Programmatūra

Windows 11 ierīcēs, kas neatbilst jaudas prasībām, tiks izvietota speciāla ūdenszīme

Microsoft virza uz priekšu plānus brīdināt Windows 11 lietotājus, kas instalējuši jauno operētājsistēmu uz nepiemērotas ierīces. Līdz ar jauno atjauninājumu, lietotājiem, kuru ierīces neatbilst jaunās operētājsistēmas minimālajām jaudas prasībām, parādīsies ūdenszīme, kas brīdinās par aparatūras neatbilstību.

Microsoft jau ir testējis šīs izmaiņas pagājušajā mēnesī. Tuvākajās dienās uzņēmums tās gatavojas izlaist priekšskatījuma versijā un neilgi pēc tam gala versijā. Pagaidām tehnoloģiju gigants jauno ūdenszīmi nav pieminējis atjauninājuma “uzlabojumu” sarakstā, taču testētāji to ir pamanījuši.

Ja Windows 11 operētājsistēma būs instalēta ierīcē, kuras jauda neatbilst minimālajām prasībām, jaunajā ūdenszīmē būs norādīts: “Sistēmas prasības nav izpildītas. Lai uzzinātu vairāk, atveriet iestatījumus.” Ūdenszīme ir visai līdzīga (tikai nedaudz mazāka) tai, kas tiek parādīta ierīcēs, kurās nav aktivizēta Windows operētājsistēma.

Tāpat kā parasti, arī Windows 11 minimālās jaudas prasības ir iespējams apiet un uzinstalēt jauno operētājsistēmas versiju ierīcē, kas tām neatbilst. Pretrunīgās aparatūras prasības nozīmē, ka Windows 11 tikai oficiāli atbalsta Intel 8. Gen Coffee Lake vai Zen un Zen 2 procesorus, atstājot aiz sevis miljoniem personālo datoru.

Uzņēmums Microsoft iepriekš ir izmantojis līdzīgus brīdinājumus neaktivizētām Windows versijām un ierobežojis tādas funkcijas kā tumšais režīms, personalizēšanas iestatījumi un motīvi, kas tiek modificēti, līdz sistēma tiek aktivizēta. Šķiet, ka Microsoft neeksperimentē ar līdzīgiem līdzekļu ierobežojumiem, un ūdenszīme var tikt atspējota ar dažām izmaiņām.

Avots: The Verge

  1. piem, manam jaunajam laptopam likas windows 11 tris reizes tresaja reize aizgaja, jo pirmas divas likas windows 10 updati, isak sakot klikoju un viss ok. tiem kuriem ir programmas saredzitak, iesaku izmest no sistemas progas jo tas ietekme jauna windows stabilitati, parejos gadijumos bez problemam. nezinu kads tolks no uzlimem jo windows licenze ir biosa un aktivizaciju izpilda serveris. beigas license piesaistita windows kontam.

  2. Man ar no sākuma, kad uzliku viss atbilda, tagad redz neatbilst prasībam lol.. 😀
    Jāķēpā fona tapete? Kāpēc to sūda info nevar rādīt kaut kur kontrolpanelī?
    W11 vienkārši ir sūds, bet citu variantu nav…

Atbildēt

Līdzīgi raksti