Sony WH1000 XM3 – Skaņu izolējošo austiņu apskats

Tu pamosties, sāc taisīties savām ikdienas gaitām. Visi rīta rituāli ir izdarīti, un jāiet ārā no mājām. Tu izvelc savu telefonu, iespraud tajā līdzi telefonam nākušās austiņas un lēnām dodies uz sabiedriskā transporta pieturu. Tu sagaidi savu transportu, iekāp tajā un pagriez skaļāk mūziku, jo reāli to cilvēku problēmas, sviesta cenu svārstība tirgū un citu cilvēku telefona zvani Tevi kaitina un totāli neinteresē. Un tad Tu tur stāvi kopā ar vēl dažiem līdzīgā situācijā nonākušajiem cilvēkiem, kuriem visiem caur austiņām, kuras arī ir lielākoties, telefonu komplektācijā līdzi dotās, skan dažnedažādākā mūzika un daža laba mūzikas skaļums pat traucē Tev izbaudīt savu mūziku.

Šāda situācija ir daudziem no mums. Un tad tie, kuriem tas viss apnīk, un vispār nepatīk neko citu dzirdēt, kā vien savas domas un savu mīļāko Spotify pleilisti sāk mest acis skaņu izolējošo austiņu virzienā. Un tad ir jāsāk skatīties, ko tad tirgus piedāvā no skaņu izolējošajām austiņām, un secināt, ka kaut kas jau ir, bet maksā mazu bagātību.

Un tad ar lielu vilšanos daži atmet ar roku iecerei par šādu austiņu iegādi, bet daži nopērk. Tie kuri nopērk ir starā, bet tie kuri nē? Nu ko lai saka. Tās nav lētas, bet, kas tad tur ir tāds, ka tās maksā tik dārgi?

Šoreiz man bija iespēja apskatīt austiņas, kuras es savās rokās gribēju dabūt jau sen. Sony WH-1000XM3 skaņu izolējošās austiņas. To beidzot piepildīju un uztaisīju apskatu. Lai sniegtu Tev labāku priekšstatu par tām ne tikai no savas perspektīvas, es tās iedevu uz kādu laiku arī Jānim Ozolam no grupas Cosmos, lai paklausās un novērtē tās ar mūziķa ausīm. Varbūt, ka nākamās man izdosies notestēt Bose Quiet Comfort 35, kuras ir tiešais šo austiņu konkurents? Laiks rādīs. Pagaidām piedāvāju patērētāja viedokli par šīm austiņām.

Ko minēju video, bet sīkāk nepaskaidroju, ir savienojuma veidi un kvalitāte. Austiņu bluetooth savienojumi ir Sony izstrādātais LDAC standarts un “parastais” aptX no Qualcomm. Zemāk ir uzskatāmi parādīts, kādi ir bitreiti šiem populārajiem kodekiem ir pieejami.

Bitreitu skala

Tas, kā Tu vēlies šīs austiņas savienot, protams, ir atkarīgs no Tevis, bet tas ietekmēs attiecīgi arī to, kādas papildus iespējas aplikācijā pēc tam varēsi izmantot. Kā, piemērus minot, vai nu skaņas kvalitātes prioritāti (samazina savienojuma attālumu ievērojami) vai savienojuma prioritāti (samazina skaņas kvalitāti). Ja pirmo vēl var dzīvē sajust, tad otro nē. Ar to domājot, ka nevienā brīdī es nebiju ar austiņām tālāk par 7m no ierīces, ar kuru tā bija, savienota. Pat caur sienām. Tātad, starp šīm prioritātēm ikdienas lietošanā īsti starpību nejūt, kā arī nav pārāk liela starpība starp Bluetooth un NFC savienojumiem.

Iespējas, ko sniedz vienīgās fiziskās pogas uz austiņām, ir sekojošas:

  • Ieslēgšanas/Izslēgšanas poga – nospied vienreiz un Tev balss pateiks, cik daudz no baterijas ir atlicis. Ērti un nav jāmin pašam.
    • Paturot ieslēgšanas laikā kādas 6-7 sekundes šo pogu nospiestu, austiņas ieslēdzas pārošanās režīmā, lai pievienotos vēl kādai ierīcei.
  • Ambient poga – to var konfigurēt caur Sony Headphones aplikāciju vai nu:
    • Lai tā pārslēdz Ambient režīmu
    • Strādā kā Goggle asistents, kuram sniegt kādu no vienkāršākām komandām
    • Strādā kā Amazon Alexa, kurai arī sniegt kādu no vienkāršākām komandām.

Kopumā aplikācija sniedz daudz iespējas, kuras izmantot, lai austiņas pieregulēt, lai baudītu audio no jebkura avota tā, kā Tu vēlies. Vai tas būtu Spotify, vai televizors, skatoties kādu filmu… Tās ir pilnas ar iespējām, tajā pašā laikā paliekot pietiekami vienkāršas, sniedzot lielisku skaņas izolāciju un lielisku skaņu, pat tikko izņemtas no iepakojuma.

Jā, jāatzīst, ka ~350€ cena ir tas, kas uzreiz atsitīs daudziem vēlmi šīs austiņas iegādāties. Bet ja tās var dabūt lētāk? Hmm, tad jau jāskatās cik lētāk. Tā kā Konsumer YouTube kanāls ir, sasniedzis kārtējo nopietnu sasniegumu, proti 500+ abonentus, tad esmu parūpējies par to, lai šo sasniegumu atzīmējot Tev būt iespēja iegādāties šīs austiņas par zemāku cenu. Kā? Easy!

Sony centrs mājaslapā www.center.lv (šeku links uz austiņu sadaļu) Tev ir iespēja šis austiņas iegādāties par cenu 299€! Pie maksāšanas atlaižu koda lauciņā ierakstot, ka Tu vēlies Konsumer atlaidi. Alternatīvi vari tieši tāpat doties uz Sony Centrs veikalu Brīvības ielā, un teikt, ka Konsumer ir sarunājis “skidku”!

Uuuun, vēl kāds no Jums varēs tikt pie kāda no 3 Konsumer krekliem. Video beigās ir nosacījumi, kuri Tev ir jāizpilda lai pie tā tiktu! Aprīlī pirmajā video būs arī laimīgo ieguvēju paziņošana.

Kā allaž, pateicos par laiku, kuru veltīji gan skatoties šo video, gan lasot rakstu.

Droši komentē, kuras ir Tavas iecienītās austiņas un kāpēc kā arī vai kādi kritēriji ir Tev svarīgi austiņu izvēlē.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

4 Responses

  1. Lai cik laba skaņa būtu, pirmā prasība noteikti ir skaņa izolācija + cik ērti “sēž”, austiņas kā ne kā ir galvenokārt atpūtai, ja nu vien neesi melomāns, nestaigā ar lielajām ausīm pa ielu un pāri vilcienu sliedēm.

    1. Piekrītu. Ērtums ir kaut kas, kas katram jāatrod. Šīs es pat testējot valkāju vairākas stundas no vietas. Man bija ļoti ērti. Tam pašam Jānim, kurš arī tās palietoja, atkal šķita par smagu un ciešu. Totāli katram savs. Taču, ja vēl klāt dabū ļoti labu izolāciju un skaņu, tad jau vispār super! Vēl jau austiņām, gluži kā telefoniem, faktors ir tas, ar kādu zīmolu katrs ir iepriekš saskāries. Tas lielā mērā arī noteiks vai nākamās austiņas būs no tā paša zīmola, jeb kāda cita. Tās dārgās parasti ir tāds tricky pasākums, jo cilvēkiem bail ieberzties uz lielu naudu.

  2. Es varbūt esmu dīvains, bet ielai cenšos izvēlēties austiņas, kuras pēc iespējas mazāk bloķē apkārtējās skaņas. Ciest nevaru, ka neko nedzird, kas apkārt notiek, bet mūziku klausīties arī gribās.

    1. Ja nemaldos, tieši tas arī bija iemesls, kāpēc tīrī juridiski laikam nedrīkstēja ražot pilnīgi skaņu slāpējošas austiņas, lai šitādi keisi nebūtu. Nezinu kā citiem ražotājiem, droši vien, ka līdzīgi kā šīm Sony, ka aplikācijā var mainīt skaņas izolācijas stiprumu. Un Austiņas pašas saprot, kad Tu sāc mainīt aktivitātes līmeni un ir daži standarta setingi, kur katram aktivitātes līmenim ir savs default skaņas izolēšanas profils. Manā gadījumā tas strādāja kādos 80% gadījumu automātiski, pārējos nācās pašam iestatīt, ka eju/sēžu/skrienu. Es gan ātri sapratu, ka pārāk zemu izolāciju negribu, jo tā iepatikās, ka dzird apkārtni minimāli.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt