Apskats: budžeta dators HP DC7600 99 Ls vÄ“rtÄ«bÄ￾

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Apskats: budžeta dators HP DC7600 99 Ls vÄ“rtÄ«bÄ￾

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 65 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153159
    buipisLV
    Participant

    Pirms kāda laika man “noplīsa” portatīvais dators, kuram tieši pirms vienas dienas bija beigusies garantija. Nedaudz palaboju papīrus, aizvedu uz Rīgu, sataisīju, un veiksmīgi sataisīju. Bet problēma turpinājās, tikai daudz retāk. Tad nu beigās biju palicis bez datora. Kādu laiku iztiku ar vecāku datoru, bet ilgi nevarēju tā turpināt, jo es gribu gan programmnodrošinājumu pielāgot savām vajadzībām, gan ik pa laikam pielikt klāt kādu detaļu vai “apgreidot” esošo.

    Kādu dienu iegāju veikalā “RD Electronics”, un man iekrita acīs mans nākamais dators – HP DC7600 SFF. Nebija dārgs, un parametri arī bija sakarīgi, kā arī bija “apgreida” iespējas. Palasīju dažus apskatus un sapratu – jāņ em ciet! Jā, lietotus šādus var dabūt par 30-25 Ls lētāk, bet jauns ir jauns. Varu būt drošs, ka nekas nekaiš, un ka dators nav mocīts (pārpulksteņ ošana 😀 , jeb overclocking), sists un 24/7 turēts ieslēgts.

    [img]https://notepad.lv/userpix/2536_picture_030_large_1.jpg[/img]

    Specifikācijas:

  • Intel® Pentium® 4 Processor 630 with HT Technology 3 GHz, 2 MB L2 cache, 800 MHz front side bus

    Windows XP Professional SP2 licence

    1GB RAM

    80GB HDD 7200rpm

    Intel® Graphics Media Accelerator 950

    PCI Expressâ„¢ x16 slots


  • [img]https://notepad.lv/userpix/2536_picture_031_large_1.jpg[/img]

    Dizains un korpuss:

    Dizaina ziņ ā šis dators man patīk, pat ļoti patīk. Tāds nopietns un nav p0k3m0nisku elementu (kas man riebjas), tāpat nav to spīdīgo, glancēto plastmasu, kuras ātri noskrāpējas un nospeķojas, padarot korpusu nesmuku neglītu. Metāla daļa ir 2-3mm bieza (uz aci skatoties), un korpuss bez detaļām ir salīdzinoši smags. Par skrāpējumu aizsardzību gan nav piedomāts, un pēc mēneša lietošanas vāks ir diezgan saskrāpēts. Ja es to saudzētu, tas noteikti izpaliktu. Bet datoram ir jākalpo man, nevis man viņ am, tāpēc bieži vien korpuss tiek izmantots kā paliktnis šim un tam.

    [img]https://notepad.lv/userpix/2536_picture_032_large_1.jpg[/img]

    Kas lācītim vēderā, jeb veiktspēja:

    Pērkot datoru es pirmkārt skatījos uz cenas un veiktspējas attiecību. Pentium 4 3.0 Ghz procesors ir noslogots ap 10% sēžot internetā, klausoties mūziku, un ar fonā darbojošos antivīrusu (MSE), Skype, un torrentiem, kas sīdojas. Filmas skatoties – ap 40-50% (standarta kvalitātē, ne HD). HD video neesmu mēģinājis, jo visas filmas un seriālus skatos uz WD TV LIVE, pieslēdzot ārējo cieto disku. Tāpat ar spēlēm, kuras spēlēju uz PlayStation 2. Ikdienas lietošanā ar šo datoru pilnīgi pietiek, un vēl pāri paliek. Video konvertēšanā gan vairs jauda pāri nepaliek, bet gan pietrūkst. 1,37 GB liela HD kvalitātes video konvertēšana uz mp4 formātu augstākajā kvalitātē aizņ em ap 40 minūtēm, bet tad nevar darīt neko citu. Tomēr, kas tāds ir nepieciešams ļoti reti un var pieciest. Kad man bija XP, kurš bija optimizēts (servisi un start-up), ar 1GB operatīvās atmiņ as pilnīgi pietika. Tagad, kad man ir neoptimizēts XP – nedaudz pietrūkst. Bet kad būs brīvs laiks, tad pusstundas laika patēriņ š, un viss būs kārtībā. Ja man pie datora nebūtu pieslēgts 320 GB ārējais cietais disks, tad ar 80GB HDD būtu par maz, bet tā pilnīgi pietiktu ja datoram būtu 30GB HDD(jo uz datora cietā diska man stāv tikai sistēma). Vēl datoram ir DVD-ROM, kurš manis pēc vispār varēja nebūt, un 8 USB porti, kā arī citas pieslēgvietas, kuras parasti ir galddatoriem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/2536_picture_033_large_1.jpg[/img]

    Verdikts:

    Esmu ar savu pirkumu apmierināts. Cenas un veiktspējas attiecība ir laba un jaunu datoru vairākus gadus pirkt nevajadzēs. Kopā ar pelīti par 0.49 Ls darbojas labi. 😀 Datoru jūs varat iegādāties RD Electronics veikalā, un tagad ir piedāvājums pa 199Ls: šis dators tiek pārdots kopā ar 19 collu monitoru un printeri.

    Dizains un korpuss: 9/10

    Cena: 7/10

    Veiktspēja: 7/10

    Avots: https://buipis.wordpress.com/2011/01/16/apskats-buzeta-pc-par-99ls-hp-dc7600/

#258791
Evers
Participant

Mopsis uzķēris savu kārtējo zelta āderi un nu pat liks galdā visas savas “lamatas” un izrādīs mums! :>

Ķīnas pele, vecs dators. Kas būs nākošais? Budžeta datu nesējs – diskete? 😀

Varēja palikt tavā blogā! IMHO

#258792
Zobrats
Participant

Coming soon: Budžeta zeķes.

Es jau sāku just, ka ar saviem pāris apskatiem par acmes produkciju esmu pamudinājis visu notepad dižoties ar saviem budžeta risinājumiem.

Protams, apskats jau ir tehniski labs, bet tēma, manuprāt, sākt palikt veca.

#258793
Wuu
Participant

Veiktspēja: 7/10 Epic win! 😀 😀 😀 😀 😀

Lai padarītu situāciju traģiskāku , varētu paskaidrot, ka tu pie tāda secinājuma nonāci?

#258794
brikas
Participant

Zobrats wrote:


Protams, apskats jau ir tehniski labs, bet tēma, manuprāt, sākt palikt veca.

Tēma nevar palikt veca, kamēr būs lasītāji! 🙂 Katrā ziņā, tas ir interesantāk, kā lasīt par kaut kādiem aiz okeāna sasniegumiem, kuri pie mums varbūt nekad nenonāks 🙂

#258795
buipisLV
Participant

Domāju, ka šis no budžeta lietām būs pēdējais apskats no manis, jo vairāk man nav ko apskatīt – pārāk vecs viss. Vienīgi var WD TV LIVE, N95 8GB un PS2, bet tās jau nav budžeta lietas.

#258796
brikas
Participant

P.S. Par rakstā minēto datoru- man mājās kā otrs dators kalpo ļoti līdzīgs P4 komplektācijas dators- uzinstalēju W7 Ultimate un jāsaka, ka tas darbojas ļoti labi, win score ir pat 3.0, kur tas 3.0 ir tieši video kartei. Normāla rakstāmmašīna, darbam un internetam 🙂

#258797
Imhoteps
Participant

Wuu wrote:

Veiktspēja: 7/10 Epic win! 😀 😀 😀 😀 😀

Lai padarītu situāciju traģiskāku , varētu paskaidrot, ka tu pie tāda secinājuma nonāci?


Nu, labi-labi… aplikām puiku un būs gana 😉 Autors ir centies, bildējis.

Lai gan jā – ja pārējie ņemtos aprakstīt visus krāmus, kas iziet cauri viena-otra šejienieša rokām, hehe, Notepad pārvērstos par šroti.

[img]https://www.bildites.lv/images/7wptmaaarjei72dktr1.jpg[/img]

Prātā pavīd tēli…

“Datoršrots “Pie Imhotepa” – PĒRC DIVUS SPAIŠ…US KOMPONENŠ U (Ls5/spainis) – TREŠ O SAŠ…EMSI PAR BRĪVU! Pēdējā brīža piedāvājums. Nenokavējiet! Pirmiem desmit pircējiem bonusā – 5m IDE šleifes”

Par lietu – kas nopirkts, nopirkts. Lai gan šādas komplektācijas aparātiņi patiešam atrodami par aptuveni Ls 40. Man ISP (D-Net) ik pa laikam iesūta meilā kādu pdf-u ar līdzīgiem iztirgojamiem agregātiņiem (lietotiem, protams). Ja būtu akūta vajadzība un īpaši spiedīgs naudas stāvoklis, kāpēc lai nepaņemtu par 40 felleriem…

Draudzīgs ieteikums: ja apskati konkrētu datoru, paveic un ieliec pārīti benču. Citādi tāda sajūsmināta pircēja lirika vien sanāk – “man patīk”-“man nepatīk”…

#258798
Andron MacBeton
Participant

A kas vainas 3GHz procim?

Vienīgais jāuzmana ventilācija, savādāk normāls kompis. Un Ja gribi video montēt tad neaizmirsti ka tur vajag pielikt vel atmiņu un cieto disku. Lai gan šitam iekšā liekas ir tikai 1 3,5″ vieta…

#258799
usver
Participant

630-tais P4 3GHz procis Superpi 1M iziet 42.5 sekundēs. win7 ar 1GB RAM pavelk ļoti labi. benčmarkot vēl ir vērts vienīgi cietni – kāds tad tur salikts, vai S.M.A.R.T dati tiešām ir perfekti.

benčmarku avots procesoram: https://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_4/Intel-Pentium%204%20630%203.0%20GHz%20-%20JM80547PG0802MM%20-%20HH80547PG0802MM%20(BX80547PG3000F).html ( atbilstošais url tags šo te nespēj sagremot ).

#258800
msh
Participant

Nu un kas tad ir, ja kaste 24/7 turēta ieslēgta? Nu ja kaste ir sūds, tad slikti, bet normālai tas problēmas nesagādās.

Vispār jautrs pirkums 😀 Kaut kur noliktavās aizķērusies kaste ar 5 gadus veciem dzelžiem par sotaku 😀

#258801
Evers
Participant

Aha, tur jau lietots Core 2 Duo sakasāms ir.

#258802
Imhoteps
Participant

Knapinoties, bet visas daļas jaunas:

1) dual-core Celeron E3300@2,5GHz (tā nav veca tipa bremzīga celka, tas ir 45nm “budžeta kings”) – Ls 26,94;

2) MSI G31TM-P21 – Ls 24,50

3) Kingston 2GB 800MHz DDR2 – 20,44

4) CODEGEN ATX PSU 350W – Ls 9,72 – šits, bet par deviņiem latiem viņš to visu kaut kā nebūt piešķils.

Pārējo drazu var salasīt pa malu malām.

Итого: Ls 81,60 (par atlikušajeim 19,40 var kādu GF8xxx/HD4xxx piepirkt).

#258803
deivs001
Participant

Quote:

Datoru jūs varat iegādāties RD Electronics veikalā, un tagad ir piedāvājums pa 199Ls: šis dators tiek pārdots kopā ar 19 collu monitoru un printeri.


Kāda tad cena šim verķi īsti?

#258804
Wuu
Participant

usver wrote:

630-tais P4 3GHz procis Superpi 1M iziet 42.5 sekundēs.


Ko tu te mels, tie P4 ir tikai viena laba īpašībā, viņu stok dzese ir tik skaļā. Ka pat pēc dzirdes var noteikt, ka tas ir P4. Tanī paša laikā performance viņiem ir smieklīga. Ja pat 1.8gHZ atlons šamo spēlēs sameta kā mazo.

#258805
StyleZ
Participant

Apsveicu ar pirkumu, tieši šādus HP DC7600 datorus pa 50 latiem savulaik tirgoju 😀

Vienīgi padomājiet par šo kompju garantijām.

Ja tam datoram nomirs mātes plate (diezgan daudziem šī modeļa pārstāvjiem tas ir noticis), tad remonts būs jau stipri dārgāks par paša datora vērtību.

P.S. Par to, ka kompis varētu būt klokots, uztraukties nav vērts – šim modelim to vienkārši fiziski nav iespējams izdarīt 🙂

#258806
root
Participant

Wuu wrote:

usver wrote:

630-tais P4 3GHz procis Superpi 1M iziet 42.5 sekundēs.


Ko tu te mels, tie P4 ir tikai viena laba īpašībā, viņu stok dzese ir tik skaļā. Ka pat pēc dzirdes var noteikt, ka tas ir P4. Tanī paša laikā performance viņiem ir smieklīga. Ja pat 1.8gHZ atlons šamo spēlēs sameta kā mazo.


Gribēju tikai izcelt šī lietotāja absolūto dator-nekompetenci.

#258807
Wuu
Participant

root wrote:

Wuu wrote:

usver wrote:

630-tais P4 3GHz procis Superpi 1M iziet 42.5 sekundēs.


Ko tu te mels, tie P4 ir tikai viena laba īpašībā, viņu stok dzese ir tik skaļā. Ka pat pēc dzirdes var noteikt, ka tas ir P4. Tanī paša laikā performance viņiem ir smieklīga. Ja pat 1.8gHZ atlons šamo spēlēs sameta kā mazo.


Gribēju tikai izcelt šī lietotāja absolūto dator-nekompetenci.


Argumentus studijā, (Oj laikam tavs vājais punkts), imho man ir. :devil:

Let the flame war begins!

#258808
usver
Participant

Wuu wrote:

usver wrote:

630-tais P4 3GHz procis Superpi 1M iziet 42.5 sekundēs.


Ko tu te mels, tie P4 ir tikai viena laba īpašībā, viņu stok dzese ir tik skaļā. Ka pat pēc dzirdes var noteikt, ka tas ir P4. Tanī paša laikā performance viņiem ir smieklīga. Ja pat 1.8gHZ atlons šamo spēlēs sameta kā mazo.

Wuu:

1) vai tu pats saprati to, ko pateici?

2) Vai tev ir kaut mazākā nojausma par tās rindiņas jēgu, ko es iepriekš uzrakstīju un tu pakomentēji? Vai arī bija savs viedoklis un pofig kuru nocitēt?

3) Kas īsti manā tekstā, tavuprāt, bija nepareizi – vari paskaidrot?

Te par konkrētiem cipariem ir runa, bet Tu sāc muldēt ne par tēmu “tas saks, šitais saks..”.

Ja runā par 1.8 GHz Athlon datoriem, tad vispirms precizē – AMD Athlon 2200+ ( 55 sekundes ) vai klokots cits modelis un kādās spēlēs un kādi ir rezultāti, ar kādiem cietņiem testēji, ar kādām videokartēm un no kurienes tādi secinājumi. Un vispār – vai esi redzējis 530. vai 630. vai kuru modeli.

#258809
Wuu
Participant

usver, baigā laža tie P4 jau no sākuma bija. Procesors ar 3gHz, ar dzesi kas skan kā mixeris. Pietam testēju ar Athlnu 2600+ (laikam, tas bija pirms 4 gadiem), abiem datoriem 1 gb rama, abiem GF 6200, P4 datoram Sata hdd, man vecais ar PATA. Jebkura spēle uz Athlona strādāja daudzkārt labāk, pat neglāba HT. Un nevienu vien tak ņemu labot un instalēt, un nekādi nesaprotu kāda velna pēc tik lieli gHz, bet rezultāts 0.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 65 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā