videokartes uz HDD viņš gan nepūta, bet uz barošanas bloku gan. Alumīnija priekšpuse, kura neko netur, stiprinās pie plastmasas aizmugures, kura arī neko netur. Kāja kaukur tur stiprinās pie rāmja, kas ir diezgan rudimentārs. Bet nu nekas nav uzpūties vai dedzis/karsis, tā kā domājams kompis kalpos vel 10 gadus. Pēc kārtējās www revolūcijas varbūt vajadzēs papildināt RAM. Es gan nezinu ko Macintosh domā ar “6Gb MAX”. Es nekad neesu redzējis 3Gb atmiņas plāksni. iMacam ir 2 RAM sloti.

    Bet ņemot vērā ka viņš ir lockots uz PC2-5300 un 6400 viņā 1kārši neiet (lai gan procis un chipsets šķiet ka iet gan) – iespējams nākotnē nopirkt kādu Apple sertificētu 3Gb Hynix plāksni.

    Pirms tam biju jaucis citu, “plastmasas”, iMac, ko Datorcentrs atraidija (iemesls – neesot laika 🙂, nu, neaceros neko anālu. Smuki atskrūvējās 4 skrūves un vāks nost. Protams Openfirmware viņam bija tik pat pretīga un windu nācās instalēt tā teikt “no spīdīga ripuļa”.

    #332018
    uldics
    Participant

    16.04, un pie tam vēl hold kaut kam? Kādu iemeslu dēļ?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā