Krievija sadarbojas ar Ķīnu, lai izveidoto lunāro kosmosa staciju

lunārā kosmosa stacija

Otrdien Krievijas un Ķīnas valstu kosmosa aģentūras paziņoja, ka ir parakstījušas vienošanos būvēt un strādāt pie “Starptautiskās zinātniskās lunārās stacijas” Mēness orbītā. Kosmosa lielvalstis jau mēnešiem ilgi runāja par to, vai Krievija piedalīsies NASA “Gateway” programmā, kuras ietvaros vairākas valstis nākamajā desmitgadē apvienosies, lai veidotu kopīgu lunāro kosmosa staciju.

Roscosmoss paziņojumā teikts, ka Starptautiskā zinātniskā lunārā stacija, kurā Krievija un Ķīna strādās, ir “eksperimentālu pētniecības objektu komplekss, kas radīts uz Mēness virsmas un/vai orbītā”. Tā tiks veidota, lai atbalstītu dažādus pētniecības eksperimentus “ar iespēju ilgstoši veikt bezpilota operāciju ar iespējamu cilvēka klātbūtni uz Mēness,” teikts paziņojumā.

Tāpat kā NASA, Ķīna meklē starptautisku atbalstu saviem plāniem izvietot infrastruktūru uz Mēness. Valsts jau ir nosūtījusi arī vairākas robotikas misijas uz Mēnesi, ieskaitot pirmo nosēšanos Mēness tālākajā pusē un ātru pārbaudes misiju decembrī.

Lunārās kosmosa stacijas vienošanās, kas parakstīta starp Ķīnu un Krieviju, iezīmē jaunāko attīstību Pekinas centienos izpētīt Mēnesi līdzās tādiem sāncenšiem kā NASA, kam ir liegts sadarboties ar Ķīnu saskaņā ar 2011. gadā Kongresā pieņemto likumu.

Krievijas-Ķīnas vienošanās par kopīgu lunārās kosmosa stacijas izstrādi, tiek veidota ar mērķi “plānot, demonstrēt, projektēt, attīstīt, īstenot un ekspluatēt zinātniskās pētniecības staciju projektus, tostarp veicināt projektu veikšanu starptautiskajai gaisa telpas kopienai,” teikts Ķīnas Nacionālās kosmosa administrācijas paziņojumā.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt