Aptauja – Mākoņdatu servisi

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Aptauja – Mākoņdatu servisi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157447
    Jaanuuziitis
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_makonis_2.jpg[/imgl] Par to, cik liela nākotne ir mākoņu servisam, varētu diskutēt gari un plaši, jo ir gan tā noliedzēji, gan arī savs fanu pulciņš, kurš ar katru dienu plešas plašumā. Augot pieprasījumam, rodas arī piedāvājums, un mākoņservisa pakalpojuma sniedzēji aug kā sēnes pēc lietus. Tomēr pirmie celmlauži ir ieņēmuši stabilu vietu savā pozīcijā. Tādēļ šoreiz vēlamies pajautāt, kā mūsu lasītāji attiecas pret mākoņservisu, un ja to jau lieto, tad kurš ir iecienītākais mūsu vidū? Pieļauju domu, ka daudzi varētu padalītie arī ar tādiem servisiem, par kuriem nemaz nav dzirdēts.

    #292041
    viesic
    Participant
    #292042
    shady
    Participant

    Izmantoju gan DropBox, gan Google Drive, arī Skydrive ir, bet tas tiek izmantots ļoti reti.

    Dropbox`u izmantoju visvairāk, jo tas ir smuki sakonfigurēts ar mobilo telefonu. man patīk, ja nofočēju kādu bildi, tad tas automātiski uzsūtās uz dropbox. Tā kā DropBox ir visizmantotākais, tad tas pie reizes tiek lietots arī dokumentiem un citiem failiem, kuriem vajag piekļuvi no jebkuras vietas. Kā bonuss man, tam vēl ir ~ 50 GB vietas, kad paies divi gadi, tad domāšu – pāriet uz maksas pakalpojumu vai izskatīšu alternatīvas iespējas.

    Praktiski, kopš pārgāju uz mākoņservisiem, esmu aizmirsis par flash zibatmiņām – tās vienkārši vairs nav vajadzīgas. Izmantoju tikai USB HDD, lai uzglabātu bekapus un lielapjoma failus. Pie mākoņiem esmu jau tā pieradis, ka atgriezties atpakaļ “pagātnē’ nav nekādas vēlēšanās. Tas būtu apmēram tas pats, kas pateikt – nelieto vairs flash, lieto CD vai disketi. Mākonis vairs nav nākotne, tas ir jau sākums tagadnei.

    Protams, ir dažādi cilvēki un to vajadzības. Es zinu vēl joprojām cilvēkus, kuri ikdienā izmanto disketes, tāpēc nav jāuzskata, ka mākonis ir vajadzīgs katram. Man ir – un visi pretargumenti ir mazsvarīgi.

    Pārējos mākoņus nav sanācis laika izmēģināt, pagaidām nav arī vajadzība. Bet es labprāt uzklausītu citu viedokli, varbūt kāds cits serviss ir ar bagātīgām fīčām (kādām?), tāpēc padalieties ar viedokļiem.

    #292043
    m_janis
    Participant

    Nekad un nekādos apstākļos netaisos jebko glabāt kaut kur ārpus sava datora vai saviem datu nesējiem. Kaut ko glabāt vienalga kur ārpusē – varbūt labāk visu savu info nopublicēt kaut vai tepat :D?

    #292044
    WordPad
    Participant

    Populārākajam mākoņošanas servisam – dropboksim kādu laiku bja gļuks, kad pāris stundas varēja ielogoties bez paroles jebkurā kontā, tur arī tā mākoņservisu “drošība”. Nelietoju.

    #292045
    valters.vasilis
    Participant

    Un kā tu cīnies ar zagļiem (Saulespuķu cilātājiem, tepiķu pavēlniekiem)?

    #292046
    Willis
    Participant

    Izmantoju piespiedu kārtā tikai Steam’ā un Origin .

    #292047
    aoma
    Participant

    SkyDrive pagaidām vienīgais mākonis, ko izmantoju, pārsvarā gan nenozīmīgām lietām, bilžu bekapiem, nesvarīgām piezīmēm utml., tiesa gan, tikai saarhivētā veidā un ar stiprām parolēm.

    Neesmu gluži paranoiķis, bet pietiekoši daudz ir gadījumu, kad lietotāju dati masveidā tiek nopludināti internetā, uzticība šiem servisiem īsti nav, ja arī neuzlauzīs, tad pārdos. Agri vai vēlu.

    #292048
    Evers
    Participant

    Neizmantoju.

    #292049
    opengraybox
    Participant

    pashkompilets un konfigurets owncloud 😉 vieta cik nopirksi un parejais cik liki pirksti bus – ideals serviss visas vides

    #292050
    Athlons
    Participant

    nobalsoju par neizmantoju, kaut gan esmu reģistrējies dropboxā… tikai, ko tur glabāt, tā arī neesmu atradis…

    mūzikas kolekciju tāpās neaugšuplādēsi… 😀

    un vakar parādījās vajadzība darba sakarā uztaisīt personīgo (dīvaini, ne?! :D) ar darbu nesaistītu akauntu skydrive…

    tikai neliekas ērts tas skydrive… un rokas, laikam līkas, ka nevaru normālu helpu atrast… ёпта…

    #292051
    usins
    Participant

    Google drive tiek lietots ar 100GB plānu. Ir laba vieta glabāšanai un ideāli lietot ar planšeti. Līdz ar to tiek aktivizēta 2 līmeņu autentifikācija, kad kods atnāk sms, vai zvana formā, vai caur Android app.

    #292052
    Crow
    Participant

    Nepietiekama drošība, privātums, pieejamība, provaidera ātrums un nav īsti, ko tur glabāt – tieši tādā secībā. Drošības un privātuma jautājumu atrisināt nevar – ar šifrēšanu (pieļaujama tikai manā pusē – tātad nebūs transparenta) zūd lietošanas ērtums.

    #292053
    Nettwerk
    Participant

    Lietoju Skydrive un ir ok man pietiek. Dabuju 20Gb bezmaksas, laikam biju starp tiem kas sanjeema. Un nevajag man citus. Google drive ar savu kontroli pajeb***, dropbox ar saviem spamiem pajeb***…

    Ko veel vairaak vajag? Un tie kas ir pret maakonjservisiem, tad jau vajag vispaar atslegt jebkuru ieriici no interneta, jo visi dati nokljuust paljubom.

    #292054
    samurajs
    Participant

    Galvenokārt lietoju SkyDrive ar 25 GB bezmaksas kontu. Tanī skatīt bilžu galerijas ir pat ērtāk nekā uz PC. Arī Android SkyDrive programma ir lieliska.

    No jaunajiem mākoņiem varu pieminēt Acer klientiem domāto AcerCloud; esmu reģistrējis bezmaksas kontu, bet vēl nav sanācis laika kārtīgi izpētīt 🙂

    #292055
    grisha
    Participant

    Neizmantoju, neesmu saskatiijis vajadziibu no taadiem servsiem.

    #292056
    Aldis
    Participant

    box, dropbox, googledrive, skydrive… reģistrējies tur esmu, bet izmantoju tikai backupiem (Telefoniem, planšetēm, varbūt kādam pc)…

    Pats turu savus mākoņus FTP, SFTP formātā.. vai radmin… 🙂 Un tos izmantoju jau gadiem (Vēl pirms visa šitā mākoņbuma) 😀

    #292057
    root
    Participant

    #Wuala

    #292058
    Crow
    Participant

    Java 🙁

    #292059
    root
    Participant

    Palieto. Es par visādiem dropšmokšiem un skydraiviem i dzirdēt vairs negribu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā